Šta je novo?

Cene nekretnina

Najgore kad ti neko sa strane prica o mrziteljima. Kao kad bi rekli najveci mrzitelji Srbije su gastarbajteri koji su brze bolje pobegli iz iste, pricaju kako je nama super, a “tamo” lose i nemaju nameru da se vrate ali zato kupuju kvadrate koje ce naplacivati domacem stanovnistvu jer je kod njih skuplje.
 
Nema ostrašćenosti, to je moje mišljenje nastalo nakon mnogo rasprava sa desničarima kojima je samoviktimizacija osnovni model razumevanja stvarnosti. Srbe svi mrze i hoće da zatru, pa i drugi Srbi.
Srbi satrti u oba svetska rata od susednih naroda, Austrijanaca, i Nemaca i ko god se zadesio i želeo da se upiše u listu strelaca. Mogu samo da zamislim kako izgleda kada ti neki desničar prica samoviktimizacioni narativ, a u realnosti je horor bio 😲. Pa to je užas.
 
Najgore kad ti neko sa strane prica o mrziteljima. Kao kad bi rekli najveci mrzitelji Srbije su gastarbajteri koji su brze bolje pobegli iz iste, pricaju kako je nama super, a “tamo” lose i nemaju nameru da se vrate ali zato kupuju kvadrate koje ce naplacivati domacem stanovnistvu jer je kod njih skuplje.
Ne treba trošiti reči. Šablonski narativ iz svakog autoritarnog društva juče, danas, sutra.
 
Да вас подсетим да смо дошли до аутошовинизма и Ђилас Шолак приче од Врадовићеве констатације да су грађани који се противе БНВ ,,анти-срби" и да треба да имамо 10 БНВ
То је школски пример напредњачког наратива
Ја бих пак реко супротно, они који подржавају тај пројекат, а посебни они који пласирају тај наратив, су ,,анти-срби"
 
U sadasnjoj zapadnoj burazer ekonomiji nama je izuzetno bitno da dug raste sto vise. Ja zameram vladi sto nije dizala dug jos jace nego sve vreme drza konzervativno dug. Naravno 2020te su trebali da budu zaduzeni 100% BDP-a jer bi inflacija vec delimicno pojela taj dug barem 20-25%. Zato sto se nisu zaduzivali kao manijaci sada svi placamo taj danak. (dakle to sto se nisu zesce zaduzili 2020. godine je pravi politicki promsaj, em su kamate bile niske em je posle toga okinula inflacija zesca). To sto mi drzimo da je dug ovako nizak zapravo nema veze sa mozgom osim populisticke politike koju prodaju ljudima kao "odgovorna politika". Ovaj nacin zapadne ekonomije gde drzave pozajmljuju sto vise da bi im BDP bio sto veci a svesno znaju da nikad to nece vratiti ce kad tad puci. Kada pukne sistem puci ce za sve zapadne zemlje podjednako. Necemo se mi "izvuci" zato sto imamo nizak dug (kao sada). Nego ako se reset desi onda ce se desiti svuda na zapadu i zapravo ceo swift sistem i valuta usd/eur nece ni postojati. Jedina neka teoretska sansa bi bila da se brzo prebacimo na BRICS pay ali to je sve u domenu maste. Tako da propaganda "dug nam je veliki" u ovakvoj burazer ekonomiji moze da dodje samo od nekoga ko je low IQ ili od politicki ostrascenih ljudi koji su svesni da je dug mali ali pricaju da je veliki jer ciljaju low IQ publiku.

Uskoro ce novi QE i nadam se da su naucili lekciju da treba da pumpaju dug na barem 100-120% BDP-a.

PS: Ja licno ne volim dugove niti mi se to svidja ali ovo kako je "namesten" sadasnji kapitalizam je totalno sumanuto. Zaduzuj se sto vise da pumpas BDP sto vise i onda imas kao "jaku" drzavu. Tako funkcionisu zapadne drzave. Sizofrenija. Fora je sto zapadne drzave igraju na kartu naivcina koji vide samo ono sto sija a nista ne razumeju. Na primer vide nekoga ko vozi lamobrgini a ne razumeju da je uzeo na leasing i onda kao WOW ovaj vozi lamobrgini hocu i ja tako a on pozajmljuje svake godine da bi ga vozio i samo roka dug na dug i jos je svesno u minusu (deficit). A nasi ljudi samo vide lamborginija i balave a dug ne gledaju. A onda ima neko ko vozi neki osrednji auto na primer Ladu a dug mu skoro 0 (Rusija) za njega govore a ma ne kakva lada vidi zapad kako je uredjen tamo svi voze lamborginije.
Zaboravljaš da Američki dug štiti F-35, F-22, nosaci aviona,nuklearni arsenal itd. i kontrolisan je od strane dolara koji je opet zasticen od strane cutting edge tehnologije koja gura civilizaciju napred i koja se stvara u SAD.

Nas bi do sudnjeg dana jurili da vratimo i posledni eur/dolar koji smo uzeli.

Svet nije fer, nit smo svi jednaki.
 
Pomoć...molim..
Kupovina nekretnine u Batajnici..43m2 za 80.000..biće za 1.5 godine(investiciono ulaganje)...ili kupovina apartmana na Zlatiboru za iste novce ali uknjizeno...sad...i ide odmah koliko toliko incoming...?
Pomoč...savet..hvala
Zavisi od apartmana na Zlatiboru u kojem se kompleksu se nalazi, da li postoji barem neki sadržaj u tom kompleksu, SPA...
Verujem da za tu cenu možeš da nadješ dobar apartman u odličnom kompleksu.
Kao što ti je kolega rekao, postoje i Smart brave koje se ugrade pa deliš samo šifru, a sa nekom spremačicom/komšijom/ vlasnikom kompleksa se dogovoriš oko spremanja apartmana nakon izlaska gosta.
Apartman na planini, to jest na Zlatiboru je verovatno veće cimanje, ali takodje i imaš opciju da ti odeš ili pošalješ neke prijatelje tamo a da ipak zaradjuješ od stana na dan.
Zavisi i koliko si dobar u tom izdavanju i da li ćeš sve sam da radiš(veća zarada) ili nadješ agenciju da ti to radi i održava.
U slučaju nalaženja agencije se treba dobro raspitati ali ima njih koji to rade pogotovo na Zlatiboru.
Uz dobar odabir apartmana i kompleksa i organizovanja izdavanja ja bih pre dao prednost u ovom slučaju uknjiženom apartmanu na planini u odnosu na stan u izgradnji(1.5g-2g)na Batajnici.
EDIT: Takodje je prednost što kod uknjiženog apartmana možeš da staviš hipoteku
 
Svi mi živimo u nekom svom mikro svetu u Srbiji. Gastarbajteri tek nemaju osećaj. Ponekad naletim na ovakve naslove pa se ozbiljno zapitam:
2020 je navodno bilo oko 400-450k. Sad 800k. Da li ovo ima uporište u realnosti? Bukvalno 1 od 7.5 stanovnika je socijalni slučaj. Znam za podatak od ranije da milion ljudi u Srbiji preživljava na osnovu doznaka od svojih najmilijih iz inostranstva.
 
Svi mi živimo u nekom svom mikro svetu u Srbiji. Gastarbajteri tek nemaju osećaj. Ponekad naletim na ovakve naslove pa se ozbiljno zapitam:
2020 je navodno bilo oko 400-450k. Sad 800k. Da li ovo ima uporište u realnosti? Bukvalno 1 od 7.5 stanovnika je socijalni slučaj. Znam za podatak od ranije da milion ljudi u Srbiji preživljava na osnovu doznaka od svojih najmilijih iz inostranstva.
Bato moze da preživljava koliko oces ako ima bar 10000 u Begeu koji imaju premnogo. Sad sam bio kod drugara za koje nisam ni znao koliko su u parama i imaju 2 stana koji su ludilo. Koje su kupili za usput da imaju za decu. Taj mali procenat ce da kupuje uvek i tako ce biti. A onda oni pogiraju ove srednje platezne, koji vise ne mogu u tim najboljim krajevima da kupuju, da kupuju malo dalje i onda se i tamo dignu cene i tako u krug.
Koliko sam skapirao nisi iz Begea i ne pratis priču, ovde je bas druga dimenzija. I da 70 posto prezivljava 20 posto je OK a 10 posto shuri. Ne znam nisam pametan bas i meni nema logike al očigledno ima bas dosta ljudi koji imaju dosta i van te statistike su i zive druge dimenzije.
 
Bato moze da preživljava koliko oces ako ima bar 10000 u Begeu koji imaju premnogo. Sad sam bio kod drugara za koje nisam ni znao koliko su u parama i imaju 2 stana koji su ludilo. Koje su kupili za usput da imaju za decu. Taj mali procenat ce da kupuje uvek i tako ce biti. A onda oni pogiraju ove srednje platezne, koji vise ne mogu u tim najboljim krajevima da kupuju, da kupuju malo dalje i onda se i tamo dignu cene i tako u krug.
Koliko sam skapirao nisi iz Begea i ne pratis priču, ovde je bas druga dimenzija. I da 70 posto prezivljava 20 posto je OK a 10 posto shuri. Ne znam nisam pametan bas i meni nema logike al očigledno ima bas dosta ljudi koji imaju dosta i van te statistike su i zive druge dimenzije.
Da li je neko negirao cinjenicu da postoji odredjen broj ljudi koji ne znaju sta ce sa parama? Otisli smo malo offtopic, ali poenta price jeste da imamo sve vece raslojavanje i da na svakog tog jednog koji ne zna koliko para i stanova ima imamo i sve vise onih koji jedva prezivljavaju i nemaju za hleba. To sto drzava pumpa sve pare u Beograd, sto samo u Beogradu deca imaju besplatne udzbenike, sto je gradski prevoz u Beogradu najjeftiniji u Srbiji (a mnogi ga i ne placaju) stvara laznu sliku kako je u Srbiji super. U Beogradu mozda jeste super, jer je politicka odluka da Beograd bude drzava u drzavi, ali ostatak Srbije se raspada i sve se teze zivi.
 
Da li je neko negirao cinjenicu da postoji odredjen broj ljudi koji ne znaju sta ce sa parama? Otisli smo malo offtopic, ali poenta price jeste da imamo sve vece raslojavanje i da na svakog tog jednog koji ne zna koliko para i stanova ima imamo i sve vise onih koji jedva prezivljavaju i nemaju za hleba. To sto drzava pumpa sve pare u Beograd, sto samo u Beogradu deca imaju besplatne udzbenike, sto je gradski prevoz u Beogradu najjeftiniji u Srbiji (a mnogi ga i ne placaju) stvara laznu sliku kako je u Srbiji super. U Beogradu mozda jeste super, jer je politicka odluka da Beograd bude drzava u drzavi, ali ostatak Srbije se raspada i sve se teze zivi.
Jasno no brate tema je Beobuild. Ja samo pričam ono što sam skapirao iako nisam hteo da vidim sve ove godine. Moze nas obicnih da ima koliko oces ako taj mali procenat oce da kupuje, to je to. Kad budu osetili da im to nije vise priča staće. Do tada samo ce da pumpaju. Mozemo pricati o prevozu socijali, busevima, uslovima, meni, tebi, srednjoj klasi nebitno je. Taj mali procenat na 2 miliona ljudi je idalje preogroman i zato je tako kako jeste.
U Begeu je daleko od super, jungla je sve veca i idalje tih 70 posto ljudi prezivljava od toga sto imaju neke stanove od roditelja ovako onako itd.
 
Jasno no brate tema je Beobuild. Ja samo pričam ono što sam skapirao iako nisam hteo da vidim sve ove godine. Moze nas obicnih da ima koliko oces ako taj mali procenat oce da kupuje, to je to. Kad budu osetili da im to nije vise priča staće. Do tada samo ce da pumpaju. Mozemo pricati o prevozu socijali, busevima, uslovima, meni, tebi, srednjoj klasi nebitno je. Taj mali procenat na 2 miliona ljudi je idalje preogroman i zato je tako kako jeste.
U Begeu je daleko od super, jungla je sve veca i idalje tih 70 posto ljudi prezivljava od toga sto imaju neke stanove od roditelja ovako onako itd.
Rekao sam vec da je tema otisla offtopic. Jeste tacno to sto kazes, ali se Sale nadovezao na pricu o tome kako nije tacno da smo mi ekonomski tigar i da se u Srbiji zivi super. U Srbiji se povecao nominalni GDP, povecao se javni dug, povecale su se cene svega (inflacija), ali je bolje samo toj jednoj grupi koja kupuje stanove, drugima je isto ili losije. A s obzirom da smo posli iz niske pocetke tacke, to je zalosno sto i dalje veliki broj stanovnika jako tesko zivi.
 
Meni je neverovatno da se toliko povećao broj. Zato sam pitao......
 
Rekao sam vec da je tema otisla offtopic. Jeste tacno to sto kazes, ali se Sale nadovezao na pricu o tome kako nije tacno da smo mi ekonomski tigar i da se u Srbiji zivi super. U Srbiji se povecao nominalni GDP, povecao se javni dug, povecale su se cene svega (inflacija), ali je bolje samo toj jednoj grupi koja kupuje stanove, drugima je isto ili losije. A s obzirom da smo posli iz niske pocetke tacke, to je zalosno sto i dalje veliki broj stanovnika jako tesko zivi.
To se skroz slazem, izvinjavam se al ne stizem da čitam sve. Kao sto sam napisao 70 posto i živi nekako jer su imali sreću da odrastaju u socijalizmom stečenim stanovima.
To da smo tigar necu ni da komentarišem i SNS sektu uopste jer je svima jasno da smo ne tigar nego kolonija za eksplataciju svake vrste i tek cemo biti.
Ono sto kazem je da smo mi iz tih 70 posto zanemarili ovih 10 posto koji shure (da uopste ne gledamo ovih 20 posto koji su kao malo platezniji, boljestojeci itd)
Oni diktiraju cene nekretnina i tako je, ovih 20 posto prati donekle ko moze, mi ostali gledamo statistiku, buseve, koliko je cena mesa, stanova itd u Evropi, koliko ovde, zalimo se itd.
No poenta je da ta SNS sekta kao i sve sekte pre, sto je najzalosnije zive od ovih 70 posto i to najugrozenijih jer smo takav narod i nije do Vučića, Djilasa, Slobe no do nas.
Da nije stanova od roditelja za socijalizma i od tih 70 posto sto preživljava u Begeu, velika vecina bi bili xtremno teška socijala.
 
Vrh