Šta je novo?

Cene nekretnina

Sta da ti kazem.. Kao programer sam nasao i drugi posao koji radim do kasno uvece i rano ujutru da bih sto vise ustedeo i usao u sto manji dug i imao sto veci kapital u slucaju da ovi ludaci krenu sa stampanjem da mogu da uletim kao blesav u rizicne asset-e.
Nisam programer, ali bukvalno radim isto kao ti. I već sam krenuo polako ka rizičnim assetima...
 
Ali najjače kad čovek izjavi kako "ima kompletan uvid i zna 3-5 godina unapred sta ce da se desava". Možda i zna, ali očigledno nema uvid u to koliko ovo nadmeno i arogatno zvuči.
A u narednom postu piše kako krajem 2019 nije mogao da predvidi štampanje 70% svih dolara koji postoje u opticaju. Toliko o inajderskim informacijama....
Nisi cuo za business plan? Svaka korporacija mora da ima maltene jasnu sliku naredne 3 godine (svi troskovi i prihodi. Tu spadaju i povecanja sva npr (minimalac, struja, transport itd). 5 je vec malo maglovito. Nista ja novo nisam smislio. Pa niko ne ulaze novac napamet 🤷. Ocekuje da se to vrati....
 
Nisi cuo za business plan? Svaka korporacija mora da ima maltene jasnu sliku naredne 3 godine. 5 je vec malo maglovito. Nista ja novo nisam smislio. Pa niko ne ulaze novac napamet 🤷. Ocekuje da se to vrati....
Kojim se to poslom baviš kad imaš uvide u buisness planove svih kompanija u Srbiji, pa tako samouvereno tvrdiš da 95% firmi plaća minimalac+20%? Nadam se da shvataš koliko suludo zvuči takva izjava. Osima ako ne misliš da su pekare, transportne kompanije, gradilišta i ostalo državni aparat?
 
Kojim se to poslom baviš kad imaš uvide u buisness planove svih kompanija u Srbiji, pa tako samouvereno tvrdiš da 95% firmi plaća minimalac+20%? Nadam se da shvataš koliko suludo zvuči takva izjava. Osima ako ne misliš da su pekare, transportne kompanije, gradilišta i ostalo državni aparat?
Nemam komentar na ovo, topi 🧠 sta si ti sad napisao.
 
Sale:
Medijalna plata za mart 2024. godine iznosila je 72.979 dinara, što znači da je 50 odsto zaposlenih ostvarilo zaradu do navedenog iznosa.

Znaci pola srbije je imalo iznad 73 hiljade dinara mesecno a pola ispod u martu, i to ne racunamo sistem placanja na ruke koji je opste rasprostranjen.
 
Evo neki presek plata po pozicijama, za BG-NS treba povećati.
Svakako treba uračunati dodatak koji se dobija uz prijavljenu platu, naravno da skoro svi vozači, pekari(ne prodavačica),bageristi imaju preko 100k.
Frizeri, konobari i slična zanimanja koja su prijavljena na minimalac imaju od bakšiša i više od prosečne plate.
Ako je Sale u korporacijama
onda i mozda imaju ti radnici za mašinama ili kako bi neki rekli na motanju kablova najmanje plate plus su bez bakšiša i neke dodatne zarade tokom posla. Oni kao i ljudi čija zanimanja će biti zamenjena robotima mislim da će u budućnosti sve teže i dobijati stambeni kredit.
 
Nisam mislio na motace kablova. Mislim na prosecnog radnika u industrijskoj proizvodnji.
Vec sam navodio da deo ovih radnika radi ta zanimanja. Ovde su zbog staza. Plata im je sigurna+ zarade malo privatno. Tako da kada se sabere nisu toliko losi. Druga je stvar sto ce ih zameniti ovi iz uvoza 🙂. Ja sam o tome pricao.
Isto na kraju izadju kao taj konobar. Samo sto konobar placa (tj njegov poslodavac) manje poreza i doprinosa pa ce imati jos manju penziju od cak i motaca kablova.
Nema elektricara 😂. Svi su maltene pobegli iz zemlje. Samo priuceni ostali. Vodoinstalatera ima. Molera mnogo mnogo vise
 
Poslednja izmena:
Vrh