Šta je novo?

Cene nekretnina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763211#p763211:p37t0qp4 je napisao(la):
vradovic » Uto Avg 04, 2020 11:25 pm[/url]":p37t0qp4]Nije tako.

U Minhenu je 8.000 eura prosecna cena po m2 (a realno 10k eura jer lose racunaju centar i prigradske delove u odnosu na nas)
https://www.statista.com/statistics/899 ... n-germany/
U Beogradu prosecna cena je 1.450 eura

5.5 puta su vise cene nekretnina. Ja bi rekao da Beograd ima bas prostora da raste znacajno!
Naravno i plate su vece 7 puta. Problem sa tom racunicom je sto nekretnina igra znacajnu ulogu u budzetu.

Cene u Minhenu su nerealno precenjene
https://www.mansionglobal.com/articles/ ... ble-207748
Prema tvom izvoru avg price u Minhenu je cca 4500... Omanuh za 500eur... Dal to menja cinjenicu da doktor u Nemackoj sa platom cca 7000+ eur za platu moze mesecno da kupi dva ispodprosecna kvadrata, a kod nas doktor za platu 700EUR moze da kupi 0,5 ispodprosecnih kvadrata tj 4x manje nego nemac?
Screenshot_2020-08-05-01-57-02-714_com.android.chrome.png
 
Evo ako nekoga zanima,
Sajt Numbeo je izbacio zanimljivu statistiku
"Property Prices Index" gde je Beograd prvi na listi (kao najskuplji).
Za Beograd je taj index 21.86, sto predstavlja da bi porodica trebala da odvaja 1.5 prosecnih plata za 90m2
po ceni koja je cena izmedju cene u centru i cene van centra grada.
Podatke za sve gradove imaju od ljudi koji popunjavaju "anketu" o troskovima zivota,
I za Beograd stoji da je proslecna plata 54,540.79 Дин, Cena u m2 u Centru 307,892.38 Дин, Cena van centra: 176,407.23 Дин.
(Za Minhen stoji da je cena van centra: 7,750.00 €, u centru: 10,723.44 €, a prosecna primanja 2,782.24 €, sto im daje index od 16.65)
Ista logika se koristi za sve gradove koji se nalaze na listi: takodje imate i istorijske podatke za prethodne godine, i za BG se ovaj index uvek vrti oko 20.
https://www.numbeo.com/property-investm ... region=150
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763284#p763284:ftnd2pff je napisao(la):
Ugljeni » Sre Avg 05, 2020 7:41 am[/url]":ftnd2pff]Evo ako nekoga zanima,
Sajt Numbeo je izbacio zanimljivu statistiku
"Property Prices Index" gde je Beograd prvi na listi (kao najskuplji).
Za Beograd je taj index 21.86, sto predstavlja da bi porodica trebala da odvaja 1.5 prosecnih plata za 90m2
po ceni koja je cena izmedju cene u centru i cene van centra grada.
Podatke za sve gradove imaju od ljudi koji popunjavaju "anketu" o troskovima zivota,
I za Beograd stoji da je proslecna plata 54,540.79 Дин, Cena u m2 u Centru 307,892.38 Дин, Cena van centra: 176,407.23 Дин.
(Za Minhen stoji da je cena van centra: 7,750.00 €, u centru: 10,723.44 €, a prosecna primanja 2,782.24 €, sto im daje index od 16.65)
Ista logika se koristi za sve gradove koji se nalaze na listi: takodje imate i istorijske podatke za prethodne godine, i za BG se ovaj index uvek vrti oko 20.
https://www.numbeo.com/property-investm ... region=150
Ovo je sve tacno,sajt proveren vise puta,daje potpuno realne podatke...
Eto da I u necemu mi budemo prvi ;)
 
kako tacan kad kaze da je cena u minhenu od 7500-10500e, a favorito kaze, jer on ima iskustva procirtao je knjige, da je m2 u minhenu 2500-4000e. Da li to znaci da su karteli jaci tamo ili ovde. A ja koliko znam karteli su iz meksika pa ne znam kako im se isplati da dolaze za Beograd svaki dan.
 
Da li ovo znači da ako uložiš u stan za rentiranje u Bgd ti treba 33 godine da povratiš pare? ili?
 
Pa ne bas. Posle 33 godine ces prihodovati od tog stana onoliko koliko si ga platio. Ali njeg9va amortizacija nece biti 100% tako da ce on imati neku vrednost i u tom trenutku. Dakle, ako bi ga prodao za isti novac koliko si ga platio (sto je malo verovatno, ali ne i nemoguce) ti si za 33 godine duplirao kolicinu novca.

A u te 33 godine su vrv uracunali inflaciju, prazan hod, investiciona i tehnicka ulaganja, porez koji ce uvesti u nekom trenutku jer imaju svu infrastrukturu za efikasnu naplatu itd itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763021#p763021:203hfsfr je napisao(la):
MrGood2016 » Uto Avg 04, 2020 11:57 am[/url]":203hfsfr]Za cgorce, za perace para, za gastose, za nedu ukraden..
Upravo. Prepun ih je Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763315#p763315:mo6tgc7h je napisao(la):
PetarPetrovic » Sre Avg 05, 2020 10:31 am[/url]
file.php

Ja mislim da cene trebaju jos da idu gore, jer nas Pariz ugrozava, 0.21 indeksni poen i nije neka razlika, mora to bar na 2 razlike da se popenje..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763316#p763316:1qxy2mdy je napisao(la):
MrGood2016 » Sre Avg 05, 2020 10:35 am[/url]":1qxy2mdy]Pa ne bas. Posle 33 godine ces prihodovati od tog stana onoliko koliko si ga platio. Ali njeg9va amortizacija nece biti 100% tako da ce on imati neku vrednost i u tom trenutku. Dakle, ako bi ga prodao za isti novac koliko si ga platio (sto je malo verovatno, ali ne i nemoguce) ti si za 33 godine duplirao kolicinu novca.

A u te 33 godine su vrv uracunali inflaciju, prazan hod, investiciona i tehnicka ulaganja, porez koji ce uvesti u nekom trenutku jer imaju svu infrastrukturu za efikasnu naplatu itd itd
Posle 33 godine duplirana količina novca? To je posao za klasu ljudi koji žive 200-300 godina jer u tom slučaju mogu da se bave poslom čiji je jedan life-cycle 33 godine.... :D
 
Ako je neko kupio u belvilu garsonjeru za 1600m2 koliko tvrdis da je bio m2, i ako je sada proda za 2400e (koliko se belvilski kartel prodavaca dogovorio da bude najniza cena), a pri tome je izdavao sve vreme za 250e najnize najvise 350e, i ceo taj iznos cuvao sa pasivnom kamatom vecom od inflacije i bez placanja bilo kakvog poreza na kupovinu stana, na rentiranje i na pasivnu kamatu jer je stedeo u dinarima, koliko taj neko sad ima evra vise u odnosu na deceniju ranije kad je kupio garsonjeru?
 
:dil:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763315#p763315:1etjokft je napisao(la):
PetarPetrovic » Sre Avg 05, 2020 10:31 am[/url]":1etjokft]Da li ovo znači da ako uložiš u stan za rentiranje u Bgd ti treba 33 godine da povratiš pare? ili?
file.php

Ne naravno... Treba ti i mnogo vise od 33 godine :D
Nisi obratio paznju da je ovo gross 2,99% godisnje, sto ce reci, nije uracunat porez, ni godisnji, a ni mesecni od 20%... i to ce jednom morati da pocne da se placa.

Plus, ne daj boze, ulaganja u stan, krecenja, popravke... itd... sa ovakvim trzistem, za strpljive, mislim da je bolje posaditi kanadsku topolu, negde u p.m... kupiti nekoliko hrktara u planini... i za 20 godina zaraditi vise nego od rentiranja bilo kakvog stana u bg :D
 
Koliki je procenat ljudi koji kupuje stanove da bi im posao od koga zive bilo rentiranje stanova? Ima li njih vise nego ljudi koji kupovinu stana (sa i bez rentiranja) posmatraju kao vid ocuvanja vrednosti novca sada kada su kamate u banci mizerne?
 
Sta mislite da li je moguc neki mini anomalija bull market u Srbiji?

Naime poznato je da naseg stanovnistva ima vise Van Srbije nego u Srbiji.
S obzirom na situaciju gde ili radis remote 100% ili si izgubio posao. Imas dva dobra razloga da se vratis nazad makar na privremeno.
Dok se vratis moras ili da rentiras stan ili da vec imas stan pa ces njega zauzeti a neko drugi nece biti u njemu.

Iz moje perspektive primecujem da jako veliki broj ljudi dolazi nazad za Srbiju makar na neko vreme. Ako nista mozda cisto da malo promene sredinu a pri tome imaju inostrane plate jer rade 100% remote. Sta mislite moze li to da podstakne trziste? Po meni to je jaci priliv novca nego turisti (kojih nema).
 
Ako neko zivi i radi u normalnoj zemlji, tesko da ce pozeleti da dodje da zivi u zemlji kao sto je Srbija bez obzira sto ce u tom slucaju plata da mu vredi mnogo vise. Nisu pare sve u zivotu. Ima ljudi koji vise cene normalnu i uredjenu drzavu.

Pored toga, ako neko hoce da radi remote sa destinacije koja je jeftina, pre ce odabrati neku destinaciju poput npr Grckog primorja - sve je jako jeftini, a umesto ultra zagadjenog vazduha i odsustva normalne sapbracajne/telco infrastrukture imas more i sve benefite koje to sa sobom nosi.
 
U normalnim uslovima u normalnoj zemlji mozda. Na primer na Havajima se razmatra 30 dana policijski cas bez izlaska. Sto bi neki sebe mucio u takvim uslovima kad moze da zapali i bude u Srb a i onako najverovatnije radi remote.

Pri tome ako si iz Srb a ziveo si tako daleko na primer onda malo povratak kuci plus obidjes ono sto nisi dugo video i slicno.
Znam pouzdano da se dosta njih vraca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763932#p763932:1d3xsoug je napisao(la):
MrGood2016 » Pet Avg 07, 2020 7:10 am[/url]":1d3xsoug]Ako neko zivi i radi u normalnoj zemlji, tesko da ce pozeleti da dodje da zivi u zemlji kao sto je Srbija bez obzira sto ce u tom slucaju plata da mu vredi mnogo vise. Nisu pare sve u zivotu. Ima ljudi koji vise cene normalnu i uredjenu drzavu.

Pored toga, ako neko hoce da radi remote sa destinacije koja je jeftina, pre ce odabrati neku destinaciju poput npr Grckog primorja - sve je jako jeftini, a umesto ultra zagadjenog vazduha i odsustva normalne sapbracajne/telco infrastrukture imas more i sve benefite koje to sa sobom nosi.

to neki avanturista u opštem slučaju. ovde se priča o ljudima koji su iz srbije i u srbiji skoro sigurno imaju rodjake, prijatelje, nekretnine, znaju jezik, poznaju školski i zdravstveni sistem, saobracaj, mentalitet i milion drugih stvari. i da takvi, ako će već da rade na daljinu, imaju dobre razloge da to rade iz beograda.
 
Sve to su oni imali, pa su resili da pobegnu iz Srbije.

Treba biti avanturista pa se iz uredjenog sistema degradirati u Srbiju.

Ne bih nazvao zivot u Grckom primerju avanturizmom. Ko je avanturista i zeli da radi remote sa jeftine destinacije, odabrace Indokinu primera radi.
 
MrGood2016":250zifxa je napisao(la):
Ako neko zivi i radi u normalnoj zemlji, tesko da ce pozeleti da dodje da zivi u zemlji kao sto je Srbija bez obzira sto ce u tom slucaju plata da mu vredi mnogo vise. Nisu pare sve u zivotu. Ima ljudi koji vise cene normalnu i uredjenu drzavu.

Pored toga, ako neko hoce da radi remote sa destinacije koja je jeftina, pre ce odabrati neku destinaciju poput npr Grckog primorja - sve je jako jeftini, a umesto ultra zagadjenog vazduha i odsustva normalne sapbracajne/telco infrastrukture imas more i sve benefite koje to sa sobom nosi.
Mislim da ovo moze da kaze iskljucivo neko ko nikad nije ziveo preko...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Belraider":1uh0xcov je napisao(la):
MrGood2016":1uh0xcov je napisao(la):
Ako neko zivi i radi u normalnoj zemlji, tesko da ce pozeleti da dodje da zivi u zemlji kao sto je Srbija bez obzira sto ce u tom slucaju plata da mu vredi mnogo vise. Nisu pare sve u zivotu. Ima ljudi koji vise cene normalnu i uredjenu drzavu.

Pored toga, ako neko hoce da radi remote sa destinacije koja je jeftina, pre ce odabrati neku destinaciju poput npr Grckog primorja - sve je jako jeftini, a umesto ultra zagadjenog vazduha i odsustva normalne sapbracajne/telco infrastrukture imas more i sve benefite koje to sa sobom nosi.
Mislim da ovo moze da kaze iskljucivo neko ko nikad nije ziveo preko...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lose mislis.
 
Nesto ne verujem da ce biti bull marketa :D Veliko je cimanje selidba, plus ako su nasi iz nemacke, oni su navikli na rentiranje. Tamo ljudi kad nadju solidan stan za izdavanje, ne pustaju ga tek tako... U vecim gradovima u Nemackoj se ceka mesec dana dok nadjes stan za izdavanje, plus agencije, pa intervju ko za posao... Mnogo komplikovanije nego kod nas.

E sad, moze da se tumaci kako kome odgovara, al zavisi koliko njih ce se vratiti za stalno itd.. U sustini, ja ako me neko uopste pita, ne bih reko da ce biti skoka cena zbog kovidasa iz inostranstva :D
 
evo vec zamisljam horde lekara, it-jevaca i ostalih kako hrle u Napredistan... Kakav lom u glavi treba neko da dozivi da se vrati u ovu rupetinu.
 
Vrh