Šta je novo?

Cene nekretnina

Država naplati malo više poreza od njihove konzumacije, ali ta dodatna džentrifikacija koja razara socijalno tkivo grada i čini ga sve nedostupnijim platežno manje sposobnima verovatno nije vredna toga.

Sve je to širi problem koji se tiče kapitalizma uopšte, a ne Beograda ili Srbije, samo kod nas dolazi sa zakašnjenjem i možda na manje konvencionalan način.
 
Ja sad za vikend kad sam video koliko samo ima Rusa na Adi, na trenutak sam pomislio da ih ima više nego naših. Kako bilo, svakako je izuzetno loše za jednu zemlju da platežno sposobnije strano stanovništvo nameće sve teže breme domaćima. Lepo je za ekonomiju da oatavljaju pare kod nas, ali ne i da vidiš komšiju koji pakuje stvari i na njegovo mesto dolazi Rus koji plaća duplo više, što se desilo u mojoj zgradi.
Znam tonu primera gde su izbacivane porodice jer su Rusi želeli tu lokaciju i nudili skoro duplo. Mislim i meni je renta skoro duplirana tad.
No nisu tu Rusi izbacivali ljude no naša braća kojima je tad baš stalo za tih par stotina vise koje su nudili :)

Ostavljaju oni pare kod nas ali dosta i prave pare i otvaraju sve svoje i vremenom će nam uništiti dosta preduzetnika i generalno stil života zarad svog užitka i svojeg mikrosveta koji mora da izgleda baš kao što njima odgovara i gde njima odgovara.
A dosta se drže medju sobom i guraju svoje.

No ko što ovde kažu ljudi i za stanove ovde, to je kapitalizam i tako je, šta sad tu da se drami ;)
 
Znam tonu primera gde su izbacivane porodice jer su Rusi želeli tu lokaciju i nudili skoro duplo. Mislim i meni je renta skoro duplirana tad.
No nisu tu Rusi izbacivali ljude no naša braća kojima je tad baš stalo za tih par stotina vise koje su nudili :)

Ostavljaju oni pare kod nas ali dosta i prave pare i otvaraju sve svoje i vremenom će nam uništiti dosta preduzetnika i generalno stil života zarad svog užitka i svojeg mikrosveta koji mora da izgleda baš kao što njima odgovara i gde njima odgovara.
A dosta se drže medju sobom i guraju svoje.

No ko što ovde kažu ljudi i za stanove ovde, to je kapitalizam i tako je, šta sad tu da se drami ;)
Ma da, Rusi ovo, Rusi ono, to ne vodi ničemu. Snalaženje ko kako ume, kao što je oduvek bilo.
 
Ljudi koji imaju dovoljno para hoce da ugode sebi, pa stvaraju svoj mikro svet, nije to nista cudno. Navikli su na neke svoje stvari i hoce bas to i spremni su da plate. Meni to ne smeta, kao ni njihova samoinicijativna “izolacija”. Ako ostanu duze, vec ce njihova deca srusiti barijere, ako ostanu krace, upumpace pare u ekonomiju.

Otvaranje poslova smatram pozitivnim, neka ojacaju konkurenciju. Pa dolazak Ali ekspresa ce zatvoriti mnogo vise nasih poslova, a sa Rusima se bar mozemo takmiciti.
 
Ne mogu oni nikada zaista da žive u izolaciji koliko god se trudili, njihov dolazak je neizbežno podigao cene i nama ostalima. Svi znamo bar nekog kome je stanodavac zbog dolaska Rusa digao kiriju za 50-100%.
 
Slazem se da ima posledica po nas narod. Ali ako gledamo sve, po meni je vise pozitivnih nego negativnih efekata. Sad sto su digli cene stanova jeste negativno za one koji kupuju ili rentiraju, ali to je visa sila i tome se moramo prilagoditi. U smislu da nisu hteli ili planirali da se presele ovde, nego su “naterani”.
 
Odlično je što su došli, voleo bih da iz celog sveta dodju ljudi kod nas, pogotovo high skill migranti.
Što se tiče uzimanja poslova ili biznisa, tako to funkcioniše ili napreduješ i takmičiš se sa drugima koji se penju na toj lestvici, tako i treba, zato i napredujemo kao čovečanstvo.
Cena najma je skočila zbog njih, ali i dalje postoje ljudi koji nisu podigli cenu svojim podstanarima.
Moj kolega iz firme izdaje otprilike 10god stan u Knez Mihajlovoj za 250eur i kaže super su mu ljudi, nema nikakav problem i ležu mu novci itd...
 
Ljudi koji imaju dovoljno para hoce da ugode sebi, pa stvaraju svoj mikro svet, nije to nista cudno. Navikli su na neke svoje stvari i hoce bas to i spremni su da plate. Meni to ne smeta, kao ni njihova samoinicijativna “izolacija”. Ako ostanu duze, vec ce njihova deca srusiti barijere, ako ostanu krace, upumpace pare u ekonomiju.

Otvaranje poslova smatram pozitivnim, neka ojacaju konkurenciju. Pa dolazak Ali ekspresa ce zatvoriti mnogo vise nasih poslova, a sa Rusima se bar mozemo takmiciti.
Znam npr Ultra kop su isto ljudi koji žele da ugode sebi imaju dovoljno para i stvarali su svoj mikrosvet i nije ništa čudno to.
Isto su svojim dolaskom ojačali konkurenciju i to je bilo pozitivno :)
Uz Brigate zapošljavaju dosta ljudi, grade privredjuju i pomažu porodicama da dodju do doma :) Jel tako? :) Trebalo bi sto vise da ih bude i da se tako ponašaju.

Mislim da ne ulazimo u raspravu dalju slažem se da ce nas Kinezi više oshuriti,i ovi makar kucaju račune za razliku od njih al ne da ima mnogo više dobrog što su Rusi došli za običnog čoveka (kao turisti bi bilo)

Možda za braću kojima su nekretnine skočile duplo i koja su izbacivali te porodice napolje da bi uselili Ruse ali ovako baš ne vidim neke velike pluseve od njih, osim eto sto su zaposlili i nekolicinu nasih ljudi u njihovim firmama koje su dovukli ovde (a samim tim ubili i dosta domacih firmi gde je kapiram vise ljudi ostalo bez posla) i što troše pare eto i na neke naše sadržaje, pretežno kafane (za to bi bolje bilo su došli i kao turisti)

NPR samo Yandex ako uspe u nameri da usere taxiste ostaviće koliko porodica bez hrane, a ne vidim da je nešto oborio cenu taxija, no da ne ulazim stvarno u polemiku.

Slazem se sa high skill Rusima smo možda i najbolje prošli kako smo mogli i prekinuću da komentarišem.

BTW ja sam video brdo mešanih ekipa Srba sa Nemcima, Englezima, Crncima pa i Latinosima, ali specificno mi je za te Ruske ekipe da su uvek bili solo (bez naših i drugih) i pričao se Ruski. Mozda je to samo moj utisak i drugara oko mene a možda i tona Srba priča tečno ruski i izgleda tako :)
 
Odlično je što su došli, voleo bih da iz celog sveta dodju ljudi kod nas, pogotovo high skill migranti.
Što se tiče uzimanja poslova ili biznisa, tako to funkcioniše ili napreduješ i takmičiš se sa drugima koji se penju na toj lestvici, tako i treba, zato i napredujemo kao čovečanstvo.
Cena najma je skočila zbog njih, ali i dalje postoje ljudi koji nisu podigli cenu svojim podstanarima.
Moj kolega iz firme izdaje otprilike 10god stan u Knez Mihajlovoj za 250eur i kaže super su mu ljudi, nema nikakav problem i ležu mu novci itd...
Imam i ja druga koji izdaje kod Vuka za 200 (doduše drugaru) no to je bas bas retkost, te je realnost da je to ostavilo mnoge u problemu.

Kapiram i ja da je za razvoj Gaze najbolje da se preore buldozerima i da Izraelci preuzmu sve to i izgrade kako njima odgovara i to donosi ,,brojne beneficije,, no ljudi jel imate vi malo nekog gledanja na stvari da nesto nije OK i da možda ako tako nastavimo ćemo biti stranci u rodjenoj zemlji?

Da dajemo Nemcima litijum jer cemo imati 1posto, Kinezima zlato jer ce nam nase zlato dati po manjoj ceni, da ne spominjem ove 3ce što sam rekao da neću i šta smo njima dali.

I sta tu tačno možemo da naučimo od njih i kakvu tu zdravu konkurenciju možemo imati kad dolazi neko mnogo jači, da bukvalno iskoristi našu situaciju i da nas napravi kolonijom za svoje potrebe?
 
Imam i ja druga koji izdaje kod Vuka za 200 (doduše drugaru) no to je bas bas retkost, te je realnost da je to ostavilo mnoge u problemu.

Kapiram i ja da je za razvoj Gaze najbolje da se preore buldozerima i da Izraelci preuzmu sve to i izgrade kako njima odgovara i to donosi ,,brojne beneficije,, no ljudi jel imate vi malo nekog gledanja na stvari da nesto nije OK i da možda ako tako nastavimo ćemo biti stranci u rodjenoj zemlji?

Da dajemo Nemcima litijum jer cemo imati 1posto, Kinezima zlato jer ce nam nase zlato dati po manjoj ceni, da ne spominjem ove 3ce što sam rekao da neću i šta smo njima dali.

I sta tu tačno možemo da naučimo od njih i kakvu tu zdravu konkurenciju možemo imati kad dolazi neko mnogo jači, da bukvalno iskoristi našu situaciju i da nas napravi kolonijom za svoje potrebe?
Upravo, pritom to ovde propagira lik koji sam nema da skupi ni za kakav pristojan stan i zivot i nacin zivota uopste, jer nema pas za sta da ga ujede. Mislim na filipa, koji zivi na ovom forumu u nedostatku zivota i reklamira neku socijalnu olupinu od stana ovde i seje prilicno zla i vrlo bezobraznih komentara, brzo ce sustici i radovica po tome.

Realnost je da su rusi doneli samo zlo, da je to najgori narod koji je mogao da nas zadesi, da sve njihove specificnosti idu u lose krajnosti.

Daleko od toga da su digli samo cene stanova, digi su cene apsolutno svega nama koji zive kvazi urban zivot u beogradu

Dalje ce samo biti gore ako se zadrze. Posluzili su ovoj vlasti da dignu dodatno cene i odrze gradjevinski bum. To ni jedna drzava ne bi uradila svojim gradjanima, ali o cemu mi ovde pricamo kad je u srbiji uvek bilo isto. Nekolicina stavi reket u dzep, a unisti ceo narod.
 
Vrh