Šta je novo?

Cene nekretnina

ima problema sa likvidnoscu, obicno krece od budzeta drzave, ja racunam privremena, jer se izdaju EXPO obveznice koje se ragrabe u trenu ...
cash is king ;)
 
Alternativa da ti sto kasne sa isplatama su problematicni?
Sa obzirom da banke imaju rekordne profite a kamate padaju svaki drugi mesec ne znam zasto bi dolazilo do problema likvidnosti jer novac "pojeftinuje" iz mesec u mesec a banke su prepune istog tog novca.
Gde sam pomenuo alternativu? Kakva alternativa sada i u odnosu na sta?

Novac jos nije prakticno pojefitnio. Kamate su i dalje iste kao u februaru ove godine. Intesa je imala u februaru 5% fiksno za nekretnine i sada je tako.

Iako je novac "pojeftinio", ljudi u gradjevini se zale na likvidnost.

Toliko kondradiktornih izjava

To sto ne pratite kontekst nije moja greska. Procitajte sve bez prekidanja i izvlacenja iz konteksta i mozda ce biti jasnije da kontradiktornosti nema.
 
Gde sam pomenuo alternativu? Kakva alternativa sada i u odnosu na sta?

Novac jos nije prakticno pojefitnio. Kamate su i dalje iste kao u februaru ove godine. Intesa je imala u februaru 5% fiksno za nekretnine i sada je tako.

Iako je novac "pojeftinio", ljudi u gradjevini se zale na likvidnost.



To sto ne pratite kontekst nije moja greska. Procitajte sve bez prekidanja i izvlacenja iz konteksta i mozda ce biti jasnije da kontradiktornosti nema.
Moguće da je do mene. Meni je doduše svejedno, ok mi je da mislite šta god, samo realno niste baš jasni. Istaknete problem sa likvidnošću, pominjete da građevinski sektor indikuje krizu. Zatim kažete da se slažete sa navodima vradovica da "cene nece padati jer nema problema sa likvidnoscu", tako ste napisali.
Dakle, ima ili nema, prvo to odlučite. Posle da vidimo koliko se to ljudi žali na likvidnost, da li je to na nivou: čuo sam da je Pera rekao Žiki da se Mića žali na likvidnost, ili tu ipak postoje nešto što ima malo jače uporište u stvarnosti.
 
Ja ne znam koji veliki projekat ima problem sa likvidnošću kad skoro svi imaju projektno finansiranje od strane banaka! Tako da očigledno keša ima.
Drugi indikatori za velike projekte je da NIKO skoro ne odobrava NIKAKAV popust za keš uplatu. Već svi su u fazonu plaćaj po ratama i to je to.
Da im je keš problem to bi videli odmah. A tog nema barem na velikim projektima. Možda tamo neki mini investitor koji gradi zgradu s 10 stanova ima. Ali svi kompleksi na NBG i BW su više nego likvidni i pokriveni s bankarskim finansiranjem.
 
Ja ne znam koji veliki projekat ima problem sa likvidnošću kad skoro svi imaju projektno finansiranje od strane banaka! Tako da očigledno keša ima.
Drugi indikatori za velike projekte je da NIKO skoro ne odobrava NIKAKAV popust za keš uplatu. Već svi su u fazonu plaćaj po ratama i to je to.
Da im je keš problem to bi videli odmah. A tog nema barem na velikim projektima. Možda tamo neki mini investitor koji gradi zgradu s 10 stanova ima. Ali svi kompleksi na NBG i BW su više nego likvidni i pokriveni s bankarskim finansiranjem.
Nama je pre problem što smo previše likvidni, ali dobro, reko da saslušam šta ima da se kaže.
 
Alternativa tvom vidjenju da ima problema sa likvidnoscu generalno je da pojedinci imaju probleme sa likvidnoscu a ti si u kontaktu sa tim pojedincima.
Čovek je naveo da je vlasnik male IT firme koja servisira inostrane klijente i da je u svom poslu primetio nedostatak likvidnost koji posledično utiče na njega i verovatno na ljude u sličnoj situaciji. E sada, koliko je takvih ljudi u pulu potencijalnih kupaca nekretnine u BG i da li će to ostaviti neki značajniji efekat na trziste, ostaje da se vidi
 
Čovek je naveo da je vlasnik male IT firme koja servisira inostrane klijente i da je u svom poslu primetio nedostatak likvidnost koji posledično utiče na njega i verovatno na ljude u sličnoj situaciji. E sada, koliko je takvih ljudi u pulu potencijalnih kupaca nekretnine u BG i da li će to ostaviti neki značajniji efekat na trziste, ostaje da se vidi
I ja sam vlasnik male IT firme i likvidnost je skroz OK, cak imamo i povecan obim posla ove godine, verovatno rekordni profit ove godine.
 
I ja sam vlasnik male IT firme i likvidnost je skroz OK, cak imamo i povecan obim posla ove godine, verovatno rekordni profit ove godine.
Svaka čast, ali ako si u toj industriji onda znaš da je zapošljavanje drastično usporilo i da je trend među zaposlenima da pre biraju etablirane korporacije pre neko male firme i start-upove. Dakle, svakako nije baš da su svi likvidni u toj niši.
 
Svaka čast, ali ako si u toj industriji onda znaš da je zapošljavanje drastično usporilo i da je trend među zaposlenima da pre biraju etablirane korporacije pre neko male firme i start-upove. Dakle, svakako nije baš da su svi likvidni u toj niši.
Samo ilustrujem da je to ipak i dalje na mikro nivou kako ko dozivljava stvari, reci "likvidnost je u problemu" na makro nivou je ipak malo suludo bez konkretnih dokaza.
Ovo se svodi na rekla-kazala trenutno.
 
Samo ilustrujem da je to ipak i dalje na mikro nivou kako ko dozivljava stvari, reci "likvidnost je u problemu" na makro nivou je ipak malo suludo bez konkretnih dokaza.
Ovo se svodi na rekla-kazala trenutno.
Da, to sam i ja hteo da kažem. Lični primer je ok, možda je to početak nečega, ali možda i ništa. Na makro nivou smo još daleko od bilo kojih tektonskih promena svakako.
A za likvidnost je hteo da kaže sigurno da cene rastu dok je likvidnost dobra, kad zakaže, onda teška priča 😅
 
Samo ilustrujem da je to ipak i dalje na mikro nivou kako ko dozivljava stvari, reci "likvidnost je u problemu" na makro nivou je ipak malo suludo bez konkretnih dokaza.
Ovo se svodi na rekla-kazala trenutno.
Kako na nivou rekla kazala kada je evidetno da je zapošljavanje u IT'ju drastično usporilo i kada je evidentan trend da zaposleni u tom sektoru znatno preferiraju korporacije od malih firmi. Da li si svestan tog trenda ili ne? Ako si u industriji, imaš saznanja o globalnim dešavanjima koje prevazilaze obim tvog poslovnaja.
 
Kako na nivou rekla kazala kada je evidetno da je zapošljavanje u IT'ju drastično usporilo i kada je evidentan trend da zaposleni u tom sektoru znatno preferiraju korporacije od malih firmi. Da li si svestan tog trenda ili ne? Ako si u industriji, imaš saznanja o globalnim dešavanjima koje prevazilaze obim tvog poslovnaja.
I tebe i posle onog posta o 100k neto platama u IT u Srbiji i dalje nije blam da pricas na tu temu? Mislim, samo da kazem da ti se divim. Bez sarkazma.
 
Vrh