Šta je novo?

Cene nekretnina

Koliko košta održavanje po M2 mjesečno?
Nisam bas siguran. Mogu da pogledam tacno ali mislim da je 1.5e.Bila je ranije neka cena ispod 1e ali su podigli. Mada mislim da je i 1.5e totalno neralno nisko za ovakvu zgradu (dve recepcije, dva bazena, dve igraonice, najveca zajednicka terasa). Opet pored toga placas i druge "rezije", struja, inostan, kablovsku.
 
Poslednja izmena:
isto kao i ono rata vec od cini mi se 500eura?? pa je to nestalo :))) Marketing prepisan iz Amerike. :)))
 
Nisam bas siguran. Mogu da pogledam tacno ali mislim da je 1.5e.Bila je ranije neka cena ispod 1e ali su podigli. Mada mislim da je i 1.5e totalno neralno nisko za ovakvu zgradu (dve recepcije, dva bazena, dve igraonice, najveca zajednicka terasa). Opet pored toga placas i druge "rezije", struja, inostan, kablovsku.
Da. Nerealno je nisko za tolike sadržaje. I za tekuće, a kamo li investiciono održavanje kada dođe vrijeme.
Kakav je kvalitet gradnje zapravo?
Ja koliko vidim neke stvari su vrhunske (sobna vrata, parket...), a neke dosta loše (fasada, postavka keramike...). Tačnije, mislim da nije problem odabir materijala nego izvođenje. Izvođači su tu bili najveći problem, pa gdje je kako koga zapao koji izvođač.
 
A ne, nije isto, kad penzioneri zive u prevelikim stanovima u centralnim opstinama, oni su jadni penzioneri koji jedva prezivljavaju i treba im socijalna pomoc, a ti sirotinjo koja nemas stan u centru Bg-a, mars u Mirijevo.
Pa nije Mirijevo toliki odron. Može da se nađe jako lep stan u starogradnji. Imaš liniju 27 tačno ispred zgrade, za 15 minuta si kod Vukovog spomenika, pa idi šetaj gde hoćeš. Ravno 4 km do Vuka.

Ne bih nikada kupila stan na Mirijevu jer nema Bog na kakva mesta za rekreaciju. Našli smo stan na Mirijevu jer jednostavno nismo imali izbora. Nema šanse da nađeš lep pet friendly stan po solidnoj ceni. Ovako smo progutali to što lokacija nije nešto, zarad lepog stana i pristojnog stanodavca. Naravno da se može iznajmiti i lep dvosoban stan na super lokaciji u zgradi sa teretanom i bazenom, ali bi to zadovoljstvo sve sa računima koštalo skoro celu jednu mesečnu platu. Teže bismo stigli do cilja koji imamo, odnosno svog stana.
 
Znam, ali si sa izlaskom iz stana bukvalno za 20 minuta u centru, 27 staje ispred zgrade.

Mnogo bih više volela da imam bazen i teretanu u zgradi i šumu odmah ispred kuće sa stazama za trčanje, nego da živim na sred Terazija.
Ne moramo bas iz ekstrema u ekstrem da idemo 🙂 Živeo sam jedno kratko vreme na Mirijevu, rekao bih i previše za moj zeludac, dok nismo kupili nas stan. Ceo taj deo grada, izuzev par mikrolokacija (najskuplja rec na ovoj temi, jelte), je jedna velika favela, pokušaj urbanog u ruralnom. Jovanke Radaković je savršen primer celog naselja, sudar svih kultura, karton sitija, kaludjerice i Pakistana. Naselje nit kreirano za pešake nit kola nit javni prevoz. Problema sa fus gradnjom skoro svih stanova koje sam video dok sam jurio stanove za iznajmljivanje, mogu celu novu temu da otvorim. Komšiluk, koliko god ne volim da generalizujem, jako primitivan i nekulturan. Poenta je da je taj kraj za život za kratko zadržavanje, ali nikako za skucavanje. Pre bih menjao tih 20 min do grada za Avalu i da putujem do posla odatle.
 
Ja nikad nisam bio u Mirijevu, ali na osnovu mapa i onog sto vidim na Google Street View, ono je klasicna favela. Ne znam, mozda je neka mikrolokacija prihvatljiva kao privremeno ili cak dugorocnije resenje, ali mi deluje da 99% naselja predstavlja favelu sa septickim jamama gde u komsiluku pale bakar. Mozda je Ok nekom ko vec zivi tamo, ili i sam dolazi iz neke selendre, pa mu Mirijevo dodje kao Las Vegas da bi mogao da prica da zivi u Beogradu. Ja zivim u sirem centru Nisa, na bulevaru, u soliteru, sve bitno u gradu mi je na 10 min pesice i to sigurno ne bih menjao za neku beogradsku selendru. Beograd jeste metropola u odnosu na Nis, ali Nis je Njujork za Mirijevo. Jedine opcije za zivot u Beogradu, osim centralnih gradskih opstina, koje mi deluju kao ok za zivot su naselja koja su malo bolje uredjena. Ne poznajem mnogo periferiju Beograda, jer sem centra u kome sam ziveo nekoliko meseci ja i ne poznajem mnogo periferiju, ali deluje mi da je recimo Stepa Stepanovic Ok naselje, ali i tamo je preskup m2, a udaljen je cak 7km od centra, sto bi bilo prihvatljivo da imamo bolju infrastrikturu i prevoz. Neki kazu da je i Zemun Ok, ja sam jednom prilikom dok sam boravio na Novom Beogradu otisao do Zemuna (deo grada prema Novom Beogradu) da vidim kako izgleda, sta znam, nije lose, ali opet, i on je preskup. Naravno, ne racunam Altinu i Zemun Polje kao Zapadno Mirijevo.
 
Naravno da ima mnogo boljih naselja, ali uvek gledaš da napraviš neki kompromis i fokusiraš se na ono što je dobra strana.

Ovde imamo ugovor na godinu dana u kome je definisan otkazni rok od tri meseca. Retko ko od stanodavaca hoće da potpiše ugovor, tako da mogu da da izbace stanare na ulicu kad god hoće.

Terasa je okrenuta ka dvorištu i bukvalno sva u zelenilu. Mirijevski venac nije neki odron, nisam videla neke krš novogradnje u blizini koje zauzmu prostor ili zagrade pristojno urađene starogradnje. Ne bih ovaj kraj nazvala favelom, naprosto socijalističko naselje za srednju klasu i to je to.
 
Sve je to jako jako relativno. Evo uzmimo npr najtrazeniju lokaciju na formu, vracar. Nit trotoara, nit ulica za automobile sve neke uske nedaj boze, parkinga nigde sve je prepuno automobila, komsije su ti crnogorci, mafijasi,kriminalci, u bnv npr pevaljke, starlete… treba ti 10min do nekog prevoza, favela,neplanska gradnja… prednost u odnosu na Mirijevo je to sto mozes da kazes da nisi iz Mirijeva i da automatski budes u vecem statusu u drustvu. Sto se same gradnje tice ni u ostatku Srbije nije nista bolje, a Mirijevo ima prednost beogradske opstine. I onda opet dolazimo do zakljucka da je u celoj Srbiji samo tri opstine pozeljno za zivot pa onda i ne cude tolike cene. I to nedaj boze da neko dodje iz neke selendre, ili iz nekog manjeg grada, propada kraj nacisto.

Ps. Moj ujak je iz Mirijeva. Njegovi su poreklom iz selendre. Jako fin i kulturan covek. Njegova cerka, moja sestra, visoko obrazovana osoba, udala se sada i zive na Mirijevu. Nikada nisu hteli da menjaju kraj. Seljacki mentalitet jbg. Da su iz Nisa znali bi sta je metropola.
 
Naravno da ima mnogo boljih naselja, ali uvek gledaš da napraviš neki kompromis i fokusiraš se na ono što je dobra strana.

Ovde imamo ugovor na godinu dana u kome je definisan otkazni rok od tri meseca. Retko ko od stanodavaca hoće da potpiše ugovor, tako da mogu da da izbace stanare na ulicu kad god hoće.

Terasa je okrenuta ka dvorištu i bukvalno sva u zelenilu. Mirijevski venac nije neki odron, nisam videla neke krš novogradnje u blizini koje zauzmu prostor ili zagrade pristojno urađene starogradnje. Ne bih ovajuu kraj nazvala favelom, naprosto socijalističko naselje za srednju klasu i to je to.

To sto je planski gradjeno jedino i nešto vredi. Ostatak nula.
 
Ovde parkinga ima koliko hoćeš, nikad nismo imali problema sa parkiranjem. Škola se nalazi prekoputa, marketa u blizini koliko hoćeš.

Perica je na Google gledao ko zna koji deo Mirijeva, verovatno nešto sa nabudženim nelegalizovanim krš novogradnjama. Nema toga ovde. Standardno socijalističko naselje. Nije lepo, ali nije ni katastrofa.
 
Naravno da ima mnogo boljih naselja, ali uvek gledaš da napraviš neki kompromis i fokusiraš se na ono što je dobra strana.

Ovde imamo ugovor na godinu dana u kome je definisan otkazni rok od tri meseca. Retko ko od stanodavaca hoće da potpiše ugovor, tako da mogu da da izbace stanare na ulicu kad god hoće.

Terasa je okrenuta ka dvorištu i bukvalno sva u zelenilu. Mirijevski venac nije neki odron, nisam videla neke krš novogradnje u blizini koje zauzmu prostor ili zagrade pristojno urađene starogradnje. Ne bih ovaj kraj nazvala favelom, naprosto socijalističko naselje za srednju klasu i to je to.
Verujem da ima Ok mikrolokacija, ali pricam o utisku koji sam stekao o vecini naselja. Koliko sam skontao, ti si nasla stan u Mirijevu, ali u delu blize gradu, koji verovatno pristojno izgleda, koji je dobro povezan gradskim prevozom, uklapao ti se u budzet, i to je super. Vidjao sam ja neke delove Mirijeva koji mi deluju Ok, da ne bude da samo kudim, ali pricam o generalnom utisku koji sam stekao :)
Sve je to jako jako relativno. Evo uzmimo npr najtrazeniju lokaciju na formu, vracar. Nit trotoara, nit ulica za automobile sve neke uske nedaj boze, parkinga nigde sve je prepuno automobila, komsije su ti crnogorci, mafijasi,kriminalci, u bnv npr pevaljke, starlete… prednost u odnosu na Mirijevo je to sto mozes da kazes da nisi iz Mirijeva i da automatski budes u vecem statusu u drustvu. Sto se same gradnje tice ni u ostatku Srbije nije nista bolje, a Mirijevo ima prednost beogradske opstine. I onda opet dolazimo do zakljucka da je u celoj Srbiji samo tri opstine pozeljno za zivot pa onda i ne cude tolike cene. I to nedaj boze da neko dodje iz neke selendre, ili iz nekog manjeg grada, propada kraj nacisto.
Ja ne patim od toga da zivim u centru zbog prestiza, ali ne volim da gubim 2 sata na prevoz do centra. Nemam nista protiv zivota na periferiji ako odatle brzo i u svakom trenutku mogu da dodjem do centra grada. Toga nazalost nemas u Beogradu. Nis je manji, pa je druga prica, ali i ovde znaci kad si u centru.
 
Perice bolje da ne kucas u gugl meps stari grad jer kad vidis kakva su tamo sve karton naselja ima da ti se smuci i ta selendra. Sa Mirijeva ces pre stici nego iz nekih dela Vracara. Cekamo Mirijevo 5k da moze perica da se pohvali u Nisu kako ima stan u begede i to 5k rodjaci :) 👹
 
To sto je planski gradjeno jedino i nešto vredi. Ostatak nula.
Moguće. Sećam se kad smo dolazili da vidimo stan, išli smo preko Bogoslovije. Meni je sve to bilo potpuno bezveze, pomislim rupa.

Međutim, stan kao stan stvarno lep i sa dobrom pozicijom, jedino je kupatilo nerenovirano. Onda smo prelomili jer je ponuda stanova bila očajna, a vidim da sad nije ništa bolja. Sve u cenovnom rangu do 400 EUR, a da nešto vredi se izda u roku od odmah.

Po mom mišljenju, drastično je pala cena izdavanja skupljih luksuznih stanova na super lokacijama, dok cena izdavanja standardnih stanova na prosečnim lokacijama nije pala skoro uopšte.

Da li sam u pravu?
 
Perice bolje da ne kucas u gugl meps stari grad jer kad vidis kakva su tamo sve karton naselja ima da ti se smuci i ta selendra. Sa Mirijeva ces pre stici nego iz nekih dela Vracara. Cekamo Mirijevo 5k da moze perica da se pohvali u Nisu kako ima stan u begede i to 5k rodjaci :) 👹
Boli me uvo da se hvalim, ne patim od toga. A ne moram da kucam u Google-u Stari Grad, znam taj deo grada, prolazio sam povremeno tamo dok sam stanovao. Ok kraj. I Vracar mi je Ok, iako su malo uske ulice bez trotoara. Mislim, sad mi ne smeta dok sam momak i idem pesice, ali to mu jeste minus. Novi Beograd mi je isto Ok, ali blokovi. Ja sam inace ziveo kod Tasmajdana, u blizini Takovske ulice, mozda stvar navike ili emocije, ali taj kraj mi je nekako drag. Stanovao sam kao podstanar kod jedne babe, i iako je stan starogradnja, nerenoviran, cak i bez terase, rado bih ga kupio, samo ako bi ga prodavala i ako ne bi trazila mnogo. Ali mislim da ga nece prodavati.
 
Moguće. Sećam se kad smo dolazili da vidimo stan, išli smo preko Bogoslovije. Meni je sve to bilo potpuno bezveze, pomislim rupa.

Međutim, stan kao stan stvarno lep i sa dobrom pozicijom, jedino je kupatilo nerenovirano. Onda smo prelomili jer je ponuda stanova bila očajna, a vidim da sad nije ništa bolja. Sve u cenovnom rangu do 400 EUR, a da nešto vredi se izda u roku od odmah.

Po mom mišljenju, drastično je pala cena izdavanja skupljih luksuznih stanova na super lokacijama, dok cena izdavanja standardnih stanova na prosečnim lokacijama nije pala skoro uopšte.

Da li sam u pravu?
Pa ako je drasticno pala cena izdavanja skupljih luks stanova na prestižnim lokacijama, šta onda čekaš, trk po jedan, možda za istu cenu dobijes i renovirano kupatilo u blizini Kalenića 🙂 salu na stranu, pre će biti da su strasno opale cene tih standardnih stanova na Mirijevu gde su vlasnici pokušali da ućare ~600eur za 50 m2 tokom onih ludačkih talasa.
 
Verujem da ima Ok mikrolokacija, ali pricam o utisku koji sam stekao o vecini naselja. Koliko sam skontao, ti si nasla stan u Mirijevu, ali u delu blize gradu, koji verovatno pristojno izgleda, koji je dobro povezan gradskim prevozom, uklapao ti se u budzet, i to je super. Vidjao sam ja neke delove Mirijeva koji mi deluju Ok, da ne bude da samo kudim, ali pricam o generalnom utisku koji sam stekao :)

Ja ne patim od toga da zivim u centru zbog prestiza, ali ne volim da gubim 2 sata na prevoz do centra. Nemam nista protiv zivota na periferiji ako odatle brzo i u svakom trenutku mogu da dodjem do centra grada. Toga nazalost nemas u Beogradu. Nis je manji, pa je druga prica, ali i ovde znaci kad si u centru.
Ako sam dobro razumela, radiš kao programer od kuće i nema potrebe da svaki dan ideš u firmu. Onda ti blizina centra nije toliko neophodna. Super ako uspeš da ukačiš neku dobru cenu za solidan stan u centru u narednih godinu dve, ali po pravilu cene u centru najsporije padaju.

Sad se desio možda neobičan fenomen da cene u svega par centralnih beogradskih opština na kojima se nalaze najskuplja naselja i dalje rastu, dok u ostalim opštinama padaju.

Biće za jedno godinu dana u ponudi dosta luksuznih stanova koji su bili namenjeni izdavanju Rusima, ali su vlasnici u međuvremenu shvatili da su napravili potpuno pogrešno procenu. Rusi su ih prešli i pobegli iz najskuplje države u Evropi.
 
Ako sam dobro razumela, radiš kao programer od kuće i nema potrebe da svaki dan ideš u firmu. Onda ti blizina centra nije toliko neophodna. Super ako uspeš da ukačiš neku dobru cenu za solidan stan u centru u narednih godinu dve, ali po pravilu cene u centru najsporije padaju.

Sad se desio možda neobičan fenomen da cene u svega par centralnih beogradskih opština na kojima se nalaze najskuplja naselja i dalje rastu, dok u ostalim opštinama padaju.

Biće za jedno godinu dana u ponudi dosta luksuznih stanova koji su bili namenjeni izdavanju Rusima, ali su vlasnici u međuvremenu shvatili da su napravili potpuno pogrešno procenu. Rusi su ih prešli i pobegli iz najskuplje države u Evropi.
Nisam vezan za centar zbog posla, ali mi je navika da mi sve bude blizu :)
Ne mogu sebe da zamislim kako razmisljam o tome da li da idem u grad ili ne i da planiram na osnovu toga kad mi ide bus, da li cu naci parking i sl. Volim da samo obucem patike i da za max 15 min budem u centru.
Ako ne mogu pesice da za 15 min budem u centru, za mene je ta lokacija neprihvatljiva, barem do sad mi je to bio kriterijum :)
A sto se tice kupovine stana, ne zurim se, mogu da cekam pad. U svakom slucjau znam, da ako to budu bili Beograd ili Nis, bice u centru. Za inostranstvo je vec duga i druga prica ako budem isao na tu opciju.
 
Pa ako je drasticno pala cena izdavanja skupljih luks stanova na prestižnim lokacijama, šta onda čekaš, trk po jedan, možda za istu cenu dobijes i renovirano kupatilo u blizini Kalenića 🙂 salu na stranu, pre će biti da su strasno opale cene tih standardnih stanova na Mirijevu gde su vlasnici pokušali da ućare ~600eur za 50 m2 tokom onih ludačkih talasa.
Recimo ovaj luksuzni stan u Beogradu na vodi, 64 metra kvadratna, u zgradi sa bazenom i teretanom, zajedno sa garažom, sada se izdaje za 900 EUR. Postavljan je link na prethodnoj stranici.

Nek mi neko ispravi ako nisam u pravu, mislim da su se takvih stanovi u vreme Rusa izdavali za 1.400 e.
 
Boli me uvo da se hvalim, ne patim od toga. A ne moram da kucam u Google-u Stari Grad, znam taj deo grada, prolazio sam povremeno tamo dok sam stanovao. Ok kraj. I Vracar mi je Ok, iako su malo uske ulice bez trotoara. Mislim, sad mi ne smeta dok sam momak i idem pesice, ali to mu jeste minus. Novi Beograd mi je isto Ok, ali blokovi. Ja sam inace ziveo kod Tasmajdana, u blizini Takovske ulice, mozda stvar navike ili emocije, ali taj kraj mi je nekako drag. Stanovao sam kao podstanar kod jedne babe, i iako je stan starogradnja, nerenoviran, cak i bez terase, rado bih ga kupio, samo ako bi ga prodavala i ako ne bi trazila mnogo. Ali mislim da ga nece prodavati.
Po onome sto pises rekao bih da ti je vrlo bitno da kazes da je u centru jer u svakom delu Beograda ti je sve vrlo blizu jer svaki kraj ima svoj centar. Mada si mlad pa ce i kod devojaka biti bolje kad kazes da si iz centra, a ne sa Mirijeva. Nije samo takovska stari grad, a i ne znam ko bi zeleo da zivi u takovskoj, u ulici gde ne smes da otvoris prozor.

Inace ne znam kako mozes da komentarises nesto gde nikad nisi bio ali evo, meni je Mirijevo, a i mnoga druga naselja u Beogradu mnogo lepse nego u Nisu. U Nisu sve prljavo, cigani, siptari, karton naselja, kvazi kriminalci, zgrade ocajne, klubova daj boze da ima 3 koja vrede, za setnju sem one male tvrdjave nema nista (pa Ada Huja je bolja od toga), puno ljudi iz selendri… Ja bih pre rekao da to je taj seljacki ili malogradjanski mentalitet “mora u centar be bate”. Generalno nije problem samo jbg odresi kesu.
 
Po onome sto pises rekao bih da ti je vrlo bitno da kazes da je u centru jer u svakom delu Beograda ti je sve vrlo blizu jer svaki kraj ima svoj centar. Mada si mlad pa ce i kod devojaka biti bolje kad kazes da si iz centra, a ne sa Mirijeva. Nije samo takovska stari grad, a i ne znam ko bi zeleo da zivi u takovskoj, u ulici gde ne smes da otvoris prozor.

Inace ne znam kako mozes da komentarises nesto gde nikad nisi bio ali evo, meni je Mirijevo, a i mnoga druga naselja u Beogradu mnogo lepse nego u Nisu. U Nisu sve prljavo, cigani, siptari, karton naselja, kvazi kriminalci, zgrade ocajne, klubova daj boze da ima 3 koja vrede, za setnju sem one male tvrdjave nema nista (pa Ada Huja je bolja od toga), puno ljudi iz selendri… Ja bih pre rekao da to je taj seljacki ili malogradjanski mentalitet “mora u centar be bate”. Generalno nije problem samo jbg odresi kesu.
Nisam ziveo u Takovskoj, nego u blizini, samo sam objasnio koji kraj.
A nije isto kad neko kupuje da bi se hvalio, i kad neko kupuje da bi imao neki benefit. Ja bih mozda imao neki benefit kad bih kupio stan u centru Bga ako bi mi sve stvari koje su mi bitne bile blizu. Ne vidim nikakav benefit preseljenja na neku periferiju, Realno, onda bih pre uzeo u Novom Sadu nego na periferiji Beograda, to mi nije cak ni poslednja opcija, to je nepostojeca opcija.
A za Nis rekao sam, jeste Beograd bolji i atraktivniji od Nisa, glupo je uopste porediti, ali Nis je bolji od beogradske periferije. I ima Nis vise od te tvrdjave, Cairski par je recimo veci od parka u toj tvrdjavi, pa imas i Bubanj, lep park, ali nije to tema,...
 
Vrh