Šta je novo?

Cene nekretnina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757585#p757585:2k1gupmw je napisao(la):
PetarPetrovic » 17 Jul 2020 10:42 am[/url]":2k1gupmw]
tesla je primer pucanja balona koji svi ovde pricaju kako za nekretnine tako i za ostalo. Sa 900 na 400, to je to, nafta je prejeftina, ko ce normalan kupovati teslu ili elektricno vozilo kad je jeftinije voziti sada dizel... kad ono medjutim.

Vidiš, da sam je pre 14 godina kupio akcije APPLE (umesto lokala),a ozbiljno sam razmišljao o tome(sprečilo me je jer po zakonu Srbije nisam to mogao legalno),sada bi bio milioner i ne bi se drndao sa zakupcima...postavlja se pitanje,berza ili nekretnine :?: kada sada analiziram prošlost, berza bi mi bila neuporedivo pametniji potez :violina:
Ja drzim vecu kolicinu AAPL ali polako rasprodajem i pretvaram u nekretnine u BG :)

Ovo za kancelarijski prostor se apsolutno slazem. Ko zna kako ce ovo sve da se odigra do kraja.
 
Sada kada sam kupio stan, navijam da cene porastu. Ne znam zašto to želim, neću da ga prodajem, jednostavno nešto je i u ljudskoj psisi
 
Kad citam sta pisete, a i gledajuci svet oko sebe, prva stvar koju cu da uradim kad zavladam svetom je da uvedem limit na bogatstvo. Niko nece imati 2 stana, ni 2 automobila, nece biti gladnih ni beskucnika. Svi ljudi ce biti jednaki i zivece dostojanstveno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758146#p758146:3mmytczs je napisao(la):
nensav » Ned Jul 19, 2020 1:28 pm[/url]":3mmytczs]Sada kada sam kupio stan, navijam da cene porastu. Ne znam zašto to želim, neću da ga prodajem, jednostavno nešto je i u ljudskoj psisi


Јер желиш да плаћаш што већи порез на имовину то је бар јасно.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757009#p757009:3mmytczs je napisao(la):
Babaroga » Sre Jul 15, 2020 10:59 am[/url]":3mmytczs]Država je itekako može da utiče na cenu nekretnina u bg. GDS, kao firma koja se finansira iz budžeta, prodaje stanove i ponaša se kao privatni investitor, umesto da upravo služi da napravi balans i ne dozvoli divljanje sa cenama. Primer, projekat “petica”, najavljena cena od 2400€\m2.

Држава, и наша а и све друге на које се угледамо, се труде да цена некретнина у централним деловима економских/финансијских, туристичких центара порасту а не да се смање, из много разлога, а онога кога интересује социјално становање треба да гледа нпр. Камендин.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758169#p758169:2qin0mq1 je napisao(la):
crveni karton » Ned Jul 19, 2020 2:23 pm[/url]":2qin0mq1]Kad citam sta pisete, a i gledajuci svet oko sebe, prva stvar koju cu da uradim kad zavladam svetom je da uvedem limit na bogatstvo. Niko nece imati 2 stana, ni 2 automobila, nece biti gladnih ni beskucnika. Svi ljudi ce biti jednaki i zivece dostojanstveno.

E moj ti... :lol: Doduse, ne znam koliko godina imas, kontam ispod 25. Ali taj eksperiment je propao pre 30 godina. :lol:

Nego ti sine stedi pare koje zaradis, nemoj da trosis na budalastine i misli svojom glavom... :grand: nema sigurnog posla, sigurnog rucka na stolu, sve se menja. A ti gledaj da ne docekas da zivis od tudje (khm.. drzavne) milostinje, ko sto su mnogi ovde docekali. NIje lako, al tako ti je... Neko se rodi lep, neko bogat, neko jak, neko pametan, nismo ni isti ni jednaki, a ti vidi sta ti najvise ide na ruku :kk:

Al da ne idemo u offtopic.
 
Значи ако је тај експеримент наводно пропао неко треба да буде власник блокова зграда а већина ако нема пара да плаћа ренту код њих нека живи у кутији јер за њих нема сигурности јер се нису родили под срећном звездом као што кажете?

Лепо је човек рекао, ви ко да живите (или прижељкујете да живите) у САД, и шта фали живети од државне ,,милостиње" код мене комшије све рано пензионисана лица војске и полиције, пензије велике некима чак и преко 90К, шта њима фали, бесплатно лечење итд. ти људи немају више од једног стана.

Боље да он гледа да не дочека да живи од уплата тих власника свега у његов ПИО фонд, а са државом ће некако и да се избори.
 
Assad84":20ech8uo je napisao(la):
Лепо је човек рекао, ви ко да живите (или прижељкујете да живите) у САД, и шта фали живети од државне ,,милостиње" код мене комшије све рано пензионисана лица војске и полиције, пензије велике некима чак и преко 90К, шта њима фали, бесплатно лечење итд. ти људи немају више од једног стана.

Njima ne fali nista, upravo oni su i rodjeni pod srecnom zvezdom. :D Neko mora i da zaradi tih 90k, neko mora da zaradi to sto ce oni otici u penziju u 50 god. Al pusti to Asade, mi ostali uvek mozemo a odemo u Kamendin. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758244#p758244:2h6n3l14 je napisao(la):
gamblerNBG » Ned Jul 19, 2020 5:42 pm[/url]":2h6n3l14]
Assad84":2h6n3l14 je napisao(la):
Лепо је човек рекао, ви ко да живите (или прижељкујете да живите) у САД, и шта фали живети од државне ,,милостиње" код мене комшије све рано пензионисана лица војске и полиције, пензије велике некима чак и преко 90К, шта њима фали, бесплатно лечење итд. ти људи немају више од једног стана.

Njima ne fali nista, upravo oni su i rodjeni pod srecnom zvezdom. :D Neko mora i da zaradi tih 90k, neko mora da zaradi to sto ce oni otici u penziju u 50 god. Al pusti to Asade, mi ostali uvek mozemo a odemo u Kamendin. :kafa:
Ako ovi iz "Pendreka" zive toliko lepo, kako li je tek ovima iz "Besne kobile"..
Sve sama elita Komunistickog Beograda, bajo moj.
 
Какви комунисти какве бесне кобиле, ови људи, бар већина њих које ја познајем, једва да су били запослени док је код нас био самоуправни социјализам, мада много лакше ми је да њих сварим као ,,елиту" него данашње лопове и нарко дилере, ловце у мутном, државне привреднике, мафијаше са актовкама тзв. адвокате, ријалити звезде а сви они заједно полако окупирају централне општине главног града и данас су они та дивна елита и високи сталеж, ко је имао ту несрећу да живи поред таквих ни пакао му неће тешко пасти.
 
Jedva da su bili zaposleni, a sada imaju 90k penziju. Nije ni cudo sto si toliko nalozen na socijalizam kad zivis okruzen takvim ljudima znajuci da neces proci kao oni :D
 
Сасвим сигурно много боље него надати се да ће му неки ,,реномирани инвеститор" бацити кошчицу јер им се увлачи и брани неодбрањиво, а познато је да су ти појединци најтврђи кад треба да се плати.
 
A blok koji je za ovo "parekselans" lokacija koštao je 1600EUR/m2 ..... i sa tom cenom su akomulirali cca 4,5MIL PROFITA za drugu i trecu fazu..., a onda posto grade od zaradjene love mogli su da zalepe cenu 2500EUR/m2 i da čekaju somove na bućku.... Koje je opravdanje za Minel i za ovu cenu? Jel se mora ljudima guliti koža sa leđa? Jel morate na 1 zgradi da umete para koliko investitor u Nemačkoj uzme na 10 zgrada? Zar nije drustveno odgovorno omoguciti ljudima konfor i sansu za natalitet ili četvoročlane porodice treba da uz tridesetogodišnje grcanje zive u jedno ipo sobnom stanu za koji imaju omcu oko vrata?
 
Odacu ti jednu tajnu, za cenu 1,5 sobnog stana u Minelu, mozes da uzmes cetvorosobni u Borci, i da se razbaskari 4-clana porodica svako u svojoj sobi.
Pride i parking masto da dobijes u toj ceni.
 
Piritom porediti cene u Abloku iz prve faze 2014. i sadašnje cene nije merodavno.
 
FavelitoDeBelgrado":2jpre9s4 je napisao(la):
Zar nije drustveno odgovorno omoguciti ljudima konfor i sansu za natalitet

Broj ljudi na planeti je veci nego ikada. Steta koju ljudi prave planeti i ostalim zivim bicima na planeti je veca nego ikada. Sta dobro po planetu i eko sistem moze da donese dodatno boostovanje razmnozavanja ljudi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762443#p762443:3k5jhduj je napisao(la):
PetarPetrovic » Ned Avg 02, 2020 5:06 pm[/url]":3k5jhduj]"
Zar nije drustveno odgovorno omoguciti ljudima konfor i sansu za natalitet ili četvoročlane porodice treba da uz tridesetogodišnje grcanje zive u jedno ipo sobnom stanu za koji imaju omcu oko vrata?"
Izvini ali biću malo nevaspitan...
Koga bre prijatelju zabole za komfor tvoje četvoročlane porodice?!
Investitora? :laugh: Siguran sam kada je pravio planove za svoju zgradu da nije mnogo mislio da treba tvojoj porodici da omogući komforan život po pristupačnim cenama :grand:
PS. Imaš odlične stanove za 1000eura u borči,mirjevi itd.Ako ti je i to skupo kupi plac u ovči pa zidaj.A ako nećeš da zidaš, onda jedino da vidiš sa Tamarom u akciji da ti pomogne...ili se zaposli u nekoj od ovih službi kojima ova država gradi subvencionisane stanove od NAŠEG poreza :notok: ... na tvoju žalost vreme socijalizma je prošlo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762354#p762354:fluyrl3b je napisao(la):
chiko » Ned Avg 02, 2020 12:04 pm[/url]":fluyrl3b]Odacu ti jednu tajnu, za cenu 1,5 sobnog stana u Minelu, mozes da uzmes cetvorosobni u Borci, i da se razbaskari 4-clana porodica svako u svojoj sobi.
Pride i parking masto da dobijes u toj ceni.
Tajna za tajnu... U nisu mozes ne jedan nego dva cetvorosobna... Samo nije to poenta teksta... Probaj da uhvatis poentu... Nije tesko..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762449#p762449:24b684ic je napisao(la):
Igor » Ned Avg 02, 2020 5:24 pm[/url]":24b684ic]Piritom porediti cene u Abloku iz prve faze 2014. i sadašnje cene nije merodavno.
Bas je merodavno jer bdp nije skocio 200% niti je evro devalvirao 200% niti su plate porasle 200% niti je potraznja porasla 200% vec je neko odlucio samo da kaze ovo je cena "take it or leave it"... dogodio KARTEL kome se pridruzila GDS... I neko ima 20 stanova, a neko nema krov nad glavom... Slicno kao i u zravstvu, ako nemas para umri... A drzave su stvarane suprotno bas da ljudima bude bolje a ne pojedincima, dok su ostali njihovi robovi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762457#p762457:3gx14dzg je napisao(la):
PetarPetrovic » Ned Avg 02, 2020 5:50 pm[/url]":3gx14dzg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762443#p762443:3gx14dzg je napisao(la):
PetarPetrovic » Ned Avg 02, 2020 5:06 pm[/url]":3gx14dzg]"
Zar nije drustveno odgovorno omoguciti ljudima konfor i sansu za natalitet ili četvoročlane porodice treba da uz tridesetogodišnje grcanje zive u jedno ipo sobnom stanu za koji imaju omcu oko vrata?"
Izvini ali biću malo nevaspitan...
Koga bre prijatelju zabole za komfor tvoje četvoročlane porodice?!
Investitora? :laugh: Siguran sam kada je pravio planove za svoju zgradu da nije mnogo mislio da treba tvojoj porodici da omogući komforan život po pristupačnim cenama :grand:
PS. Imaš odlične stanove za 1000eura u borči,mirjevi itd.Ako ti je i to skupo kupi plac u ovči pa zidaj.A ako nećeš da zidaš, onda jedino da vidiš sa Tamarom u akciji da ti pomogne...ili se zaposli u nekoj od ovih službi kojima ova država gradi subvencionisane stanove od NAŠEG poreza :notok: ... na tvoju žalost vreme socijalizma je prošlo...
Imam sestoclanu porodicu, zivim u 5 sobnom stanu u blokovima koji sam platio 900eur/m2, a sada se ti stanovi prpdaju za 1.700eur/m2 sto je precenjeno , kazem ti kao neko ko o tome nesto zna... Komsija uzeo stan iznad mene isti po ceni 1.800eur, uvalio 30.000eur da ga sredi (nista lux samo da je novo i estetski u duhu danasnjice) ... Grejanje krs, struja oscilira, termo i audio izolacija NULA ....

Mogu biti fukara da pisem o kapitalizmu, da ovo nije socijalizam, itd... pa kapitalizam.je i u nemackoj nikad nije bilo socijalizma, pa kvadrat u Minhenu nije 20.000Eur (shodno njihovom standarsdu) vec 2000 do 4000 eur.... Ali samo sam izabrao da necu tako, to je ono sto se zove drustveno odgovorno ponasanje....
 
A moze i da neko kome je do socijalizma i formiranja cena mimo trzisnih uslovi, da okupi svoje istomisljenike i izadje na izbore?

Ili ako vec planira da se seli, ne mora to da bude novogradnja od 2500e u kapitalistickom nbgd, moze da de preseli i u neku od socijalisticki uredjenih drzava.

I prvo i drugo je ucinkovitije od pisanja po internetu iza pseudonima, zar ne?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762499#p762499:2ptbembb je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Ned Avg 02, 2020 8:57 pm[/url]":2ptbembb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762457#p762457:2ptbembb je napisao(la):
PetarPetrovic » Ned Avg 02, 2020 5:50 pm[/url]":2ptbembb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762443#p762443:2ptbembb je napisao(la):
PetarPetrovic » Ned Avg 02, 2020 5:06 pm[/url]":2ptbembb]"
Zar nije drustveno odgovorno omoguciti ljudima konfor i sansu za natalitet ili četvoročlane porodice treba da uz tridesetogodišnje grcanje zive u jedno ipo sobnom stanu za koji imaju omcu oko vrata?"
Izvini ali biću malo nevaspitan...
Koga bre prijatelju zabole za komfor tvoje četvoročlane porodice?!
Investitora? :laugh: Siguran sam kada je pravio planove za svoju zgradu da nije mnogo mislio da treba tvojoj porodici da omogući komforan život po pristupačnim cenama :grand:
PS. Imaš odlične stanove za 1000eura u borči,mirjevi itd.Ako ti je i to skupo kupi plac u ovči pa zidaj.A ako nećeš da zidaš, onda jedino da vidiš sa Tamarom u akciji da ti pomogne...ili se zaposli u nekoj od ovih službi kojima ova država gradi subvencionisane stanove od NAŠEG poreza :notok: ... na tvoju žalost vreme socijalizma je prošlo...
Imam sestoclanu porodicu, zivim u 5 sobnom stanu u blokovima koji sam platio 900eur/m2, a sada se ti stanovi prpdaju za 1.700eur/m2 sto je precenjeno , kazem ti kao neko ko o tome nesto zna... Komsija uzeo stan iznad mene isti po ceni 1.800eur, uvalio 30.000eur da ga sredi (nista lux samo da je novo i estetski u duhu danasnjice) ... Grejanje krs, struja oscilira, termo i audio izolacija NULA ....

Mogu biti fukara da pisem o kapitalizmu, da ovo nije socijalizam, itd... pa kapitalizam.je i u nemackoj nikad nije bilo socijalizma, pa kvadrat u Minhenu nije 20.000Eur (shodno njihovom standarsdu) vec 2000 do 4000 eur.... Ali samo sam izabrao da necu tako, to je ono sto se zove drustveno odgovorno ponasanje....
Kada budeš prodavao svoj stan predpostavljam da ćeš ga prodati ga za najveću cenu koju možeš da dobiješ...eto tako isto rade i investitori,prodaju za naveću cenu koju mogu da dobiju u tom trenutku.Kakva društvena odgovornost,koga zabole koliko dece imaš i da li ti je komforno,svako gleda svoje dupe, takvo vreme je došlo i koliko ja vidim neće skoro biti drugačije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762499#p762499:1d93h5rc je napisao(la):
FavelitoDeBelgrado » Ned Avg 02, 2020 8:57 pm[/url]":1d93h5rc]pa kvadrat u Minhenu nije 20.000Eur (shodno njihovom standarsdu) vec 2000 do 4000 eur.... Ali samo sam izabrao da necu tako, to je ono sto se zove drustveno odgovorno ponasanje....

Квадрат у централним деловима Минхена је 8-12 хиљада евра.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762450#p762450:1d93h5rc je napisao(la):
MrGood2016 » Ned Avg 02, 2020 5:33 pm[/url]":1d93h5rc]
FavelitoDeBelgrado":1d93h5rc je napisao(la):
Zar nije drustveno odgovorno omoguciti ljudima konfor i sansu za natalitet

Broj ljudi na planeti je veci nego ikada. Steta koju ljudi prave planeti i ostalim zivim bicima na planeti je veca nego ikada. Sta dobro po planetu i eko sistem moze da donese dodatno boostovanje razmnozavanja ljudi?

Копи пејст прича либерашких бумера о ,,пренасељеној планети" и оправдање за њихов егоцентричан начин живота и угађање себи. Aли ето заборављају да број људи нема везе са трошењем ресурса и да нпр. цела држава Либерија троши мање струје годишње него стадион Далас Каубојса.
 
Vrh