Šta je novo?

Cene nekretnina

Ja mislim da mi sa foruma svi treba da pomognemo Mici.
Da pokrenemo neki GoFundMe ili Kickstarter da ne bi covek propao od izdavanje svoje 3 nekretnine po 950 eura mesecno.
 
Ti si svoj stan vec otplatio u njegovoj ulozenoj vrednosti.
Tako se racuna ROI, gleda se u vrednosti para ne u kolicini nekretnina i betonu koji mozes dalje da kupis.

Ako si stan platio 100k i on danas vredi 200k ti vec imas vracen ROI, jer si pazi sada ovo, investirao si 100k a sada imas vrednost 200k.

Da si bilo sta drugo kupio na berzi tako bi gledao, samo su nasi stanodavci operisani od finansijske pameti pa gledaju kada ce od kirije da dobiju nazad ulozeno a cenu stana na trzistu ne gledaju.

Ekvivalent tvog kukanje je da ja se zalim sto sam kupio Bitcoin za 30,000$ sada vredi 60,000$ i ja mogu samo da kupim jedan bitcoin ako prodam taj jedan bitcoin...
Alo bre zemljače ..ondašnji 100.000 nije isto sa sadašnji 100.000
Vrednost novca je pala ...vrednost nekretnina je skočila duplo i više
..nisu to iste pare...
Gde živiš ti ...jel realno da pises ovo ?
To sto si tada mogao da kupiš za taj bitkon ...sada ti treba 2x
 
Alo bre zemljače ..ondašnji 100.000 nije isto sa sadašnji 100.000
Vrednost novca je pala ...vrednost nekretnina je skočila duplo i više
..nisu to iste pare...
Gde živiš ti ...jel realno da pises ovo ?
To sto si tada mogao da kupiš za taj bitkon ...sada ti treba 2x
Zato i kazem, KickStarter ili GoFundMe da se pomogne nasim stanodvacima koji su u problemu.
 
Alo bre zemljače ..ondašnji 100.000 nije isto sa sadašnji 100.000
Vrednost novca je pala ...vrednost nekretnina je skočila duplo i više
..nisu to iste pare...
Gde živiš ti ...jel realno da pises ovo ?
To sto si tada mogao da kupiš za taj bitkon ...sada ti treba 2x

Ondašnjih 100k nije isto kao sadašnjih 100k, ali ti si svoju nekretninu plaćao 800 a možeš da je prodaš za 1800 po kvadratu

Znači da ti ništa nisi izgubio, da li to razumeš

Ne računa se ROI na trenutne cene, nego na cenu koju si ti platio
 
Ondašnjih 100k nije isto kao sadašnjih 100k, ali ti si svoju nekretninu plaćao 800 a možeš da je prodaš za 1800 po kvadratu

Znači da ti ništa nisi izgubio, da li to razumeš

Ne računa se ROI na trenutne cene, nego na cenu koju si ti platio
Ma nemas ti pojma, ocigledno da se ROI racuna u ciglama a ne u EUR.
 
Alo bre zemljače ..ondašnji 100.000 nije isto sa sadašnji 100.000
Vrednost novca je pala ...vrednost nekretnina je skočila duplo i više
..nisu to iste pare...
Gde živiš ti ...jel realno da pises ovo ?
To sto si tada mogao da kupiš za taj bitkon ...sada ti treba 2x
Uff, a sta je sa ljudima koji su drzali novac na racunima? Njih ko sisa, kao da je samo tebe zeznulo sve ovo sto se desava. Uspeo si da odrzis svoje bogatstvo, smiri se.
 
Pa nista, lepo ti ljudi kazu, ulozi u nesto drugo. CInjenica je da si ti dobro prosao. Ako nisi zadovoljan profitom, uvek mozes da otvoris neku svoju firmu i proizvodis nesto ili pruzas neke usluge i zaradjujes vise i imas veci povrat. Ili bi vise voleo da ne radis nista, a da novac samo kaplje? :)
U sustini to i jeste dobro sto se profit od kupovine nekretnina sve manji, jer se time smanjuje traznja za nekretninama, samim tim one u duzem roku postaju dostupnije.
Svakako ..sve Ok..
Ali reči vredelo 100 sada vredi 200 je nonsens.. i zaradio sam..
Neverovatno da treba nekom objasnjavati..
Pala vrednost novca....ljudi ...što je vredelo 100 sada vredi 200..o nekretninama pričam
Kako sam onda zaradio ?
 
Alo bre zemljače ..ondašnji 100.000 nije isto sa sadašnji 100.000
Vrednost novca je pala ...vrednost nekretnina je skočila duplo i više
..nisu to iste pare...
Gde živiš ti ...jel realno da pises ovo ?
To sto si tada mogao da kupiš za taj bitkon ...sada ti treba 2x
Mićo, najbolje da nam kažete šta vi tačno želite, odnosno koji je vaš idealni scenario, a mi ovde ćemo da vam pomognemo da ga ostvarite (jer smo u mogućnosti). Slušamo vas.
 
Ja mislim da mi svi treba da predjemo na novu univerzalnu valutu: Ytong blok / Giter blok

Odes lepo u radnju i poneses 2 giter bloka i bog da te vidi, ujedno resimo i inflaciju i FED monetarnu politiku, win-win.
 
Uff, a sta je sa ljudima koji su drzali novac na racunima? Njih ko sisa, kao da je samo tebe zeznulo sve ovo sto se desava. Uspeo si da odrzis svoje bogatstvo, smiri se.
Ja ne pričam o njima..nije ni bila tema...
Rece ja ..pojaviče se neko i reći: Jbg...mogao te i voz udariti...ili vidi gladnu decu u svetu a ti kukaš..
Pa čemu uopste priča onda
 
Uistinu i ne razumem što kukaš, osim što mi se čini da bi voleo da kupiš i četvrtu nekretninu, ali te smara što su poskupele...

Ako ništa, možda je stvarno i najbolja posledica ovog skoka cena što je taj biznis model počeo da gubi smisao.
 
Ja mislim da mi sa foruma svi treba da pomognemo Mici.
Da pokrenemo neki GoFundMe ili Kickstarter da ne bi covek propao od izdavanje svoje 3 nekretnine po 950 eura mesecno.
Trazim i 4tu ....kad ste Vi propali da propadnem i Ja..može ?
Onda ce biti valjda Ok?
Ako se Vi niste snašli da se snadem ja...
Boli mene..ja stampa pare ili sam pametniji od Vas..a Vi ljubomorni ..
Jokiću ..stizemmmmmmm
 
Trazim i 4tu ....kad ste Vi propali da propadnem i Ja..može ?
Onda ce biti valjda Ok?
Ako se Vi niste snašli da se snadem ja...
Boli mene..ja stampa pare ili sam pametniji od Vas..a Vi ljubomorni ..
Jokiću ..stizemmmmmmm
Bogami, ja jesam ljubomoran ali onda gledam sta pises pa mi je lakse.
 
Trazim i 4tu ....kad ste Vi propali da propadnem i Ja..može ?
Onda ce biti valjda Ok?
Ako se Vi niste snašli da se snadem ja...
Boli mene..ja stampa pare ili sam pametniji od Vas..a Vi ljubomorni ..
Jokiću ..stizemmmmmmm

Stavi hipoteku na jednu od te 3 pa kupi četvrtu, to je bar lako.

ROI će se menjati vremenom, rastu kirije kao što je neko rekao (ako kriza ne udari), verovatno ćeš uspeti da otplatiš u 20 god.
 
Stavi hipoteku na jednu od te 3 pa kupi četvrtu, to je bar lako.

ROI će se menjati vremenom, rastu kirije kao što je neko rekao (ako kriza ne udari), verovatno ćeš uspeti da otplatiš u 20 god.
Ili da proda sve tri, podigne lovu i spava na njoj. Lova na kojoj spavaš ne podleže inflaciji. EDIT: ako voli čvršći ležaj može i zlatne poluge. Poređaš lepo i trebalo bi da radi priču.
 
Mići u stvari smeta što se nisu duplirale i kirije kao sama vrednost nekretnina.
Ranije je za 200evra mogao više da kupi nego sad sa 300. Tih 100 evra razlike mu sad bode oči.
 
Vrh