Šta je novo?

Cene nekretnina

Ima prednosti slazem se jer su bulevari siroki i infrastruktura je super, ali ti i na NBGD ne mozes da izbacis auto sa parkinga pola sata nekad u starim blokovima, moras da guras komsiju koji ti parkira ispred tebe u leru auto. A sredjeni trotoar imas samo u novogradnjama.

90% NBGDa ne upada u tvoj opis za sredjenost trotoara i parking, upadaju samo ovi novi blokovi i kompleksi, a opet ljudi traze po 3500 eur/m2 za 40m2 u paviljonima / fontani :)
Tu jedino licna percepcija moze opravdati tu cenu, ne logika ipak.

Edit:
Da se razumemo, po meni je NBGD najbolje koncipirana opstina, samo mislim da cene starogradnji su prenaduvane. Razumem novogradnje.

centralni blokovi imaju sve to. ovi drugi blokovi oko fontante i 34+ nemaju, i nemerljivi su
cak ni novogradnje nisu imune na to, jer ti po a bloku ti parkiraju po krivinama i ostalim djavolima, jer ima dosta kafica/restorana

airport city preko dana je dzungla, sve ono tamo, kada sam isao, protok ljudi i nevidljivost na krivinama je velika (iz mog iskustva)
 
To je kalkulacija ako će kredit da isplaćuje do kraja svih 30 godina. Uvek, ali uvek se isplati ranije. Dođu bonusi, akcije, dodatni prihodi, pa se kredit isplati ranije. Nikad se ne vuče kredit 30 godina. Ili barem ja ne znam ljude mojih godina srednjih (oko 45) a da su uzeli kredit oko 30 da još vuku isti kredit... To su više izuzeci nego pravilo.

Koliko razmišljam drugačije. Ta prevremena otplata košta, košta neke dopunske investicije ili odricanja nekog luksuza (više para dok si mlađi, bolji auto, egzotična letovanja...) a i protiv baksuza pu pu sve otplatim i saznam da imam neki žešći zdravstveni problem... Ok možda je nekome vodilja kriza, potencijalni ostanak bez posla itd ali kod mene kreda ide na max vremesnki, a rata što manja.
 
Ako challenge-uješ, valjda treba prvo da argumentuješ svoje viđenje i izvore.

Makedonija nema puteve, mozda im je zato i benzin toliko jeftin, to smo već rekli. Daj dalje za Luksemburg sta si napisao da je 10% skuplje nego u Srbiji.
Svi mi letećim taksijem prelećemo Makedoniju kad idemo na more pa ne znamo 🙂. Još su zemljani putevi i kaldrma.
Naši putevi su trenutno odlični, izgradili smo ih poslednjih 5 godina, digli kredit sve super. Pre toga su putevi u MK bili premija za nas da se ne lažemo. I oni su digli kredite da naprave te puteve ali ih sada loše održavaju. Kod nas su još uvek novi. Videćemo za 5-7 godina.
Ja između cene dizela i puteva ne mogu da nadjem vezu......mozda si mislio na putarine? Što skuplje gorivo to bolji putevi?
 
Poslednja izmena:
Novogradnja za 2500 - moguće je!
Navali narode, a posebno oni iz IT. Pošto ovaj projekat nema ime za sada, a LUX je, predlažem ime Ledinske kapije

 
Ako su dobro tagovali na mapi ovo je zapravo Bezanijska kosa. Vinogradska ulica pripada Bezanijskoj kosi ali odmah iza te ulice su Ledine.
Zanimljivo da su napisali da je to BLOK 72 ali ne bih rekao, cini mi se da on zavrsava kod iskljucenja za obilaznicu koja je skoro napravljena.
 
Ako challenge-uješ, valjda treba prvo da argumentuješ svoje viđenje i izvore.

Makedonija nema puteve, mozda im je zato i benzin toliko jeftin, to smo već rekli. Daj dalje za Luksemburg sta si napisao da je 10% skuplje nego u Srbiji.
Kakve veze ovo ima? Mi imamo puteve, pa placamo i skuplje gorivo i putarine.

Novogradnja za 2500 - moguće je!
Navali narode, a posebno oni iz IT. Pošto ovaj projekat nema ime za sada, a LUX je, predlažem ime Ledinske kapije

+ PDV
 
Svi mi letećim taksijem prelećemo Makedoniju kad idemo na more pa ne znamo 🙂. Još su zemljani putevi i kaldrma.
Naši putevi su trenutno odlični, izgradili smo ih poslednjih 5 godina, digli kredit sve super. Pre toga su putevi u MK bili premija za nas da se ne lažemo. I oni su digli kredite da naprave te puteve ali ih sada loše održavaju. Kod nas su još uvek novi. Videćemo za 5-7 godina.
Ja između cene dizela i puteva ne mogu da nadjem vezu......mozda si mislio na putarine? Što skuplje gorivo to bolji putevi?
Od kad ja putujem preko Makedonije, a to je solidno duze od poslednjih 5 godina, njihovi putevi nikad nisu bili premija u odnosu na nase. A1 kroz Srbiju je stariji od svega sto oni imaju pa je daleko bolji od autoputa Aleksandra Makedonskog/Prijateljstva.

Iz akciza za gorivo se odrzavaju i putevi, da. Dosta ekonomista misli da je to i najefikasnije:


 
Poslednja izmena:
Novogradnja za 2500 - moguće je!
Navali narode, a posebno oni iz IT. Pošto ovaj projekat nema ime za sada, a LUX je, predlažem ime Ledinske kapije

Živim 100 metara od lokacije. Nerealna cena za tu lokaciju, plus grejanje na struju. 2750 sa PDVom a nisu još ni građevinsku dobili, da ne pominjem da je infrastruktura napravljena da opsluži kuće trenutno. Pošto smo okej sa komšijom koji je dao kuću i plac poznajem teren, njegov plac je relativno uzak i dugačak (kao i ostali placevi u Vinogradskoj) tako da će zgrada biti poprilično uska i izmedju dve kuće. Sve u svemu da je 2500 sa PDVom pa da i razmisliš zbog relativno okej lokacije.

Ako su dobro tagovali na mapi ovo je zapravo Bezanijska kosa. Vinogradska ulica pripada Bezanijskoj kosi ali odmah iza te ulice su Ledine.
Zanimljivo da su napisali da je to BLOK 72 ali ne bih rekao, cini mi se da on zavrsava kod iskljucenja za obilaznicu koja je skoro napravljena.
Vinogradska ulica pripada Staroj Bežaniji a ne Kosi. Ulica je sa druge strane obilaznice i ne bih rekao da ima dodirnih tačaka sa Ledinama jer ipak ima dosta infrastrukture kao što je kanalizacija, trotoari, itd. Može se reći da je Blok 72 (mada nije deo blokova i ulica je postojala i bila naseljena i pre Jugoslavije a kamoli blokova) jer je vazdušnom linijom 20 metrara od završetka 72 bloka.

Zvao sam prodaju i bili su jako neprijatni jer ne žele da podele lokaciju ni dodatne detalje o projektu, već zahtevaju da se dodje kod njih u kancelariju na Nbg pa tek onda mogu da daju dodatne informacije. Ako nekoga baš zanima tačna lokacija ovde će se nalaziti https://maps.app.goo.gl/hxamqL93uNZdDkL28. Ili ako vas zanima na CEOPu broj predmeta je ROP-BGDU-27562-LOCH-2/2024.
 
Ako challenge-uješ, valjda treba prvo da argumentuješ svoje viđenje i izvore.

Makedonija nema puteve, mozda im je zato i benzin toliko jeftin, to smo već rekli. Daj dalje za Luksemburg sta si napisao da je 10% skuplje nego u Srbiji.
Zar nije lakše da lepo priznaš lupio sam i to je to.
Evo još jednom da te pitam za izvor informacije o 10% razlike u ceni goriva. Uostalom sam si naveo da je 10% razlika za Severnu Makedoniju i Bosnu.
Ja sam za moje cifre naveo izvor.

Čak i ne čitaš dobro. Nisam rekao da je u Luksemburgu 10% skuplje nego u Srbiji nego obrnuto, u Srbiji je gorivo skuplje 10% nego u Luksemburgu. Doduše ni oni nemaju puteva kakvih ima po Srbiji.
Evo odmah i linkovi i račun:
Link Luksemburg
Na dan 15.10.2024 cena goriva u Luksemburgu je 1,449€, odnosno 170 rsd. Cena goriva u Srbiji je 194 rsd što dalje znači da je gorivo u Srbiji SKUPLJE u odnosu na Luksemburg za 14,12%
Pošto sam ti naveo cifre i linkove i za Severnu Makedoniju i za Luksemburg ako možeš da mi pošalješ link za 10% razlike u ceni između Srbije i Severne Makedonije?(može i za Bosnu pošto je tamo neznatno skuplje gorivo u odnosu na Severnu Makedoniju)
 
U Zaječaru, Pazaru i Jagodini ne posluje Microsoft. Taj što je "stvarno stručan" recimo advokat, lekar, stomatolog u takvim gradovima može lepo da živi ako vodi svoju praksu. Drugi kategorija ljudi su oni sto rade drzavni posao. Ne zaboravi da su plate u javnoj upravi porasle 50% u proteklih par godina, taj što lupa pečate u BG za 1000 eur može da se slika, ali sa istom platom to je vec prilično respektabilno za Zaječar narucito jer nema trošak kirije. Dakle taj profil ljudi svakako ne razmatra da se seli iz Zajecara u Beograd.
Jeste.....u stvari ne znam kako da protumačim ovo nipodaštavanje....svi su NKV i niko nema pojma, ambicije i zašto bi uopšte mrdnuli odakle jesu 🙂. Na neki indirektni način si i potvrdio šta sam napisao.
 
Zar nije lakše da lepo priznaš lupio sam i to je to.
Evo još jednom da te pitam za izvor informacije o 10% razlike u ceni goriva. Uostalom sam si naveo da je 10% razlika za Severnu Makedoniju i Bosnu.
Ja sam za moje cifre naveo izvor.

Čak i ne čitaš dobro. Nisam rekao da je u Luksemburgu 10% skuplje nego u Srbiji nego obrnuto, u Srbiji je gorivo skuplje 10% nego u Luksemburgu. Doduše ni oni nemaju puteva kakvih ima po Srbiji.
Evo odmah i linkovi i račun:
Link Luksemburg
Na dan 15.10.2024 cena goriva u Luksemburgu je 1,449€, odnosno 170 rsd. Cena goriva u Srbiji je 194 rsd što dalje znači da je gorivo u Srbiji SKUPLJE u odnosu na Luksemburg za 14,12%
Pošto sam ti naveo cifre i linkove i za Severnu Makedoniju i za Luksemburg ako možeš da mi pošalješ link za 10% razlike u ceni između Srbije i Severne Makedonije?(može i za Bosnu pošto je tamo neznatno skuplje gorivo u odnosu na Severnu Makedoniju)
Kriv sam, lupio sam, kako kažeš. Mogu da ti pokažem i kako su netačne cene na onom sajtu šlep službe acl.lu koji si ostavio, i kako bi ti to nazvao?

Dalje. Makedonija i Bosna su jeftinije destinacije u pogledu dizela, benzina manje. Ja vozim na benzin. Cena benzina u Severnoj Makedoniji je 150 dinara, u Srbiji je bila do pre neki dan 176 din. Meni je to ok cena, zelim da Srbija ima lepe puteve, ne želim puteve kao u Severnoj Makedoniji.

Dalje, acl.lu, koji si linkovao, nema tačne cene, makar koliko sam uporedio za HR. Dalje, ne znam da li znaš, ali nisu iste cene na EU pumpama u jednoj zemlji u jednom gradu, na primer Beču. Tako da te najniže(nedostupne za većinu stanovništva) izlistane cene su verovatno na nekim opskurnim pumpama daleko od gradova.

Makar milion Srba letuje u Grčkoj, svi koji idu kolima su mogli da vide te "jeftinije cene goriva u celoj EU, nego u Srbiji". Ili idi do Bosne, javi koliko ima ukupno autoputa, i ako te ne uhvati policija za nepostojeći prekršaj, možda i uštediš neki dinar za gorivo.
 
Kriv sam, lupio sam, kako kažeš. Mogu da ti pokažem i kako su netačne cene na onom sajtu šlep službe acl.lu koji si ostavio, i kako bi ti to nazvao?

Dalje. Makedonija i Bosna su jeftinije destinacije u pogledu dizela, benzina manje. Ja vozim na benzin. Cena benzina u Severnoj Makedoniji je 150 dinara, u Srbiji je bila do pre neki dan 176 din. Meni je to ok cena, zelim da Srbija ima lepe puteve, ne želim puteve kao u Severnoj Makedoniji.

Dalje, acl.lu, koji si linkovao, nema tačne cene, makar koliko sam uporedio za HR. Dalje, ne znam da li znaš, ali nisu iste cene na EU pumpama u jednoj zemlji u jednom gradu, na primer Beču. Tako da te najniže(nedostupne za većinu stanovništva) izlistane cene su verovatno na nekim opskurnim pumpama daleko od gradova.

Makar milion Srba letuje u Grčkoj, svi koji idu kolima su mogli da vide te "jeftinije cene goriva u celoj EU, nego u Srbiji". Ili idi do Bosne, javi koliko ima ukupno autoputa, i ako te ne uhvati policija za nepostojeći prekršaj, možda i uštediš neki dinar za gorivo.
Sve je to lepo ali mi smo za svaki novi put digli kredit 🤷. Nismo kao uštedeli od akciza ili putarina pa od toga napravili.
 
U Zaječaru, Pazaru i Jagodini ne posluje Microsoft. Taj što je "stvarno stručan" recimo advokat, lekar, stomatolog u takvim gradovima može lepo da živi ako vodi svoju praksu. Drugi kategorija ljudi su oni sto rade drzavni posao. Ne zaboravi da su plate u javnoj upravi porasle 50% u proteklih par godina, taj što lupa pečate u BG za 1000 eur može da se slika, ali sa istom platom to je vec prilično respektabilno za Zaječar narucito jer nema trošak kirije. Dakle taj profil ljudi svakako ne razmatra da se seli iz Zajecara u Beograd.
Odakle ti to da su u Beogradu i Zajecaru iste plate u drzavnim firmama? U Beogradu su vece. Kako onda objasnjavas to da je u Crnoj Travi prosecna plata 550 evra ako opstinari primaju po 1.000 evra?
 
Za gradske ulice se slažem, ali mreža autoputeva nam je skroz korektna. Da odrade Požega-Boljare i Beograd-Temišvar još i to će biti već odlično.
 
Putevi su nam ok, pogotovo autoputevi!
Bitno je i da smo u mogućnosti da dobijamo kredite, evo velike USA i njene zaduženosti.
Javni dug 34 biliona, po nekima najjača država.
Ne treba kritikovati sve, jer onda kritika izgubi smisao.
 
Odakle ti to da su u Beogradu i Zajecaru iste plate u drzavnim firmama? U Beogradu su vece. Kako onda objasnjavas to da je u Crnoj Travi prosecna plata 550 evra ako opstinari primaju po 1.000 evra?
Koliko ljudi radi u opštini Crna Trava u odnosu na ukupan broj stanovnika?
 
Koliko placamo te korektne autoputeve koji se non-stop saniraju? Skuplje nego Svajcarci koji imaju vinjete i 5 puta vece plate.
Švajcarci koliko mi je poznato plaćaju godišnju vinjetu 40CHF i to je to. Nema putarina. Moram da budem iskren..... nije za poredjenje. U principu svako poredjenje sa CH nije realno.
Neki primeri kod njih koji se glasaju na referendumu:
- da li ste da minimalan broj dana odmora bude povećan sa 20 na 22. 99% glasa NE
- da li ste za to da država isplati covid pomoć. 95+% glasa NE
- da li ste za to da se poveća minimalna cena rada - 95% glasa NE
Druga je svest kod njih. Nije za poredjenje.
 
Švajcarci koliko mi je poznato plaćaju godišnju vinjetu 40CHF i to je to. Nema putarina. Moram da budem iskren..... nije za poredjenje. U principu svako poredjenje sa CH nije realno.
Neki primeri kod njih koji se glasaju na referendumu:
- da li ste da minimalan broj dana odmora bude povećan sa 20 na 22. 99% glasa NE
- da li ste za to da država isplati covid pomoć. 95+% glasa NE
- da li ste za to da se poveća minimalna cena rada - 95% glasa NE
Druga je svest kod njih. Nije za poredjenje.
Sale, ovo su previše uopštena pitanja. Šta misliš o referenduskom pitanju "dali ste saglasi da se stranačkom uhlebu koji radi kao pravnik u Domu zdravlja osnovna plata poveća na 1000 eur"
Evo, ja bih glasao sa jednim odlučnim NE....
 
Vrh