Šta je novo?

Cene nekretnina

A uvek može da proda stan po ceni od 900 eur/m2 pošto smatra da su cene neopravdano rasle i nema smisla da mu nekretnina vredi 1700 eur/m2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762495#p762495:308ko0nj je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Ned Avg 02, 2020 8:43 pm[/url]":308ko0nj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762354#p762354:308ko0nj je napisao(la):
chiko » Ned Avg 02, 2020 12:04 pm[/url]":308ko0nj]Odacu ti jednu tajnu, za cenu 1,5 sobnog stana u Minelu, mozes da uzmes cetvorosobni u Borci, i da se razbaskari 4-clana porodica svako u svojoj sobi.
Pride i parking masto da dobijes u toj ceni.
Tajna za tajnu... U nisu mozes ne jedan nego dva cetvorosobna... Samo nije to poenta teksta... Probaj da uhvatis poentu... Nije tesko..
Poenta teksta je da bi ti hteo da ti investitor proda kvadrat u ekskluzivnom naselju ispod cene, da bi ti mogao konforno da zivis sa svojom viseclanom porodicom ?
Evo recimo prodaj ti meni tvoj 5.soban stan za 900 E/m2, posto si ga toliko platio, da bi bio "drustveno odgovoran i omogucio ljudima konfor i sansu za natalitet".
Ajd budi drug, nemo da si stipsa, ionako nista ne gubis, prodajes ga po ceni po kojoj si ga i nabavio.
 
Poenta teksta je da bi ti hteo da ti investitor proda kvadrat u ekskluzivnom naselju ispod cene, da bi ti mogao konforno da zivis sa svojom viseclanom porodicom ?
Prvi deo netacan, ne ispod cene nego po ceni + nezelenaska marza ... Drugi deo tacan, ne za mene vev i tebe i sve nas... Krov nad glavom ne treba u 21 veku da bude pitanje luksuza vec ljudskog prava... Kao sto su zdravstvo i obrazovanje sto je svet i pokrenulo napred....
Evo recimo prodaj ti meni tvoj 5.soban stan za 900 E/m2, posto si ga toliko platio, da bi bio "drustveno odgovoran i omogucio ljudima konfor i sansu za natalitet".
Ajd budi drug, nemo da si stipsa, ionako nista ne gubis, prodajes ga po ceni po kojoj si ga i nabavio.
Pogresno razmisljanje, kaze se - evo recimo hajde da investitori koji zaradjuju 2000-3000e/m2 da zaradjuju npr 500e/m2...tada bi sve cene bile kao onda tj 2015 kada sam kupio ja svoj stan ( dakle u sred kapitalisticke srbije) i svi bismo pa i ti mogli uzimati stan po ceni prigodnoj nasem standardu... ne bi bilo sotuacija da porodice izbacuju iz stana jer nemaju da plate dug banci itd...

Jel vama poenta zivota mazohizam, zivot nije zivot ako ne boli? Cudni stavovi... Mislim ako ste neki botovi i vestitora razumem... Treba odraditi sendvic, ali ako niste nego obicna raja, onda ozbiljno nesto nije u redu... Takva kolicina mazohizma gde je bolje kad je gore... Ne razumem....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762512#p762512:2v7y9t9c je napisao(la):
Igor » Ned Avg 02, 2020 9:27 pm[/url]":2v7y9t9c]A uvek može da proda stan po ceni od 900 eur/m2 pošto smatra da su cene neopravdano rasle i nema smisla da mu nekretnina vredi 1700 eur/m2.
Da li bi mogao da dobijem npr TRI opravdana razloga porasta cena?

Vazno je da ni jedan od ta tri razloga ne budu pauslani razlozi tipa trziste (jer nije u pitanju trziste nego kartel, procitaj i o trzistu i o kartelu da bi mi verovao na rec), traznja (koja je konstantna nije nista povecana, cak je i manja), isl... Evo polja za izbor npr. Bdp, takse, cena zemljista, cena gradj materijala, cena sata rada, cena arhit. resenja, itd samo nesto konkretno merljivo....
 
Никако да буду паушални разлози, ипак сте ви краљ паушалног фрљања цифрама и извођења констатација.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762504#p762504:26zr5s4z je napisao(la):
MrGood2016 » Ned Avg 02, 2020 9:12 pm[/url]":26zr5s4z]A moze i da neko kome je do socijalizma i formiranja cena mimo trzisnih uslovi, da okupi svoje istomisljenike i izadje na izbore?

Да како да не, као што у САД одувек постоји комунистичка/социјалистичка партија...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762528#p762528:wu2wnszc je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Ned Avg 02, 2020 10:26 pm[/url]":wu2wnszc]
Evo recimo prodaj ti meni tvoj 5.soban stan za 900 E/m2, posto si ga toliko platio, da bi bio "drustveno odgovoran i omogucio ljudima konfor i sansu za natalitet".
Ajd budi drug, nemo da si stipsa, ionako nista ne gubis, prodajes ga po ceni po kojoj si ga i nabavio.
Pogresno razmisljanje, kaze se - evo recimo hajde da investitori koji zaradjuju 2000-3000e/m2 da zaradjuju npr 500e/m2...tada bi sve cene bile kao onda tj 2015 kada sam kupio ja svoj stan ( dakle u sred kapitalisticke srbije) i svi bismo pa i ti mogli uzimati stan po ceni prigodnoj nasem standardu... ne bi bilo sotuacija da porodice izbacuju iz stana jer nemaju da plate dug banci itd...

Jel vama poenta zivota mazohizam, zivot nije zivot ako ne boli? Cudni stavovi... Mislim ako ste neki botovi i vestitora razumem... Treba odraditi sendvic, ali ako niste nego obicna raja, onda ozbiljno nesto nije u redu... Takva kolicina mazohizma gde je bolje kad je gore... Ne razumem....
Evo jos bolje, ajde ti meni prodaj tvoj stan koji si platio 900 E/m2 sa zaradom 200 E a ne da zelenasis sa 800 E koliko bi mogao da dobijes.
Budi primer za ostale investitore, i pokreni revoluciju !
A evo ja cu da ti lajkujem svaki post i ima da te se setim na dan bezbednosti pod obavezno.
 
mnogo detinjast ovaj forum postao sa nekim novim članovima...sve neke besmislene rasprave od kojih se ne može ništa novo saznati, zaključiti...naučiti....nema ni neke normalne šale čak više ...a kamoli neke argumentovane diskusije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762569#p762569:28asa0ka je napisao(la):
chiko » Pon Avg 03, 2020 12:13 am[/url]":28asa0ka]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762528#p762528:28asa0ka je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Ned Avg 02, 2020 10:26 pm[/url]":28asa0ka]
Evo recimo prodaj ti meni tvoj 5.soban stan za 900 E/m2, posto si ga toliko platio, da bi bio "drustveno odgovoran i omogucio ljudima konfor i sansu za natalitet".
Ajd budi drug, nemo da si stipsa, ionako nista ne gubis, prodajes ga po ceni po kojoj si ga i nabavio.
Pogresno razmisljanje, kaze se - evo recimo hajde da investitori koji zaradjuju 2000-3000e/m2 da zaradjuju npr 500e/m2...tada bi sve cene bile kao onda tj 2015 kada sam kupio ja svoj stan ( dakle u sred kapitalisticke srbije) i svi bismo pa i ti mogli uzimati stan po ceni prigodnoj nasem standardu... ne bi bilo sotuacija da porodice izbacuju iz stana jer nemaju da plate dug banci itd...

Jel vama poenta zivota mazohizam, zivot nije zivot ako ne boli? Cudni stavovi... Mislim ako ste neki botovi i vestitora razumem... Treba odraditi sendvic, ali ako niste nego obicna raja, onda ozbiljno nesto nije u redu... Takva kolicina mazohizma gde je bolje kad je gore... Ne razumem....
Evo jos bolje, ajde ti meni prodaj tvoj stan koji si platio 900 E/m2 sa zaradom 200 E a ne da zelenasis sa 800 E koliko bi mogao da dobijes.
Budi primer za ostale investitore, i pokreni revoluciju !
A evo ja cu da ti lajkujem svaki post i ima da te se setim na dan bezbednosti pod obavezno.
Care ja sam krajnji korisnik, kao i ti, ja ne zivim od trgovine stanovima, vec zivim u tom jednom stanu. Ako stan kao takav prodajem, prodajem mozda da bih kupio drugi a ne da bih kreirao trziste. Znas trzistem ne upravljaju sitne ribe tj 200.000 pojedinacnih vlasnika nekretnina, vec krupan kapital, a krupan je upravo takav tj KRUPAN, jer medju nama pojedincima kojih ima dosta mnogo je onih koji kao OVCE stoje u redu na šišanje, a neke ovce misle da nije u pitanju sisanje vec masaza posto im je dato pravo da bleje po forumima :) Neke ovce dobiju i sendvic...
 
pa imas ovde nekoliko ponuda da prodas po toj ceni, evo i ja se javljam. S obzirom da si rekao da imas 5. soban stan dakle to je nekih 130m2. Sada je samo pitanje gde i u kakvom stanju no nebitno, opet se za taj novac moze kupiti u krnjaci 150+ kvadrata tako da dobijete sobu gratis, a nekog cete usreciti da zivi u 5. sobnom stanu na nbg. Takodje Vam nudim da mi nadjete stan u centru minhena za 2000-4000e po m2, a ja cu Vama pokloniti moj.
 
Kad naucis razliku izmedju trzista i kartela, izmedju investitora i krajnjeg korisnika, izmedju uloge drzave i uloge krupnog kapitala, onda mogu dalje polemisati sa tobom... Stavovi puni nepoznavanja osnova (azbuke) materije o kojoj govorimo zaista otezavaju komunikaciju. Banalno shvatanje svega izrecenog banalizuje komunikaciju pa ne bih dalje ucestvovao u tome...
 
ok bitno mi je smao da ti znas da danas kvradrat u izgradnji na nbg ili centru grada investitora kosta, sa svim papirima, parcelom, radovima... max 500e po m2 kljuc u ruke. Svakako se slazem sa tobom, cene zemljista su iste kao pre 5god, traznja nikako nije veca vec se poslednjih 5god smanjuje, novi stanovi zuje neprodati svuda i td... Da li sada mogu da kupim tvoj stan za 900e po m2?
 
Favelito, ako su se investitori udruzili u kartel, sta je fizickim licima koja prodaju starogradnje i koje cine ogromnu vecinu trzista?
 
Pa upravo to, ako kartel prodaje kvadrat za 2500e a zgrada pored nje u starogradnji koja kosta 900e (pre nego je dosao investitor) da bi taj neko prodao i kupio veci stan u novogradni UZ DOPLATU (doplata jer je kupio vise kvadrata + nova je gradjevina pa ce biti veca cena) on ne moze da proda po realnoj ceni svoju starogradnju vec mora da priblizi svoju cenu kartelskoj, te tako oglasava stan za npr 1700eur sto jeste znacajno ispod 2500e ali i znacajno iznad realnih okvira. Ali to je iznudjen potez generisan od strane kartela, a sa druge strane upravo doprinosi ideji kartela da cene idu gore da bi se navasali para... Kada je GDS gradila Stepu i Ivana Ribara cena novogradnje je bila 1290 sa PDVom.... Tada ko je zeleo je kupovao novogradnju za cenu realnu nasem zivotnom standardu, a ko je imao manje kupovao je starogradnju opet za realnu cenu.... Sta se desilo da 3 godine kasnije cene odu 50% - 80% gore i dalje niko nije objasnio. Podsecanja radi 1600e je bio A blok, 1700e je bio Belvil u svoje vreme.... To je neka realno visoka cena za novogradnju na nbgu....
 
Ne bih rekao da svi iz starogradnje prodaju stanove da bi presli u novogradnju.

Sta vise, sudeci po komentarima ljudi sa ovog foruma, nikog iz starogradnje ne bi mogao ni puskom da nateras da predje iz starogradnje u novogradnju i to ne zbog cene vec:

- Nedostatka zelenila
- Nabijenih zgrada
- Snobova u zgradama
- Lose zvucne izolacije
- Nedostatak skola, vrtica itd u okviru bloka
- Skupo mesecno odrzavanje

Tebi su reper za realne cene NBG novogradnje, u stvari cena za skart iz belvila koji niko posle X godina prodaje nije hteo da kupi zbog Y razloga (ogromne terase pod uglom koje su beskorosne a podizu cenu mnogo, zatim ogromne kvadrature za mali broj soba itd)

Tih godina starogradnje na NBG su kostale 900e i to je realna cena. Te stare gradnje su sada jos starije gradnje, ali su se vlasnici udruzili u kartel pa prodaju za 1900e ?

Ili su svi oni resili da predju u novogradnje pa ne razmisljaju o komforu i natalitetu kupaca, vec dizu svoje cene?
 
ali cekaj, zasto taj prodavac umesto da drzi cenu od 900e m2 on i dalje pribliztava cenu kartelima i time pospesuje njihovu prodaju. Zasto ne stane na put kartelu i spusti cenu na 700e npr jer je svakako kao sto je mrgood2016 napisao bolje ziveti u starogranji nego u novogradnji. I cekaj sad pricamo o kartel investitorima ili kartel prodavcima starogradnje ili kartel kupcima koji kupuju stanove po tim cenama?

Ili su svi oni resili da predju u novogradnje pa ne razmisljaju o komforu i natalitetu kupaca, vec dizu svoje cene?

prokleti karteli :bash:
 
Tako dobro lupate krivo mi sto nemam neki bend zvao bih vas za bubnjare :bubanj:

I dalje stoji... Prodjite osnove trzista, ekonomije, instrumenata, uloge krajnjih korisnika, itd pa cete znati.... Izjednacavati mogucnost dogovora 5 ili 10 krupnih kapitalista sa mogucnoscu dogovora 200.000 ljudi nije realno... Pa evo ovaj formu je cist dokaz toga...ne forum nego ova tema... Dok mi glodjemo kosku, neko nas sve zajedno jase, samo sto neko to jahanje trpi, a neko bi digo glas, no tesko ide dogovor jer nas je mnogo, pa je vecina za to da cuti i trpi nego da talasa... A u ostalom kao sto je u svakom drustvu mali broj visokoobrazovanih, tako je i mali broj inteligentnih, a ovo je demokratsko drustvo i broji se samo prosta vecina... Tako da dzaba sva prica... Krdo ide gde masa vodi.... :)
 
AJ da probamo kroz jednostavno pitanje da dodjemo do neke logike ...
Od uvođenja evra starogradanja na NBGu je bila oko 1000EUR, osim u dva navrata:
1. 2008/9
2. 2019/2020

Da li neko ima opravdan razlog ili neopravdan ili samo razlog?

Da li neko zna šta se to desilo 2008 da odu stanovi sa 1000e na 2000e? Tj šta se desilo 2010. da se vrate sa 2000e na 1000e?
Da li neko zna šta se desili 2019 da stanovi odu sa 1000e na blizu 2000e? Za par meseci dopuniću i ovo pitanjem šta se desilo da ponovo odu sa 2000e na 1000e :)
 
Deluje da sve znas, pa cak i buducnost. A kad nesto ne znas, onda krenes da pises o neonacizmu, procentu obrazovanih i procentu inteligentnih.


Da li znas i odgovor na pitanje zasto nikon od najbogatijih ljudi na planeti nije ekonomista?
 
Lets try again...
AJ da probamo kroz jednostavno pitanje da dodjemo do neke logike ...
Od uvođenja evra starogradanja na NBGu je bila oko 1000EUR, osim u dva navrata:
1. 2008/9
2. 2019/2020

Da li neko ima opravdan razlog ili neopravdan ili samo razlog?

Da li neko zna šta se to desilo 2008 da odu stanovi sa 1000e na 2000e? Tj šta se desilo 2010. da se vrate sa 2000e na 1000e?
Da li neko zna šta se desili 2019 da stanovi odu sa 1000e na blizu 2000e? Za par meseci dopuniću i ovo pitanjem šta se desilo da ponovo odu sa 2000e na 1000e :)
 
imperatore ti li si :D sacekaj jos malo ide najavljivana kriza do kraja godine i stan u centru koji gleda na knez mihajlovu za 1000e po m2, i to da biras.

Cekaj sad sam zbunjen, znaci samo te 3 i po godine, ako dobro sabiram posto nisam nesto inteligentan1+1+1+0,5 ; cena starogradnji na nbg nije bila za 1000e po m2? To znači da si mogao za 1000e 2018te da kupis stan na nbg za 1000e po m2, a da to nije podrum ili potkrovlje bez lifta i u raspadnutom stanju gde za slicnu cenu moze i sada da se nadje?

Razlozi:

1. Starogradnju niko nece
2. Starogradnju niko nece
3. Ljudi iz starogradnje beze u novogradnju
4. Starogradnju niko nece

Da li znas i odgovor na pitanje zasto nikon od najbogatijih ljudi na planeti nije ekonomista?

Lepo te je pitao mrgood, nemoj da izbegavas pitanje.
 
Moram da primetim koliko su zaljubljenici u socijalizam slicni u stavovima, razmisljanjima, nekulturi itd.

Apropo tvrdje da je cena starogradnje na NBG uvek bila 1000e izuzev u navedenom peirod od 2.5 godine.

Qm7u8wc.png



To je statistika za blok 2, vrv najjeftiniji blok. A mogu i za neki drugi blok da okacim.
 
Jel znas sta je socijalizam ili ga koristis pausalno u pezorativnom smislu bez sustine?
Gde si crtao ovaj grafik da nacrtam i ja jedan :) salim se naravno, ali molio bih te za izvor... Link... Radoznao sam...
 
Vrh