Šta je novo?

Cene nekretnina

1727281511957.png
 
Ma elitističko popovanje. Naravno da ljude zanima BNV samo je većini van dometa, kad je lepo vreme ne može da se prodje ali to su verovatno ljudi sa periferije i neoriginalni (nerasni) beogradjani. Ništa gore od neprilagodjenih došljaka i profesionalnih Beogradjana. Kao kad bi rekli da rasne Beogradjane ne zanima milion evra na racunu jer pare ljude kvare.
 
Ma elitističko popovanje. Naravno da ljude zanima BNV samo je većini van dometa, kad je lepo vreme ne može da se prodje ali to su verovatno ljudi sa periferije i neoriginalni (nerasni) beogradjani. Ništa gore od neprilagodjenih došljaka i profesionalnih Beogradjana. Kao kad bi rekli da rasne Beogradjane ne zanima milion evra na racunu jer pare ljude kvare.
LOL, pa zanima ljude BNV ali ne te sa milionima na računu :D Galerija vizuelno i po gabaritima deluje kao premium shopping mall, ali kad zapravo prošetaš shvatiš da je sadržaj potpuno low end i prilagođen domaćem kupcu. Gde si video bilo koji svetski luksuzni brend (odeća, nameštaj, nakit/satovi) da ima svoj butik u Galeriji? Znači za razliku od Dubai Mall-a, gde većina poulacije iz Srbije može samo da ide u window shopping i da se slika, sadržaj u Galeriji im je ipak prilagođeniji i dostupniji, jer ako ništa drugo, makar mogu da popiju piće ili pojedu nešto. Između ostalog, to je razlog zašto je Galerija zapravo uspešna u eri kada shopping mallovi izumiru i e-commerce dominira jer se fokusira na "običnog" čoveka a ne BNV rezidenta.
 
Zapravo u Galeriji ima i pristupačnih a i vrlo nepristupačnih radnji tj cena za prosečni srpski džep. Kamo sreće da svako može da se isprsi sa 100k za cipele. I meni zvuče vrlo elitisticki i snobovski ta stara beogradska gospoda (i dame) što se zgražavaju nad ovim i onim jer eto nema biblioteka. Ako je to kriterijum onda je sve van kruga dvojke passe i nedostojno življenja za prosečnog starog Beogradjanina, čoveka mekog nepca, istančanog sluha, rafiniranog ukusa, visokih moralnih načela, koji kupuje isključivo komplete karata za Kolarac.
 
Dubai mall i Galerija ne mogu u jednoj rečenici... Prosto ne idu jedno sa drugim iz mnoštvo razloga, samo nemoj da se tema pretvori u poređenje BW sa Dubai projektima... Oni su za nas miljama daleko... Svetlosnim godinama. Možemo da ih gledamo i da maštamo.
 
Pa ideš u ekstreme. Valjda i ti nekad sebi daš oduška pa odeš negde na kafu, ili u šoping (makar sa ženom, devojkom...)? Ili možda ne?
 
^Nije namenjeno meni, ali lično se zgražavam modernih tržnih centara, a kafu pijem u normalnim kafićima, kad nije hladno onima na otvorenom, šoping isto volim da šetam ulicom a ne zatvorenim TCom gde nema normalnog protoka vazduha. Ali znam da je većini to sad pojam izlaska negde. "Izašao sam u TC GIGA MEGA".😆
 
Došli smo do paradoksalne situacije da vikendom cela porodica izlazi u tržni centar da se pokažu, jer eto mama se napuca, tata se skocka, deca se vode u igraonicu (iako je napolju 25c umesto da se igraju napolju na livadi sa loptom).
Sa druge strane kuknjava kako "nema kulture, kultura je skupa" itd. Nedeljom u 11 ima besplatan koncert na Kolarcu, ceo dan je besplatan ulaz u Narodni muzej gde deca mogu da vide i nauče nešto (ima i koncert), subotom ima vođenje ture po gradu, izložba u Sanu, sve u radijusu od 300m,..i gomila nekih besplatnih dogadjanja u gradu cele nedelje samo treba pratiti.
Pa sad ja ne znam šta je kvalitetnije provedeno vreme. Niko nije rekao da TC ne treba da postoji ali da on bude stub kulture i da se ističe kao kvalitet naselja jer nikakve kulture i - nema.
Došli smo do toga da je kvalitetno provedeno vreme postalo učenje dece brendovima, šta su Zara i Njujorker umesto da se povedu i da im se objasni ko je Sava Šumanović, Nadežda Petrović i da se posluša izvođenje Šopena.
Ali da ne širimo priču, duga tema.
 
Lose vesti po Zlatibor...

Uh ovo je loša vest po Beograd, skinuće vama agentima novih 120 miliona evra godišnje koje bi kupci uložili u glavni grad!!

Ili će crno da vam se piše ili ćete pisati iz nekog turističkog mesta...ali ne očajavajte, samo ste za jedan jedini "interkontejner" show room udaljeni od sreće i bogatstva ;)
 
Poslednja izmena:
Došli smo do paradoksalne situacije da vikendom cela porodica izlazi u tržni centar da se pokažu, jer eto mama se napuca, tata se skocka, deca se vode u igraonicu (iako je napolju 25c umesto da se igraju napolju na livadi sa loptom).
Sa druge strane kuknjava kako "nema kulture, kultura je skupa" itd. Nedeljom u 11 ima besplatan koncert na Kolarcu, ceo dan je besplatan ulaz u Narodni muzej gde deca mogu da vide i nauče nešto (ima i koncert), subotom ima vođenje ture po gradu, izložba u Sanu, sve u radijusu od 300m,..i gomila nekih besplatnih dogadjanja u gradu cele nedelje samo treba pratiti.
Pa sad ja ne znam šta je kvalitetnije provedeno vreme. Niko nije rekao da TC ne treba da postoji ali da on bude stub kulture i da se ističe kao kvalitet naselja jer nikakve kulture i - nema.
Došli smo do toga da je kvalitetno provedeno vreme postalo učenje dece brendovima, šta su Zara i Njujorker umesto da se povedu i da im se objasni ko je Sava Šumanović, Nadežda Petrović i da se posluša izvođenje Šopena.
Ali da ne širimo priču, duga tema.
Pa to je sve doslo sa zapada zar ne?
Komentar nije u dugu "truli zapad" nego je vise usmeren da podseti da je to trend svugde u svetu. Mi smo imali pauzu u razvoju 90ih do pocetka 2000ih plus 2008. je pocela SEKA pa se tek sada popunjavaju parcele po gradu i zidaju zgradetine... Da su se stvari drugacije odigrale onda bi se zaista pojavili kulturni sadrzaji na desnoj obali Save i ravnomeran razvoj drzave, kojem se tezilo ranije, bi se nastavio i Beograd bi imao manje i stanovnika i zgrada...
 
Ima li biblioteka na Zlatiboru?
Ima svakako, ali je problem što u Beograd nema drvo...izgleda dok agenti ne obuku one zelene JKP "Zelenilo" jakne, ne zasuku rukave i krenu da sade drveće, promet "only go down"!
 
LOL, pa zanima ljude BNV ali ne te sa milionima na računu :D Galerija vizuelno i po gabaritima deluje kao premium shopping mall, ali kad zapravo prošetaš shvatiš da je sadržaj potpuno low end i prilagođen domaćem kupcu. Gde si video bilo koji svetski luksuzni brend (odeća, nameštaj, nakit/satovi) da ima svoj butik u Galeriji? Znači za razliku od Dubai Mall-a, gde većina poulacije iz Srbije može samo da ide u window shopping i da se slika, sadržaj u Galeriji im je ipak prilagođeniji i dostupniji, jer ako ništa drugo, makar mogu da popiju piće ili pojedu nešto. Između ostalog, to je razlog zašto je Galerija zapravo uspešna u eri kada shopping mallovi izumiru i e-commerce dominira jer se fokusira na "običnog" čoveka a ne BNV rezidenta.
Kako misliš ne zanima BNV ljude koji imaju milione?
Za četvorosoban stan prvi red sa pogledom na reku uz dva parking mesta izadje oko milion. Tako da si tamo okružen milionerima.
Čak i više zavisi i od opremanja.
Što se tiče izumiranja shopping mallova, tek će sada da se grade i to po manjim mestima, njih čak ima manje od trenutne njihove potrebe.
EDIT: I u Dubai-mallu može da se pazari po ok cenama, tamo ima raznih rangova prodavnica, najeskluzivnije su na jednom spratu.
 
Pa to je sve doslo sa zapada zar ne?
Komentar nije u dugu "truli zapad" nego je vise usmeren da podseti da je to trend svugde u svetu. Mi smo imali pauzu u razvoju 90ih do pocetka 2000ih plus 2008. je pocela SEKA pa se tek sada popunjavaju parcele po gradu i zidaju zgradetine... Da su se stvari drugacije odigrale onda bi se zaista pojavili kulturni sadrzaji na desnoj obali Save i ravnomeran razvoj drzave, kojem se tezilo ranije, bi se nastavio i Beograd bi imao manje i stanovnika i zgrada...
Npr u Bilbau na sličnom mestu kao BnV digli Guggenheim koji je postao glavna zvezda do tada sumornog grada i preporodio ga, da ne pričam o Valensiji gde je podignut grad nauke, grad muzike, bio park, akvarijum u koritu reke Turije koja je plavila grad, u Lionu digli muzej ušća na sličnom mestu, u Marseju muzej civilizacija, u Hamburgu Filharmoniju...
Što se tiče dece, jednom ja u Narodnom, ne sećam se šta sam gledao, da li Jagoševu Ožalošćenu ili Kovačevićevu Veliku dramu, uglavnom iza mene gomila dečurlije, tako prvi drugi razred srednje. Mislim se, sad sam ga na**bao kad krene cika i vriska.
Ne.
Divna deca, sedela pažljivo, smejala se gde treba, tapšala gde treba. U tišini izlaze. Dolaze dva autobusa registracija Sremska Mitrovica. Ulaze tiho komentarišući
Prilazim nekoj nastavnici da čestitam; rekoh Svaka vam čast, toliko divna i vaspitana deca..
"Hvala vam kaže ona. Deca su sama tražila da dodju i pogledaju, nismo ih mi terali."
Popakovaše se, sat i po vožnje nazad do SM. A radni dan. Ostadoh u razmišljanju kako ovu decu nije mrzelo u kišnu noć da idu sat i po do BG i sat i po nazad da bi pogledali predstavu?
Deca iz malog grada željna da vide nešto u Beogradu, dogadjaj za njih.
Mislim se a šta je dogadjaj za Bg decu?

Ruši naše stereotipe jer mi mislimo da decu iz unutrašnjosti samo zanima Ušće i TC da gledaju ajfone i patike.
 
Poslednja izmena:
Dubai mall i Galerija ne mogu u jednoj rečenici... Prosto ne idu jedno sa drugim iz mnoštvo razloga, samo nemoj da se tema pretvori u poređenje BW sa Dubai projektima... Oni su za nas miljama daleko... Svetlosnim godinama. Možemo da ih gledamo i da maštamo.
BNV je skoro preslikan koncept jednog naselja iz Abu Dhabi-a, takodje je Galerija preslikana od istoimenog tržnog centra iz Abu Dhabi-a.
 
Vrh