Šta je novo?

Cene nekretnina

Da čekamo metro onda 😅
Biciklističke staze - električni bicikl.
Jeftinije automobile na struju - Kinezi.
I da metro.
Mada i više online poslova, kao i online školovanje.

EDIT: subvencije za majke sa decom(jer onda ona ne mora da ide na posao i nisu ti potrebni vrtici).
 
Biciklističke staze - električni bicikl.
Evo ja baš sad tragam za nekom jakom 😅 Haos koliko izbora ima. Sa jednom biciklom od 1k evra možeš da pređeš grad uzduž i popreko za 40 min. Samo da su putevi malo bolji. Ljudi se plaše da voze iz Borče, Batajnice itd.
 
Vozio sam ja godinama običan bicikl po gradu, ali sam odustao jer mi je par puta glava baš bila u torbi zbog tuđeg ludila i neprilagođenosti grada za vožnju.

Dobro je za NBG transport, za centar i ne baš.
 
Kako nemaš 🙂?
Imaš prvi put na tržištu od 2013 da su zgrade gotove a da nisu sve rasprodale u izgradnji. Trebaju da krenu sledeće lamele a imaju lager. To kazem za NBG. Cena se ne spušta još su podigli 🙂

U Zemunu npr imaš 15tak zgrada koje su maltene gotove, imaju stanove koji stoje nerasprodati. Cena stoji. 2700 pa na gore.

Gledao sam Novi Sad. Isto nerasprodati stanovi. Svih kvadratura na svim lokacijama.

Gledao sam Kragujevac. Manji stanovi do 60m2 su slabije u ponudi ali ih ima. 60+ mozes da biras. Ima 30+investitora

A da, prvi put posle 3 godine mozes i da nadješ neku starogradnju na NBG na oglasima.

Da se razumemo, toliko su para uzeli da ne moraju da spuštaju cene. Ne znači im ništa. Mogu i da podignu pošto je promet novogradnje mizerija. 15 stanova mesečno može da se proda i po 7k mesečno.

Sad, za pad trebaju da se dese 3 stvari. Da opadne kupovina novogradnje, da se poboljša ponuda starogradnje i da padnu zakupnine. Prvo ce veliki stanovi biti na promotivnim ponudama.

Stoje neke zgrade, ali vidim da se prodaje malo po malo. Nekako nemam utisak nagomilavanja novogradnje, iako bi po ciframa trebalo da bude...
 
Po meni novogradnja ocigledno ide OK i dalje, mislim da investitoru nije problem da se poslednjih 10% stanova sporije proda.

Starogradnja je delulu za NBGD po ovim cenama.
Najbolje lokacije na NBG jedino nude starogradnju (blok 21, 22, 30, itd.) Ako hoćeš da živiš na dobroj lokaciji na NBG teško da možeš da nađeš novogradnju osim u Bloku 20 (preko puta Hyatt-a) ili Bloku 26 (preko puta Palate Srbija) ali cene su tamo preko 8k eur po m2.
 
Najbolje lokacije na NBG jedino nude starogradnju (blok 21, 22, 30, itd.) Ako hoćeš da živiš na dobroj lokaciji na NBG teško da možeš da nađeš novogradnju osim u Bloku 20 (preko puta Hyatt-a) ili Bloku 26 (preko puta Palate Srbija) ali cene su tamo preko 8k eur po m2.
Zavisi sta je kome dobra lokacija.
Po meni blokovi 2,8,9, 11 su top, tu je bilo par novogradnji u poslednjih 5 godina (Neimar, Kenedy).
A i tu se mogu naci lepe starogradnje (Kockice) koje vrede po meni mnogo vise od raspalih stanova kod Fontane.

Ja sam prilicno optimistican uredjenjem bloka 64 i kako ce u kombinaciji sa blokom 65 ispasti pa mislim da ce to biti jedna od boljih lokacija za zivot, iako ce biti urbanisticki problematicna zbog kolicine automobila.
 
Najbolje lokacije na NBG jedino nude starogradnju (blok 21, 22, 30, itd.) Ako hoćeš da živiš na dobroj lokaciji na NBG teško da možeš da nađeš novogradnju osim u Bloku 20 (preko puta Hyatt-a) ili Bloku 26 (preko puta Palate Srbija) ali cene su tamo preko 8k eur po m2.
Milion eura za sredjen stan od 100m2 i 2 parking mesta za četvoročlanu porodicu. Došli smo i do te cifre :D
Pri tome i dalje živiš u zgradi, okružen komšijama bez dvorišta.
E tu bi voleo da vidim strukturu stanara i čime se bave.
Mada u tom okruženju se lako uđe u razne poslovne mogućnosti...
 
Milion eura za sredjen stan od 100m2 i 2 parking mesta za četvoročlanu porodicu. Došli smo i do te cifre :D
Pri tome i dalje živiš u zgradi, okružen komšijama bez dvorišta.
E tu bi voleo da vidim strukturu stanara i čime se bave.
Mada u tom okruženju se lako uđe u razne poslovne mogućnosti...
Pa ne žive baš svi u tim stanovima od milion EUR, tema je bila da su cene starogradnji na NBG delulu kao što reče @Extroniks, a moj argument je da su najbolje lokacije na NBG mahom pokrivene starogradnjama. Svako bira spram svojih potreba, ali niko ne može da d+me ubedi da je potez od Ušća do Sava Centra i sa druge strane do Palate Srbija lošija lokacija nego Tošin Bunar, Airport City i ostale lokacije gde ima tona novogradnji.
 
Ja nisam sa NBG pa se ograđujem, ali meni lokacije gde se sad nalaze popularne novogradnje (Lastavice, Novi Minel, Airport Garden) uopšte nisu toliko dobre i ne kapiram zašto koštaju koliko koštaju. Ali s druge strane, ne kapiram ni zašto Belvil košta koliko košta. Tako da je to možda posledica činjenice da izvorno nisam iz kraja i ne kapiram privlačnost.

Najbolje lokacije na NBG su upravo ove koje @Analitičar navodi, sve ostalo je na neki način kompromis iako je NBG.
 
Ja nisam sa NBG pa se ograđujem, ali meni lokacije gde se sad nalaze popularne novogradnje (Lastavice, Novi Minel, Airport Garden) uopšte nisu toliko dobre i ne kapiram zašto koštaju koliko koštaju. Ali s druge strane, ne kapiram ni zašto Belvil košta koliko košta. Tako da je to možda posledica činjenice da izvorno nisam iz kraja i ne kapiram privlačnost.

Najbolje lokacije na NBG su upravo ove koje @Analitičar navodi, sve ostalo je na neki način kompromis iako je NBG.
Placa se potencijal lokacije, u izgradjenom bloku vec znas gde je i kako sta, ove lokacije se tek grade i niko ne zna kako ce ispasti na kraju sve.
Slicno kao sto je bio A blok u pocetku, ili blok 65.
 
Po meni blokovi 2,8,9, 11 su top, tu je bilo par novogradnji u poslednjih 5 godina (Neimar, Kenedy).
Ja živim u blizini, po meni mnogo dobar kraj. Žalim što nisam kupio u izgradnji Kennedy, bila je ponuda za veći stan 2700€/m2, ako se dobro sećam. Kockice sam dugo pratio, ali one baš drže vrednost.
 
Istorija prodaje na Nbg od 2015. godine do danas. Možda se ne vidi baš najjasnije, ali svakako ne znači nešto podatak. Otprilike smo znali sve što kažu i brojke.
EDIT: Ovo "total per year" zanemarite, to je samo godina, pogrešio sam bzvz.
tabela_nbg-3.jpg
tabela_nbg-2-2.jpg
 
Ima li najava jos nekih novogradnji na Nbg? Izuzev ovoga sto je vec zapocete (new minel, bel mondo itd, airport garden)
 
Ima isto najavljena novogradnja blizu vozne stanice na NBGD ali to je po meni promasaj lokacija zbog blizine voza:
 
Slazem se, plus tesko da neko ko ima za stan u toj zgradi ide vozom na posao... u Pancevo, ili Bataju, pa pesaka...
 
Može i 3k ali u crtaću.
Uzmite neko manje mesto van Beograda gde se novogradnja prodaje za 1000-1300evra.
Dobija se i zidana tuš kabina sa pločicama umesto kade, pvc sa alu pokrivkom sa roletnama, podno grejanje tarkett ili granitne pločice na gas ili toplotne pumpe za svaki pojedinačni stan, klima, komarnici itd itd. Istu tu podzemnu garazu ima.
On je isto kupio plac i platio takse i sve što treba + ima svoju zaradu. I sad njemu se isplati i ima finu zaradu a ovaj siromah iz Beograda propade načisto.
Zato mi ne pada trenutno napamet da plaćam Zemun 2740-3300 gde je kvalitet gradnje ispod tog nivoa (2700 ili Neimar sa 3k ili Zelena Avenija 3200) ili gde je u malo većem nivou završne obrade fasade za 3200. Prodaju ljudi za 3k a nemaju ni medjuspratnu izolaciju.....
Iskren da budem, trenutne cene u veććim gradovima omogućavaju svakoj šuši da gradi koja ima keša.
Ja sam gledao u Rumi te novogradnje za 1300. Golim okom vidis jeftinocu, ne moze da se poredi sa nbg od 3000e.
 
Vrh