Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo jedna kupoprodaja se desila(pre nekoliko dana) od strane jednog od mojih najboljih drugara, sada sam saznao. Pisao sam o njemu, nasledio je stan pola-pola sa stricom na odličnoj lokaciji(Liman) u starogradnji i brzo su ga prodali, pre par meseci.
Kupio je stan(garsonjeru) od 24m2 u prizemlju, solidana garsonjera u novogradnji, podno grejanje, toplotne pumpe, elektro instalacije malo lošije uradjene pa se popravljaju, uknjižen. Uknjižen je na garažu. Ulaz nije iz dvorišne strane, već kada se udje u zgradu.
Lokacija iza stadiona Vujadin Boškov na Adicama(na google maps izmedje stadiona i reatorana Bata Pežo) u Novom Sadu.
Cena 1520eur/m2. Služiće za izdavanje.
EDIT: Svoj nasledjeni stan u starogradnji su prodali u roku od 2meseca i nakon toga je u roku od 2meseca kupio ovu garsonjeru.
Gledao je par različitih stanova i izabrao je ovaj, kaže ma samo kada smo uzeli da se ne potroše novci.
Ima tu istine..velike
 
Imam i ja jedan zaključak i podatak sa terena.
Supruga i ja smo štedeli 5-6 godina sa otprilike 2k primanja (u početku su bila manja, sad malo veća) i uštedeli laganica bez nasledstva za učešće za stan od 200k. (Složićete se da za 200k može da se uzme dobar manji stan na Nbg, ili recimo dobra kuća u Batajnici? )
Da sam oročavao pare u međuvremenu (kao što nisam) imao bi i više od toga. Ili da nisam putovao po mesec dana u inostranstvo (kao što jesam). I sada štedim lagano od primanja 30+%, tako da mi rata nije frka.
Zaključak: Svi sa 2k i manjim primanjima mogu da kupe stan, samo se nećkaju nešto ili im smeta odnos cene-kvalitet. Ili nisu zadovoljni ponudom. A pošto je prema forumu 1k evra shit plata, onda sve ukazuje na to da su nam stanovi daleko pristupačniji nego što mislimo. I chatGPT mi je to potvrdio sad, tako da je sve ok.


Pratite me za više finansijskih saveta!
 
Imam i ja jedan zaključak i podatak sa terena.
Supruga i ja smo štedeli 5-6 godina sa otprilike 2k primanja (u početku su bila manja, sad malo veća) i uštedeli laganica bez nasledstva za učešće za stan od 200k. (Složićete se da za 200k može da se uzme dobar manji stan na Nbg, ili recimo dobra kuća u Batajnici? )
Da sam oročavao pare u međuvremenu (kao što nisam) imao bi i više od toga. Ili da nisam putovao po mesec dana u inostranstvo (kao što jesam). I sada štedim lagano od primanja 30+%, tako da mi rata nije frka.
Zaključak: Svi sa 2k i manjim primanjima mogu da kupe stan, samo se nećkaju nešto ili im smeta odnos cene-kvalitet. Ili nisu zadovoljni ponudom. A pošto je prema forumu 1k evra shit plata, onda sve ukazuje na to da su nam stanovi daleko pristupačniji nego što mislimo. I chatGPT mi je to potvrdio sad, tako da je sve ok.


Pratite me za više finansijskih saveta!
Za porodični ok stan je malo 200k za NBG, dobra kuća nadomak BG-a je već prostorno bolja opcija za porodicu.
Svakako pošto te znam sa foruma nekako navijam za ovu opciju kuće da uzmeš, možda i zbog moje potajne želje za istom 😉
 
Za porodični ok stan je malo 200k za NBG, dobra kuća nadomak BG-a je već prostorno bolja opcija za porodicu.
Svakako pošto te znam sa foruma nekako navijam za ovu opciju kuće da uzmeš, možda i zbog moje potajne želje za istom 😉
E pa sad, ne možeš sa tom "bednom" platom da ciljaš trosoban stan na Nbg. Mora malo da se i pomučiš.
 
SVe više ima parova, sigurno ne i dovoljno, koji zajedno zarađuju mesecno 2k....jedan od mogućih razloga ipak da i dalje ima dovoljno potražnje stanova....tj.da se stanovi i dalje kupuju...ne vredi čekati ako nađeš nešto što odgovara...
 
@Suzuman @Filip 01 prosto sam morao da pogledam da li je tacno da ne moze trosoban stan za 200k na NBGD a da je komforan :D
Moze, ali ne novogradnja naravno:


Dao sam prednost kvadraturi i da nije prizemlje / poslednji sprat, sa obzirom kakve smo cene vidjali ovo po meni su OK cene po m2, siguran sam doduse da cemo cuti razloge protiv uskoro.
 
Taj poslednji je na oglasu preko 6 meseci
Jel moze neki detaljniji argument protiv tog stana osim sto si ga video da stoji dugo?
2300 za full opremljen stan koji je dvostruko orijentisan, trosoban i nije poslednji sprat/prizemlje za NBGD zvuci OK sa obzirom da ljudi prodaju ruine kod fontane za 2800/m2.

Fakticki ne vidim da ima ikakva ulaganja ako dolazi full opremljen, ustedis kroz par godina pa renoviras po zelji ako nemas odmah da radis po zelji stvari.
Mozda ima neke mane koje nisu ocigledne, ali slozices se za lokaciju i stanje stana i kvadraturu da je ovo korektna cena?
 
Bravo, eto ima po meni super stanova onda(starogradnja po ok ceni), drugi oglas od 87m2 i za 190k mi je na brzinu privukao pažnju.
Ovde se stalno pričao o realno luksuznim kompleksima u novogradnji, ali ovo je po meni super cena.
Poslednji put sam tražio ovako stanove kada je Pera iz Švedske rekao da se u BG-u ne može naći stan za 2000eur/m2.
Danas iz mog primera kupovine drugara za 1500eur/m2 na periferiji NS novogradnje i sa ovim izabranim stanovima zaključujem da se itekako može kupiti nekretnina sa ok platom uz kredit.
Kao što je neko danas rekao jedino je problem što se možda želi više od svojih mogućnosti. I lokacija i novogradnja ili starogradnja a da ne mora da se renovira, svuda se umesto vrlina traže mane.
 
Complacency
1727907379264.png
 
Vrh