Šta je novo?

Cene nekretnina

Screenshot_2023-03-21-17-14-56-908_com.twitter.android~2.jpg
 
Jako kratka sezona,a i ti koji im dodju,većinom su slabije platežne moći.
Na to dodate,abnomarli rast apartmanogradnje,i dobijete to što dobijete,ili ultra Lux Specijal,ili stanče-apartmanče.Pogadjate gde većina odlazi.
Njih je već pojela neplanska gradnja,a to isto i nas čeka.Prvo Zlatibor,pa na kraju i Beograd.
Ajde samo sto pre da dodje i pojede 011 palanku
 
Da li smo sigurni da su Crnogorci vlasnici tih hotel biznisa? Oglaseni su na prodaju hotelski biznisi sto ne cudi jer "Grčka ima oko 80 odsto smeštajnih kapaciteta u hotelima, Kipar ima 100 odsto, Španija 68, a Crna Gora svega 10.").

Sta je stanovima? Da li se i oni prodaju vise nego pre?
Uf sve su mi oni precizni za bilo sta, a pogotovu citiranje statistika
 
Mnogi ovde spominju da svi koji su imali pare su vec kupili stan i da je taj novac potrosen. Da sada sledi pad zbog toga.
Kao da taj novac kad neko kupi stan se nosi na spaljivanje i nije vise u opticaju.

Sa tim istim novcem ce neko drugi kupiti neku manju/vecu nekretninu odmah ili ce cekati pad cene.
Ili potrositi na nesto sasvim trece.
U svakom slucaju taj novac uglavnom ostaje ovde na trzistu i nece nestati.

Mozda ce obuzdati inflaciju al ne verujem da ce biti deflacije...

Tako da iskreno ne mogu da zamislim da ce cene nominalno padati mnogo, ako uopste.
Voleo bih, al tesko da ce se to desiti...
 
Mnogi ovde spominju da svi koji su imali pare su vec kupili stan i da je taj novac potrosen. Da sada sledi pad zbog toga.
Kao da taj novac kad neko kupi stan se nosi na spaljivanje i nije vise u opticaju.

Sa tim istim novcem ce neko drugi kupiti neku manju/vecu nekretninu odmah ili ce cekati pad cene.
Ili potrositi na nesto sasvim trece.
U svakom slucaju taj novac uglavnom ostaje ovde na trzistu i nece nestati.

Mozda ce obuzdati inflaciju al ne verujem da ce biti deflacije...

Tako da iskreno ne mogu da zamislim da ce cene nominalno padati mnogo, ako uopste.
Voleo bih, al tesko da ce se to desiti...
Generalno se svi osećamo tako. Tužna i neizvesna priča sveta u kome obitavamo. Zato regularno punimo stranice ove teme da ublažimo patnju dok spuštamo cene.
 
Poslednja izmena:
Mnogi ovde spominju da svi koji su imali pare su vec kupili stan i da je taj novac potrosen. Da sada sledi pad zbog toga.
Kao da taj novac kad neko kupi stan se nosi na spaljivanje i nije vise u opticaju.

Sa tim istim novcem ce neko drugi kupiti neku manju/vecu nekretninu odmah ili ce cekati pad cene.
Ili potrositi na nesto sasvim trece.
U svakom slucaju taj novac uglavnom ostaje ovde na trzistu i nece nestati.

Mozda ce obuzdati inflaciju al ne verujem da ce biti deflacije...

Tako da iskreno ne mogu da zamislim da ce cene nominalno padati mnogo, ako uopste.
Voleo bih, al tesko da ce se to desiti...
Uz to, prica 'kes kupci su se istrosili' predstavlja te kes kupce kao neke likove koji su dobili na lotou, a ne ljude koji novac za te nekretnine konstantno zaradjuju.

Uz svu pricu o krizi, nama BDP i dalje raste, cak i kada se uracuna inflacija.

Kamate, a ne neko 'trosenje kes kupaca', usporavaju prodaju sada. I to najvise usporava obican narod, te nije bas razlog za slavlje.

Mada i za te kamate je pitanje dal ce nastaviti sa ovakvim rastom, vidimo da euribor 6m vec nedelju dana stuca oko trojke.
 
Ово лицитирање са ценама некретнина толико подсећа на лицитирања са криптом...
sa'će god dana još malo kek

mean reversion za bgd nekretnine je neizbežan... zar nije počeo?
nzm isključio sam se iz ove rasprave, ali znajte da nekretnine kao niša kasne za "tradicionalnim" tržištem.
 
sa'će god dana još malo kek

mean reversion za bgd nekretnine je neizbežan... zar nije počeo?
nzm isključio sam se iz ove rasprave, ali znajte da nekretnine kao niša kasne za "tradicionalnim" tržištem.
Nema ništa od toga, vidiš da su uključili opet štampariju, samo se štancaju žetoni, a euribor je počeo da štuca na trici, ušteđevine ostaju u sistemu jer kad ja kupim auto, vlasnik auto placa će da izgradi zgradu i onda opet meni da proda stan u toj zgradi za koji ću da uzmem kredit sa niskom kamatom. To je perpetum-mobile.
 
elaboriraj, voleo bih da naučim taj perpetuum mobile

mogao bi da mi snimiš tiktok da bolje razumem
Objašnjeno je više puta ovde na temi pa čak i na ovoj strani samo moraš da čitaš između redova gde se kriju duboke ekonomske istine o tome kako funkcioniše naša ekonomija koja je u potpunosti odvojena od svetske ekonomije, kao neka vrsta autonomnog sistema koji se sam održava po tom principu o kome govorimo.

Tik tok ne koristim, staromodan sam, ali se nadam da će neko od kolega odavde da prenese ekonomske mudrosti sa ove teme kako bi i mlađa, modernija publika stekla uvide u te istine za koje su trenutno uskraćeni.
 
Objašnjeno je više puta ovde na temi pa čak i na ovoj strani samo moraš da čitaš između redova gde se kriju duboke ekonomske istine o tome kako funkcioniše naša ekonomija koja je u potpunosti odvojena od svetske ekonomije, kao neka vrsta autonomnog sistema koji se sam održava po tom principu o kome govorimo.

Tik tok ne koristim, staromodan sam, ali se nadam da će neko od kolega odavde da prenese ekonomske mudrosti sa ove teme kako bi i mlađa, modernija publika stekla uvide u te istine za koje su trenutno uskraćeni.
tiktok je očigledno bio šala.

Ali taj autonomni sistem mi ne pije vodu, ne mogu da se vraćam da prevrćem baljezganja na ovoj temi.

Perpetuum mobile ne postoji, pa ni u finansijama.
 
Mnogi ovde spominju da svi koji su imali pare su vec kupili stan i da je taj novac potrosen. Da sada sledi pad zbog toga.
Kao da taj novac kad neko kupi stan se nosi na spaljivanje i nije vise u opticaju.

Sa tim istim novcem ce neko drugi kupiti neku manju/vecu nekretninu odmah ili ce cekati pad cene.
Ili potrositi na nesto sasvim trece.
U svakom slucaju taj novac uglavnom ostaje ovde na trzistu i nece nestati.

Novac pocinje da nestaje kada otplate kredita postanu manje od novoodobrenih kredita.

Od novembra prvi put u pet godina imamo tri meseca uzastopno pad kreditne aktivnosti u Srbiji.

1679422538659.png


Uz to, prica 'kes kupci su se istrosili' predstavlja te kes kupce kao neke likove koji su dobili na lotou, a ne ljude koji novac za te nekretnine konstantno zaradjuju.

Uz svu pricu o krizi, nama BDP i dalje raste, cak i kada se uracuna inflacija.

Kamate, a ne neko 'trosenje kes kupaca', usporavaju prodaju sada. I to najvise usporava obican narod, te nije bas razlog za slavlje.

Mada i za te kamate je pitanje dal ce nastaviti sa ovakvim rastom, vidimo da euribor 6m vec nedelju dana stuca oko trojke.

S obzirom na skoro neverovatan rast kes kupovina u 2022, nisam siguran koliko je izgledno da kes kupovine ostanu na istom nivou, dok stopa privrednog rasta istovremeno opada, niti da su kreditni kupci jedini koji posustaju.

1679423053695.png


Takodje, zanimljivo je podsetiti se da veliki deo "kes kupovina" uopste nije isplacen - bice isplacen tek u naredne 2-3 godine. To je prakticno istovremeno kladjenje na a) dalji rast cena, b) stabilnost buducih priliva. U svakom slucaju velikim delom pare jos nisu razmenile ruke pa da mogu da generisu nove kupovine.
 
tiktok je očigledno bio šala.

Ali taj autonomni sistem mi ne pije vodu, ne mogu da se vraćam da prevrćem baljezganja na ovoj temi.

Perpetuum mobile ne postoji, pa ni u finansijama.
Kako ne postoji? Ja sam se lično uverio da upravo taj princip funkcioniše na ovoj temi gde se iznova ponavljaju biseri ekonomskih mudrosti koje se od početka teme ponavljaju, uvek u istom obliku i uvek od strane istih subjekata.
 
Poslednja izmena:
Novac pocinje da nestaje kada otplate kredita postanu manje od novoodobrenih kredita.

Od novembra prvi put u pet godina imamo tri meseca uzastopno pad kreditne aktivnosti u Srbiji.

Pogledajte prilog 156795



S obzirom na skoro neverovatan rast kes kupovina u 2022, nisam siguran koliko je izgledno da kes kupovine ostanu na istom nivou, dok stopa privrednog rasta istovremeno opada, niti da su kreditni kupci jedini koji posustaju.

Pogledajte prilog 156797

Takodje, zanimljivo je podsetiti se da veliki deo "kes kupovina" uopste nije isplacen - bice isplacen tek u naredne 2-3 godine. To je prakticno istovremeno kladjenje na a) dalji rast cena, b) stabilnost buducih priliva. U svakom slucaju velikim delom pare jos nisu razmenile ruke pa da mogu da generisu nove kupovine.
Ja u predhodnih 4-5 mesec.jos nisam cuo da je neko podigo stambeni kredit jer su kamate suludo velike..a imam i info od bankara da se stambeni krediti vise i ne podizu,tek neki kes kredit od manje sume tipa do 500k jer ljudi strahuju od jos vecih kamata i vecih rata..kontam da to mogu nekako vratiti i da odu jos dupo kamate dok se za stambeni vise niko i ne raspituje. I ovo sto razne banke vec pucaju i dozivljavaju kolapas je dodatni strah za narod koji se dobro opeko..pamti ovaj narod jos uvek dafinu i jezdu u fazonu
kredit,banka..too no noo..pec pec.. A kad nema kreditinih kupaca onda kao i sto se vec vidi iz prilozenog prodaja doobro opada tako da vec u skorijem periodu ( 2-3-4 meseca ) osetice se i dobar pad cena jer ajd sto vec niko ne podize kredit nego je narod vec pred kolapsom a to mu dodje kao ,,nitro'' u padu cena
 
Koja je tvoja procena za period od 2-3-4 meseca? Koliko ocekujes da padnu cene starogradnje, koliko novogradnje?
 
Jako kratka sezona,a i ti koji im dodju,većinom su slabije platežne moći.
Na to dodate,abnomarli rast apartmanogradnje,i dobijete to što dobijete,ili ultra Lux Specijal,ili stanče-apartmanče.Pogadjate gde većina odlazi.
Njih je već pojela neplanska gradnja,a to isto i nas čeka.Prvo Zlatibor,pa na kraju i Beograd.
Evo je velika tajna novog projekta koji će promeniti ceo Beograd …
Zao mi da ne slušaš savet i počnete sa 1600€/kvm 😂
Daj nam malo ekskluzive posto si očigledno na projektu, ko je investitor?
 
A kad nema kreditinih kupaca onda kao i sto se vec vidi iz prilozenog prodaja doobro opada tako da vec u skorijem periodu ( 2-3-4 meseca ) osetice se i dobar pad cena jer ajd sto vec niko ne podize kredit nego je narod vec pred kolapsom a to mu dodje kao ,,nitro'' u padu cena


Da li imas procenu koliko ce da bude taj "dobar pad cena" novogradnje i starogradnje u narednom periodu od 2-3-4 meseca?
 
Evo je velika tajna novog projekta koji će promeniti ceo Beograd …
Zao mi da ne slušaš savet i počnete sa 1600€/kvm 😂
Daj nam malo ekskluzive posto si očigledno na projektu, ko je investitor?
Slabo pratiš druge teme na forumu.
Već sam dao odgovor.
Braća Karić.
Ako hoćeš još malo detaljnije,ćerka Beogradske firme je sa sedištem u Kipru.

PS:Za 1600e,može starudijogradnja ,sa podzemnom vodom, u turskom podrumu:D.
 
Poslednja izmena:
Vrh