Šta je novo?

Cene nekretnina

Auu kako malo ljudi u sred visoke sezone na Zlatiboru, vise ljudi ima trenutno u bazenu granda na Kopaoniku nego u centru Zlatibora kod najlepseg jezera na svetu

Pogledajte prilog 207599
Nemoj tako..
Svi su u PREMIUM ROI 5..tj mozda 10..12....ps 20..30 god.. apartmanima i uživaju u 100.000 e automobilima....
Da li ovaj covek ima bar svojih 30m2...pa da prica o nekretninama...a da ne pričamo dal uopste nesto izdaje ?
 
ROI manji od 5god? To mi je baš nezamislivo, sve ispod 10god bi bilo i više nego odlično.
Ali svakako je bolje od standardne gradnje uzeti neki apartman u sklopu poznatog hotela koji ima ozbiljan sadržaj i klijentelu.
...i da ne zaboravim, ove hejtere ne treba uzimati za ozbiljno jer definitivno nemaju pojma o čemu pričaju. Treba otići, upoznati se sa cenama, porazgovarati sa investitorima, sa vlasnicima koji već izdaju itd itd
Nije dovoljno samo iz mračne sobe tipkati po tastaturi ;)
Bar to znaju strani turisti čiji je skok veći od 50% što je nešto stvarno neviđeno! Kao uostalom i naša dijaspora koja krstari džipovima zlatnom planinom
 
Poslednja izmena:
Profit apsolutno jeste zato što je manje platio parcelu, a naplaćivao stanove po današnjoj ceni, stavlja razliku u džep. Da li će nakon toga da kupuje novu parcelu ili Mercedes je drugo pitanje.
Direktor nije napomenuo cenu, ali svejedno je.

Nije je manje platio ako novac sada manje vredi.

Na primer. Ja uvezem robu x koja može da stoji pre korone 2019 za 50 dolara. Prodajna cena je bila 70 dolara na nađem tržištu.

Ja je prodam sada za 100 dolara. Ali sada da je uvezem košta 80 dolara. Dakle, ja nisam zaradio nikakav extra profit, samo sam sačuvao pomoću robe vrednost koju je novac izgubio.

Čak sada i manje zarađujem po jedinici robe proporcionalno.

Cene nekretnina su poskupele koliko? Dva puta od tada?

Može da kupi mercedes i da umanji sebi likvidnost. A i Mercedesi su poskupeli.
 
ROI ne može biti 5 god, a za ostalo što se tiče aktivnosti ljudi i da je odličan Zlatibor jeste.
Da ima potencijal ima i drago mi je da ga imamo i volim da odem nekad tamo.
Samo i isključivo investiciona kupovina je po meni bolja u BG-u i NS-u.
Imam prijatelje koji izdaju na Zlatiboru, ja imam apartman na Kopaoniku., pa sam upućen u sve.
Kupiti apartman na Kopaoniku ili Zlatiboru mi je ok ako ćeš ga i koristiti(uža i šira porodica).
Ok može i samo investiciono ali ne može biti taj ROI(5god). Jedino ako si tamo pola godine, pa da računaš koliko bi dao para na smeštaj tada u tom premium hotelu.
Za te Ugovore o izdavanju sam već ovde na forumu pisao. Jedno je priča Investitora, jer prvo mora Kupoprodajni Ugovor, pa kasnije i o zakupu, koje kod većine traje 1 god, ako se potpiše. Ok ima verovatno sada i ozbiljnijih Investitora, ali nigde nisam ni video da se neki Investitor hvali baš sa ROI 5god.
Ako bi mi neki Investitor to ponudio i da stavimo u Ugovor, sve sa nekom hipotekom kao obezbeđenjem odmah bih kupio, kao i svi mogući Investitori.

Evo ga primer za Crown peaks na Kopaoniku

Crown.png


EDIT: Evo i te procene povrata investicije na osnovu tadasnje posecenosti 2016-2020(pise)
Posećenost.png


EDIT: Stavio sam samo neke screashotove jer imam njihovu analizu povrata investicije na 45 stranica od licenciranog inženjera za vršioca procene vrednosti nepokretnosti
 
Poslednja izmena:
Samo bih još dodao da su u ovoj analizi bile korišćene cene pre samo izgradnje, kasnije su poskupeli.
A analiza za povrat Investicije se računa od prijema apartmana, tako da treba dodati još minimum oko 2 god na ovu analizu, zbog izgradnje.
 
Da, vlasnik takvog premijum objekta-celog hotela ima ROI oko 5 godina, a vlasnici apartmana (ako uopšte izbaci na tržište) možda oko 10 do 12 godina
Ali ovi paceri što hejtuju najbolju našu planinu za ulaganje to ne znaju. To što oni sa mukom prevrću u svojim hejterskim mislima su najjeftinije standard zgrade iz okoline Beograda (čak i takvih u novogradnji nema na Zlatiboru), gde u životu ne bih kupovao, osim možda onih nekoliko stvarno odličnih tik iznad crkve gde i nema apartmana u prodaji, a kad ih ima traže i po 2900 eur/m2.
Njima je samo neki tamo predgrađe Standard u glavi, evo može se videti pri svakom novom postu (soc, lower end itd) haha

Znači Premijum, o kome oni malo znaju je sasvim nešto drugo, kao što će ono što se bude gradilo u okviru Razvojnog projekta od novih Premijum objekata biti isto nešto sasvim drugo...ali o tom potom. Bitno je što ćemo svi mi koji živimo u BG, NS, NI i sl biti sretni što imamo tako nešto lepo i zdravo a tako blizu (90 min autom i 20 min avionom od bg-a)
Ps ..pacer izdaje 2 apartmana na Zlatiboru...
 
Samo bih još dodao da su u ovoj analizi bile korišćene cene pre samo izgradnje, kasnije su poskupeli.
A analiza za povrat Investicije se računa od prijema apartmana, tako da treba dodati još minimum oko 2 god na ovu analizu, zbog izgradnje.
Vidi, ja sam gore napisao da upravljač (vlasnik celog hotela) ima ROI od 5 godina, a da vlasnici apartmana 10-12 god. Kod tebe su dobijene još bolje vrednosti ROI od 6,3 do 9,5 godina za vlasnike apartmana, što je odlično!
U međuvremenu su cene porasle kako si rekao, ali su i cene smeštaja poskupele...i možda ono najvažnije u sred smo baš impresivnog rasta dolazaka stranih ali i domaćih gostiju.
Da ne pričam da upravljač-vlasnik hotela ima dobit i od restorana, spa centra i dr. pa mu je ROI zato i bolji. Ima destinacija u svetu gde ROI za vlasnike hotela može biti i manji naravno

Ps ..pacer izdaje 2 apartmana na Zlatiboru...
Ti si se sam odazvao, ali kad si se već javio budi ljubazan i podeli sa nama informaciju gde se bar okvirno nalaze tvoji apartmani i da li je u pitanju standard smeštaj. Ako smatraš potrebnim možeš i neke slike dodati...
 
Vidi, ja sam gore napisao da upravljač (vlasnik celog hotela) ima ROI od 5 godina, a da vlasnici apartmana 10-12 god. Kod tebe su dobijene još bolje vrednosti ROI od 6,3 do 9,5 godina za vlasnike apartmana, što je odlično!
U međuvremenu su cene porasle kako si rekao, ali su i cene smeštaja poskupele...i možda ono najvažnije u sred smo baš impresivnog rasta dolazaka stranih ali i domaćih gostiju.
Da ne pričam da upravljač-vlasnik hotela ima dobit i od restorana, spa centra i dr. pa mu je ROI zato i bolji. Ima destinacija u svetu gde ROI za vlasnike hotela može biti i manji naravno
Ok tako već može.
Prvi put nisi precizirao da vlasnik hotela-upravljač ima ROI od 5god.
Slažem se da vlasnik može jer ima zaradu i od restorana i SPA, i od održavanja apartmana, pa od prijemnika ili repetitora koji da da se postavi na hotel, reklame, parking itd...
Pod uslovom da zna da vodi kompleks i da ima mušterija, zato kažem da mi je jedino u takvim kompleksima ok investiciono.
Dok sa standard apartmanima bez tog sadržaja ako se lično ne koriste ROI je veoma loš, a da ne pričam o upravljanju i izdavanju tih apartmana i tom cimanju od strane vlasnika.
Samo što su uz jeftiniju cenu i neku reklamu o izdavanju neki ljudi ipak kupili misleći da je dobro investiciono.
U tim kompleksima koji imaju i svoju recepciju i SPA i restoran pa oni premium i dečiju igraonicu i 2 bazena i kozmetički salon prodavnicu pa evo vidim ovde i bioskopske sale, konferencijske sale to ide odlično.
Jako je važan taj menadzment hotela, jer nekad sve to Investitor dobro zamisli ali onda ne prepusti nekom dobrom menadzerskom timu to vodjenje kompleksa.
EDIT: Jer u slučaju standard apartmana na planinama i moru po meni je bolje investiciono uzeti u glavnom gradu.
 
Vidi, ja sam gore napisao da upravljač (vlasnik celog hotela) ima ROI od 5 godina, a da vlasnici apartmana 10-12 god. Kod tebe su dobijene još bolje vrednosti ROI od 6,3 do 9,5 godina za vlasnike apartmana, što je odlično!
U međuvremenu su cene porasle kako si rekao, ali su i cene smeštaja poskupele...i možda ono najvažnije u sred smo baš impresivnog rasta dolazaka stranih ali i domaćih gostiju.
Da ne pričam da upravljač-vlasnik hotela ima dobit i od restorana, spa centra i dr. pa mu je ROI zato i bolji. Ima destinacija u svetu gde ROI za vlasnike hotela može biti i manji naravno


Ti si se sam odazvao, ali kad si se već javio budi ljubazan i podeli sa nama informaciju gde se bar okvirno nalaze tvoji apartmani i da li je u pitanju standard smeštaj. Ako smatraš potrebnim možeš i neke slike dodati...
Pa ces ti da mi kazeš šta da radim ?
Ko i Pera koji prodaje pljeskavice..pa kad su ljudi culi da je kupio auto..onda vise ne kupuju pljeske ..
Koliko ima bazen koji vise ne funkcionisu ..koliko misliš da če spa u nekoj zgradi potrajati...kad valasnici ne placaju a posetiocima je mnogo 2000 za 2h...
Sta bi sa Zl konacima?
Sta bi s Jelena Anzujska naselje?
Zašto tamo restorani vise ne rade..zasto je voda u bazenu hladna i u konacima i u Vip Cassa...
Ja pricam iz prve ruke..istinu..dok me neko ko nema svojih 30m2 ubeduje da je gužva..da je 15 spratova Ok...da je ROI 5 god...
A ja da bi čistačica docekala i otpratila pisrtipce dajem 20 evra..plus 1.500 din za pranje ...
I ti mene pitas gde i sta imam..gospode...strasno
 
Kaća se pridružuje čestitkama, blizu smo sloma tržišta, može da se namiriše:

kaća sestra.PNG


Jao kad pukne, kako ću da pazarim dva salonca u Njegoševoj...

Pa posle kad dođem ovde i krenem da pričam cene only go up :cool:
 
Pa ces ti da mi kazeš šta da radim ?
Ko i Pera koji prodaje pljeskavice..pa kad su ljudi culi da je kupio auto..onda vise ne kupuju pljeske ..
Koliko ima bazen koji vise ne funkcionisu ..koliko misliš da če spa u nekoj zgradi potrajati...kad valasnici ne placaju a posetiocima je mnogo 2000 za 2h...
Sta bi sa Zl konacima?
Sta bi s Jelena Anzujska naselje?
Zašto tamo restorani vise ne rade..zasto je voda u bazenu hladna i u konacima i u Vip Cassa...
Ja pricam iz prve ruke..istinu..dok me neko ko nema svojih 30m2 ubeduje da je gužva..da je 15 spratova Ok...da je ROI 5 god...
A ja da bi čistačica docekala i otpratila pisrtipce dajem 20 evra..plus 1.500 din za pranje ...
I ti mene pitas gde i sta imam..gospode...strasno
Nisi ništa konkretno odgovorio, pa nisi ni merodavan više za razgovor...a ja možda imam i 300m2 !

edit: Verovatno si u soc, lower end zoni i platio si kvadrat jeftino, a mi ovde pričamo o Premijumu
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, Nbg je, ako gledamo gole brojke, pošto je teško oceniti kad je koji projekat knjižen, pokidao sa prodajom novogradnje u 2022. godini, sa 1280 realizacije, odmah ispod Zvezdare na prvom mestu, sa 1573.
Ali, ako gledamo 2021 i 2023, Nbg je, sa 852, odnosno 579 prodaja, daleko ispod Zvezdare, Zemuna, Voždovca, Savskog venca i Palilule.
I inače, po ukupnom broju realizovane prodaje novogradnje od 2015, Nbg (5720) je ispod Palilule (6282), Zemuna (6530), Savskog Venca (6582), Voždovca (7785) i Zvezdare (13112).
 
Nema smisla da porediš apsolutne cifre jer nisu sve opštine jednako velike niti su novogradnje jednako dostupne. Gledaj procente novogradnja vs starogradnja
 
Nema smisla da porediš apsolutne cifre jer nisu sve opštine jednako velike niti su novogradnje jednako dostupne. Gledaj procente novogradnja vs starogradnja
Nema veze, zanimljivo mi je da vidim koliko se i gde prodalo. Ako se negde masivno prodaje znači da ljudi žele da kupe i da ga ima. Možeš lako na osnovu brojki da proveriš koja je to novogradnja bila u pitanju, koja se najviše prodavala, koliko je koštala i slično.
Ali možeš lako da izracunaš i koliko je čega procentualno bilo, od 2015:
Nbg: 74% staro, 26% novo
Vračar: 67% staro, 33% novo
Zvezdara: 51% staro, 49% novo
Zemun: 58% staro, 42% novo
Voždovac: 59% staro, 41% novo,
Stari grad: 75% staro, 25% novo
Savski venac: 37% staro, 63% novo
Palilila: 65% staro, 35% novo
 
Poslednja izmena:
E hejteri em nemate validne informacije em ste kupovali neki soc, lower end...a sve vreme vam govorom da idete na Premijum ili bar High Standard
 
Stiže reset:

Pogledajte prilog 207608

Ovaj da je kupio pre 5 godina umesto da se svađao sa ljudima, gde bi mu kraj bio :)
Ljudi pokusavaju da objasne stvari logicnim, ekonomskim metodama. Nikako da shvatimo da nase trziste nije logicno.

Svi smo imali nekog drugara, kao klinci, koji je kad ga pozoves na partiju Monopola uvek dolazi sa dzepovima punim 'crvenih'. Takvo je i nase trziste i nas sistem. Nepredvidiv, nelogican, sa puno igraca koji ne postuju pravila. Gledas plate, gledas cene, gledas razlike izmedju dva stana u istoj zgradi i nista ne mozes da zakljucis. Tesko onome ko zna da racuna i trazi neku logiku u Srbiji, kod nas je uvek vazio onaj sistem 'sklopi oci i ne koci' sto bi rekla Ceca. I ko pukovnik, ko pokojnik...
:)
 
Ljudi pokusavaju da objasne stvari logicnim, ekonomskim metodama. Nikako da shvatimo da nase trziste nije logicno.

Svi smo imali nekog drugara, kao klinci, koji je kad ga pozoves na partiju Monopola uvek dolazi sa dzepovima punim 'crvenih'. Takvo je i nase trziste i nas sistem. Nepredvidiv, nelogican, sa puno igraca koji ne postuju pravila. Gledas plate, gledas cene, gledas razlike izmedju dva stana u istoj zgradi i nista ne mozes da zakljucis. Tesko onome ko zna da racuna i trazi neku logiku u Srbiji, kod nas je uvek vazio onaj sistem 'sklopi oci i ne koci' sto bi rekla Ceca. I ko pukovnik, ko pokojnik...
:)
Jbg, koliko ljudi znate da se zeznulo kupovinom nekretnine u poslednjih 15 godina?
Racunica je jednostavna, bolje davati na ratu nego na kiriju :)
 
Ako soc i lower standard ne valja zasto je ceo zlatibor, nasa najjeftinija planina, pod soc i lower standard zgradama bez sadrzaja?
 
Hteli hejteri piroćanci da uštede, pa kupili soc i lower end standard gradnju za sitne pare, i sad im kriva planina :cool:
A ono pršti od najskupljih auta >100k eur i stranih turista
 
pa onda to objasnjava zasto je veliki procenat kapaciteta prazan u sred sezone, sto bi neko hteo na odmor u "beton gde prste automobili i gradilista"
 
Koliko noćenja su ostvarili strani turisti na Zlatiboru ako isključimo ex YU?
Šta je premium gradnja na Zlatiboru?
 
Vrh