Šta je novo?

Cene nekretnina

Zamolio bih te da mi pošalješ projekat gde su cene 3000evra sa PDV-om.
Pa morao bih da ti posaljem i vremensku masinu da bi kupio po toj ceni. Pricam o periodu kad su gradjene zgrade na nbg i za 2500e, opet se to ne moze porediti sa Rumom i zgradom od 1300e. Jednostavno materijali na duplo jetninijem m2 nisu isti.
 
Pa morao bih da ti posaljem i vremensku masinu da bi kupio po toj ceni. Pricam o periodu kad su gradjene zgrade na nbg i za 2500e, opet se to ne moze porediti sa Rumom i zgradom od 1300e. Jednostavno materijali na duplo jetninijem m2 nisu isti.
Smanjuješ sadašnje cene na NBG da bi opravdao investitore.
Šta se razlikuju u izgradnji 🙂?
Nemoj samo da mi uzimaš cene od pre 5 godina za NBG a sadašnju cenu za Rumu.
Evo, biću fer, uzmi sadašnju cenu Rume i Zemuna od 2700evra. Prosvetli nas sta je razlika. Svarovski pesak?



Ti nadji, svejedno. Bolje poznaješ mesto.
Neka bude u Zemunu zemljište i takse 30k više po stanu. Šta još? Cena je 177 vs 66.
 
Poslednja izmena:
Parcela uzeta pre korone dozvole u koroni useljeno prošle godine 8 stanova cak je otišlo nekih 80 m2 za proširenje ulice trotara
Ovde keramika 8 kupatila do plafona i kuhinja ona 2 reda plus balkoni plus stepenište u zgradi i ulaz ukupna površina stanova je 500 m2 dodaj tu jos stepnisni deo
Razlike se prave na
1.ceni stolarije nije bosal vec hram033
2.ceni unutrašnje stolarije nije bosal nego nn
3.ceni plocica nije španska vec domaća
4.ceni parketa nije 1 klasa nego 2
5.ceni sanitarija nije ugradni vodkotlic
6.ceni galanterije ....
7....
Sve to kad se preda dodje na svoje
Dobro, ali ako je neko u tom poslu onda nije bitno koliko je koštala parcela pre korone već koliko košta sada slična parcela.

Kad proda stanove potrebno je više novca za novu parcelu, to nije profit. Ako nije tako računao taj investitor je napravio grešku.
 
Smanjuješ sadašnje cene na NBG da bi opravdao investitore.
Šta se razlikuju u izgradnji 🙂?
Nemoj samo da mi uzimaš cene od pre 5 godina za NBG a sadašnju cenu za Rumu.
Evo, biću fer, uzmi sadašnju cenu Rume i Zemuna od 2700evra. Prosvetli nas sta je razlika. Svarovski pesak?



Ti nadji, svejedno. Bolje poznaješ mesto.
Zašto su krivi investitori a ne kupci (ponuda i potražnja) za ovu diskrepanciju u ceni? Ruma ima prugu, nalazi se bukvalno na auto putu, iz Rume do centra Beograda se stiže za manje od sat vremena bilo kojim vidom prevoza. Novi Sad je još bliže, a kada bude završen Fruškogorski tunel stizaće se do centra za 20-tak minuta. Dakle, šta je problem da neko živi u Rumi i radi u BG ili NS? Umesto toga imaš Zemun Gornji grad iz koga se do centra Beograda stiže za 30-40 minuta, a cena je 3X veća nego u Rumi! I onda nam krivi investitori što je narod razmažen.
 
mislim lokacija lokacija lokacija. ti analiticaru sam pominje ove centralne blokove, vidis koja je cena. ne dao bog kupis tu i imas lude komsije, skontas koliki su stanovi krsh
 
Smanjuješ sadašnje cene na NBG da bi opravdao investitore.
Šta se razlikuju u izgradnji 🙂?
Nemoj samo da mi uzimaš cene od pre 5 godina za NBG a sadašnju cenu za Rumu.
Evo, biću fer, uzmi sadašnju cenu Rume i Zemuna od 2700evra. Prosvetli nas sta je razlika. Svarovski pesak?



Ti nadji, svejedno. Bolje poznaješ mesto.
Neka bude u Zemunu zemljište i takse 30k više po stanu. Šta još? Cena je 177 vs 66.
Materijali mogu da imaju veliku ulogu u konačnoj ceni. Bez tačne specifikacije materijala i završne obrade ne možemo znati, na stranu lokacija što ne znamo koliko su zemljište i takse... Kao kad bi napisao

Praseće pečenje u BSK Borča 1kg 5100din

Praseće pečenje u Rumi 2700din.

Zašto ljudi jedu u BSK i to moraš da rezervišeš? Da li je njihovo prase organsko i vegetarijansko, pilo bademovo mleko i evian vodu? Zašto piješ kafu/sok u kafiću kad je sve to jeftinije u diskontu? Zašto tu ne gledati zaradu ugostitelja?
 
Centralni blokovi su 2km od centra, gornji Zemun je 15km od istog.

Samo ljudi iz kraja koji vole taj deo mogu videti logiku u plaćanju kvadrata kod Galenike 2700 EUR, jer lokacijski apsolutno ne vredi ni blizu tog iznosa.
 
Recimo da imaš dovoljno novca da kupiš bilo gde. Kada gledaš investiciono onda ideš logikom "blizu centra". Kada kupuješ za život onda ideš logikom "vrtić, prodavnica, dom zdravlja, posao, porodica, prijatelji, okolina..." kog ima u svakom naselju, a ne samo u centru. Gornji zemun, blizina dunava, keja, Gardoš, centar zemuna... Ljudi vezani za Zemun će pre kupiti tu nego u centru jer je njima centar Zemuna centar, a ne Trg Republike. Cena jeste velika, ali opet manja od "Centra", a do arene, da kažemo centar NBG-a je isto udaljeno kao od Trga. Blokovi su ok ali tamo nema novogradnji po 2700e. Sad ne znam za Galeniku, misliš na one stanove za bezbednjake?
 
Mislim da imaš kosa kvart za 3k sa pdvom, to je nbgd a nisu ledine(doduse na granici je).
 
Recimo da imaš dovoljno novca da kupiš bilo gde. Kada gledaš investiciono onda ideš logikom "blizu centra". Kada kupuješ za život onda ideš logikom "vrtić, prodavnica, dom zdravlja, posao, porodica, prijatelji, okolina..." kog ima u svakom naselju, a ne samo u centru. Gornji zemun, blizina dunava, keja, Gardoš, centar zemuna... Ljudi vezani za Zemun će pre kupiti tu nego u centru jer je njima centar Zemuna centar, a ne Trg Republike. Cena jeste velika, ali opet manja od "Centra", a do arene, da kažemo centar NBG-a je isto udaljeno kao od Trga. Blokovi su ok ali tamo nema novogradnji po 2700e. Sad ne znam za Galeniku, misliš na one stanove za bezbednjake?

Mislim na one zgrade u Banatskoj (Neimar) i Zemunske kapije. Razumem šta pričaš, ali opet mislim da je precenjeno i da ima smisla ako si iz tog kraja, inače kraj kao kraj nije nešto. Ako neko hoće da plati 2700 zbog mikrolokacije, bolje mu je da ode na Cerak ili Vidikovac nego u gornji Zemun.
 
Zemun je za Zemunce ipak Zemun :) ZK su počele sa cenom 1290e+pdv (tamo 2016-2017te), garaža gratis uz veće stanove, veća cena za manje stanove, znam da su jedno vreme manji stanovi išli za 1800e+pdv oko korone. S obzirom da je to već starogradnja i uzimajući u obzir inflaciju i ostale faktore negde je "realna cena" oko 2000-2400e. Znam i da su tada bila prepucavanja na njihovoj temi šta je bolje ZK ili GG. Preostali stanovi su koliko vidim 2200-2400+pdv(kod preprodavaca na oglasima i više, ali kontam app oglasi). Uzmi u obzir i da je to GDS i da tu dobijaš stvarnu kvadraturu, a ne -3% kao kod većine novogradnji.
 
Vrh