Šta je novo?

Cene nekretnina

Doživesmo i da trosobni stanovi imaju jedva 50m2.
Zanimljivo...
Pogledajte prilog 213065
Zar po standardima ne bi trebalo da trosobni stanovi imaju kupatilo+wc?

Sa rendera ne izgleda strasno mada, znam da mi devojka kaze da nekad smanje na renderima krevete i namestaj da stan izgleda vece nego sto zapravo jeste
 
Ja se nekad zapitam kome Filip se obraca jer ovde niko ne gleda BNV a skoro svi koji su gledali stan su ga vec kupili 🙂

Da dobijem na lotou mozda bih gledao BNV za izdavanje 😂
Ja se nekad zapitam da li se bilo ko ovde obraća nekom drugom, ili smo tu samo da bi zadovoljili svoju potrebu da ispadnemo pametni.
 
Par primera prijatelja? Jedna porodica je uzela prvi red stan premijum ili više njih? Zašta su oni reper tačno?
Moji prijatelji koji su uzeli prvi red premium stanove, više porodica.
Reper ili kako god u klasifikaciji jednim delom kupaca takvih stanova.Meni neki pokazatelj, jer njih lično znam i njihovo finansijsko stanje.
 
Ja se nekad zapitam kome Filip se obraca jer ovde niko ne gleda BNV a skoro svi koji su gledali stan su ga vec kupili 🙂

Da dobijem na lotou mozda bih gledao BNV za izdavanje 😂
Pričali smo o Investicionom kupovinama i ROI.
BNV su velikim delom kupovali ljudi upravo zbog toga. Zato sam i pravio kalkulaciju na osnovu toga.
Kako je naveće gradilište u Beogradu ima ozbiljan uticaj na cene nekretnina.
Ima ovde na forumu ljudi koji gledaju da kupe BNV a isto tako i koji prodaju tamo stan.
Eto i ti bi tamo uzeo stan da imaš/dobiješ dosta novaca 😉
 
Ne shvataš kao po običaju. I mrzi me više da ti objašnjavam.
Taj od 700e može da kupi stan nikad. Taj od 700e može jedino da rentira. Do 1400e po porodici ili manje ima više od 60+% grada. Zanemarimo naš mikro svet gde svi zaradjuju dobro. Ovo je realnost. Njima možeš da izdaš stan do 500e. 300e troškovi. 600e hrana i odoše plate. Nemaju da plate više.
Njih ne zanima da li si ti platio 3,4,5,10k po kvadratu i tvoj ROI i zlatnih 5%. Svako povećanje minimalca pojede inflacija i realna zarada je sve manja. Ušli smo u period kumulativne inflacije. Pogotovo u Srbiji.
Njima izdaješ jer ne mogu da kupe.
A te priče, kupi stan od 40m2 za 170k, garažu za 30k, opremi za 15k i izdaj Rusima lagano za 1200e ne pije vodu više. Ispod 900 ti se npr ne isplati da izdaješ a sve manje zakupaca ima po toj ceni.
Sve si u pravu samo ti je zaključak pogrešan-ako sam uložio 215k u stan i ne mogu da izvučem bar 900 eur rente onda mi se zaista ne isplati da izdajem, tim pre jer imam posao i druge izvore primanja. Ionako se govori o tome da ima puno stanova u vlasništvu koji se ne koritste, dakle taj trend će se nastaviti. Onda taj što ima 700 eur (ili dvoje njih koji imaju 1400 eur) neće razmatrati da uopšte žive u Beogradu jer neće imati gde da iznajme stan sta takvim primanjima.
 
Kačio sam na forumu juče trosoban stan od 85/86m2 u BNV za 300k.
On se može trenutno izdati za 1000-1200eur mesečno. To je period otplate stana izmedju 20-25god, ako ne računamo porast cene nekretnine.

Sad gledam na halooglasima i nalazim samo 2-3 stana za 1000e i to sa jednom spavacom sobom, od oko 53-56m2. Svi ostali dvosobni te kvadrqture su 1200e i vise. Kako sad to 85m2 trosoban za 1000e?
 
Sto se tice BNV, znam da je komsija uzeo 2 stana kada je tek krenuo projekat, kvadrat ga je izasao 1250 eura, to su bukvalno bile prve zgrade, nije zadovoljan kvalitetom, ali eto, zaradio je na oba stana po 3 puta od ulozenog, i jos ih je izdavao godinama
U diznilendu je dobio ponudu za 1250?
 
Sada bi ti neko rekao, jedno su cene na oglasima, a druge cifre su stvarno ostvarene.
Pa evo recimo ako nećeš da opremiš stan i nećeš parking mesto kupiti to jest izdavati. Sa cenom od 1000-1200eur bi bio najniži ubedljivo i odmah bih ga izdao na godinu dana plaćeno unapred.
Prilikom kupovine si uštedeo 25k parking mesto i isto toliko za opremanje, znači nekih 50k.
Onaj ko se useli u prazan stan će po pravilu biti tamo veoma dugo i nemaš bojaznosti oko uništenja opreme u stanu i obilaska stana i te amortizacije po pitanju opreme u stanu.
Pošto vidim da to neki stanodavci rade, to jest da je manjina vlasnika stanova totalno opuštena i ne vrši provere stanova koje izdaje.
 
Da li bi ste ulazili u ugovor za novogradnju koja bi bila izvrađena za dve ili tri godine?
 
Da li bi ste ulazili u ugovor za novogradnju koja bi bila izvrađena za dve ili tri godine?
Pre nedelju dana sam potpisao Predugovor i platio 50% upravo za moj budući porodični stan.
Primopredaja tog stana je za nekih malo više od 2god, a celog kompleksa za 2.5god.
EDIT: Većina ostalih kupaca ovog kompleksa je to potpisala dosta ranije(pre 4-5meseci) na osnovu Lokacijske dozvole, dok sam se ja dogovorio da ću potpisati tek nakon dobijene Gradjevinske dozvole.
 
Poslednja izmena:
Pre nedelju dana sam potpisao Predugovor i platio 50% upravo za moj budući porodični stan.
Primopredaja tog stana je za nekih malo više od 2god, a celog kompleksa za 2.5god.
EDIT: Većina ostalih kupaca ovog kompleksa je to potpisala dosta ranije(pre 4-5meseci) na osnovu Lokacijske dozvole, dok sam se ja dogovorio da ću potpisati tek nakon dobijene Gradjevinske dozvole.
čestitam! koja je kvadratura, lokacija, cena?
 
Da li bi ste ulazili u ugovor za novogradnju koja bi bila izvrađena za dve ili tri godine?
Zavisi od investitora i da li imaju gradjevinsku dozvolu.

Ja sam uzeo novogradnju koja je u trenutku potpisivanja bila tako negde oko 1.5 godine skoro, sa kasnjenjima ako ih bude bice tu negde izmedju 1.5-2 god.

3 godine bi znacilo ili da bas sporo rade ili da nemaju ni gradjevinsku dozvolu, ovo prvo i nekako ali definitivno bez gradjevinske ne bih razmatrao.
 
BDP, plate, profiti u Srbiji su se od 2015. nominalno udvostrucili, dok je kurs ostao isti. Sto znaci da je za kupca koji radi ili ima firmu u Srbiji bilo jednako tesko da zaradi 300k tada i 600k sada. Za EU gastarbajtere je mozda 2015. bilo dostupnije, jer u EU inflacija u prethodnih par godina nije bilo ni blizu tako visoka kao u Srbiji.



Pogledajte prilog 213062
Posto sam na telefonu pa ne prikazuje lepo, hajde sada sortiraj od jeftinije cene ka visom, posto si “slucajno” sortirao od najvise ka nizom. Ja pricam licno iskustvo kad sam kupovao stan, ko nije nikad kupovao on trazi istinu na internetu.
 
Vidi, ako je 10% dece u Beogradu iz Rusije, kako u školi mog sina ruske dece ima komada 1? I to u sred NBG. Brojevi se apsolutno ne slažu.

Kada je stiglo 100.000 ljudi iz Krajine i sa Kosova, bukvalno smo imali izbegličke logore. Sad odjednom BG ima 50.000 opremljenih stanova spremnih da se Rusi usele u roku od odma'.
Ne znam. Kako to da danas na igralistu kod Misovica, moj klinac i Ja jedini Srbi, od njih 11? I to u “nepopularnon” periodu od 10:30 do 12h
 
čestitam! koja je kvadratura, lokacija, cena?
Hvala! Mislim da sam čak i kačio ovde kompleks koji je u pitanju.
Novella u NS-u, 78m2 trosoban, cena 2800eur+PDV, stan je na poslednjem spratu - penthaus. Taj sprat je skuplji jer su njega luksuznije opremili od ostalih(stakleni portali od poda do plafona, podno grejanje, smart sistem i viša spratnost 3.1m)
 
Hvala! Mislim da sam čak i kačio ovde kompleks koji je u pitanju.
Novella u NS-u, 78m2 trosoban, cena 2800eur+PDV, stan je na poslednjem spratu - penthaus. Taj sprat je skuplji jer su njega luksuznije opremili od ostalih(stakleni portali od poda do plafona, podno grejanje, smart sistem i viša spratnost 3.1m)

Meni bi bilo malo cudno da porodicni stan uzimam da je penthouse u nekom luks objektu, sta znam, osecam da bi se prema mojoj deci vrv drugacije ponasala druga deca a i tesko da bi deca naucila lako vrednost novca osecam sta znam.
 
Nekom je lepa arhitektura i moderna iz Dubaija, dok se to nekome ne svidja.
Kao i kod nas BNV.
Nego ja sam opisao neke Investitore, takodje sam na forumu jednom rekao da mi je prilikom kupovine stana važna i ličnost Investitora, to jest i da to gledam.
Pitanje je koliko ljudi gleda to prilikom kupovine nekretnina, da li ćeš strancima da daješ pare, kriminalcu, nekom seljoberu, generacijskom investitoru, novom čoveku na tržištu...
Ljudima je važna cena, da najbolje prodju i da budu sigurni da će to biti izgradjeno, tako je u celom svetu.
Ko tebe uči kako se postaje Investitor, niko, ne postoji fakultet za to.
Drugar Investitor neće nikad sa običnim kolima da ide da pokazuje stan nekom kupcu, uvek uzme mercedes dzip i skockan ide. Na moje pitanje zašto, odgovor je da pokaže kupcu da ima novaca i da odaje utisak kako će sigurno završiti zgradu.
Takodje ako proceni da treba kroz razgovor govori kako je dobar sa lokalnim političarima i ako treba pokazuje slike sa njima.Čak i ako mu je prva zgrada, naravno na sajtu stavi više referenci i govori kako je dugo u tom poslu.
I što je najgore mislim da je u pravu, da stvarno ljudima to prija i hoće to da čuju, ne proverava to mnogo ljudi, vi ste ovde manjina na forumu što toliko detaljno traži nekretninu i oko svega se raspituje, inače to nije profil kupaca novogradnje, barem meni poznatih.
Sve zamišljam, koliko god ljudi vrednovali neke vrednosti, da li bi voleli da vide nekog Investitora u Reno Cliu koji govori da je došao sada iz nekog pozorišta i da im na neka pitanja govori kako nije siguran i da mora da pita arhitektu za to, jer to naravno nije njegova struka. Takodje da kaže kako je ovo njemu prva zgrada i da je on po zanimanju inače doktor nauka medicine
😉


Što se tiče zadužbine Investitora, trebao sam da poslujem sa jednim porodičnim prijateljem kojem je bitno baš to, ali nikako da se smisli šta bi i kako bi.
Evo 4-5 god nikako da bilo šta organizuje jer ne zna, ima odličan plac i ima para, ali treba to sve i odraditi, starog kova i pošten ali nije za Investitora.
Mislim da je Elon Mask izjavio da bi 90% dilera bilo bolji biznismeni od profesora.
Jednom rečju pukli smo 🙂
 
Meni bi bilo malo cudno da porodicni stan uzimam da je penthouse u nekom luks objektu, sta znam, osecam da bi se prema mojoj deci vrv drugacije ponasala druga deca a i tesko da bi deca naucila lako vrednost novca osecam sta znam.
Ako je 78m2 u kompleksu od 280 stanova na poslednjem spratu, okarakterisan kao vila na Dedinju onda se slažem 😉
U ostalom vrtić će biti u kompleksu, a pored je i jedna od kao boljih osnovnih škola.
EDIT: A učenje vrednosti novca(finansijska pismenost, ulaganja) ide od porodice.
 
Poslednja izmena:
Vrh