Šta je novo?

Cene nekretnina

Ta procedura u banci može da traje i 5 meseci, neki od prodavaca žive u inostranstvu i žele da im se prodaja reši u što kraćem roku.. Naravno, dokumentacija je apsolutno čista.
Ako žele da im se reši u što kraćem roku i samo za keš onda nek daju malo povoljniju cenu ili više info ;) zašto se taj stan odličan i zašto je to povoljna cena za keš :) Kredit obično traje mesec, dva.
 
Ako žele da im se reši u što kraćem roku i samo za keš onda nek daju malo povoljniju cenu ili više info ;) zašto se taj stan odličan i zašto je to povoljna cena za keš :) Kredit obično traje mesec, dva.
Realno, da imam toliko u keshu, dodao bih jos 30ak hiljada iz kredita i kupio neku atraktivniju lokaciju od Vojvode Stepe.
 
:rolleyes:
Još jednom, ko je ozbiljan i zainteresovan-više informacija u pp...
 
Ko je zainteresovan za kupovinu odličnog dvoiposobnog stana, 59 m2, u Vojvode Stepe br. 266, cena je 165.000 €, samo za keš, neka mi se javi u pp.
pa gde ne saceka malo, nego odmah posle ove objave oko Segedinskog projekta :) gledao sam ga kad je najavljen pa se nesto nisam nakanio, ali jos jedna propustena prilika...mada Kinezi grade kompleks za smestaj svojim radnika, ali bice tu i drugih ljudi da dolaze sem Kineza...

Ode pola Vojvodine da radi u BYD u Segedinu, samo jos da "umoli" predsednik Madjare da ne zaustavljaju voz na granici za pasoske kontrole...a nije da to treba ustvari Madjarima da im dolaze radnici vozom na posao :)
 
Poslednja izmena:
Jel znas da su kasnile plate muriji? Ko je u kreditu taj je osetio na svojoj kozi kasnjenje pri otplati. Naravno svi misle da je drzavna ladovinica - sigurica. Dobar deo ljudi ovde poznaje nekog policajca pa nek proveri.
Nas cenjeni forumas @G.I.Joe je bio u pravu za ono sto je najavio - recesiju.
Ali ne zna kakva je situacija u Srbiji. Gore nego sto izgleda.
Sada da vidimo posto se lova vise ne stampa, da banke zadovoljno trljaju ruke.
Eno ni prosvetari nece dobiti dodatak na platu. Vucic je bio jasan. Mozda dobiju samo onu zastitu (novi zakon da niko ne sme da ih bije i maltretira u skoli, ogromne zatv. kazne za tinejdzere) sto svakako podrzavam. U tom segmentu je uspeo strajk.
Jedino da daju privatne casove skolarcima da bi opstali (kao ja kad posle posla uzmem stemalicu pa stemam po kupatilima). Dvocas iz matematike je 1500 din a engleskog 1300 pa nije malo. Ima i za 1200 din dvocas matematike al to nisu profesori/nastavnici iz skole vec priuceni.
Ja jesam najavio recesiju ali nismo još došli do tog. Po meni min još 6 meseci dok zvanično ne dođe barem u EU. Za Srbiju nisam 100% siguran. Više ima projekata po Srbiji, trgujemo sa svima...
 
Ta procedura u banci može da traje i 5 meseci, neki od prodavaca žive u inostranstvu i žele da im se prodaja reši u što kraćem roku.. Naravno, dokumentacija je apsolutno čista.
To je bilo mozda 2015-2016. Isplata banke za starogradnju je sada manja od mesec dana. Za novogradnju i za 2 nedelje.
 
Nova BYD fabrika... oće moći subotičani vozom na posao? EU papire nema samo ko nije tražio. Inače kada smo kod Segedina, interesantan ovaj projekat. Uklopljen u kontekst skoro kao BNV. Cene su kako se može videti oko 2500e/m2. Krenule su od 1600e svojevremeno.

Pogledajte prilog 213791
Личи на неке јахте у пристаништу. Порто Сегед?
 
Nije ovo loše, za izdavanje studentariji
Koliko bi studenti bili spremni da plate? :rolleyes: Plus imaj u vidu da su oni u Bg oko 9 meseci godisnje. Ovde bi morao da strpas barem 3,4 studenta, velika verovatnoca da barem jedan od njih voli zenu i rakiju, brale... I da ce da napravi neku stetu. Rodjak u Nishu ima takvo iskustvo, ako dodvodis cetiri sutdenta, akademska gradjanina, ocekuj da je barem jedan problematican/na, ili sa ponasanjem ili sa placanjem.
 
muka ziva za izdavanje u delu Vojvode Stepe prema Trosarini, ponuda velika - izgradilo se dosta a Vojvode Residance i 6.faza Vodovih kapija tek stizu na trziste..., zakupaca malo, pa moraju cene nanize...
 
Koliko bi studenti bili spremni da plate? :rolleyes: Plus imaj u vidu da su oni u Bg oko 9 meseci godisnje. Ovde bi morao da strpas barem 3,4 studenta, velika verovatnoca da barem jedan od njih voli zenu i rakiju, brale... I da ce da napravi neku stetu. Rodjak u Nishu ima takvo iskustvo, ako dodvodis cetiri sutdenta, akademska gradjanina, ocekuj da je barem jedan problematican/na, ili sa ponasanjem ili sa placanjem.
Izdaš ga u izvornom stanju, nema šta tu puno sa se ošteti. Deluje da se baba nije ni oladila a naslednici hoće da ga što pre zavaljaju.
 
muka ziva za izdavanje u delu Vojvode Stepe prema Trosarini, ponuda velika - izgradilo se dosta a Vojvode Residance i 6.faza Vodovih kapija tek stizu na trziste..., zakupaca malo, pa moraju cene nanize...

Pa među najgorim delovima grada po mom mišljenju, ako gledamo centralne opštine. Dobro povezano prevozom, ali to je to što se tiče prednosti.
 
Nova BYD fabrika... oće moći subotičani vozom na posao? EU papire nema samo ko nije tražio. Inače kada smo kod Segedina, interesantan ovaj projekat. Uklopljen u kontekst skoro kao BNV. Cene su kako se može videti oko 2500e/m2. Krenule su od 1600e svojevremeno.

Pogledajte prilog 213791
da da, to već postoji blizu Marsovog trga.
Ne uklapa se u staro jezgro ali ovako izmaknut ima smisla (kao i Riga na vodi, na obodu grada)
Ima direktni voz Subotica-Szeged, mislim da ide 3x dnevno.
Generalno jednog lepog dana (kada dodje Šengen) će se to sve spojiti u jednu urbanu elinu, ali ne verujem da ću to doživeti...
Inače, Szeged meni jako prijatan za život.
 
Ja jesam najavio recesiju ali nismo još došli do tog. Po meni min još 6 meseci dok zvanično ne dođe barem u EU. Za Srbiju nisam 100% siguran. Više ima projekata po Srbiji, trgujemo sa svima...
Jesi li analizirao u skorije vreme ekonomiju Srbije i koji su nam najveci inostrani partneri i gde je nas najveci izvoz? Pogledaj koji procenat odlazi na EU i na kompanije koje su u vlasniostvu EU firmi u Srbiji - pa ce ti se samo kazati kako ce nam biti kada recesija udari u EU. Ne zaboravi kolika je bila inflacija u Srbiji sada za vreme covid krize i dan danas Srbija ima vecu inflaciju od EU zone

Evo ti jedna nerazvijena EU zemlja tipa Madjarska je u toku 2023 imala 13 milijardi EUR direktnih stranih investicija, dok je Srb imala 4.5 milijardi USD.
Ne znam zasto ne vidite dobro velicinu nase ekonomije (Ako Nemacka kine, mi dobijemo grip)
 
Ne znam zasto ne vidite dobro velicinu nase ekonomije (Ako Nemacka kine, mi dobijemo grip)
Ušao sad posle mesec dana u DM, nemaju ljudi pola robe. Mleko ništa, kreme neke za decu što sam uzimao nema, sokovi nestaju. Plašim se da će oni mnogo brže da zavrnu slavinu nego što mi mislimo.
Kod nas inače posluje "samo" oko 124 nemačke firme, sa oko 80k zaposlenih. Videćemo koliko će im skakati plata ovde u narednim godinama. Po 2% godišnje?
 
Evo iedan primer mog spuštanja cene prilikom prodaje nekretnine.
Početak prodaje je bio 2200eur/m2(za prijatelje 2100eu/m2), bio oglašen samo na društvenim mrežama(realno neozbiljna prodaja).
Nakon neuspešne prodaje u prvih mesec dana je dat agenciji i da se okači na oglase, sa cenom od 2100eur+procenat agencije izadje oko 2160eur/m2 za kupca.
Evo prošlo je ponovo mesec dana i osim par obilaska i gledanja stana nema ponuda niti neke ponudjene cene.
Sada ce biti ponovno spustanje cene i verovatno to bez agencije(pošto su stvarno loše sve odradili, pogrešan opis, nisu se potrudili oko slika, pa čak i nisu na početku ni okačili na boljim platformama za prodaju)...
Sledeća cena će biti 2050eur za kupca i plan je nakon 1-2 meseca da se spusti i na 1950-2000eur/m2.
E nakon toga će biti skinut sa oglasa i biće dat u izdavanje, a rodjak(većinski vlasnik uz mene kao manjinskog) koji je hteo da ga proda zarad porodičnog stana(da ima za velik depozit) će u tom slučaju da uzme totalni stambeni kredit i da se na drugačiji način snadje.
 
Vrh