Šta je novo?

Cene nekretnina

Nisi bre brate zaradio ali si očuvao vrednost toga što imaš. Na nuli si.
Oni što nisu imali za učešće, falio im je deo, oni su u bunaru sad
Ja to znam...svakako
DA li sam ja kriv sto sam imao srece ? Izgleda ....nek komšiji crkne
Čovek priča zaradio...neverovatno
 
Ti kazes da sam zaradio duplo ...
Ti objasni meni kako sam zaradio duplo kad za istu nekretninu treba da platim duplo ?
Mico nije ti jasan pojam ROI, jasan ti je samo pojam inflacije izgleda.
To sto ti gledas sve kroz cigle ne znaci da se zivot vrti oko iste, moja preporuka je da finansijske odluke prepustis nekome ko razume razliku, a da to sto su nekretnine duplo skuplje ne znaci da je vrtic duplo skuplji, knjige, telefon, automobil i da si ti platezno u boljoj situaciji nego 2021 zbog toga.
 
Ti kazes da sam zaradio duplo ...
Ti objasni meni kako sam zaradio duplo kad za istu nekretninu treba da platim duplo ?
Ako kupis 1 Bitcoin za 10 USD i njegova vrednost ode na 100k USD, tj. njegova vrednost se poveca 10.000 puta, da li si ti zaradio ili nisi? Po tvojoj logici ti nisi zaradio, jer ako prodas taj 1 Bitcoin ti tim novcem i dalje mozes da kupis samo 1 Bitcoin :)
 
Ako kupis 1 Bitcoin za 10 USD i njegova vrednost ode na 100k USD, tj. njegova vrednost se poveca 10.000 puta, da li si ti zaradio ili nisi? Po tvoj logici ti nisi zaradio, jer ako prodas taj 1 Bitcoin ti tim novcem i dalje mozes da kupis samo 1 Bitcoin :)
Ma on gleda ako je sve ostalo otišlo duplo, da je u on u stvari na nuli. Čudan pogled ali dobro
 
Mico nije ti jasan pojam ROI, jasan ti je samo pojam inflacije izgleda.
To sto ti gledas sve kroz cigle ne znaci da se zivot vrti oko iste, moja preporuka je da finansijske odluke prepustis nekome ko razume razliku, a da to sto su nekretnine duplo skuplje ne znaci da je vrtic duplo skuplji, knjige, telefon, automobil i da si ti platezno u boljoj situaciji nego 2021 zbog toga.
Primetio sam da naš narod doživljava inflaciju kao ujednačeni porast doslovno svih cena. Od lubenica do nekretnina, sve za tačno 100%.
 
Zato što za nekretninu koju zapravo poseduješ nisi platio duplo, nego si platio pola njene sadašnje cene.

Tvoja nekretnina je nekad koštala 80k, a sad vredi 2x toliko.

Ti si svoju investiciju već otplatio kroz porast vrednosti nekretnine.

Da si stavio 80k na račun i čekao 2 godine i onda probao da kupiš, imao bi novca samo za 50% te nekretnine koju sada poseduješ.

Vrednost tvoje investicije je savršeno očuvana, imaš još dodatni prihod rente.

Možeš da odeš u banku sad ovog momenta, da staviš hipoteku na svoju nekretninu od 160k i da kupiš još jednu nekretninu kreditom.

Ti nisi žrtva ove ogromne inflacije kao što to tebi deluje u glavi, ti si pripadnik grupe koja je NAJBOLJE prošla zbog nje.
Vrednost sačuvana Da..
Uvecana vrednost u brojkama ..Da...ali ne u praksi...
Kako vredi 2x ako za tu vrednost mogu da kupim samo istu ili sličnu nekretninu ?
To za račun..Da..ok...ali pričamo o nekretninama
Izdavati onda za 250 ...a sada za 320...kad je nesto sto zelis da kupis skocilo 2x..pa nije isto
 
Ljudi moji, cujte moju muku.

Ranije mi trebalo 200 eura za hranu, sada mi treba 400 eura!
Ranije mi nekretnine vredele 150,000 sada vrede 300,000!

Fakticki sam na nuli jer je sve otislo duplo 😭
 
On gleda samo stanove, i gleda da ako je njegovom stanu skočila vrednost 100% ali skočila je tako i drugim stanovima, on je u čabru.

Idealni rezultat za Miću bi bio da je njegovom stanu skočila vrednost 100%, a drugima ostala ista, pa da on može da proda svoj jedan stan i kupi dva.

Samo što toga nema ni u diznilendu.
 
Vrednost sačuvana Da..
Uvecana vrednost u brojkama ..Da...ali ne u praksi...
Kako vredi 2x ako za tu vrednost mogu da kupim samo istu ili sličnu nekretninu ?
To za račun..Da..ok...ali pričamo o nekretninama
Izdavati onda za 250 ...a sada za 320...kad je nesto sto zelis da kupis skocilo 2x..pa nije isto
Možeš da prodaš pa da kupiš u drugoj zemlji veću kvadraturu u odnosu na onu koju si mogao pre 10 godina.
 
On gleda samo stanove, i gleda da ako je njegovom stanu skočila vrednost 100% ali skočila je tako i drugim stanovima, on je u čabru.

Idealni rezultat za Miću bi bio da je njegovom stanu skočila vrednost 100%, a drugima ostala ista, pa da on može da proda svoj jedan stan i kupi dva.

Samo što toga nema ni u diznilendu.
Ja to nikad nisam trazio..
Ja pricam suprotno..i nisam u čabru
Samo neću da Ti kazeš da sam zaradio duplo...
 
Ja to nikad nisam trazio..
Ja pricam suprotno..i nisam u čabru
Samo neću da Ti kazeš da sam zaradio duplo...

Nisam ja nigde rekao da si ti nešto zaradio, rekao sam da si odlično prošao jer si platio nekretninu 80k evra, a ona sad vredi 160k.

Ti si verovatno jedini vlasnik stana koji takav rasplet događaja posmatra tragično, obično su ljudi srećni kad im se investicija duplira u vrednosti.
 
Nisam ja nigde rekao da si ti nešto zaradio, rekao sam da si odlično prošao jer si platio nekretninu 80k evra, a ona sad vredi 160k.

Ti si verovatno jedini vlasnik stana koji takav rasplet događaja posmatra tragično, obično su ljudi srećni kad im se investicija duplira u vrednosti.
Evo sada reče..duplira vrednost..
Kako kad je svemu duplirana...
Duplo Više para za isti proizvod..
 
Ljudi moji, cujte moju muku.

Ranije mi trebalo 200 eura za hranu, sada mi treba 400 eura!
Ranije mi nekretnine vredele 150,000 sada vrede 300,000!

Fakticki sam na nuli jer je sve otislo duplo 😭
Avaj! Slušajte moju muku. Cene skočile 100%, a meni plata 10%. 90% mi je manja kupovna moć. Ali stoički podnosim ovu nepravdu!
 
Mica ne shvata da nisu se svuda uduplale cene stanova.

Stan u Batajnici ako skoci sa 800 -> 1600 eura se uduplala vrednost za 100%
Stan u NBGD ako skoci sa 1600 -> 2400 eura vrednost je skocila za 50%

Ako si ranije imao stan u Batajnici mogao si da kupis 50% takvog stana na NBGD prodajom tog stana u Batajnici, a danas mozes da kupis 66% tog istog stana.
Ti si fakticki super prosao, ali razumem da ti taj koncept nije jasan na osnovu tvojih komentara.

Nije isto kada ti vrednost stana skoci za 1000 eura a pocetna vrednost je 1000 naspram 2000 ili 3000 eura.
 
Evo sada reče..duplira vrednost..
Kako kad je svemu duplirana...
Duplo Više para za isti proizvod..

Aj sad se vrati na onaj gore primer sa Bitcoinom da shvatiš koliko to što pričaš nema smisla

Kad meriš stan prema stanu, naravno da ne možeš da kupiš više stanova za svoj jedan, ali kad meriš stan sa bilo čim drugim, prošao si fantastično.

Apsolutno nije tragedija što ne možeš da prodaš stan da bi kupio dva, niti što ne možeš da dupliraš kiriju stanaru. To ti je Mićo već diznilend.
 
Mico nije ti jasan pojam ROI, jasan ti je samo pojam inflacije izgleda.
To sto ti gledas sve kroz cigle ne znaci da se zivot vrti oko iste, moja preporuka je da finansijske odluke prepustis nekome ko razume razliku, a da to sto su nekretnine duplo skuplje ne znaci da je vrtic duplo skuplji, knjige, telefon, automobil i da si ti platezno u boljoj situaciji nego 2021 zbog toga.
Odradio je odlične finansijske odluke.
 
Mića me podseća na jednog lika koji me spopao u avionu; mislio da sam stranac sve vreme, posle kad je čuo da sam Srbin počeo da me ubeđuje da se ne vraćam u Srbiju navodeći mi koliko sam dosad novca izgubio živeći u istoj. Kaže da si radio taj isti posao u Australiji bi zaradio troduplo. Na gubitku si... i tu mi navede neke cifre silne od kojih mi se zamutilo u glavi, pa sam pobegao da od stjuardese zatražim kafu.
 
Evo jednog primera dogovaranja oko otkupa placa od vlasnika pre nekih 2-3god:
Ponudili smo mu ili keš ili 3 stana u kompenzaciji u izgradnji.
On kaže ok malo mi keša nudite(250k), bolje 3 stana. Za plac su Investitori nudili 20% od izgradjenih neto kvadrata.
Važi dogovorimo se i krenemo u sklapanje Ugovora.
Ipak se predomisli i kaže pa isplati mi se više ta 3 stana jer vrede u novcu više(tipa 280m2 u stanovima, tadašnja cena u početku pregovora je bila za taj kraj oko 1600-1700eur/m2 da se odmah proda).
Ok krenemo mi u mukotrpno sklapanje Ugovora sa raznim hipotekama na svojim stanovima kao garancijama, menicama itd...
Kaže ne svidjaju mi se Ugovori bolje vi meni dajte već gotove stanove 😂
Ok nakon 1-2god pregovora odlepimo i ništa se ne dogovorimo.
Prodao je kasnije drugom Investitoru za tu cenu koju smo mu i mi nudili i nakon potpisivanja Kupoprodajnog Ugovora kaže mi pa ovi novci mi mnogo manje vrede sada za kupovinu nekretnina nego kada smo se mi dogovarali.
Kažem mu naravno jer je prošlo 2 godine od kada smo počeli ove pregovore.
Ja sam imao manji deo placa u idealnim delovima sa njim tako da sam morao sve zajedno sa njim, a i on samnom.
Bila je opcija i da odradimo parcelizaciju, ali tada bi smanjili vrednost placa i komplikovana bi bila procedura oko dogovora.
 
Mića me podseća na jednog lika koji me spopao u avionu; mislio da sam stranac sve vreme, posle kad je čuo da sam Srbin počeo da me ubeđuje da se ne vraćam u Srbiju navodeći mi koliko sam dosad novca izgubio živeći u istoj. Kaže da si radio taj isti posao u Australiji bi zaradio troduplo. Na gubitku si... i tu mi navede neke cifre silne od kojih mi se zamutilo u glavi, pa sam pobegao da od stjuardese zatražim kafu.
Kad si čuo cifre, slošilo ti se pa si tražio šećer i vodu. Priznaj 🙃.
Gledam malo KG....2-3 investitora, lakše mi je za praćenje tržišta..... malo manje od mesec dana......otišla 1 garsonjera. Iskreno, mislio sam da će minimum 10 od 50 da ode..... 🤷
@Filip 01 mozda zna kakva je prodaja stanova u NS poslednja 2-3 meseca. Ne računam ove cvrcoljke do 45m2.
Čekamo NBS booost za 5k Mirijevo 🙌
 
Vrh