Šta je novo?

Cene nekretnina

To je ono sto je meni upalo u oci. Neko drugi ce imati neke druge stvari vredne pomena. Tvoje pitanje je bilo "A da li se neko od vas iskreno seća za vaših života". Naravno + ceo grad je obnovljen a i drzava (osim generalstaba) posle nasih dragih prijatelja koji su nam pomogli sa "Milosrdnim Andjelom" sto je ogromn stvar. Zamisli neko te namerno sistemski urusi i krenes od nule. Ovo sto smo do sad uradili je nevidjen uspeh.

Da mi je optimizam i pozitivni pogled na svet naše dijaspore, gde bi mi kraj bio.

U vašim očima Beograd je najbolji grad na svetu, valjda je to tako kad ne živiš u njemu.
 
Ne kapiram zasto je vredan pomena trznjak Usce napravljen od strane privatnika na livadi (i to dosta godina posle slicnog trznjaka)?
Meni nekako upada u oci da su izgradjene dve zgrade PC usce. Mozda zbog lokacije. Naravno i obnovljene posle unistenja. Neverovatno sta su sve vlade uspele da iznesu do sada od 2000te do sada. Stvarno im svaka cast svima. Zamisli ni jedna druga drzava nije razarana u toj meri kao sto su uradili Srbiji a opet eto drznuli smo se da se poredimo sa okolnim drzavama Bugarima?? Koje smo vec prestigli, Madjarima koje stizemo itd. Jos na sve to nekretnine poskupljuju, sve vise se razvijamo i ako nas ne budu namerno napali i unistavali opet ima da se povratimo.

U Americi ponovo rekord cena

A krediti na kamate na kredite sve nize
 
Poenta je da je apsolutna glupost diskutovati o BnV i sta je trebalo, kako je trebalo, itd itd.
BnV je gotova stvar i treba gledati buduce lokacije i mogucnosti a ne razglabati o tom projektu, ma koliko neki na ovom forumu imali vlazne snove da ce to jednog dana biti sruseno itd to se nikada nece desiti.

Isto tako se ne potresam potrebama kruga dvojke i da li oni moraju da prepesace 30 minuta do pozorista umesto da im je preko puta kuce kada ostatak Beograda nema ni tu opciju.
Prica se o daljoj centralizaciji svega pa i kulture u krug dvojke a onda se zalimo sto je kvadrat 5000.

Da stanovnistvo hoce filharmoniju i pozorista bilo bi ih, jer bi protestvovali, pravili pritisak na vlast itd.
Ali kao sto znamo, vecina ljudi u Srbiji ipak ne interesuju te stvari, verovatno dobar deo ljudi nije ni ove muzeje sto sada imamo obislo za zivota.
-Narod hoće Filharmoniju jer se još u julu rasprodale sve sezonske karte za 2024/25. Eno ti kalendar do juna 2025 jedva pokoja pojedinačna karta ostala.
-Narod hoće Pozoriste jer se sve najudarmije predstave rasprodaju na sajtovima u roku od 5 mimuta. Probaj da nadješ karte za mjuzikle, Edipa, Vrat od stakla, Šopaloviće, Milutina, Kukavičje gnezdo, Moj muž, Zvezdaru, pojedine u Ateljeu, Company u Madlenianumu
-Narod hoće i balet i operu ali često ne može da dođe na red od rusa i stranaca koji pokupuju sva najbolja mesta jer oni to vole i poznaju. Eno izašao repertoar za oktobar, probaj Labudovo jezero, Don Kihota i Gusara da nadješ dobra sedišta
-Narod hoće muzej; kad je dobra postavka, čeka se ispred bar pola sata.

Narod hoće i voli umetnost, ali ga niko ništa ne pita, kao i za mnoge druge stvari.
Ali zato eto im tržnih centara pa nek uživaju.
 
Od istinski bitnih projekata (ne računam rekonstrukcije postojećih objekata), ovi završeni (Most na Adi, Borča most, pa hajde i Toranj na Avali kao simbol Beograda) su delo bivše vlasti, tj. osovine zla Đilas/Šolak, a ta ekipa nije na vlasti već 12 godina...
 
Ceo svet ulaze tamo zbog poreske politike i lakoce biznisa, ali ne sumnjam da ce se to promeniti u jednom trenutku.
Klasika biznisa je da nudis super uslove da prikupis kriticnu masu a onda radis maksimizaciju profita.

UAE radi isto to samo na nivou cele drzave umesto privatne firme.
Sad da li cemo mi biti zivi u tom trenutku je druga prica :D
Slažem se sa poreskom politikom. Videćemo.
Preusmerili su odlično zaradu od tečnog zlata i uložili je u gradnju i turizam za ceo svet.
Da ne pričam o tehnologijama koje unose u svakodnevni život bukvalno su futuristički za razliku od ostalih.
Sada nešto razmišljam to bi trebalo nama, to jest da taj neki princip preslikamo.
Imamo gradjevinski sektor koji bi mogao da to izgradi, dobri smo i u turizmu, u Evropi smo.
Dobri smo sa IT industrijom tako da bi i mi mogli da ubacimo tehnologiju.
Eto Kina i UAE nam bude partner da napravimo Dubai u Evropi, ko zna možda i bude toga.
Pri tome imamo odličnu klimu i zakoni nam dozvoljavaju bržu gradnju i država bi bila za to. 😉
Da ne pričam o prirodnim bogatstvima koje imamo.
 
-Narod hoće Filharmoniju jer se još u julu rasprodale sve sezonske karte za 2024/25. Eno ti kalendar do juna 2025 jedva pokoja pojedinačna karta ostala.
-Narod hoće Pozoriste jer se sve najudarmije predstave rasprodaju na sajtovima u roku od 5 mimuta. Probaj da nadješ karte za mjuzikle, Edipa, Vrat od stakla, Šopaloviće, Milutina, Kukavičje gnezdo, Moj muž, Zvezdaru, pojedine u Ateljeu, Company u Madlenianumu
-Narod hoće i balet i operu ali često ne može da dođe na red od rusa i stranaca koji pokupuju sva najbolja mesta jer oni to vole i poznaju. Eno izašao repertoar za oktobar, probaj Labudovo jezero, Don Kihota i Gusara da nadješ dobra sedišta
-Narod hoće muzej; kad je dobra postavka, čeka se ispred bar pola sata.

Narod hoće i voli umetnost, ali ga niko ništa ne pita, kao i za mnoge druge stvari.
Ali zato eto im tržnih centara pa nek uživaju.
Vlast igra kako kriticna masa naroda kaze.
Krug dvojke nije kriticna masa, i nikad nije bila.

Poena je da procentualno ljudi koji kupuje te karte i posecuju pozoriste su jedni te isti ljudi, sto je i za ocekivati na kolicinu ljudi u Beogradu.
Nikad nisam cuo od ljudi koje poznajem da se zale da ne mogu da kupe kartu i odu na predstavu jer jednostavno vecinu ljudi u Beogradu to ne zanima.

Pre bi ljudi protestvovali da se sutra zatvori Pink nego da se sagradi muzej/filharmonija u bloku 66.

No odosmo u off topic.
 
Od istinski bitnih projekata (ne računam rekonstrukcije postojećih objekata), ovi završeni (Most na Adi, Borča most, pa hajde i Toranj na Avali kao simbol Beograda) su delo bivše vlasti, tj. osovine zla Đilas/Šolak, a ta ekipa nije na vlasti već 12 godina...
Koliko su samo preplaćeni ti projekti i pare završile na kajmanskim ostrvima, više im vlast i ne treba, mogu ovako da ne rade ništa u opoziciji još jedno deset života!

Bolje da su tunel prokopali ispod reke...manje bi koštalo!
 
Ma da, lako je smejati se kad su pare narodne! Pozivaš se do sada i na zapadna go_vna kao izvor informacija, pa šta ćemo onda...da i tebi jedan sendvič sleduje. I tako tupavo možemo do sutra. Imaš mišljenje struke za most kao i krađu koja se desila, stvar za sud što se mene tiče...
 
Npr u Bilbau na sličnom mestu kao BnV digli Guggenheim koji je postao glavna zvezda do tada sumornog grada i preporodio ga, da ne pričam o Valensiji gde je podignut grad nauke, grad muzike, bio park, akvarijum u koritu reke Turije koja je plavila grad, u Lionu digli muzej ušća na sličnom mestu, u Marseju muzej civilizacija, u Hamburgu Filharmoniju...
Što se tiče dece, jednom ja u Narodnom, ne sećam se šta sam gledao, da li Jagoševu Ožalošćenu ili Kovačevićevu Veliku dramu, uglavnom iza mene gomila dečurlije, tako prvi drugi razred srednje. Mislim se, sad sam ga na**bao kad krene cika i vriska.
Ne.
Divna deca, sedela pažljivo, smejala se gde treba, tapšala gde treba. U tišini izlaze. Dolaze dva autobusa registracija Sremska Mitrovica. Ulaze tiho komentarišući
Prilazim nekoj nastavnici da čestitam; rekoh Svaka vam čast, toliko divna i vaspitana deca..
"Hvala vam kaže ona. Deca su sama tražila da dodju i pogledaju, nismo ih mi terali."
Popakovaše se, sat i po vožnje nazad do SM. A radni dan. Ostadoh u razmišljanju kako ovu decu nije mrzelo u kišnu noć da idu sat i po do BG i sat i po nazad da bi pogledali predstavu?
Deca iz malog grada željna da vide nešto u Beogradu, dogadjaj za njih.
Mislim se a šta je dogadjaj za Bg decu?

Ruši naše stereotipe jer mi mislimo da decu iz unutrašnjosti samo zanima Ušće i TC da gledaju ajfone i patike.
Živeo sam u manjem gradu na 45 min od BG-a i išli smo u Narodno pozorište u NS s vremena na vreme. Doduše i u cirkus u BG :) u osnovnoj školi. Živimo u vremenima gde je glavna životna mantra "u se, na se i poda se "
 
Poslednja izmena:
Koliko su samo preplaćeni ti projekti i pare završile na kajmanskim ostrvima, više im vlast i ne treba, mogu ovako da ne rade ništa u opoziciji još jedno deset života!

Bolje da su tunel prokopali ispod reke...manje bi koštalo!
Valjda je koštao 161 milion. Ne zanima me ni jedna vlast ali je činjenica da su prethodni male bebe u pogledu pumpanja cena državnih projekata za ove danas . Ko zna kakvi će biti naredni?
 
Meni nekako upada u oci da su izgradjene dve zgrade PC usce. Mozda zbog lokacije. Naravno i obnovljene posle unistenja. Neverovatno sta su sve vlade uspele da iznesu do sada od 2000te do sada. Stvarno im svaka cast svima. Zamisli ni jedna druga drzava nije razarana u toj meri kao sto su uradili Srbiji a opet eto drznuli smo se da se poredimo sa okolnim drzavama Bugarima?? Koje smo vec prestigli, Madjarima koje stizemo itd. Jos na sve to nekretnine poskupljuju, sve vise se razvijamo i ako nas ne budu namerno napali i unistavali opet ima da se povratimo.

U Americi ponovo rekord cena

A krediti na kamate na kredite sve nize
20240926_054039.png


Ovde malo drugačija priča. Nisam siguran zašto i da li je tačno.
 
Vlast igra kako kriticna masa naroda kaze.
Krug dvojke nije kriticna masa, i nikad nije bila.

Poena je da procentualno ljudi koji kupuje te karte i posecuju pozoriste su jedni te isti ljudi, sto je i za ocekivati na kolicinu ljudi u Beogradu.
Nikad nisam cuo od ljudi koje poznajem da se zale da ne mogu da kupe kartu i odu na predstavu jer jednostavno vecinu ljudi u Beogradu to ne zanima.

Pre bi ljudi protestvovali da se sutra zatvori Pink nego da se sagradi muzej/filharmonija u bloku 66.

No odosmo u off topic.
Ima lutkarsko pozoriste na NBG :) mada i to zna da bude prepuno. A i to je jadno tehnicki uradjeno. Ako nisi u prvim redovima ne cujes nista.
 
Poslednja izmena:

Primer stana gde su stavili kvadraturu 110 m2 bez da spomenu u opisu da je stan 62-63 kvm a da je ostalo nekakvo dvoriste koje je neupotrebljivo. Ispadne kvadrat stana 4000 EUR.
Ne kapiram potrebu da se obmane potencijalni kupac? Otici ce na lokaciju sa agentom, plus vidim da je agent sa NBG znaci oboje ce izgubiti vreme i cak ce doci do frustracije potencijalnog kupca kad skapira da podaci ne odgovaraju realnosti ... NIje to benziska pumpa pa ako udjes da platis kupis i jelkicu.
 

Primer stana gde su stavili kvadraturu 110 m2 bez da spomenu u opisu da je stan 62-63 kvm a da je ostalo nekakvo dvoriste koje je neupotrebljivo. Ispadne kvadrat stana 4000 EUR.
Ne kapiram potrebu da se obmane potencijalni kupac? Otici ce na lokaciju sa agentom, plus vidim da je agent sa NBG znaci oboje ce izgubiti vreme i cak ce doci do frustracije potencijalnog kupca kad skapira da podaci ne odgovaraju realnosti ... NIje to benziska pumpa pa ako udjes da platis kupis i jelkicu.
Pa ovo je toliko ucestalo da me cudi da halooglasi i ostali sajtovi nisu uveli neki filter "uknjizen na oglasenu kvadraturu" i slicno. Mada i tad bi se nasli pametni i kad pozoves ili dodjes bila bi prica "e znate ipak je 50m2 uknjizeno, a 30 sto se prosirilo na terasu je predato na legalizaciju". Puni su oglasi ovakvih primera, sto je cist vid obmane kupca, i trosenje vremena.
 

Kidamooo IT. Još kad uzmeš da dosta ljudi u IT sektoru ima tendenciju da ulaže lovu u sve i svašta, sve to daje još veći i bolji utisak. Obrazovani mladi ljudi koji žive dobro (generalno), ostaju u zemlji i uspešno vrte lovu - nema bolje.
Više od 100k ljudi sa prosečnom neto platom od 280k. Kidanje! Ja da sam na mestu ovih što zidaju sve i svašta, gledao bih kako da ugodim ljudima iz IT sveta, našem najjačem i najperspektivnijem staležu.

Poslednji (još nerevidirani) podaci Republičkog zavoda za statistiku pokazuju da je u drugom kvartalu 2024. godine IKT - jedna od najprofitabilnijih grana u zemlji - zapošljavao više od 111.000 ljudi, pri čemu više od polovine (oko 68.000) njih radi u oblasti računarskog programiranja, konsultantskih i s tim povezanih delatnosti. Zvanična statistika (podaci za jun 2024) kaže da je prosečna neto plata programera u državi preko 280.000 dinara, što ovu grupu zaposlenih čini rekorderima po tom parametru.
 
Vrh