Šta je novo?

Cene nekretnina

Ko da mi izdaje stan na dan u Zlatiboru ?
Ne znam koliko takvi stanovi koštaju, ali bio sam pre par godina u iznajmaljenom stanu i ljudi koji su me dočekali su mi rekli da se stanovi prodaju, a ako hoću oni mogu da nastave da rade sve oko izdavanja. Ne znam koji deo prihoda ti uzmu, da li su pouzdani itd. ali deluje da ima ljudi koji to rade.
 
Bailout 2008 je bio kikiriki za ovo danas. Kada je trebao da bude potop 2019, znamo koliko su štampali 2020...... mnogo. Te pare su se slile kod bogataša, sirotinja se razbacivala novcem. Kao sad kod nas.
A tek sad koliko im para treba za bailout 🤡. Verujem da 3 puta više nego za vreme lockdown-a. Verovatnoća za tako nešto mi je 20%. 80% verujem da će pustiti da se ispumpaju neke stvari.....jedno dve godine.... ostatak sveta će gurnuti u finansijsku krizu... bogataši trenutno imaju mnogo keša. Rade DCA out. Obični ljudi u kreditima do guše, štednja na minimumu.....ma koliko da je nešto jeftino 99% nemaju para da kupe niti prostora da se dodatno zaduže. Sirotinja kupila skupo po velikim kamatama. Kada bogataši pokupuju sve što treba i budu još veći, onda urade umerene stimulanse da se izvade iz krize. USA pobedila, svi ostali u krizi još par godina.
Dobio sam i informaciju da obični ljudi sa malo više para na zapadu kupuju kao ludi akcije. Sad....kad su na ATH. Zapravo....nikad više nisu kupovali nego sad. A npr taj buffet prodaje desetine milijardi svake nedelje maltene. Kod nas nema te kulture ali kupuju stanove kao ludi i hoće da izdaju po 600-700-1000-1500 evra.....rente kao na zapadu.
A prodaja polako opada. Ponuda polako opada. Na oglasima budalaštine. Znamo svi gde to vodi ali se pravimo ludi. Ajde realno, da li bi dozvolili da se plebs obogati? Da 700k ljudi u Srbiji dobija povećanja zato što neko misli na njih? Ili želi da im izvuku što više para, zaduže do daske i onda potop.
To je to --- izvlace se na TOPu.

1729420378031.png



Gledajuci ovaj graph, zapitam se uvek, da li je bespotrebno gubiti vreme oko nekretnina :) Je l imamo podforum za zlato? :)
 
Pomoć...molim..
Kupovina nekretnine u Batajnici..43m2 za 80.000..biće za 1.5 godine(investiciono ulaganje)...ili kupovina apartmana na Zlatiboru za iste novce ali uknjizeno...sad...i ide odmah koliko toliko incoming...?
Pomoč...savet..hvala
Beograd je bolja opcija, ali za isti novac možes kupiti na malo boljoj lokaciji od Batajnice. Tipa Altina, Ledine ili Mirijvo se bolje izdaju od Batajnice i bliže su gradu. Ili možda starogradnja na Karaburmi ili Voždovcu...
 
To je to --- izvlace se na TOPu.
Gledajuci ovaj graph, zapitam se uvek, da li je bespotrebno gubiti vreme oko nekretnina :) Je l imamo podforum za zlato? :)
Ode zlato u svemir i tek će. Ja uzeo pre par nedelja, već sam dobar za korektan polovan auto. Pojedoh mu*a sam sebi što ne uzeh ranije, za*ebi me sa ovim ciglama dok se ne iskristališe situacija 😃
 
Poslednja izmena:
Beograd je bolja opcija, ali za isti novac možes kupiti na malo boljoj lokaciji od Batajnice. Tipa Altina, Ledine ili Mirijvo se bolje izdaju od Batajnice i bliže su gradu. Ili možda starogradnja na Karaburmi ili Voždovcu...
Izvini ali gresiš...pogotovo za Altinu i Ledine koji nemaju niti ce ikad imati kanalizaciju (80%) a nije niti ima najave legalizacije 95%.
 
Nema nikakve istine u tome, to je desničarska izmišljotina o takozvanom autošovinizmu kad god neko počne da kritikuje njihovu bolesnu ideološku perverziju.

SNS je rado prihvatio tu žvaku jer nema ništa lepše od optuživanja opozicije da su mrzitelji svoje države kad god kritikuju vlast.
 
Nema nikakve istine u tome, to je desničarska izmišljotina o takozvanom autošovinizmu kad god neko počne da kritikuje njihovu bolesnu ideološku perverziju.
Brejkdaun tvoje rečenice je: desnica, izmišljotina, autošovinizam, bolest, ideologija, perverzija.

Čemu ostrašćenost, šta je tačno netačno da postoji antisrpska kultura, da postoji bez ikakvog osnova? Daj neki argument. Bili su u Danas-u pre par godina, tekstovi Šiptarskih intelektualaca i umetnika sa Kosova, svi sem jednog su bili jako jako nacionalno obojeni(i otvoreno anti srpski), dok su srpski intelektualci naučeni da će imati više uspeha, i da je moderno da mrze Srbiju i Srbe, makar u blagoj formi.
SNS je rado prihvatio tu žvaku jer nema ništa lepše od optuživanja opozicije da su mrzitelji svoje države kad god kritikuju vlast.
Politička borba, po uzoru na velike demokratske uzore.

Edit:typo
 
Poslednja izmena:
Nema ostrašćenosti, to je moje mišljenje nastalo nakon mnogo rasprava sa desničarima kojima je samoviktimizacija osnovni model razumevanja stvarnosti. Srbe svi mrze i hoće da zatru, pa i drugi Srbi. Svi koji se ne slažu sa nama su mrzitelji Srba, izdajnici, strani plaćenici, špijuni, drugosrbijanci itd.

Pritom, da ne bude zabune, ja ne sporim da kod okolnih naroda postoji jak antisrpski narativ (očekivano je da postoji), već da bilo kakva kontra dominantno desnim narativima od strane Srba predstavlja autošovinizam i mržnju prema sopstvenom narodu.

Mi smo toliko duboko polarizovani kao društvo da je nažalost prostor za javni konsenzus potpuno izgubljen, ali opet treba imati elementarnog razuma i ne prihvatati te površne ideje u raspravi sa političkim protivnicima, posebno kad se priča o temama od javnog interesa. Nažalost, naša vlast taj nivo političke zrelosti ne poseduje.
 
Ne znam koliko takvi stanovi koštaju, ali bio sam pre par godina u iznajmaljenom stanu i ljudi koji su me dočekali su mi rekli da se stanovi prodaju, a ako hoću oni mogu da nastave da rade sve oko izdavanja. Ne znam koji deo prihoda ti uzmu, da li su pouzdani itd. ali deluje da ima ljudi koji to rade.
Imas agencije ali oni uzimaju 50%. Brat odustao od agencije, ima zenu/cistacicu koja naplacuje 30e po novom gostu da ga doceka. Promena posteljine 1000din. Opet dosta ode na to al jbg nemas drugi izbor ako ne zivis tamo.
i ja imam jednu situaciju gde sam vrlo upucen. Inteza 6 meseci.
Nikad cuo. Najduze sto sam cuo je dva meseca.

Dobrodosli u novu Svajcarsku. Dragulj Evrope koji domaci ne cene ali strancima je perfektno. :love:

Salu na stranu koliko li ovakvih ima?
Strancima koji imaju para i ne zavise od naseg sistema i institucija je super :)
 
Brejkdaun tvoje rečenice je: desnica, izmišljotina, autošovinizam, bolest, ideologija, perverzija.

Čemu ostrašćenost, šta je tačno netačno da postoji antisrpska kultura, da postoji bez ikakvog osnova? Daj neki argument. Bili su u Danas-u pre par godina, tekstovi Šiptarskih intelektualaca i umetnika sa Kosova, svi sem jednog su bili jako jako nacionalno obojeni(i otvoreno anti srpski), dok su srpski intelektualci naučeni da će imati više uspeha, i da je moderno da mrze Srbiju i Srbe, makar u blagoj formi.

Politička borba, po uzoru na velike demokratske uzore.

Edit:typo

mrzitelji srbije nam dizu cene kvadrata
 
Nema ostrašćenosti, to je moje mišljenje nastalo nakon mnogo rasprava sa desničarima kojima je samoviktimizacija osnovni model razumevanja stvarnosti. Srbe svi mrze i hoće da zatru, pa i drugi Srbi. Svi koji se ne slažu sa nama su mrzitelji Srba, izdajnici, strani plaćenici, špijuni, drugosrbijanci itd.

Pritom, da ne bude zabune, ja ne sporim da kod okolnih naroda postoji jak antisrpski narativ (očekivano je da postoji), već da bilo kakva kontra dominantno desnim narativima od strane Srba predstavlja autošovinizam i mržnju prema sopstvenom narodu.

Mi smo toliko duboko polarizovani kao društvo da je nažalost prostor za javni konsenzus potpuno izgubljen, ali opet treba imati elementarnog razuma i ne prihvatati te površne ideje u raspravi sa političkim protivnicima, posebno kad se priča o temama od javnog interesa. Nažalost, naša vlast taj nivo političke zrelosti ne poseduje.
Dovoljno je provesti malo vremena ma domacem tviteru i uveriti se da autosovinizam itekako postoji i da nije samo ‘kontra desnicarskim tezama’.

Iako je vlast prvenstveno odgovorna za zatiranje drustvenog dijaloga, u tom ekspres loncu u koji su zatvorili opozicionu javnost su mnogi nazalost prekuvali, i sada samo mahnito teraju kontru. To se i na ovoj temi i generalno forumu cesto vidi gde je mnogima prvi refleks na svaku vest koja eventualno Srbiju predstavlja u ok svetlu, pokazati kako zapravo nije tacna, cak i kada se prave neki suludi logicki skokovi za to.

Mene je nemali broj ljudi ovde proglasio za SNS bota, iako sam kilometre i kilometre na protestima ispesacio i na svake izbore izasao i protiv njih glasao, jer mislim da Srbija, kad se sve sabere i oduzme, uopste nije toliko lose mesto za zivot, i da ce zapravo biti jos bolje.
 
Vrh