Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa sto ne kazes onda lepo da treba svi da odemo u Nemacku da bi skupili za stan u Srbiji :) da te ceo svet razume...
Zar to nije praksa već godinama unazad? Samo se promenio objekat težnje. Ranije su se zidale kuće sa impozantnim kapijama koje nadgledaju kameni lavovi i orlovi. Sada je ipak luksuzna novogradnja na Nbg preuzela primat.
 
On je morao to jest hteo je tako.
Nije mu kako je zamislio pa jbg sada gura nekako.
6 dana nedeljno radis + terenski rad+plus si u stanu sa kolegama i radno vreme 10h.
Ako je neko spreman na takav život 5-7god i da šteka sve pare da bi kupio stan ovde.
Ako si ovde napredovao sa poslom i radis više od 5 radnih dana i imaš side job ili znaš barem da oročavaš pare slično bi bilo.
Samo što te tamo sistem ili korporacija natera na takav život, a ovde moraš sam uglavnom da izadješ iz zone komfora.
 
Kažu ulaganje u nekretnine..
Moj primer :
Izdaješ 3 stana ..uzmeš mesečno ukupno 930 evra....periferija Bgd.
Koliko ti je novca trebalo da kupis 3 stana i koliko na kraju dobijaš - bruto 930 evra
Šta da radiš sa 930 evra i sadasnjim cenama bilo čega?
Alo ....
 
On je morao to jest hteo je tako.
Nije mu kako je zamislio pa jbg sada gura nekako.
6 dana nedeljno radis + terenski rad+plus si u stanu sa kolegama i radno vreme 10h.
Ako je neko spreman na takav život 5-7god i da šteka sve pare da bi kupio stan ovde.
Ako si ovde napredovao sa poslom i radis više od 5 radnih dana i imaš side job ili znaš barem da oročavaš pare slično bi bilo.
Samo što te tamo sistem ili korporacija natera na takav život, a ovde moraš sam uglavnom da izadješ iz zone komfora.
To nije normalan život u Nemačkoj.

Obzirom na cene stanova u Beogradu, u Nemačkoj treba raditi 25 godina i štedeti, da bi se kupio dvosoban stan.
 
Kažu ulaganje u nekretnine..
Moj primer :
Izdaješ 3 stana ..uzmeš mesečno ukupno 930 evra....periferija Bgd.
Koliko ti je novca trebalo da kupis 3 stana i koliko na kraju dobijaš - bruto 930 evra
Šta da radiš sa 930 evra i sadasnjim cenama bilo čega?
Alo ....
Neces bas naci simpatije sto se zalis da samo uzimas 930 eura od kirije na ovom forumu

Na kraju dana ako si nezadovoljan prodaj ih pa stavi pare u berzu, ali tamo nema da povlacis pare svaki mesec :)
 
Kažu ulaganje u nekretnine..
Moj primer :
Izdaješ 3 stana ..uzmeš mesečno ukupno 930 evra....periferija Bgd.
Koliko ti je novca trebalo da kupis 3 stana i koliko na kraju dobijaš - bruto 930 evra
Šta da radiš sa 930 evra i sadasnjim cenama bilo čega?
Alo ....

sve na crno
 
To nije normalan život u Nemačkoj.

Obzirom na cene stanova u Beogradu, u Nemačkoj treba raditi 25 godina i štedeti, da bi se kupio dvosoban stan.
Za nekog jeste za nekog nije.
Kao i ovde kod nas. Tek tamo moraš da se dokazuješ i napreduješ da bi ti bilo bolje kao nekome iz druge zemlje...
Da..i još na crno...i onda kazu povrat 10 godina....strašno
Napisao sam ono jer razumem i da su nekretnine skupe ali sta če mo sa povratom uloženog...35 godina ?
Po mojim proračunima realnim je da je ROI od 5-8% u nekretninama, sve zavisi za koliko uspeš da kupiš nekretninu(u izgradnji su jeftinije) i od opremanja stana kao i menadzerisanju izdavanja, kao i o ulaganju te rente(najbolje na oročenje pa reoročenje).
To je pod uslovom da se ima primarni posao od kojeg se živi.
 
Kažu ulaganje u nekretnine..
Moj primer :
Izdaješ 3 stana ..uzmeš mesečno ukupno 930 evra....periferija Bgd.
Koliko ti je novca trebalo da kupis 3 stana i koliko na kraju dobijaš - bruto 930 evra
Šta da radiš sa 930 evra i sadasnjim cenama bilo čega?
Alo ....

Pa kad nisi sluso pametne ljude, umesto soc u bg bolje da si kupio primijum na zlatiboru i imao bi roi 2-3 godine max
 
Kažu ulaganje u nekretnine..
Moj primer :
Izdaješ 3 stana ..uzmeš mesečno ukupno 930 evra....periferija Bgd.
Koliko ti je novca trebalo da kupis 3 stana i koliko na kraju dobijaš - bruto 930 evra
Šta da radiš sa 930 evra i sadasnjim cenama bilo čega?
Alo ....
To se zahvali kovidu (citaj stampanje para) i pohlepi ljudi :D
Isto kao sto ljudi misle da cene nekretnina idu samo gore a ne shvataju da ono ludilo koje smo imali sa sobom povlaci ogromne posledice na standard zivota. Sve poskupljuje, sve ide gore, a ne samo renta i onda dolazimo do onoga sta je vise realno za obicne ljude da placaju.
Jedino sto moze da prati ovo ludilo je ulaganje u nesto rizicnije radi veceg povracaja a da ne pricam o tome koliko ljudi misle da ce taj period posle kovida da se vrati a ne shvataju da ako se kojim slucajem to desi, onda ljudi nece imati kome da izdaju stanove jer ce zivot biti nemoguc. Kao deca navucena na slatkise i sada hocemo jos i ocekujemo jos.
 
Za nekog jeste za nekog nije.
Kao i ovde kod nas. Tek tamo moraš da se dokazuješ i napreduješ da bi ti bilo bolje kao nekome iz druge zemlje...

Po mojim proračunima realnim je da je ROI od 5-8% u nekretninama, sve zavisi za koliko uspeš da kupiš nekretninu(u izgradnji su jeftinije) i od opremanja stana kao i menadzerisanju izdavanja, kao i o ulaganju te rente(najbolje na oročenje pa reoročenje).
To je pod uslovom da se ima primarni posao od kojeg se živi.
Majstore..ti meni kazeš da je ROI 5-8 god...izvini...prosvetli me da tvojom računicom...ja izdajem od pre Covida ..veoma jednostavna racunica i ti meni kazes da sam glup..
Nekretnina 110.000 evra
12 meseci po 400evra je 4800
Bez amortizacije..poreza..
110.000 ÷ 4800 = je*******8ga glup sam
Daj mi tvoj proracun...meni ispadne min 22
Ps..jel izdaješ nesto..ili pričaš onako ???
 
Covek prica o ROI izdavanju stan na dan ili u hotelu ne 400 eura bracnom paru.

Normalan ROI rentiranja je uglavnom blizu 20 godina, apartmani/booking uglavnom upola toga ili jos manje zavisnosti od lokacije i koliko uspes da imas popunjenost tokom godine.
 
To se zahvali kovidu (citaj stampanje para) i pohlepi ljudi :D
Isto kao sto ljudi misle da cene nekretnina idu samo gore a ne shvataju da ono ludilo koje smo imali sa sobom povlaci ogromne posledice na standard zivota. Sve poskupljuje, sve ide gore, a ne samo renta i onda dolazimo do onoga sta je vise realno za obicne ljude da placaju.
Jedino sto moze da prati ovo ludilo je ulaganje u nesto rizicnije radi veceg povracaja a da ne pricam o tome koliko ljudi misle da ce taj period posle kovida da se vrati a ne shvataju da ako se kojim slucajem to desi, onda ljudi nece imati kome da izdaju stanove jer ce zivot biti nemoguc. Kao deca navucena na slatkise i sada hocemo jos i ocekujemo jos.
Sve Ok..
Kupljeno pre kovida...
Ali dode ti neko i pravi budalom..kaze povrat 5 do 8 godina...KAKO....ne mozes 43m2 izdati za vise od 450 evra u Munze..pomnozis sa 12 podelis sa ceno stana..i on kaze 5 -8 god. povrat
 
Da a
Neverovatno mi je da neko ko ima 3 nekretnine i izdaje ih dolazi na ovaj forum i temu da nam se zali kako mu je tesko 😂
A sto da ne..zabranjeno ?
Ja ne lazem ..
Vi pricate kako je tesko kupiti ili iznajmiti po ok cenama ..
Ja vam daje primer koliko je isto tako tesko kupiti ali isto i imati relan i prihvatljiv povrat.
Kazem koliko je i jednima i drugima teško...
 
KOme za 900 evra ?
Ti mene zaje*******avaš...
Nisam mislio ništa loše. Samo vidim po oglasima stanovi sasvim obični po Nbg iznad 60m2 teško da se nađe za ispod 700€. Ti pošto imaš tri, uzmi nalickaj jedan, pa ga izdaj za više.
Ljudi gnevni što ne mogu da priušte krov nad glavom, a ovde se priča o ROI pri izdavanju tri stana. Idemo u sledeći nivo nerealnosti.
 
Da a

A sto da ne..zabranjeno ?
Ja ne lazem ..
Vi pricate kako je tesko kupiti ili iznajmiti po ok cenama ..
Ja vam daje primer koliko je isto tako tesko kupiti ali isto i imati relan i prihvatljiv povrat.
Kazem koliko je i jednima i drugima teško...
Tesko je sa 300+k eura u nekretninama koje se izdaju, slazem se :)
Jos teze kada imas vise srece u zivotu nego pameti
 
Majstore..ti meni kazeš da je ROI 5-8 god...izvini...prosvetli me da tvojom računicom...ja izdajem od pre Covida ..veoma jednostavna racunica i ti meni kazes da sam glup..
Nekretnina 110.000 evra
12 meseci po 400evra je 4800
Bez amortizacije..poreza..
110.000 ÷ 4800 = je*******8ga glup sam
Daj mi tvoj proracun...meni ispadne min 22
Ps..jel izdaješ nesto..ili pričaš onako ???
Napisao sam 5% -8%, u prevodu od 13-20god.
Dobijen stan kompenzacijom na odličnoj lokaciji, komplet sam ga renovirao i izdaje se kao stan na dan - povrat čak i manje od 12god jer sam za sve jako dobro prošao, možda čak da kažem i manje od 10god i to bez reoročavanja.
Drugi u izgradnji kupljen isto jeftinije i opremljen luksuznije ali zbog svojih majstora i odabira stana u izgradnji sam isto prošao odlično i tu mi je bez oročenja zarade i amortizacije rok otplate 15god.
Apartman na Kopu, izdajem trenutno samo 2 nedelje da pokrijem troskove odrzavanja a ostalo dajem na korišćenje i ja ga koristim, inače i tu bi bilo oko 15-18god rok otplate bez oročenja, takodje kupljen u izgradnji apartman.
 
Sve Ok..
Kupljeno pre kovida...
Ali dode ti neko i pravi budalom..kaze povrat 5 do 8 godina...KAKO....ne mozes 43m2 izdati za vise od 450 evra u Munze..pomnozis sa 12 podelis sa ceno stana..i on kaze 5 -8 god. povrat
Pa nista onda, ako je tesko lepo prodaj stan, ulazi u rizicnije, malo izgubis zivce od analiza ali eto barem mozes da se nadas necemu, ako gledas trenutnu situaciju, to ti je sto ti je.
Sad me interesuje koliko je ovakvih primera u Bg-u
 
Vrh