Šta je novo?

Cene nekretnina

26 milijardi dindzi je oko 220 milijona evara. Da sve do zadnjeg dinara ode u nekretnine, mozda bi pokrilo mesec ipo prometa, samo u BG, let alone celu Srbiju. Nije bas relevantna cifra za ovu temu.

Ovo je promet za maj:
Pogledajte prilog 205975

Sto ce reci ovaj maj bi nekako i pokrili, prosli tesko....

Koliko je 220 miliona kreditnog potencijala ako se makar trecina od toga ulozi kao ucesce?
 
Amerikanci imaju jednu super frazu, put your money where your mouth is, odlično primenjiva na ovu temu
Malo je suludo gledati to tako, ne mozes porediti 2 razlicita tipa kupaca.

Ne mozete porediti kupca koji nema dovoljno za zeljenu lokaciju i provodi vreme ovde zaleci se naspram ljudi koji imaju para za zeljenu nekretninu ili kupuju investiciono stanove, saveti za ta 2 tipa kupaca su skroz razliciti.

Ko ima dovoljno da kupi human stan za porodicu u centru ili nbgd super, sjajno, podrzavam.
Ko nema dovoljno da kupi isti takav stan i razmislja da narusi komfor dece na ustrb lokacije i da bi bili pri centru ne podrzavam, pre bih savetovao periferiju u tom slucaju onda.
 
Malo je suludo gledati to tako, ne mozes porediti 2 razlicita tipa kupaca.

Ne mozete porediti kupca koji nema dovoljno za zeljenu lokaciju i provodi vreme ovde zaleci se naspram ljudi koji imaju para za zeljenu nekretninu ili kupuju investiciono stanove, saveti za ta 2 tipa kupaca su skroz razliciti.

Ko ima dovoljno da kupi human stan za porodicu u centru ili nbgd super, sjajno, podrzavam.
Ko nema dovoljno da kupi isti takav stan i razmislja da narusi komfor dece na ustrb lokacije i da bi bili pri centru ne podrzavam, pre bih savetovao periferiju u tom slucaju onda.
Fora je što mi ovde na forumu (većina), uprkos različitim mišljenjima pokušavamo da sagledamo situaciju iz manje - više realnog ugla. Ali onda kad odem nazad "u svet", ubrzo shvatim da grešimo. Samo za petnaestak dana sam sasvim usputno čuo za sledeće situacije:
1. Žena drži 30 godina praznu nekretninu, neće da izdaje.
2. Neće da izdaje domaćem stanovništvu, to je sve sirotinja. Samo stranci.
3. Živi na Nbg u 40m2 sa dvoje male dece, ženom i njenom sestrom. Ima 4k platu, ali neće "za inat" (ne znam kome) da kupi stan dok cene ne budu "realne".

Kada bi svi mi bili u sposobnosti da realno sagledamo svoju situaciju, svoj život, svoju okolinu, bilo bi nam daleko bolje nego sad, uključujući i situaciju sa nekretninama. Ljudi vole da se lažu generalno, tako ih manje boli.
Pre neki dan saznam direktno od čoveka da izdaje stan za ok pare tu blizu mene i prenesem prijatelju koji kuburi sa sadašnjim stanom, on mi kaže: "dobro, videću da svratim ovih dana". Suvišno je reći da je već prekosutra našao stanara. Sigurno će utešiti sebe sa jednim: "nije mi suđeno". Tako, gde god se okreneš. Posle misliš da će neko da pomisli: ajde da vidim koje su sada moje realne mogućnosti. Mi smo i suviše emotivan narod, rado sve prepuštamo besu, nezdravom prkosu, uvređenosti, neozbiljnosti gde joj nije mesto. Ili jednostavno prepustimo sve višoj sili sa jednim nemoćnim : "biće".
 
Poslednja izmena:
Fora je što mi ovde na forumu (većina), uprkos različitim mišljenjima pokušavamo da sagledamo situaciju iz manje - više realnog ugla. Ali onda kad odem nazad "u svet", ubrzo shvatim da grešimo. Samo za petnaestak dana sam sasvim usputno čuo za sledeće situacije:
1. Žena drži 30 godina praznu nekretninu, neće da izdaje.
2. Neće da izdaje domaćem stanovništvu, to je sve sirotinja. Samo stranci.
3. Živi na Nbg u 40m2 sa dvoje male dece, ženom i njenom sestrom. Ima 4k platu, ali neće "za inat" (ne znam kome) da kupi stan dok cene ne budu "realne".

Kada bi svi mi bili u sposobnosti da realno sagledamo svoju situaciju, svoj život, svoju okolinu, bilo bi nam daleko bolje nego sad, uključujući i situaciju sa nekretninama. Ljudi vole da se lažu generalno, tako ih manje boli.
1. Znam ih par u okruženju i par njih koji su mi rodbina da imaju nekretnine koje neće da izdaju.
Razlozi su: previše cimanja, treba da ga renoviram, šta ako mi upropaste stan, šta ako neće da izadju iz stana itd...
Uglavnom su čuli priče ,,rekla-kazala,,i uplašeni su(neće nikakav rizik).
2. Da neće da izdaju domaćem stanovništvu nisam čuo, ali pretpostavljam da su to oni što idu na max profit i sada pikiraju Ruse(ali verujem da bi prihvatili bilo koga ako da najveću ponudu 😉)
3. Balon će da pukne, ima ih uvek. Ne sa tom platom, ali uvek će ih biti.

Nije lako objektivno sagledavati situaciju(a pogotovo sebe) i kod većine ljudi preovladava subjektivno mišljenje sa ličnim emocijama.
 
Vrh