Šta je novo?

Cene nekretnina

Imamo godinama, pa sad već i decenijama pojavu tržnih centara i njihove prevlasti u odnosu na male lokale.
Evo sledeće godine će se praviti još minimum 3 velika tržna centa u manjim gradovima po Srbiji za koje ja znam.
Jednostavno je to nov pravac, a manjim radnjicama po lokalima drastično opada promet zbog tih tržnih centara.
Još sa povećanjem kirija u tim lokalima nema druge nego da se napuste.
Ranije su lokali bili i skuplji po m2 da se kupe, pa onda naravno i za izdavanje, sada više nije taj slučaj.
U ovom slučaju bi se jedino kao vlasnik lokala obradovao da je neki prestižni i svakodnevno popunjeni restoran zauzeo moj lokal i u njega uložio ozbiljnu sumu para zbog koje mu se ne isplati da se premešta usled povećanja kirije.
EDIT: Ako neko treba da spušta kiriju, to su upravo vlasnici tih malih lokala koji jedino nekim malim preduzetnicima mogu da izdaju.
EDIT2: Da dodam da je došao i period masovne online kupovine, tako da pored tržnih centara imaju i konkurenciju poput raznorazne online kupovine.
Ne znam da li ste koristili Temu ali jedno od jačih korisničkih iskustava što se tiče onlajn kupovine.
Mislim da ce zajedno sa ebay, alijem razvlalitindobar deo ekipe na kupujem prodajem. Ne znam što su ih "pustili"?
 
Evo mogu da se pohvalim da je moj Ugovor za novogradnju uveden na Novom Beogradu i sad je i na Wolf-ovom sajtu!:)) Sve radi kao sat. Malo kasne ali pošto je leto bilo sasvim razumljivo. I dalje smo brži od NL i roka od 3 meseca (popularnih 12 nedelja :)))
 
Ne znam da li ste koristili Temu ali jedno od jačih korisničkih iskustava što se tiče onlajn kupovine.
Mislim da ce zajedno sa ebay, alijem razvlalitindobar deo ekipe na kupujem prodajem. Ne znam što su ih "pustili"?
Pustili ih zato što ne utiču i ne ugrožavaju direktno one koje donose pravila, a oni koji donose pravila u državi ne donose pravila za benefit svih nego za benefit njih koji donose pravila.

Eno ga onaj Antić već se žali na njih kao Temu posluje u minisu od početka jer radi agresivan marketing, odma panika kada on ne moze da ima parče tržišta na koje je navikao nad onom robom koju on isto kupuje u Kini a prodaje ovde puta X
 
Pustili ih zato što ne utiču i ne ugrožavaju direktno one koje donose pravila, a oni koji donose pravila u državi ne donose pravila za benefit svih nego za benefit njih koji donose pravila.

Eno ga onaj Antić već se žali na njih kao Temu posluje u minisu od početka jer radi agresivan marketing, odma panika kada on ne moze da ima parče tržišta na koje je navikao nad onom robom koju on isto kupuje u Kini a prodaje ovde puta X
Zatrpali banke reklamacijama u vezi plaćanja i skidanja sa tog Temua. Ako kupujete, samo koristite internet kartice, ništa on hold, platite i maknite pare sa nje.
 
Jaki igrači i korporacije mogu da posluju u minusu par godina, kako bi izbacili konkurentne sa tržišta. Nakon što preuzmu ,,vlast,, i ljudi naviknu na njih tada kreće da se gleda profit.
Ne znam da li ste koristili Temu ali jedno od jačih korisničkih iskustava što se tiče onlajn kupovine.
Mislim da ce zajedno sa ebay, alijem razvlalitindobar deo ekipe na kupujem prodajem. Ne znam što su ih "pustili"?
Ja ne koristim, ali u mom okruženju su uveliko počeli. Ne znam kako to funkcioniše sa ulaskom na tržište, ali mi deluje da u Srbiji stvarno nemaju prepreku te razne korporacije da udju na tržište. Voleo bih da vidim na primer Francuski Špar -samousluge itd...
 
Jaki igrači i korporacije mogu da posluju u minusu par godina, kako bi izbacili konkurentne sa tržišta. Nakon što preuzmu ,,vlast,, i ljudi naviknu na njih tada kreće da se gleda profit.

To je generalno zabranjeno Zakonom o zaštiti konkurencije, smatra se zloupotrebom dominantnog položaja putem predatorskih cena. Neke velike kompanije kao npr. Microsoft i Walmart su bile kažnjavane zbog ovoga.
 
e iskreno nisam njegov sajt iz nekog razloga ne mogu da otvorim bez VPN-a.
 

Koliko se ova Juropa raspada, nije ni čudo što Srbija postaje sve zanimljivija kao mesto da se investira... i možda živi?
Kod nas bull a u blizini:

""Videćemo koliko ćemo se odupirati tom recesionom pritisku koji je strahovit. Sada se očekuje da se ta kriza prelije na tržište rada, i da krene ozbiljnije otpuštanje. To će dovesti do pada standarda, pa tako i pada kupovne moći, što znači da će uvoz tih zemalja svakako biti pogođen."
 
To je generalno zabranjeno Zakonom o zaštiti konkurencije, smatra se zloupotrebom dominantnog položaja putem predatorskih cena. Neke velike kompanije kao npr. Microsoft i Walmart su bile kažnjavane zbog ovoga.
a upravo to ovde radi Maxi i Ideja, nekada davno su bili povoljni, sada su im cene re*ardirano skupe, cokolada milka od 100g u nekoj maloj radnji privatnika (koje je jos uvek uspeo da prezivi pokolj velikih igraca) je 120-130din, u Maxi/ideju je ta ista cokolada 260din!!!! Eurokrem Lido koj mi dete voli da jede 315 kod privatnika, a u Ideji (valjda je to njihov krem svakako) je 519!!!obe cene su bez akcija! Ako uzmemo u obzir da ideja i Maxi robu dobavljaju na ogromnu kolicinu i svakako imaju popust na to, i da se malom privatniku isplati da recimo cokoladu prodaje sa sve PDV i svojom zaradom za 130din, a u Ideji je ista 260, kolika je onda nabavna cena u Ideji, niza svakako,i dolazimo do nekih monstruoznih NEVEROVATNIH marzi 150+%?????? WTF!!!
hrana nam je skuplja nego u nemackoj, da li je prehrambeni Oligopol odgovarao za nesto u srbijici, naravno da ne, ubiraju kajmak na tone....
 
Pojedine banke su građanima počele da šalju obaveštenja o povećanju mesečnih rata od januara, a procene su da bi za kredit od na primer 50.000 evra rata mogla da bude viša između 40 i 50 evra mesečno.
Najavljeno pojeftinjenje u bankama će, ovako kada se usvoji, važiti samo za dozvoljeni minus kreditne kartice, dok će zaduženja na kredite porasti", kaže Vasić.
 
Kod nas bull a u blizini:

""Videćemo koliko ćemo se odupirati tom recesionom pritisku koji je strahovit. Sada se očekuje da se ta kriza prelije na tržište rada, i da krene ozbiljnije otpuštanje. To će dovesti do pada standarda, pa tako i pada kupovne moći, što znači da će uvoz tih zemalja svakako biti pogođen."
Ništa ne brini, panda će da izvuče stvar. Kad je neatraktivni 500l donosio više od milijardu evra godišnje zamisli tek kakav će bum da napravi panda.
 
Pojedine banke su građanima počele da šalju obaveštenja o povećanju mesečnih rata od januara, a procene su da bi za kredit od na primer 50.000 evra rata mogla da bude viša između 40 i 50 evra mesečno.
Najavljeno pojeftinjenje u bankama će, ovako kada se usvoji, važiti samo za dozvoljeni minus kreditne kartice, dok će zaduženja na kredite porasti", kaže Vasić.

Inflacija u eurozoni je 1.8%. Idemo ka recesiji. ECB će rezati kamate jako da izvuče mast.
 
Kod nas bull a u blizini:

""Videćemo koliko ćemo se odupirati tom recesionom pritisku koji je strahovit. Sada se očekuje da se ta kriza prelije na tržište rada, i da krene ozbiljnije otpuštanje. To će dovesti do pada standarda, pa tako i pada kupovne moći, što znači da će uvoz tih zemalja svakako biti pogođen."
Samo bull, nema stajanja!

Usluge su u avgustu, i na mesečnom i na međugodišnjem nivou, rasle dvostruko brže od roba, pa su stope inflacije iznosile 0,6 odsto u odnosu na jul i 6,9 u odnosu na avgust 2023.
Odmah u oko upada cena rente (+15%), a pored nje, osetnije su poskupele komunalne i poštanske usluge, održavanje stanova, održavanje i popravka obuće i odeće, frizerske usluge, rekreacija, kao i zdravstvene i medicinske usluge.

 
Pojedine banke su građanima počele da šalju obaveštenja o povećanju mesečnih rata od januara, a procene su da bi za kredit od na primer 50.000 evra rata mogla da bude viša između 40 i 50 evra mesečno.
Najavljeno pojeftinjenje u bankama će, ovako kada se usvoji, važiti samo za dozvoljeni minus kreditne kartice, dok će zaduženja na kredite porasti", kaže Vasić.
Zar nisu pričali da će uredba biti produžena do kraja sledeće godine?
 
Zar nisu pričali da će uredba biti produžena do kraja sledeće godine?
Zavisi da li ce novu odredbu progurati pre kraja godine rekao bih, ako proguraju pre kraja godine onda verovatno nece, ako ne onda ocekujem da ce privremeno samo da produze trenutnu odredbu a novu odredbu da stave da vazi od 2026.

Inace na instagramu bas pojacano vidim reklame banaka, vrv gledaju da maksimiziraju broj plasiranih kredita do kraja godine, jer ce pocetkom godine biti vece rate dok ECB ne razreze dalje kamatne stope i ne dodje obracunavanja/rebalansa EURIBORa u posle 3/6 meseci u 2025.
 
Vrh