Šta je novo?

Cene nekretnina

Greda e to nisam cuo, sad cu da izguglam. Hvala
Otvorio sam ja temu za projekat, tu imas dosta informacija:


Dosta me je ljudi cimalo za informacije pa mi lakse bilo da okacim tu :)
 
Iskoristio sam dokolicu na poslu da malo čeprkam po statistici prodaje nekretnina u Bg (nadam se da ću je nekad završit). Par zanimljivosti:
1. Od 2015. godine, na Nbg se gotovo nijednom nije desilo da je u okviru jednog meseca registrovana veća prodaja novogradnje od starogradnje, što je za druge opštine sasvim uobičajeno.
2. Od 2015. godine na Nbg je registrovano oko 5720 prodaja novogradnje i 16058 starogradnje. Za to vreme, na Zvezdari je recimo zabeleženo 13112 novo i 13604 staro, Zemunu 6530 novo i 8997 staro, Vračaru 3078 novo i 6206 staro.
3. Poređenja radi, tokom 2019. i 2020. godine na Zvezdari je zabeleženo 4129 kupoprodaja novogradnje, a na Nbg 1069. Prosečna cena novogradnje na Zvezdari po kvartalima:
2019 Q1 1.258€/m2 Q2 1.291€/m2 Q3 1.292€/m2 Q4 1.281€/m2
2020 Q1 1.393€/m2 Q2 1.402€/m2 Q3 1.384€/m2 Q4 1. 437€/m2
Novi Beograd:
2019 Q1 2.019€/m2 Q2 2.039€m2 Q3 2.168€/m2 Q4 2.020€/m2
2020 Q1 2.410€/m2 Q2 2.282€/m2 Q3 2.248€/m2 Q4 2.086€/m2
4. Prodaja novogradnje na Zvezdari, recimo, i u 2023. i 2024. ide značajno bolje nego na Nbg. 1796 prema 803 za Zvezdaru. Naravno, ne znam kada se šta knjižilo, ali dobro...
5. Na ličnom primeru, da sam recimo u prvom kvartalu 2019. kupio starogradnju na Nbg (prosek 1407€/m2), mesečnom platom bih pokrio 66% kvadrata. Prvog kvartala 2023 (2529€/m2), pokrio bih oko 45% kvadrata.
Videću kako stoje druge opštine od 2015, pa ću šerovati ako nekog zanima.
 
Poslednja izmena:
Smanjuješ sadašnje cene na NBG da bi opravdao investitore.
Šta se razlikuju u izgradnji 🙂?
Nemoj samo da mi uzimaš cene od pre 5 godina za NBG a sadašnju cenu za Rumu.
Evo, biću fer, uzmi sadašnju cenu Rume i Zemuna od 2700evra. Prosvetli nas sta je razlika. Svarovski pesak?



Ti nadji, svejedno. Bolje poznaješ mesto.
Neka bude u Zemunu zemljište i takse 30k više po stanu. Šta još? Cena je 177 vs 66.
Pa ne znam sta nije isto, ali ovo mi ne izgleda kao kenedi residence.
 
To bi Lobe Labud predstavio kao lux de lux primijum da je na Zlatiboru, nasoj najjeftinijoj planini sa soc i lower standard zgradama bez sadrzaja.
Jedno je što je mrgudnoj babi milo pa joj se i snilo, a drugo je masa najboljih auta od preko 100k eur koja obilaze tu takozvanu "soc, lower end" planinu haha

Premijum smeštaj je obično preko 100 eur pa do 400 eur, a penthaus i predsednički apartmani preko 1000 eur...kod Premijuma ROI manji od 5 godina,
Standard na Zlatiboru ne bih nikad kupovao
 
Meni nije jasan ovaj Gusan..ustvari mi smo krivi što se uposte obaziremo na nekog tamo... Čovek koji zivi u Srbiji i koji piše ROI manji od 5 godina...
Pa jesmo li normani što uopšte komentarišemo...kaže onako pobednicki samouvereno floskulu "Standard ne bih nikad kupovao "
Pa on ni ne zna sta to znači...
Ljudi....
A učili su me da pametan ćuti..a ja ...izvinite
 
Jedno je što je mrgudnoj babi milo pa joj se i snilo, a drugo je masa najboljih auta od preko 100k eur koja obilaze tu takozvanu "soc, lower end" planinu haha

Premijum smeštaj je obično preko 100 eur pa do 400 eur, a penthaus i predsednički apartmani preko 1000 eur...kod Premijuma ROI manji od 5 godina,
Standard na Zlatiboru ne bih nikad kupovao
ROI manji od 5god? To mi je baš nezamislivo, sve ispod 10god bi bilo i više nego odlično.
Ali svakako je bolje od standardne gradnje uzeti neki apartman u sklopu poznatog hotela koji ima ozbiljan sadržaj i klijentelu.
 

Ovo mi je zanimljivo i neki osvrt oko cena izdavanja u takvim novim, opremljenim kompleksima na dobroj lokaciji u Beogradu.
 
To nije neka lokacija. Blizu centra jeste, ali okruženje je jezivo.
 
Bas variraju cene u istoj vertikali, tj za iste stanove. Drugi sprat je 950e, 8. sprat je 1150e, a deveti (od oko 16 spratova) je jeftiniji 1100e.
 
ROI manji od 5god? To mi je baš nezamislivo, sve ispod 10god bi bilo i više nego odlično.
Ali svakako je bolje od standardne gradnje uzeti neki apartman u sklopu poznatog hotela koji ima ozbiljan sadržaj i klijentelu.
Da, vlasnik takvog premijum objekta-celog hotela ima ROI oko 5 godina, a vlasnici apartmana (ako uopšte izbaci na tržište) možda oko 10 do 12 godina
Ali ovi paceri što hejtuju najbolju našu planinu za ulaganje to ne znaju. To što oni sa mukom prevrću u svojim hejterskim mislima su najjeftinije standard zgrade iz okoline Beograda (čak i takvih u novogradnji nema na Zlatiboru), gde u životu ne bih kupovao, osim možda onih nekoliko stvarno odličnih tik iznad crkve gde i nema apartmana u prodaji, a kad ih ima traže i po 2900 eur/m2.
Njima je samo neki tamo predgrađe Standard u glavi, evo može se videti pri svakom novom postu (soc, lower end itd) haha

Znači Premijum, o kome oni malo znaju je sasvim nešto drugo, kao što će ono što se bude gradilo u okviru Razvojnog projekta od novih Premijum objekata biti isto nešto sasvim drugo...ali o tom potom. Bitno je što ćemo svi mi koji živimo u BG, NS, NI i sl biti sretni što imamo tako nešto lepo i zdravo a tako blizu (90 min autom i 20 min avionom od bg-a)
 
Auu kako malo ljudi u sred visoke sezone na Zlatiboru, vise ljudi ima trenutno u bazenu granda na Kopaoniku nego u centru Zlatibora kod najlepseg jezera na svetu

1723195873672.png
 
Vidi se nepoznavanje materije i hejtovanje sa ovakvim slikama, jer ljudi se gore bave sportom, aktivni su, na trim stazama su, šetaju, obilaze vidikovce, pećine (koje inače obaraju rekorde u posećenosti), kupališta, bazene po Spa centrima, idu stazama zdravlja i još mnogo toga...pravi se pauza naravno i po restoranima, kafićima i sl

Ovakav trg može biti pun jedino kad su koncerti ili u nekoj od banja gde najviše idu penzioneri
 
Vrh