Šta je novo?

Cene nekretnina

Poz...
Moze neko iskustvo sa nekretninom na opstini Stara Pazova ( Banovci..Pazova..Inđija).
Investiciono ulaganje me zanima u komentarima. Hvala.
Primera radi tamo je oko 1300 evra m2.
 
Poz...
Moze neko iskustvo sa nekretninom na opstini Stara Pazova ( Banovci..Pazova..Inđija).
Investiciono ulaganje me zanima u komentarima. Hvala.
Primera radi tamo je oko 1300 evra m2.
Ceo taj kraj ima perspektivu …
Kupi dve njive u tom kraju na bedemu prema Dunavu, obično su širine 15m, a duzeine 150m, kad spojiš dve parcele dobiješ top gradjevinski plac…preparcelises na po 5 ili 10 ari i odlična zarada, ja prvi kupujem mićo ako te ne mrzi da se cimas …
 
Bravo dečko, sad pogledaj podatke za prosečnu platu u 3lateral doo, hint, hint više je od 100k eur godišnje ;) inace je firma u NS, znači svake godine svaki zaposleni po jedan stan moze da kupi u kešu ako se malo stisne sa troškovima 😅 samo nemoj da pokazujes podatke @marketwatcher, čoveku je prosto neprijatno koliko nam dobro ide!

Lol. Decko, da bi bi bio analiticar, prvo moras da znas da citas. Hint, hint, to sto si video su ukupni HR troskovi, koji obuhvataju i doprinose na teret poslodavca, naknade direktora i lica angazovanih po ugovorima van radnog odnosa itd. ;)😅 Prosecna plata je oko 5k neto mesecno.

Prosecna plata po pravilu ne moze da ima vise vrednosti jer je prosecna :D
A Hello World ne moze se uzimati kao dobar izvor jer tamo je neko i stavio platu od 10 EUR a mislim da ljudi rade self report plata + je pitanje da li su tekuce godine, prosle, od pre 3 godine itd.

Po APR-u Continental je 2023 zaposljavao 1528 ljudi a prosecna bruto zarada po zaposlenom je iznosila 341 hiljadu dinara.

Isto kao gore, prosecna plata je oko 1.5k neto mesecno.

Svake godine imamo prognoziranje kraha evo od 2010e u ovoj temi, znaci u 24 godine da kazemo (od 2000e) pa ovamo samo smo imali jednom situaciju da je takva prognoza pila vodu i to zbog SEKE.

I sad se drzimo tog jednog pogodjenog slucaja kao validaciju za predvidjanje da ce opet da se desi sledece godine, i tako iz godine u godinu.
Sto kazu "Economists have predicted 12 of the last 2 recessions".

To "samo jednom" je trajalo sedam godina (2009-2015).
 
Lol. Decko, da bi bi bio analiticar, prvo moras da znas da citas. Hint, hint, to sto si video su ukupni HR troskovi, koji obuhvataju i doprinose na teret poslodavca, naknade direktora i lica angazovanih po ugovorima van radnog odnosa itd. ;)😅 Prosecna plata je oko 5k neto mesecno.



Isto kao gore, prosecna plata je oko 1.5k neto mesecno.



To "samo jednom" je trajalo sedam godina (2009-2015).
Ček ček. Od prosečne plate od 341k smo došli do 1500 😁. A 1500 nije 1500 nego za 85% firme je od 650 do 800. Max 10% od 800 do 1000, 4% do 1500 i ostalo preko tog iznosa 😁 tj kao po svim ostalim firmama.
 

Šta je sad ovo? 😁 I ovde raste likvidnost

I ovo mi nije skroz jasno:

Zar nije ranije poreska tražila i dobijala listinge od bookinga i naplaćivala ogromne svote od ljudi koji nisu plaćali porez? To su regulisali. Jedino što mi pada na pamet je da žele da se booking registruje kod nas pa da na usluge posredovanja plati pdv državi? To bi povećalo troškove fizičkim licima. I ovde bi rasla likvidnost 😁

Šta je sa mailom i verifikacijom? Tri puta sam verifikovao ove nedelje 🙂
 
Ceo taj kraj ima perspektivu …
Kupi dve njive u tom kraju na bedemu prema Dunavu, obično su širine 15m, a duzeine 150m, kad spojiš dve parcele dobiješ top gradjevinski plac…preparcelises na po 5 ili 10 ari i odlična zarada, ja prvi kupujem mićo ako te ne mrzi da se cimas …
Planiraš samostalnu izgradnju ili da preprodaješ?
 
Da li su normalni?
 
Razumem da liči da nije dobra, i to ako se prilazi od Studenjaka i još su radovi u ulici u toku. Ali je zaista odlična mikrolokacija, verujem da je najbolja u Zemunu. Pretpostavljam koje sve aspekte zameraju, ali nije tako u praksi. Eto, ako nešto znači pisi PP 👍
Znam lokaciju u prste :) Jer sam i sam bio veoma zagrizao da uzmem stan, tada, kada je kretao R7+
Jos uvek je u opticaju, koliko vidim, jedino mu se Vidikovac/Cerak vise svidja (ali i treba da ceka jos 1.5god minimum). Meni je R7+ bolji 'dil' jer po istoj (cak i malo manjoj ceni) vec imas useljiv stan i vidis sve kako je odradjeno... Ali ne mogu se mesati previse :)
 
https://forbes.n1info.rs/novac/ovo-...iste-nekretnina-ima-sve-manje-ucesce-u-bdp-u/
zvanično rip za sve preostale ljude u BG koji moraju da razmišljaju o obezbeđivanju porodičnog staništa...

Pad ponude i visoke cene novogradnje nastavljaju da guraju cene starogradnje nagore. Vidi se u statistici cena da novogradnja stagnira sa cenama, dok starogradnja raste iz kvartala u kvartal. Nije isključeno da dođemo u apsurdnu situaciju u kojoj se i Novi Sad nalazi, da starogradnja ima višu prosečnu cenu od novogradnje.
 
Pad ponude i visoke cene novogradnje nastavljaju da guraju cene starogradnje nagore. Vidi se u statistici cena da novogradnja stagnira sa cenama, dok starogradnja raste iz kvartala u kvartal. Nije isključeno da dođemo u apsurdnu situaciju u kojoj se i Novi Sad nalazi, da starogradnja ima višu prosečnu cenu od novogradnje.
pa nije ovde reč o starogradnji već momentu da se konstatno suočavamo sa rastom cena novogradnje, odnosno da je sada probijena i cifra od 4000 eur po kvadratu za novogradnju i galopira ka 5000-5500 eur da postane ustaljena i opštepihvaćena cifra...iz te perspektive nije mi jasno šta je cilj, odnosno dokle da se gura cena po kvadratu za novogradnju, tj je l treba do expa da očekujemo i 10k eur kao nešto što je najnormalnije da se vidi na tržišu...opšti haos iskreno
 
pa nije ovde reč o starogradnji već momentu da se konstatno suočavamo sa rastom cena novogradnje, odnosno da je sada probijena i cifra od 4000 eur po kvadratu za novogradnju i galopira ka 5000-5500 eur da postane ustaljena i opštepihvaćena cifra...iz te perspektive nije mi jasno šta je cilj, odnosno dokle da se gura cena po kvadratu za novogradnju, tj je l treba do expa da očekujemo i 10k eur kao nešto što je najnormalnije da se vidi na tržišu...opšti haos iskreno

Znam, ali ti si pomenuo ljude koji obezbeđuju sebi krov nad glavom. Većina tih ljudi nema novca da kupuje novogradnju osim na krajnjoj periferiji. Po mom mišljenju je mnogo veći problem što cene novogradnje indirektno nabijaju cene starogradnje, i onda prosečan čovek biva isključen i sa sekundarnog tržišta.

Visoke cene stanova bukvalno nikome ne pogoduju osim investitorima. Čak i vlasnici stanova nemaju ništa od toga, jer kad raste njihovo raste i tuđe, a plaćaju veći porez.
 
Znam, ali ti si pomenuo ljude koji obezbeđuju sebi krov nad glavom. Većina tih ljudi nema novca da kupuje novogradnju osim na krajnjoj periferiji. Po mom mišljenju je mnogo veći problem što cene novogradnje indirektno nabijaju cene starogradnje, i onda prosečan čovek biva isključen i sa sekundarnog tržišta.

Visoke cene stanova bukvalno nikome ne pogoduju osim investitorima. Čak i vlasnici stanova nemaju ništa od toga, jer kad raste njihovo raste i tuđe, a plaćaju veći porez.
ok, da, slažem se. bukvalno imamo momenat da recimo ja kao vlasnik neću da prodam svoj stan jer za te pare koje dobijem neću imati šta drugo da kupim, a podrazumeva se da nemam pare ni za kupovinu drugog. na taj način dolazimo do toga da nema nikakvog trade-a (ja niti hoću da prodam niti mogu da kupim) i tako do momenta dok se tržište potpuno ne zbriše.
 
Kao što kaže onaj tip iz CBRE Nebojša Nešovanović, tržište nekretnina u BG je igralište za bogate. Neće se to nikad zbrisati jer će uvek biti određeni procenat visokoplatežnih kupaca, naslednika, unutrašnjih migranata koji prodaju dedovinu, preplaćenih IT kadrova, vlasnika biznisa, direktora, političkog ološa, kriminalaca i lopova, dijaspore sa viškom novca itd. koji će to tržište držati u životu. Takođe računaj da uvek postoji neki broj njih koji presipa iz šupljeg u prazno (prodaje jedno, kupuje drugo).

Svakako ne treba više slušati prognoze o propasti tržišta, kupuješ šta možeš i gde možeš... Tržište prolazi kroz faze, sad smo u kontrakciji, biće opet ekspanzija i onda da se svi prekrstimo kolektivno kad Mirijevo udari 5k.
 
Ne gradi se uopste toliko mnogo koliko ljudi pricaju. Da se vise gradi, cene bi pale. Ko god kaze da se mnogo gradi, nije probao da kupi stan za sebe. Nema vise mega projekata gde se gradi citavo naselje i to je najveci problem. Mislim da bi se dosta ljudi maklo van centra kad bi se gradilo neko mega naselje po pristupacnijim cenama.
 
Kao što kaže onaj tip iz CBRE Nebojša Nešovanović, tržište nekretnina u BG je igralište za bogate. Neće se to nikad zbrisati jer će uvek biti određeni procenat visokoplatežnih kupaca, naslednika, unutrašnjih migranata koji prodaju dedovinu, preplaćenih IT kadrova, vlasnika biznisa, direktora, političkog ološa, kriminalaca i lopova, dijaspore sa viškom novca itd. koji će to tržište držati u životu. Takođe računaj da uvek postoji neki broj njih koji presipa iz šupljeg u prazno (prodaje jedno, kupuje drugo).

Svakako ne treba više slušati prognoze o propasti tržišta, kupuješ šta možeš i gde možeš... Tržište prolazi kroz faze, sad smo u kontrakciji, biće opet ekspanzija i onda da se svi prekrstimo kolektivno kad Mirijevo udari 5k.
i udariće mirjevo 5k eur. navešću jedan primer samo. dobro se sećam 2021 godine kada su se gradile 2 lux zgrade na vračaru, jedna u lozničkoj, a druga u radoslava grujića i obe po ceni od 3300 eur sa pdv. vilica je padala na tu cifru, u fazonu da li su ovi normalni. sada, 4 godine kasnije je na toj lokaciji ovo što navode 5000-6000 eur, znači cca 100% više. do 2027 tu 10k eur, a mirjevo 5k eur. taman tako.
 

Šta je sad ovo? 😁 I ovde raste likvidnost
Sto bi rekao Velja, moze kraduckanje. Ne znam sta se cudimo, Mirijevo i treba da bude 10k.

A sirotinja moze da duva, tacnije ne moze da duva, morace da pije:
 
Ništa onda, ako je tako rešeno to je to. Da utičemo na dogovore ne možemo. Svako zna za sebe šta mu je činiti.
Čekamo Mirijevo 3.2-3.8k pa onda 4500-5000
Prosečne plate 1400-1600e
Minimalac 650-750e
Dug zemlje od 60-70 milijardi (sa sadašnjih 38).
Čekamo.
 
Poslednja izmena:
Vrh