Šta je novo?

Cene nekretnina

Prvo "to je centar", a sada je to bogu iza nogu. Nisam trebao da ti objašnjavam šta je centar jer sada ti moraš kupiti bolju lokaciju od druga zar ne? Ako ti je poznanik kupio za 2k kod slavije onda tu mora da je jeftinije, ali opet kažem, iz fotelje ćeš teško znati. ili čekaj opet 2k kod slavije (novogradnja?) šta da ti kažem.
 
Ne bih ja imao nista protiv da cena bude jos niza kako bi i oni mogli da kupe, ti si taj koji je protiv pada cena :) Uglavnom, ako padne cena u centru na ove cene, na periferiji ce pasti barem isto toliko, i svima ce biti dostupnije :)
Ali ako padne cena toliko da i drugi lako kupe, ti ces onda sa kupis tri komada, zato nece da padne.✨✨
 
I novo auto kad kupiš u salonu u 95 % slučajeva čekaš nekoliko mjeseci da se proizvede, transportuje u Srbiju, dođe u salon u koji si naručila i tek onda ga preuzimaš.
Podrazumijeva se da imaju kontrole kvaliteta pa čak i nulti servis u salonu isto kao što se kod stanogradnje podrazumijeva da komisija od nekoliko inžinjera na kraju gradnje sve isprovjerava i utvrdi da li izvedeno stanje u svemu odgovara projektu. Takođe za svo vrijeme gradnje na gradilištu je prisutan stručni nadzor koji kao i izvođač, koji mora imati licenciranog inžinjera, potpisuju gradj.dnevnik maltene svakodnevno.
E sada i autosalon pa čak i fabrika mogu otići u stečaj pa ti novac za novi kupljeni automobil propadne.
Da, život je rizik, a kupovina stana u izgradnji je realan rizik. Imaš pravo izbora, pa uvijek možeš kupiti gotov stan, a ja bi ti preporučio kupovinu u izgradnji na kredit kod banke koja finansira investitora i gradnju kroz projektno finansiranje. Tu si zaštićenija. A i inače si zaštićenija kada kupuješ iz kredita jer banka onda sve provjerava i ugovor se zaključuje tek na 80 % izgrađenosti.
Prisutni su bili ,,stručni nadzori" i prilikom izgradnje zgrada u Turskoj, pa videsmo šta se desilo. Samo zgrada građevinske komore koja je građena sve po propisima ostala netaknuta.

Ja ne znam ko je lud da kupuje mačku u džaku.
 
Prvo "to je centar", a sada je to bogu iza nogu. Nisam trebao da ti objašnjavam šta je centar jer sada ti moraš kupiti bolju lokaciju od druga zar ne? Ako ti je poznanik kupio za 2k kod slavije onda tu mora da je jeftinije, ali opet kažem, iz fotelje ćeš teško znati. ili čekaj opet 2k kod slavije (novogradnja?) šta da ti kažem.
Nije novogradnja, ali kvalitetna starogradnja, odrzavana zgrada,
A nikad nisam rekao da je to centar, nego ok lokacija, a kasnije sam se dopunio i rekao da sam mislio na mikrolokaciju zbog izlaska na bulevar.
Nisam trebao uopste da pominjem tu zgradu, ali kazem bilo je i na Vracaru za 2k.
Ali ako padne cena toliko da i drugi lako kupe, ti ces onda sa kupis tri komada, zato nece da padne.✨✨
Necu 3, ne treba mi toliko :)
 
Nismo se razumeli. Tu mi je prihvatljivo samo ispod 2k, i to lux renovirano ili novogradnja :)
Jedan moj poznanik je nedavno kupio dobar stan za 2k kod Slavije, sto bih ja davao 3k bogu iza nogu :)
Pa zašto i ti ne kupiš "dobar stan kod Slavije" za 2k? Zašto čekaš famozni pad cena kao da kupuješ 1000 stanova, a ne 1. Slavija i okolina imaju par hiljada stanova, ne moguće da nema ni jedan dobar za 2k eur?
 
Pa zašto i ti ne kupiš "dobar stan kod Slavije" za 2k? Zašto čekaš famozni pad cena kao da kupuješ 1000 stanova, a ne 1. Slavija i okolina imaju par hiljada stanova, ne moguće da nema ni jedan dobar za 2k eur?
Zato sto on vec zivi u Bg-u pa mu je lakse da trazi i obilazi stanove i nalazi one sa realnijim cenama, da se raspituje kod ljudi i sl :) Kad budu pale cene, moci ce lakse iz fotelje da se nadje povoljno :)
 
Pero relano ti bi trebalo da kupis na Slaviji tu bg vikend gajbu. Ne zbog drugara, nego jer ima odlican burek. Nije bas kao niski, ali moze da prodje kad dodjes da se prosetas.

Evo ova zgrada krece za par godina, taman ce so tada cene pasti na 1.5k


Samo nemoj da kupujes u izgradnji, to je macka u dzaku. Vidis kako su vradovica zenzuli. Kupio gajbu u BNV kulcini kad ono nikako da je zavrse od 2015. godine.
 
Zato sto on vec zivi u Bg-u pa mu je lakse da trazi i obilazi stanove i nalazi one sa realnijim cenama :)
Dečko, moj utisak je da si ti video Beograd samo na mapi. Frljaš se ovde sa nekim mikro-lokacijama, pričaš da je centar granica Zvezdare i Mirijeva, onda kažeš da bi platio za Landmark 2,5k eur a tamo se prodaju stovi po 4k. Pogledaj www.cenenekretnina.rs, u Landmarku nema ništa ispod 4500 EUR, osim ako nije suteren.
 
Zato sto on vec zivi u Bg-u pa mu je lakse da trazi i obilazi stanove i nalazi one sa realnijim cenama, da se raspituje kod ljudi i sl :) Kad budu pale cene, moci ce lakse iz fotelje da se nadje povoljno :)
Pa zar ne moze da se raspita i za tebe, das mu 5000e, ustedis 70k e, sta fali. Izgleda samo fale stanovi po 2000e na slaviji.
 
Dečko, moj utisak je da si ti video Beograd samo na mapi. Frljaš se ovde sa nekim mikro-lokacijama, pričaš da je centar granica Zvezdare i Mirijeva, onda kažeš da bi platio za Landmark 2,5k eur a tamo se prodaju stovi po 4k. Pogledaj www.cenenekretnina.rs, u Landmarku nema ništa ispod 4500 EUR, osim ako nije suteren.
Stanovao sam u Beogradu pola godine pre 10-ak godina, u krugu dvojke, tako da poznajem centralni deo Beograda, ostatak samo sa mapa :)
A Landmark ima za 4k evra na HaloOglasima, tj. ima i za manje (3.990), mozda su spustili cenu zbog krize (ima jos dosta oglasa koji se vrte oko 4k (https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/beograd-vracar-bulevar-kralja-aleksandra) :)
1688144524345.png

Pa zar ne moze da se raspita i za tebe, das mu 5000e, ustedis 70k e, sta fali. Izgleda samo fale stanovi po 2000e na slaviji.
Ko kaze da mozda i necu da ga pitam. Ali trenutno sam daleko i od garsonjere, taman jos par godina da ja malo skupim, a cene padnu :)
 
Pozuri. Hristi napisala strahovit pad kamata za 2 godine, to ce aktivirati kredine kupce i onda cene only go up.
 
Nismo se razumeli. Tu mi je prihvatljivo samo ispod 2k, i to lux renovirano ili novogradnja :)
Jedan moj poznanik je nedavno kupio dobar stan za 2k kod Slavije, sto bih ja davao 3k bogu iza nogu :)
Znaš li ti gdje je ta lokacija koju si okačio?
To ti je bliže Smederevu nego centru Beograda.
Tu se mogao kupiti stan značajno ispod 2.000 €\m2 do prije godinu, dvije. Vjerovatno i za 1.500 €\m2. Sada bi trebalo da je u rasponu od 2.200 do 2.400 €\m2. Bolja ti je ona zgrada što je neko okačio na Mirijevu za 2.000 €\m2. Nije mnogo gora lokacija, a zgrada ti je bolja.
 
Znaš li ti gdje je ta lokacija koju si okačio?
To ti je bliže Smederevu nego centru Beograda.
Tu se mogao kupiti stan značajno ispod 2.000 €\m2 do prije godinu, dvije. Vjerovatno i za 1.500 €\m2. Sada bi trebalo da je u rasponu od 2.200 do 2.400 €\m2. Bolja ti je ona zgrada što je neko okačio na Mirijevu za 2.000 €\m2. Nije mnogo gora lokacija, a zgrada ti je bolja.
Ja sam tu zgradu video na oglasima pre 3 godine. Tek sad kad sam pogledao mapu ponovo sam shvatio da nije blizu centra onoliko koliko sam mislio, ali i dalje mislim da bi bila ok kupovina jer izlazi na bulevar, ali po toj staroj ceni. A ovo na Mirijevu, pretpsotavljam da je neka zavucena ulica pored nekih sljivika i livada, mozda i neke deponije gde se pale sekundarne sirovine, odakle izlaze zmije, pacovi i narkomani, znaci ne bih dao vise od 1.200-1.300 evra :)
 
Moje mišljenje je da u ovom članku ima dosta istine. Ponuda stanova za izdavanje je sada, s obzirom na cene, lošija nego pre nekoliko meseci, ako govorimo o jeftinijim stanovima za studente do 250 EUR. U tom cenovnom rangu mogu da se nađu samo Borča, Ovča, Krnjača, Mali Mokri Lug, Sremčica i sl. Ako se pojavi nešto po toj ceni na iole boljem lokacijama, to je ugl krš, starudija od nameštaja i sl.

Rusi se jesu iselili, ali je sada veći pritisak na sektor izdavanja zbog toga što oni koji bi pod normalnim okolnostima kupili stan, ipak se odlučuju da iznajmljuju. Stave novac u banku i plaćaju rentu od kamate 😻
 
Starogradnja.. Ispucala fasada, garaza pod vodom.. Komsije gastosi i rijaliti youtuberi...
 
U BW Residences nema nikakve vode u garazi. Fasada nije ispucala.
Dijaspore ima i to znacajan broj ali ne vidim sta je tu lose??? JEDAN youtuber ozbiljniji koji tu rentira stan od 4000e mesecno.
 
Ne znam kolika je cena bila pre, meni je ova cena korektna za to što se nudi, pod uslovom da režija, uključujući bazen i teretanu nije skuplja od 200 EUR za jedan par.

Ako je u toj zgradi cena kvadrata 3.000 EUR, cena rente je srazmerna, donosi oko 5% prihoda godišnje vlasniku stana.
Cena nije 3.000 eura ni u starogradnji u Karadjordjevoj. Mislim da je oko 5500-6000e minimum a realno vise. Ka reci je 10k+ Ovaj gleda na drugu stranu.
"Rezije" su oko 250-300e. (ako ti tu spada struja, infostan, odrzavanje zgrade).
 
Vrh