Šta je novo?

Cene nekretnina

Nema sanse da Hotel Jugoslavija bude manje od 5k. Pa Blok 26 je 8k+. Ja ocekujem da ce Hotel Jugoslavija da bude taj rang.
Mada ja licno ne verujem da ima dovoljno kupaca po toj ceni i da ovi "luks" projekti koji nicu sa 8k+ cenama na NBG ce morati da spustaju cene.
Covek očigledno ne poznaje NBG. Govori o ceni od 3500 eur po m2 koliko koštaju razne Lastavice, Sakure, Soul...i sve to da bude u cenovnom rangu projekta gde se nalazi Ritz. Nidje veze. Ako su blokovi 20 i 26 na 8k, ovde ocekujem 10k+
 
Definitivno zbog lokacije i hotela cs biti 5k+ lagano. Ne ocekujem 10k+ jer smatram i blok 26 da je overpriced ali 5k-7k lagano.
 
Nema sanse da Hotel Jugoslavija bude manje od 5k. Pa Blok 26 je 8k+. Ja ocekujem da ce Hotel Jugoslavija da bude taj rang.
Mada ja licno ne verujem da ima dovoljno kupaca po toj ceni i da ovi "luks" projekti koji nicu sa 8k+ cenama na NBG ce morati da spustaju cene.
Ma kakvo crno spuštanje cena, Premijum klasa može ići samo gore...only go up!
Vidiš da ovdi kod nas na sajmovima prvo odu ovi besni auti od preko 300k,...pa ti danas imaš paore koji daju za poljoprivrednu mehanizaciju 200, 300 i više hiljada eura!

Nedostatak kupaca je u srednjoj klasi
 
Da nisi ti možda lud, jel ti znaš pošto je ar tu!? Ako je kućica na 5-6 ari i neko je sruši i sagradi na placu zgradu, eto njemu i više od toga kol'ko sad traži!
Meni je čak kul lik jer nije hteo da napiše u oglasu da je za investitore i izgradnju. Verovatno ima želju da se sačuva to drveće i atmosfera
Tri apartmana, 166 m2, 15 ari placa, 1000 evra po kvadratu, isto mesto: https://www.halooglasi.com/nekretni...2-hitno/5425643928775?kid=1&sid=1725114841509
 
Pa, to je problem, premalo placa poreze. Kao sto rekoh, dao bih rok za izdavanje takvih stanova 6 meseci, posle toga svaki mesec taksa od oko 5% vrednosti stana. Posle nek kupuju 10 stanova. Da me ne shvatite pogresno, ovi sto imaju dva stana, mogu jedan da prijave na zenu ili decu, ovde pricamo o krupnijim zverkama.
Tradicionalni komunjarski duh otimanja.
 
Pazi, sve je trenutno lepo nema šta, osmislili su grad na pesku gde pola ljudi sa istoka dolazi, i ne samo taj i Doha itd. Ali vidiš da su u ratnoj zoni, kad krene ludilo, a veoma je blizu, dovoljno je i jedan radioaktivni projektil da padne u Persijski zaliv, i more i plaže Dubaija biće prazne. U ovom trenutku pre bih ulagao čak i u BG nego tamo! A u svakom slučaju imaš naše srpske planine sa boljim ROI-em, naravno kad je u pitanju Premium klasa
Dolaze i ulažu tamo ljudi iz celog sveta, bukvalno si okružen milionerima iz celog sveta.
Ne poznajem tržište tamo i dvaput sam bio, mada mi dosta prijatelja živi tamo.
Ima sve svoje, kao kada bih rekao ma kakav Pariz postoji mogućnost terorističkih napada.
Ipak je ovo neki ozbiljniji level ulaganja, sa početnom cenom od preko 500k+ i što se spominje zagarantovan ROI 200%, bez cimanja sa tvoje strane.
Ovde sam baš i kačio moje ulaganje u stan u centru NS-a i ROI od otprilike od 210% za 7-8god.
Za Kopaonik ćemo videti ali za 12god od prihoda bih mogao isplatiti rentom bez cimanja celokupni apartman. Dok će apartman po mojoj proceni vredeti za 7god duplo(ako se ne promeni ekstremno klima).
Za BG isto ide odlično, sada bih mogao prodati stan za min 50% skuplje nego što sam ga uzeo pre 2-3god.
Ali svuda sam to lično radio i opremao i cimao se i uzimao u izgradnji ili totalno renovirao.
Kada bi se neko odvažio da garantuje pa makar i sa manjim ROI ili sa nekim fiksnim zagarantovanim delom na više godina kod tih Premium apartmana eto tada bi još više ljudi ulagali, evo predloži im na Zlatiboru 😉
BG se pokazao odličan za ulagače skače vrednost nekretnina, zakupci se nadju odmah, ROI zavisi od stana, opremljenosti tvojeg snalaženja kao vlasnika u traženju zakupaca, ali si siguran jer je glavni grad, u NS-u takodje sigurni zakupci.
Ulazu stranci i u severni Kipar, tamo je tek nestabilno, ali to je neki risk of investment u koji ulaziš i ulažeš kada se drugi boje.
 
Ma kakvo crno spuštanje cena, Premijum klasa može ići samo gore...only go up!
Vidiš da ovdi kod nas na sajmovima prvo odu ovi besni auti od preko 300k,...pa ti danas imaš paore koji daju za poljoprivrednu mehanizaciju 200, 300 i više hiljada eura!

Nedostatak kupaca je u srednjoj klasi
Portuno se slažem, najskuplji stanovi tz LUX stanovi iu prvi. Iz agencije za nekretnine to znaju pa su formirale poesbnu grupu koju najviše reklamiraju (primer za Novi Sad, ima tu stanova i po 4000 kvadrat). A mesto gde je Hotel Jugoslavija je jedna od sve malobrojnijih lokacija gde može da se grade skupi stanovi. Ko zna možda će i SIV doći nekad na red. Tek je tamo premijum klasa
 
Portuno se slažem, najskuplji stanovi tz LUX stanovi iu prvi. Iz agencije za nekretnine to znaju pa su formirale poesbnu grupu koju najviše reklamiraju (primer za Novi Sad, ima tu stanova i po 4000 kvadrat). A mesto gde je Hotel Jugoslavija je jedna od sve malobrojnijih lokacija gde može da se grade skupi stanovi. Ko zna možda će i SIV doći nekad na red. Tek je tamo premijum klasa
Preko puta SIVa je vec krenula prodaja i najjeftiniji stanovi su pola miliona. Sve prsti od luksuza, kao sto kaze ovde.

Ne znam samo sto starogradnja u bloku 30 nije otisla na vise od 3k po m2 s obzirom da je prakticno ista lokacija?
Mozes da renoviras stan za jos 2k po m2 i da dobijes veci premium nego sto ces imati u toj novogradnji, a i dalje ce da bude prakticno duplo jeftinije.

Ko sad tu nije realan, prodavci starogradnje ili ovi sto grade "luks"?
 
Preko puta SIVa je vec krenula prodaja i najjeftiniji stanovi su pola miliona. Sve prsti od luksuza, kao sto kaze ovde.

Ne znam samo sto starogradnja u bloku 30 nije otisla na vise od 3k po m2 s obzirom da je prakticno ista lokacija?
Mozes da renoviras stan za jos 2k po m2 i da dobijes veci premium nego sto ces imati u toj novogradnji, a i dalje ce da bude prakticno duplo jeftinije.

Ko sad tu nije realan, prodavci starogradnje ili ovi sto grade "luks"?
Upravo tako, ljudi na ovom forumu se iščuđavaju zašto je starogradnja na NBG toliko skupa. Možeš da uzmeš novogradnju u Tošinom Bunaru (ceo taj potez oko Airport City-ja) za 3500 eur po m2, ali lokacijski je to 3 klase lošije u odnosu na Ušće, SIV i Hotel Jugoslaviju koje su najjače lokacije na NBG, a gde 95% objekata čini starogradnja. Nije slučajno što novogradnja na ovim lokacijama košta 8k+ po m2.
 
Ali vidiš da su u ratnoj zoni, kad krene ludilo, a veoma je blizu, dovoljno je i jedan radioaktivni projektil da padne

Lobe Labud je u pravu. Balkan je vazda bio bure baruta, nikad se ne zna kad moze ponovo kod nas da plane. U pravu je da ne treba ulagati u nekretnine u Srbiji, samo za zivot i to je to. Dosta je osiromasenog uranijuma vec palo, imali smo nuklearni akcident u vinci a sad se opet prica da cemo da cackamo nesto oko nuklearne energije, plus iskopavanje jadarita. Kopaonik je blizu Kosova, Zlatibor nasa najjeftinija planina sa soc i lower standard zgradama bez sadrzaja, je blizu sandzaka... To posebno treba izbegavati za investiciju ko je u strahu od rata i osiromasenog uranijuma. Plus ako nam uvedu sankcije, pa nece biti ni te sacice stranaca (ali veca sacica nego prosle godine) sto poseti Zlatibor nasu najjeftiniju planinu sa soc i lower standard zgrama bez sadrzaja koje zidaju investitori u 100k automobilima koji su navukli dobrog mog mladog i neiskusnog Lobe Labuda da se zaleti jer je tipican predstavnik tipa kupca "lokacija lokacija lokacija" tj "zlatibor zlatibor zlatibor".
 
Biće ljudi koji bi platiti 8k+eur/m2 na NBG tu mikrolokaciju, ali to je milion eura za porodicni stan(100m2)sa parking mestima u novoj zgradi na lokaciji gde se pored u starogradnji nalaze stanovi ispod 3k po m2.
Svakako će se cena formirat u odnosu na ponudu i potražnju.
Za 8k+ eur/m2 se trenutno uzme i na BNV i u Bloku 65 po stan, dve potpuno nove lokacije/kvarta.
 
Dolaze i ulažu tamo ljudi iz celog sveta, bukvalno si okružen milionerima iz celog sveta.
Ne poznajem tržište tamo i dvaput sam bio, mada mi dosta prijatelja živi tamo.
Ima sve svoje, kao kada bih rekao ma kakav Pariz postoji mogućnost terorističkih napada.
Ipak je ovo neki ozbiljniji level ulaganja, sa početnom cenom od preko 500k+ i što se spominje zagarantovan ROI 200%, bez cimanja sa tvoje strane.
Ovde sam baš i kačio moje ulaganje u stan u centru NS-a i ROI od otprilike od 210% za 7-8god.
Za Kopaonik ćemo videti ali za 12god od prihoda bih mogao isplatiti rentom bez cimanja celokupni apartman. Dok će apartman po mojoj proceni vredeti za 7god duplo(ako se ne promeni ekstremno klima).
Za BG isto ide odlično, sada bih mogao prodati stan za min 50% skuplje nego što sam ga uzeo pre 2-3god.
Ali svuda sam to lično radio i opremao i cimao se i uzimao u izgradnji ili totalno renovirao.
Kada bi se neko odvažio da garantuje pa makar i sa manjim ROI ili sa nekim fiksnim zagarantovanim delom na više godina kod tih Premium apartmana eto tada bi još više ljudi ulagali, evo predloži im na Zlatiboru 😉
BG se pokazao odličan za ulagače skače vrednost nekretnina, zakupci se nadju odmah, ROI zavisi od stana, opremljenosti tvojeg snalaženja kao vlasnika u traženju zakupaca, ali si siguran jer je glavni grad, u NS-u takodje sigurni zakupci.
Ulazu stranci i u severni Kipar, tamo je tek nestabilno, ali to je neki risk of investment u koji ulaziš i ulažeš kada se drugi boje.
Sve u redu, ali je to grad na ivici zone budućeg sukoba, vidiš da niko tamo nema nameru da se povuče!
Ako si našao apartman na Kopu koji ćeš isplatiti za 12 godina, i to u Standard klasi, ti si već postigao uspeh! I iskrene čestitke na tome
Bilo je sinoć u dnevniku ako se nastavi toplotno zagrevanje (a hoće, jer smo sad u takvom periodu), da će uskoro leti da se ide na severna mora ili na planine preko 1000m. Tako da se tek očekuje procvat turizma na Kopaoniku i Zlatiboru.

Lobe Labud je u pravu...
Biće dovoljno za tebe i "Veliki Labudovski" :cool: . Popušta ti BG, duva sve jača promaja kroz showroom, smog, užareni asfalt...pa ti se pričinjavaju ratovi i sukobi u Srbiji. Pa u tom slučaju tek ne bi trebalo ulagati u BG, jer snabdevanje i veliki javni komunalni sistemi će prvi biti na udaru i upasti u problem, a imaš 1,7 miliona žednih, gladnih i neokupanih. Ne daj Bože to nikom!
Kako se sve više približavaju autoputevi Kopaoniku i Zlatiboru "čiča Dobrivoje iz 2016" je sve nervozniji, a lepo sam mu rekao da otvori show room na planini i pojača platu svojim slaboplaćenim agentima "mići" i "NedeljkovićOliveru" :)
Upravo tako, ljudi na ovom forumu se iščuđavaju zašto je starogradnja na NBG toliko skupa. Možeš da uzmeš novogradnju u Tošinom Bunaru (ceo taj potez oko Airport City-ja) za 3500 eur po m2, ali lokacijski je to 3 klase lošije u odnosu na Ušće, SIV i Hotel Jugoslaviju koje su najjače lokacije na NBG, a gde 95% objekata čini starogradnja. Nije slučajno što novogradnja na ovim lokacijama košta 8k+ po m2.
Tako je, sve što je pored reka ima potencijal za cene 8k+, zato BnV između ostalih postiže tolike cene
 
Svi navalali na Zlatibor, nasu najjeftiniju planinu sa soc i lower standard zgradama bez sadrzaja koje zidaju investitori iz 100k automobila. Oh wait...

1725186077786.png


Izgleda ipak vise turista ima na jednom bazenu jednog hotela na Kopaoniku nego u centru Zlatiborce:

1725186146802.png
 
Svi navalali na Zlatibor, nasu najjeftiniju planinu sa soc i lower standard zgradama bez sadrzaja koje zidaju investitori iz 100k automobila. Oh wait...

Pogledajte prilog 210243

Izgleda ipak vise turista ima na jednom bazenu jednog hotela na Kopaoniku nego u centru Zlatiborce:

Pogledajte prilog 210244
Jel realno da on ne razume šta ti pišeš i da je totalni bukvalista ?
Ps..reci mu da Miča izdaje i na Zl i u Munze...i da zna o čemu priča..a on nek gleda Dnevnik..ps ..pojeftinile paštete za soc i low 365 x180...Roi 2
 
Ti kod SIVa i Juge za 8K treba da dignu zid sa bodljikavom žicom i kule za stražare ko u Sao Paolu da zavidljiva sirotinja ne dolazi, jede sendviče na klupi i pari oči na lux sadržajima i lepoti, uznemiravajući bogataše u dokolici dok ispred garaže glancaju premium auta od 200K.
Da sam ultra bogat nema šanse da bi kupovao tu: ili Dedinje ili inostranstvo, sigurno ne bi iritirao siromašan i pošten komšiluk
Screenshot_20240831-222232.png
 
po tom principu to je vec trebalo da se odradi u tresnjinog cveta
 
Po meni za pare koje traze za blok 26 bolje je uzeti ili vilu na dedinju ili 2 stana u BW ako ti je bas do blizine reke.

Realno je ta novogradnja precenjena ali dobro za sve se nadje kupac izgleda.
 
Po meni za pare koje traze za blok 26 bolje je uzeti ili vilu na dedinju ili 2 stana u BW ako ti je bas do blizine reke.

Realno je ta novogradnja precenjena ali dobro za sve se nadje kupac izgleda.

Nije ni skupo, 2800€/m2

https://www.halooglasi.com/nekretni...zdarska-suma---227m24-2a-lux-id/5425644364250

Ili ako ćeš u šumu. Ovo još jeftinije.
 
Eto sutra je početak.septembra.i šk.godine
Baš me zanima gde će ta ekipa iz BW da šalje decu u školu, u Radojku Lakić ili u Isidoru Sekulić kod picinog parka.
Biće scena ko prošle godine kad iz Bloka 65/Savade slali autobuse sa klincima u blok 37/38, odnosno roditelji ih vozili do ulaza u 20.oktobar/Mladost
Mada najverovatnije da u BW uopšte ni nema dece, sve se renta. Neki možda šalju i u privatne škole.
 
Poslednja izmena:
Vrh