Šta je novo?

Cene nekretnina

To lajkovanje apsolutno nije merodavno za ovaj sajt, gde imate 20-ak ljudi iz agentske branše koji navlače vodu na svoju vodenicu. Apsolutno nebitno!

Ali definitivno je turizam i razvoj turističkih mesta po Srbiji smanjio promet u Beogradu. I sad se agenti pitaju šta da rade!? Ako se Vrnj.banja razvije kako je počela to je novih 120 miliona evra manje prometa za Beograd. I dalje glume opuštenost ali je situacija veoma složena i počinje da ih hvata nervoza lagano.
Ja trubim ovde par godina da se okrenu kvalitetu i sadržajima a ne samo lokaciji kao primarnom faktoru, ali izgleda slaba vajda...
 
Poslednja izmena:
^Nije namenjeno meni, ali lično se zgražavam modernih tržnih centara, a kafu pijem u normalnim kafićima, kad nije hladno onima na otvorenom, šoping isto volim da šetam ulicom a ne zatvorenim TCom gde nema normalnog protoka vazduha. Ali znam da je većini to sad pojam izlaska negde. "Izašao sam u TC GIGA MEGA".😆
Isto ali šta god pričali mnogo je lakše sa decom u TC nego da šetaš ulicom, sediš u otvorenom kafiću... Nikad dete kad je lepo vreme ne vodim u TC, idemo u parkove, na Avalu... ali kad zatreba šoping ili igraonica ili loše vreme, zna se. Mislim i ti kafići "normalni", većinom pored ulice gde prodje 1000 auta na sat pa malo i popiješ prašinu.
 
Došli smo do paradoksalne situacije da vikendom cela porodica izlazi u tržni centar da se pokažu, jer eto mama se napuca, tata se skocka, deca se vode u igraonicu (iako je napolju 25c umesto da se igraju napolju na livadi sa loptom).
Sa druge strane kuknjava kako "nema kulture, kultura je skupa" itd. Nedeljom u 11 ima besplatan koncert na Kolarcu, ceo dan je besplatan ulaz u Narodni muzej gde deca mogu da vide i nauče nešto (ima i koncert), subotom ima vođenje ture po gradu, izložba u Sanu, sve u radijusu od 300m,..i gomila nekih besplatnih dogadjanja u gradu cele nedelje samo treba pratiti.
Pa sad ja ne znam šta je kvalitetnije provedeno vreme. Niko nije rekao da TC ne treba da postoji ali da on bude stub kulture i da se ističe kao kvalitet naselja jer nikakve kulture i - nema.
Došli smo do toga da je kvalitetno provedeno vreme postalo učenje dece brendovima, šta su Zara i Njujorker umesto da se povedu i da im se objasni ko je Sava Šumanović, Nadežda Petrović i da se posluša izvođenje Šopena.
Ali da ne širimo priču, duga tema.
Covek kada cita ovo rekao bi da u centru Beograda ne postoje pozorista ili da je isto udaljeno kolima 1h od BnV.
Vecina pozorista su udaljena od BnV u rangu 30-60 minuta pesaka, jos manje kolima, svako ko zivi u centru vec mu je na pljuvomet pozoriste a svako ko dolazi van beograda ide verovatno kolima ili prevozom pa je razlika u rangu 5-10 minuta.

Prakticnije je samim time da Galerija stoji tu gde jeste, a pozorista bi mogla malo da svrate na NBGD gde ih nema.
 
BNV je skoro preslikan koncept jednog naselja iz Abu Dhabi-a, takodje je Galerija preslikana od istoimenog tržnog centra iz Abu Dhabi-a.
Priča je krenula od Dubai mall-a u kom sam bio pa mi je neporediv sa Galerijom u bilo kom smislu, i po ponudi i po sadržaju, i po okolini.. Prosto se ne može porediti, eto osim što je prekopiran po nekom projektu iz Emirata. Ono što bi eventualno odvojilo Galeriju od Dubai mall-a bio bi recimo Pepco, time bi zaokružili ponudu low soc china brendova aka New yorker terranova sinsay...
 
Sasvim je normalno da uglavnom budu low soc china brendovi u zemlji gde je prosečna plata 600 EUR.
 
Priča je krenula od Dubai mall-a u kom sam bio pa mi je neporediv sa Galerijom u bilo kom smislu, i po ponudi i po sadržaju, i po okolini.. Prosto se ne može porediti, eto osim što je prekopiran po nekom projektu iz Emirata. Ono što bi eventualno odvojilo Galeriju od Dubai mall-a bio bi recimo Pepco, time bi zaokružili ponudu low soc china brendova aka New yorker terranova sinsay...
Slažem se da se ne može porediti ta neka sveopšta slika.
Ja volim da pomenem kroz razgovor ljudima, da je celokupni BNV o kojem svi pričaju u Srbiji u Emiratima ili Dubaiju samo jedan projekat.
Moje neko mišljenje je da je BNV kod njih projekat razmere kao kod nas jedna zgrada od 8 spratova.
 
Slažem se da se ne može porediti ta neka sveopšta slika.
Ja volim da pomenem kroz razgovor ljudima, da je celokupni BNV o kojem svi pričaju u Srbiji u Emiratima ili Dubaiju samo jedan projekat.
Moje neko mišljenje je da je BNV kod njih projekat razmere kao kod nas jedna zgrada od 8 spratova.
Ko bi rekao imaju samo jedno 10x veci BDP + tecno zlato :)
 
A ko treba da gradi pozorišta na NBG? Država? Sa tim je gotovo.

Možda pitati nekog od investitora u Bloku 64 da napravi.
 
Ajmo malo da preformulišemo
Zašto na Savi nema naša filharmonija
Gde nam je muzej?
Gde je grad nauke i umetnosti?
Zašto ovo nije preslikano na BnV a ne shopping mall? Zar ne bi nešto od navedenog podiglo i turističku i kulturnu vrednost samog Beograda za 50% u odnosu na naselje koje je nepovratno unakazilo najlepše mesto na Savi?
Da ima, prvi bi rekao ovo naselje ima smisla.

Što se tiče Novog Beograda on i jeste napravljen kao velika spavaonica, sa izuzetkom DK Studentski grad, Galerija Blok 45, i mestima koje je uništila tranzicija (bioskop Fontana, stari Merkator, Central, Carte Blanche) i Madlenianum koji je jedina prava kulturna institucija sa ove strane Save. (sa izuzetkom MSU i SC, Leta na Gardošu).
Postojale su biblioteke pri svakoj MZ a zašto su pretvorene u kladionice, to je druga tema.
Problem je što se i dalje prave velike spavaonice po celom gradu a naročito na NBg.

Gde je kulturna ustanova u novogradnjama u bloku 64,65, A Bloku, Belvilu, Belmondu, Lastavicama, Sakuri, sutra u IMT, pa eto i u BnV? Znači li to da će narod željan dobre predstave, izložbe koncerta svaki put putovati sat vremena u centar da pogleda nešto zanimljivo i ko je kriv za to?
 
Pozorišta nisu isplativa Investitorima 😉
Isplativ je Madlenianum, i svaka čast Madleni Zepter što kao većina razmaženog bogatašica nije otvorila neki butik ili glupost nego je adaptirala i napravila respektabilno pozoriste.
BDP i Terazije su itekako isplativi. Ostali dobijaju dotacije. Zašto investitore ne zanima kultura, to je druga tema, verovatno nisu pročitali dve knjige u životu. Nažalost Legati i mecenarstvo su uništeni.
 
Gde je kulturna ustanova u novogradnjama u bloku 64,65, A Bloku, Belvilu, Belmondu, Lastavicama, Sakuri, sutra u IMT, pa eto i u BnV? Znači li to da će narod željan dobre predstave, izložbe koncerta svaki put putovati sat vremena u centar da pogleda nešto zanimljivo i ko je kriv za to?
Pa ovi u BnV nece gubiti sat vremena svakako, a NBGD je druga prica i tu se jos uvek moze nesto uciniti, ne zalim nesto za centrom BGa jer on je vec kulturoloski miljama ispred svih ostalih delova Beograda.
 
A da li se neko od vas iskreno seća za vaših života da je u BG izgrađeno nešto vredno pomena... Ja pamtim Most na Adi kao neko ozbiljno unapređenje grada, i to je uglavnom to, sve ostalo 99% stambene zgrade i tržni centri, jedino što investitori hoće da grade i što državu interesuje da se gradi.
 
Slažem se da se ne može porediti ta neka sveopšta slika.
Ja volim da pomenem kroz razgovor ljudima, da je celokupni BNV o kojem svi pričaju u Srbiji u Emiratima ili Dubaiju samo jedan projekat.
Moje neko mišljenje je da je BNV kod njih projekat razmere kao kod nas jedna zgrada od 8 spratova.
Sveopšta slika Dubaia ne može da se poredi sa pravim metropolisima. Samo zato što gradi solitere ne znači da je Dubai u klasi Nju Jorka, Tokija ili Hong Konga. E sad zašto mi u Srbiji imamo preokupaciju sa Dubaijem ti pokazuje gde se nalazimo kao društvo.
 
A da li se neko od vas iskreno seća za vaših života da je u BG izgrađeno nešto vredno pomena... Ja pamtim Most na Adi kao neko ozbiljno unapređenje grada, i to je uglavnom to, sve ostalo 99% stambene zgrade i tržni centri, jedino što investitori hoće da grade i što državu interesuje da se gradi.
Poenta je da je apsolutna glupost diskutovati o BnV i sta je trebalo, kako je trebalo, itd itd.
BnV je gotova stvar i treba gledati buduce lokacije i mogucnosti a ne razglabati o tom projektu, ma koliko neki na ovom forumu imali vlazne snove da ce to jednog dana biti sruseno itd to se nikada nece desiti.

Isto tako se ne potresam potrebama kruga dvojke i da li oni moraju da prepesace 30 minuta do pozorista umesto da im je preko puta kuce kada ostatak Beograda nema ni tu opciju.
Prica se o daljoj centralizaciji svega pa i kulture u krug dvojke a onda se zalimo sto je kvadrat 5000.

Da stanovnistvo hoce filharmoniju i pozorista bilo bi ih, jer bi protestvovali, pravili pritisak na vlast itd.
Ali kao sto znamo, vecina ljudi u Srbiji ipak ne interesuju te stvari, verovatno dobar deo ljudi nije ni ove muzeje sto sada imamo obislo za zivota.
 
A da li se neko od vas iskreno seća za vaših života da je u BG izgrađeno nešto vredno pomena... Ja pamtim Most na Adi kao neko ozbiljno unapređenje grada, i to je uglavnom to, sve ostalo 99% stambene zgrade i tržni centri, jedino što investitori hoće da grade i što državu interesuje da se gradi.
Meni posle Muzeja Savremene Umernosti ne pada ništa na pamet, po lepoti.
I Sava Centar.
 

Prilozi

  • 20240925_230241.jpg
    20240925_230241.jpg
    53,9 KB · Pregleda: 31
A da li se neko od vas iskreno seća za vaših života da je u BG izgrađeno nešto vredno pomena... Ja pamtim Most na Adi kao neko ozbiljno unapređenje grada, i to je uglavnom to, sve ostalo 99% stambene zgrade i tržni centri, jedino što investitori hoće da grade i što državu interesuje da se gradi.
Most na Adi
Prokop
Klinicki centar i nadam se Tirsova 2
Borca most
Obilaznica
BNV
Izgradjena Avala ponovo posle "intervencije" od prijatelja
Hotel Hilton i Slavija
PC Usce i dodatna zgrada + TC

Ima projekata naravno.
 
Sveopšta slika Dubaia ne može da se poredi sa pravim metropolisima. Samo zato što gradi solitere ne znači da je Dubai u klasi Nju Jorka, Tokija ili Hong Konga. E sad zašto mi u Srbiji imamo preokupaciju sa Dubaijem ti pokazuje gde se nalazimo kao društvo.
Po meni je on futuristički grad i da nije u klasi sa ostalima, iskreno ne znam koji bi mu i parirao trenutno. Ima leteća taxi vozila-dronove, bezbednost na najvišem nivou itd...
Grad kao iz budućnosti poput serije Jetsonovi.
Ok to je moje mišljenje(mada i ceo svet ulaže tamo i kompanije otvaraju predstavništva) i ovo je offtopic, tako da neću dalje komentarisati.
 
Most na Adi
Prokop
Klinicki centar i nadam se Tirsova 2
Borca most
Obilaznica
BNV
Izgradjena Avala ponovo posle "intervencije" od prijatelja
Hotel Hilton i Slavija
PC Usce i dodatna zgrada + TC

Ima projekata naravno.

Sama činjenica da si morao da navedeš BNV i Hilton, rekonstrukciju Slavije i TC Ušće da bi mi pokazao da je bilo nečega upravo i govori koliko smo jadni.

Prokop inače još nije gotov ni Tiršova.
 
Po meni je on futuristički grad i da nije u klasi sa ostalima, iskreno ne znam koji bi mu i parirao trenutno. Ima leteća taxi vozila-dronove, bezbednost na najvišem nivou itd...
Grad kao iz budućnosti poput serije Jetsonovi.
Ok to je moje mišljenje(mada i ceo svet ulaže tamo i kompanije otvaraju predstavništva) i ovo je offtopic, tako da neću dalje komentarisati.
Ceo svet ulaze tamo zbog poreske politike i lakoce biznisa, ali ne sumnjam da ce se to promeniti u jednom trenutku.
Klasika biznisa je da nudis super uslove da prikupis kriticnu masu a onda radis maksimizaciju profita.

UAE radi isto to samo na nivou cele drzave umesto privatne firme.
Sad da li cemo mi biti zivi u tom trenutku je druga prica :D
 
Sama činjenica da si morao da navedeš BNV i Hilton, rekonstrukciju Slavije i TC Ušće da bi mi pokazao da je bilo nečega upravo i govori koliko smo jadni.

Prokop inače još nije gotov ni Tiršova.
To je ono sto je meni upalo u oci. Neko drugi ce imati neke druge stvari vredne pomena. Tvoje pitanje je bilo "A da li se neko od vas iskreno seća za vaših života". Naravno + ceo grad je obnovljen a i drzava (osim generalstaba) posle nasih dragih prijatelja koji su nam pomogli sa "Milosrdnim Andjelom" sto je ogromna stvar. Zamisli neko te namerno sistemski urusi i krenes od nule. Ovo sto smo do sad uradili je nevidjen uspeh.
 
Vrh