Šta je novo?

Cene nekretnina

A pritom sve sto izadje da kazemo sa nekom realnijom cenom (pritom realnija mislim da je koliko toliko uporediva za nekim cenama koje su vec prometovane na odredjenoj lokaciji) to nestane u roku od par dana. Znaci ima potraznje itekako. Dok god je tako nece se nista menjati jos neko vreme sigurno.
 
Mislim da se sa proleća videlo da u BG postoji određeni "pent-up demand", tj. ljudi koji su se nadali nekom poboljšanju, pa su odustali i počeli da kupuju šta god.

Nažalost, u poređenju sa tržištima USA i zapadne Evrope, Beograd je toliko tržište prodavaca da to nije humano.

Sto vise gledam sve sam blize novogradnji nekoj.

Ja sam bio nešto blizu kupovine par puta, jednom me je odbio investitor što neće da menja ugovor, drugi me je uslovljavao da moram da kupim parking, i tako, odustao sam i od novogradnje jer ne mogu da se uklopim u ponuđeno. Dosta novih zgrada mi je i van budžeta.
 
Mislim da se sa proleća videlo da u BG postoji određeni "pent-up demand", tj. ljudi koji su se nadali nekom poboljšanju, pa su odustali i počeli da kupuju šta god.

Nažalost, u poređenju sa tržištima USA i zapadne Evrope, Beograd je toliko tržište prodavaca da to nije humano.



Ja sam bio nešto blizu kupovine par puta, jednom me je odbio investitor što neće da menja ugovor, drugi me je uslovljavao da moram da kupim parking, i tako, odustao sam i od novogradnje jer ne mogu da se uklopim u ponuđeno. Dosta novih zgrada mi je i van budžeta.
Ni meni nije realno da su blokovi postali elitna lokacija gde za prosecan dvosoban stan u novogradnji i garazno mesto treba iskesirati skoro cetvrt miliona evra ali tako je kako je.
 
Ovo pogadja samo landlords koji drze stanove praznim, mislim da u srbiji ljudi koji drze nekretnine ipak gledaju da im ne stoje prazne vec da uzimaju kiriju, ali mozda gresim.
Svakako vidim da se prica o kolicini stanova koja se meri u par procenata, nece to imati ogroman uticaj na njihovo trziste.

Sto se tice lose ponude, verovatno tesko da cete naci starogradnju po OK ceni ako nemate svog agenta ili poznajete agenta licno, to je moj neki osecaj.
To ili da preko preporuke vas neko spoji kada cuje da neko prodaje stan a jos nije oglasen.
 
Najviše kukaju ovi što bi želeli da budu investitori i stanodavci ali nemaju dovoljno za investicioni stan. Pa i ti si sam medju njima. Cene jesu previsoke za ono što se nudi jbg ali takve će biti sve dok ljudi kupuju masovno.


Da nemaju već neku nekretninu zapamtio sam samo tebe, suzumana i popbg-a.
Šaka jada 😂
Istina je, ja nemam nekretninu, ali se u duši osećam kao da je imam.
Šalu na stranu, ma ja sam skroz neuznemiren situacijom. Mogu da kupim na periferiji ako mi se nešto svidi, ili manji stan u zgradi gde sad živim, pa ću posle da razmišljam na koji ću deo grada. Svejedno mi je, neke opcije su uvek u igri, sve je kul dok nemaš druge brige nego da razmišljaš o kupovini nekretnine. Nije da se nešto hvalim, ali kad nemaš stres ni na poslu ni kod kuće, počneš na sve to da gledaš kao: ma, biće nešto, svakako nigde nije idealno. A i meni se ne žuri, kirija mi niska, gazda kul, tek sam zašao u tridesete, ne osećam pritisak. Ali je*******iga, ima dosta ljudi koji nisu u takvoj situaciji...
 
Al će biti cene kada krene kopanje po Srbiji, pa voda ne bude mogla da se pije a hrana zatrovana.
Dobri moj Savo prizetko, pazario kucu na selu pred sam pad cena, udao se u zenin stan na NBG i sad prorice da ce nama biti ko u Njemackoj gde vec ne mogu da piju vodu ni da jedu sendvice jer tamo vec kopaju...
 
Jednom prilikom sam ovde opisivao kako mi je važna reputacija Investitora pa i sama ličnost Investitora.
Jer zakonski mislim da mu skoro ništa ne možeš ukoliko ti se desi ovakvo izvodjenje.
Ugovor kakav god da je ne definiše ovo.
U pitanju je render na osnovu kojeg su kupci zamisljali svoju buducu zgradu i stvarno izvedena zgrada u realnosti.
Render- stvarnost

Pogledajte prilog 205674
A slike MekDonaldsa na plakatu i realnost? Nisi gledao te meme na youtubu?? A kineske supe?? :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Hteo sam da promeni uslov zadržavanja kapare u slučaju da banka odbije kredit iz nekog razloga (nije hteo).

Parking nije da ne želim nego nemam dovoljno love za isti (25k parking mesto).
Nijedan investitor ti nece vratiti sve pare ako ti banka odbije kredit.

Ono sto je najbolji uslov koji sam video je da se 5% ukupne cene stana zadrzava a u predugovoru koji sam ja potpisao je 10% i to je manje vise standardno rekao bih.
 
Zapravo i nije da neće, neki hoće, predstavnik prodaje iz Kadene mi je za neki njihov projekat rekao da su spremni da to stave u ugovor, ali mi se tu nije svidela lokacija 😅
 
A slike MekDonaldsa na plakatu i realnost? Nisi gledao te meme na youtubu?? A kineske supe?? :ROFLMAO::ROFLMAO:
Ja sam spomenuo jednu od stavki koja mi je važna prilikom saradnje ili kupovine stana kod Investitora.
Njegova reputacija, profesionalizam itd..
I svakome savetujem da pogleda njegove reference i prethodnu gradnju u ovom slučaju. Pa i njegove rendere prethodnih gradnji i stvarno izgradjeno.
MCDonalds svakako ne jedem, kineske supe nisam probao, još da dodamo Coca-Colu koja je izmislila Deda Mraza(ili barem crveno-belo odelo), o reklamam ne bih da pričam jer mi je od njih muka i kod mene barem imaju konta efekat😂
Kada Investitor ima odličnu reputaciju i kada ispoštuje kupce on ima grupu ljudi koja kod njega kupuje u svakoj narednoj zgradi.
E sada to što je neko zacrtao baš neku specifičnu lokaciju (mikrolokaciju) i nije mu bitno ko će tu biti Investitor, neka mu je sa srećom.
Svi smo svesni da nisu svi isti i da se ne možeš zaštiti 100%.
 
Sam si odgovorio sebi zasto bi pristali na to, ocigledno nije ogromna navala na tom projektu

Nema veze s tim, nije navala bila uopšte. Zgrada se uselila, i dalje ima slobodnih stanova u prodaji. Takav je investitor prosto, to mu je crvena linija, i to je ok, neka traži dalje kupca koji hoće da prihvati taj uslov.
 
sve je kul dok nemaš druge brige nego da razmišljaš o kupovini nekretnine. Nije da se nešto hvalim, ali kad nemaš stres ni na poslu ni kod kuće, počneš na sve to da gledaš kao: ma, biće nešto, svakako nigde nije idealno. A i meni se ne žuri, kirija mi niska, gazda kul, tek sam zašao u tridesete, ne osećam pritisak.
Moji izdaju stan od 50m2 u Beogradu jednom mladom bracnom paru sa dvoje male dece za 250€ verovao ili ne. Bilo je 200€ pa smo za vreme korone podigli za samo 50€ jer smo se sprijateljili sa njima i ljudi su mi bolji nego neka rodbina. Inace stan nije u nekoj zabiti vec na bas lepoj lokaciji (ne bih da pisem gde je) i nije podrum/suturen/poslednji sprat i nije iz 80-ih godina. Sredjen je (kupatilo,pvc,kuhinja i namestaj delicmicno) pre 10god. Ima parking + nije zonirano.

Zasto ovo pisem. Nama kao nekome ko izdaje mesec dana prodje dok si rekao 'keks' i eto vec nova kirija treba da se uzme, a mogu misliti ljudima koji placaju. Pricao sam sa njima i znam kakvo im je misljenje o kupovini stana. Da mogu dobiti kredit (bilo kakakav) sutra bi kupili nesto samo da je njihovo.

A jos nesto sto mi je zanimljivo to su ovi stanovi od ~50m2 koji se izdaju za 1.000-1.500€ i koji jesu sredjeni, samo mi nije jasno ko to rentira. Razumem da ima jedan procenat stranaca i nekih malih firmica, ali sta je sa drugim vecim delom tih stanova. Vidim da brdo takvih stoji na oglasima i ne mrdaju duze vreme.

Da li ima neka statistika stanova koji se izdaju da vidimo kakvo je stanje tu?

@sutraw Jel mozes da napises gde si isao da gledas novogradnju i da su rekli da mora garaza? Koji projekti su upitanju? Ja sam gledao Silvu, VG i na Dusanovcu ono sto gradi Karic i rekli su da moze bez garaze.
 
Palata Vizantija kod Bogoslovije uslovljava kupce kupovinom garaže. Mislim da inicijalno kad je krenula prodaja nisu to radili, ali da su promenili to kod ovih poslednjih 30-40 stanova, verovatno jer slabo prodaju garažna mesta.
 
Je li se gradi jos jedna zgrada pored Vizantije, video sam na cenenekretnina.rs da ima neke prodaja od 2500 evra na toj lokaciji, ne pise koja je zgrada u pitanju?

Ima stanova koji stoje bukvalno godinama 4+ godine u oglasima.
Mislim da je ova kuca u oglasima barem 3 godine na primer.

 
Realno u danasnje vreme kome treba kuca od skoro 300m2?

Kada svi dobiju 1 u retkim slucajevima 2 dece i to je to. Naravno ima i 3 i 4, ali to je bas retko.
 
Da prvo nestaju mali stanovi.
Sada gledam Novi Dorcol projekat, na sajtu stoji da ima dosta vecih stanova.
Onda ljudi kazu kvadrat 3000-4000 evra - ko to kupuje. Pa kupuju se stanovi od 40 kvadrata - sluze ljudima da prespavaju - u takvim stanovima se realno ne zivi, nego zivotari. Ovi veci idu tesko.
 
ND je sad i do 5k evra i zato se ne prodaje. Kad je počeo da se prodaje, bio je 3k što je odlična cena za tu lokaciju.
 
Ko sedi ceo dan u kuci njemu i treba stan od +100m2. Oni koji imaju ispunjen zivot i koji vecinu vrmena provode napolju njima je dovoljno i 40-50m2.
 
Vrh