Šta je novo?

Cene nekretnina

Realno je ta novogradnja precenjena ali dobro za sve se nadje kupac izgleda.

Realno, formuska struka zna bolje nego tamo neki investitori koji angazuju tamo neke nebitne ljude da ih savetuju gde sta kako da investiraju i kako to posle da prodaji. Realno, s obzirom da je precenjeno realno nece se prodati nikad izuzev ako spuste cenu. Koja je realna neprecenjena cena m2 u toj zgradi?
 
To sto nesto postoji i skupo je ne znaci da je razumna kupovina.

Armani kosulja i neka druga kosulja su slicnog kvaliteta jedna kosta 10x vise.
Rolex je sat ali je luksuzan brend pa kosta koliko kosta.

Po meni je suludo pretplacivati luksuz a smatram da se blok 26 prodaje po luksuznim a ne realnim cenama.

Edit:
Da me neko ne razume pogresno, prodace se vrv sve to, jer ljudi koji kupuju ti sigurno nece na kredit kupovati i gledaju na to kao na kupovinu Rolexa.
 
Realno sve sto se prodaje na ovom svetu je precenjeno jer kosta vise nego sto je cena kostanja.

Blok26 je nova kategorija - precenjeno, ali ce se prodati. Znaci mozda je cak i pocenjeno ako ce se prodati po trenutnoj ceni.
 
Slažem se, vrednost je potpuno imaginarna i za 5k i za 30k kvadrat, tj. u glavi kupca.

Realna vrednost je upotrebna, sve ovo ostalo je neko fingiranje, marketing, socijalni status i ostalne apstrakcije.
 
Realno sve sto se prodaje na ovom svetu je precenjeno jer kosta vise nego sto je cena kostanja.

Blok26 je nova kategorija - precenjeno, ali ce se prodati. Znaci mozda je cak i pocenjeno ako ce se prodati po trenutnoj ceni.
Kao sto imas da nadjes picu od 1000 dinara imas i picu od 2000 dinara, a sastojci su slicni ili mozda i bolji u ovoj od 1000 dinara.

To sto ova od 2000 ima kupaca ne znaci da je vrednost koja se dobija dobra, samo su nasli nacin da privuku drugu nisu kupaca.

Zato sam i rekao, naci ce oni kupce, ali gledajuci sa strane vrednosti koja se dobija objektivno ne vredi te pare.
 
Po meni za pare koje traze za blok 26 bolje je uzeti ili vilu na dedinju ili 2 stana u BW ako ti je bas do blizine reke.

Realno je ta novogradnja precenjena ali dobro za sve se nadje kupac izgleda.
Slažem se da za 8k+ eur postoje bolje opcije, ali to nije realna situacija jer veoma, veoma mali procenat ljudi raspolaže takvim budžetom pa da uopšte ima nekakvu dilemu.

Zanimljivije pitanje je sta je moguće uraditi sa 3500 eur po m2, uzeti novogradnju na drugorazednoj lokaciji NBG, ili uzeti starogradnju i renovirani na premium lokaciji (Ušće, SIV, Hotel Jugoslavija).
 
Eto sutra je početak.septembra.i šk.godine
Baš me zanima gde će ta ekipa iz BW da šalje decu u školu, u Radojku Lakić ili u Isidoru Sekulić kod picinog parka.
Biće scena ko prošle godine kad iz Bloka 65/Savade slali autobuse sa klincima u blok 37/38, odnosno roditelji ih vozili do ulaza u 20.oktobar/Mladost
Mada najverovatnije da u BW uopšte ni nema dece, sve se renta. Neki možda šalju i u privatne škole.
Koliko sam ja video Blok 65 ima bukvalno na 50 m Savremenu Gimnaziju i Osnovnu Školu! Jeste privatna škola ali ako im je toliko da deca ne pešače eto imaju pod nosom škole.
 
Najbolji teniser sveta je po tebi kupio nekretninu u Beogradu na drugorazrednoj lokaciji 😂 Svašta se može ovde pročitati.


Novak ima svoj kutak i u Beogradu, gde je kupio stan u elitnom naselju West 65, gde takođe živi i drugi srpski teniser Filip Krajinović.
 
Najbolji teniser sveta je po tebi kupio nekretninu u Beogradu na drugorazrednoj lokaciji 😂 Svašta se može ovde pročitati.


Novak ima svoj kutak i u Beogradu, gde je kupio stan u elitnom naselju West 65, gde takođe živi i drugi srpski teniser Filip Krajinović.
Lol, koja argumemtacija. Znaci to što je najbolji teniser sveta, onda on mora da živi u najboljoj, najskupljoj zgradi 😅
A sta tek reći za nekog ko je u globalnim okvirima malo bogatiji I uticajniji. Verovatno je najbolja lokacija u USA za život u Nebrasci, inače ne bi Warren Buffet tu živeo. Savetujem ti da kupiš u Westu 65 neki malo veći stan (1m eur) i možeš svima da se pohvalis kako zivis u skupljoj nekretnini nego Buffet.
 
Kao sto imas da nadjes picu od 1000 dinara imas i picu od 2000 dinara, a sastojci su slicni ili mozda i bolji u ovoj od 1000 dinara.

To sto ova od 2000 ima kupaca ne znaci da je vrednost koja se dobija dobra, samo su nasli nacin da privuku drugu nisu kupaca.

Zato sam i rekao, naci ce oni kupce, ali gledajuci sa strane vrednosti koja se dobija objektivno ne vredi te pare.

Jasno. Ne govorimo precenjena cena u kontekstu trzista, ponuda/potraznja itd nego u kontekstu filosovskih pitanja "Koja je uopste svrha kupovine stana", samo to ne preciziramo. Drugim recima mogli smo napisati "To je precenjeno ali je cena dobro formirana i prodace se, no s obzirom da je upotrebna vrednost stana stanovanje onda je precenjeno jer na periferiji mozemo dobiti tu upotrebnu vresnost za mnogo manje novca". Takodje zelimo reci i da stan od 8k m2 spada u luksuzna dobra, a da se luksuzna dobra prodaju skuplje od njihove cene kostanja i upotrebne vrednosti.
 
Zaje*******ao se. Imao bi dobar ROI da je izdavao 15-20 godina. Nema veze, preživeće.
Trebalo mu kesa da ulozi u jednu planinu koja je danas soc i jako niskog procenta popunjenosti ali koja ce vec 2027. postati primijum planina sa 120% popunjenosti zauvek i to prvenstveno seicima koji ce dolaziti privatnim avionima na najbolji planinski aerodrom na svetu kojeg sada nema ali ce biti samo sutra kume, da igraju loptice rupice na najboljem golf terenu na svetu kojeg sada nema ali ce biti samo sutra kume. Njemu je ROI 3 godine pa ti vidi.
 
Poslednja izmena:
Lol, koja argumemtacija. Znaci to što je najbolji teniser sveta, onda on mora da živi u najboljoj, najskupljoj zgradi 😅
A sta tek reći za nekog ko je u globalnim okvirima malo bogatiji I uticajniji. Verovatno je najbolja lokacija u USA za život u Nebrasci, inače ne bi Warren Buffet tu živeo. Savetujem ti da kupiš u Westu 65 neki malo veći stan (1m eur) i možeš svima da se pohvalis kako zivis u skupljoj nekretnini nego Buffet.
Moj odgovor je shodan tvojim pitanjima i subjektivnoj klasifikaciji i poredjenju lokacija.
Isto kao što se pretpostavlja da bi ljudi živeli pre u centru nego na periferiji, isto subjektivno, sprat, orjentacija itd...
Procene vrednosti odredjuje prodajna vrednost ili da kažem vrednost koju možeš da dobiješ od banke na osnovu hipoteke nad tom nekretninom.
Buffeta ću ipak po ulaganju da pratim a ne gde živi 😉
 
Vrh