Šta je novo?

Cene nekretnina

Kazu ovi vradovicevi da Beograd jeftiniji od Stokholma i gori za zivot od Kanade, a od Zlatibora skuplji jer je Zlatibor najjeftinije turisticko mesto sa soc i lower end standard gradnjom

E kakve sve gluposti neki pišu "lower end soc & cvrc, tuc-muc"...a u realnosti se ne zna koje je auto skuplje od kog na Zlatiboru. Samo onih preko 100k eura ima za biranje, za one preko 50k da ne pričam...ne znam zašto neki članovi imaju potrebu da bezočno lažu na forumu

A kada se izgrade Golf tereni, aerodrom za privatnu džet avijaciju, autoput i dr premijum sadržaji, to će toliko delovati da će se cene i u Beogradu uzdrmati
 
Ko sedi ceo dan u kuci njemu i treba stan od +100m2. Oni koji imaju ispunjen zivot i koji vecinu vrmena provode napolju njima je dovoljno i 40-50m2.
Pa da gledaju da pobegnu iz kuce sto pre, to i govorim, jer je prosto nehumano za zivot.
Kao neko ko je odrastao u stanu od 68 kvadrata, bio podstanar u stanu od 35 kvadrata i sada zivim u velikoj kuci - razlika u komforu je ogromna.
 
Ovo pogadja samo landlords koji drze stanove praznim, mislim da u srbiji ljudi koji drze nekretnine ipak gledaju da im ne stoje prazne vec da uzimaju kiriju, ali mozda gresim.
Svakako vidim da se prica o kolicini stanova koja se meri u par procenata, nece to imati ogroman uticaj na njihovo trziste.
Nece imati uticaj na tržište ali je po meni odlična zamisao. E sada kako će to sprovesti u delo je neka druga tema.
Verovatno ce drzava da placa neki minimalac stanodavcima i po toj povoljnijoj ceni da usele neke ljude.
Nazalost ima dosta bogatasa-korporacija-firmi koji kupuju stanove a ne stignu ni da ih pogledaju, niti srede ili izdaju, uglavno u izgradnji ih kupuju.
U mom kompleksu na NBG mi je portir pričao kako su dolazili neki vlasnici i pitali ga gde im se nalaze stanovi, nekih skoro godinu dana nakon useljenja i primopredaje stanova.
 
Jao ko vas ne zna skupo bi vas platio... a puna usta periferije svaki dan ovde :)
 
Jao ko vas ne zna skupo bi vas platio... a puna usta periferije svaki dan ovde :)
Živim na periferiji u NS-u
EDIT: 7god živim na periferiji u NS-u i trenutno ti iz ove periferije kucam 😉, a od rodjenja sam bio da kažem u centru NS-a ili u najboljim delovima grada(pošto ne znaš NS, pa ti ništa ne znači Grbavica ili Liman).
Tek ću se za nekih 2.5god preseliti odavde.
Znači 10god ću živeti na periferiji, a eto imam i izmedju ostalog stan na NBG u bloku 65 😉
 
Sve je to lepo ali u BG kupuješ na NBG, a ljude na forumu šalješ u Jajince.
 
Savetujem ljude na osnovu mog iskustva, mojeg razmišljanja i da kažem mog života.
Moja sugestije koje ovde pišem govorim i mojim prijateljima, kumovima itd...
Uprostiću:
1. Ako si podstanar, gledaj da što pre izadješ iz toga, kupi ili otplaćuj svoj stan(napreduj u poslu da budes likvidan za stambeni kredit).
2. Nemaš para za neku tebi odgovarajuću lokaciju, onda gledaj za koju imaš - prilagodi se trenutnoj situaciji i budi realan.
3.Moja periferija gde sam 7god se veoma izgradila i više se i ne smatra periferijom i vredi mnogo više nego ranije.
4.Kasnije možeš prodati taj stan i doplatiti za po tebi bolji.
5. Ako možeš i hoćeš razmisli o kući izvan grada ima mnogo prednosti na koje ljudi zaboravljaju.
6. Centar grada ima svojih mana.
7. U izgradnji su ti jeftiniji stanovi, imas povrat PDV-a i subvencije.
8. Ulaži novce, za investicioni stan koji ćeš izdavati ili barem neka se oroče novci, ako ne možeš da unaprediš svoj posao ili sebe.
9. Nije problem putovati javnim prevozom na posao 45min ako ćeš time ostvariti veći komfor za svoju porodicu dok su deca mala.
10. Ne mora se odmah kompletno renovirati starogradnja.
11. Nikad neće biti idealna kupovina.
12. Proveriti stan, Investitora, okruženje, mikrolokaciju stana prilikom kupovine.
13.Angažovati barem advokata prilikom kupovine i po mogućstvu nekog arhitektu ili gradjevinca
14. Raspituj se i u okruzenju da li neko prodaje stan, daj ponude i za oglasene stanove(niže), pitaj Investitora za popust itd...
15. Ovo se ne tiče nekretnina, ali markirana garderoba i ishrana po restoranima, dobra kola, može da se zameni (barem delom) za stambeni kredit, koji će ti doneti u budućnosti tvoj stan.

Godine prolaze, jeste kupovina nekretnine važna stvar , ali , ne treba dati da se dobije toliki stres oko toga ili da to usmeravanje energije oko potrage za stanom utiče na čoveka i njegov život i životni put 😉
 
ND je sad i do 5k evra i zato se ne prodaje. Kad je počeo da se prodaje, bio je 3k što je odlična cena za tu lokaciju.
Februar 2021:

Cene se kreću u opsegu od 2.730 €/m2 do 2.840 €/m2 sa uračunatim pdv-om, u zavisnosti od konkretnog tipa stana, sprata, pozicije, orijentacije, veličine terase.

Cena premium stanova na poslednjoj etaži iznosi 3.090 €/m2 sa pdv-om.
 
E kakve sve gluposti neki pišu "lower end soc & cvrc, tuc-muc"...a u realnosti se ne zna koje je auto skuplje od kog na Zlatiboru. Samo onih preko 100k eura ima za biranje, za one preko 50k da ne pričam...ne znam zašto neki članovi imaju potrebu da bezočno lažu na forumu

Evo jedan random snimak Zlatibora, vide se i auti i zgrade.

15 sekundi klip 5 premijum lux de lux hotela 10 auta skupljih od 100k

 
Vrh