Šta je novo?

Cene nekretnina

Jednako je bespredmetno reci da je periferija katastrofa za zivot, posebno od strane ljudi koji tamo nisu ziveli a neki iz ove teme ni krocili.

Ja jesam ziveo, preko 20 godina u Batajnici, ne razumem kako moji argumenti mogu biti izuzeti kada sam ja opsti primer da zivotu na periferiji ne fali nista jer da mi je falilo ista ne bih bio u poziciji u kojoj jesam danas zar ne?
A sa druge strane ako ce neko da krene sad da zagovara kako to nema uticaja i da je sve to individualno (uspeh individue od lokacije gde je odrastao) onda tek jos vise pada prica u vodu kako je periferija losa za zivot i odrastanje, jer onda je lokacija apsolutno nebitna ako je sve individualno.

Ja sam kupio novogradnju na NBGD a ne starogradnju, u bloku koji se tek gradi gledajuci da investiciono ce cena kvadrata koju ja sada placam 3000+PDV verovatno biti oko 4-5000 eura kroz sledecih 5-6 godina kada se ceo blok izgradi, a stan cu u tom trenutku isplatiti i iskoristiti kao leverage da dignem novi kredi i kupim jos jedan stan investiciono.
 
Raspravljaš se sa strawmanom, ja nikad nisam rekao da je katastrofa za život, samo da ima očigledne značajne nedostatke, što je hibris reći na ovoj temi jer si odmah krugodvojkaš elitista iskompleksirani.
 
Vec smo videli da od "znacajnih nedostataka" su jedini argumenti bili tipa treba ti 1.5h do Petlovog Brda autobusom ili da moras da putujes 30 minuta do srednje skole.
Periferija ima nedostatke ali isti ti nedostaci postaju sve manji iz godinu i godinu kako se Beograd siri a i generalno zivotni standard raste.

A o strawman argumentaciji necu ni da diskutujem, toliko puta je u ovoj temi pomerana meta i odstojanje prilikom normalnih rasprava od strane razlicitih clanova.

Da dosta ljudi u ovoj temi misle da su bogom dani da zive pri centru je istina, i to je OK, ja samo ne volim kada se prenaduvavaju problemi periferije da bi se to dao kao razlog zasto niko ne razmatra istu, vise postujem ljude koji otvoreno kazu jbg lozi me da zivim u centru ili odrastao sam tu pa zelim tu da kupim stan.
 
Mislim da si preterano ostrašćen, ja sam vrlo konkretno naveo jedan problem koji sam imao jako često kad sam živeo daleko i ti si to otpisao kao nebitno... Mislim kako god, u pravu si, nije mi stalo toliko, pogotovo da se nabeđujem sa nekim ko toliko vatreno zagovara periferiju ovde, a "investiciono" kupuje u najpopularnijoj opštini BG (jer je to sad priča, ranije je bilo da ti se sviđaju široki bulevari).

Eto reći ćemo da je glavni problem Wolt što ne dostavlja u Zaklopaču i mi iskompleksirani ne možemo da se pomirimo sa tim da nemamo ispred kuće soy pumpkin latte, ako ti je lakše.
 
mislim da je dovoljno da se prati par ovih instagram strana i da se vidi kakve probleme prijavljuju ovi iz periferije i ostali
 
Vec smo videli da od "znacajnih nedostataka" su jedini argumenti bili tipa treba ti 1.5h do Petlovog Brda autobusom ili da moras da putujes 30 minuta do srednje skole.
Periferija ima nedostatke ali isti ti nedostaci postaju sve manji iz godinu i godinu kako se Beograd siri a i generalno zivotni standard raste.
Ima i centar grada nedostatke jel tako? 😉 Uvek se spominju neki nedostaci periferije.
Centar takodje ima neke drugačije nedostatke za razliku od periferije(saobraćaj, parking mesta, gužva, komšije, buka, toplota usled betona, manjak zelenila...).
Naravno zavisi koji deo periferije sa kojim delom centra poredimo.
Kao i mikrolikacija stana itd...
 
Mislim da si preterano ostrašćen, ja sam vrlo konkretno naveo jedan problem koji sam imao jako često kad sam živeo daleko i ti si to otpisao kao nebitno... Mislim kako god, u pravu si, nije mi stalo toliko, pogotovo da se nabeđujem sa nekim ko toliko vatreno zagovara periferiju ovde, a "investiciono" kupuje u najpopularnijoj opštini BG (jer je to sad priča, ranije je bilo da ti se sviđaju široki bulevari).

Eto reći ćemo da je glavni problem Wolt što ne dostavlja u Zaklopaču i mi iskompleksirani ne možemo da se pomirimo sa tim da nemamo ispred kuće soy pumpkin latte, ako ti je lakše.
Ja pricam genericki o stavu dosta ljudi u ovoj temi, ti pricas kao da pricam direktno sa tobom / o tebi iako to nisam nigde napomenuo.
Rekao sam da generalno vecini ljudi nije problem voziti 30 minuta kolima na posao i da je OK ako je to tebi problem, to sam i napomenuo na prosloj stranici:
Argument da ne volis da vozis i zelis da smanjis to na minimum je OK, ali vecini ljudi 30-40 minuta voznje na posao nije ni problem ni stres.
Ne znam zasto se sad okrenula prica kao da ja tebe licno nabedjujem ili pricam samo o tvojim problemima i uslovima za zivot, pricamo o generickim stvarima jer je ovo javni forum a ne neciji dijalog/monolog.
Meni je svejedno gde iko kupuje stan na kraju dana, ali da ljudi znaju da preuvelicavaju probleme periferije znaju.

PS: Moguce je voleti siroke bulevare i kupiti stan gledajuci da sacuvas / podizes svoj kapital u isto vreme, to ima smisla jednostavno.

Ima i centar grada nedostatke jel tako? 😉 Uvek se spominju neki nedostaci periferije.
Centar takodje ima neke drugačije nedostatke za razliku od periferije(saobraćaj, parking mesta, gužva, komšije, buka, toplota usled betona, manjak zelenila...).
Naravno zavisi koji deo periferije sa kojim delom centra poredimo.
Kao i mikrolikacija stana itd...
Ima naravno, ali o tim problemima se ne prica, aktuelni su problemi periferije samo :)
 
Ovde jedino na temi @mariks mislim da živi malo dalje i ima argument, svi ostali morališu iz centra.
Zapravo, živim jako blizu centra :) Moje iskustvo delim kada nisam živeo i meni je bilo ok. Da sam se Ja pitao kupljeni stan bi bio investicioni, a živeo bih i dalje u svojoj kući, što mi je i plan kada deca porastu. Gledam da unapredim posao da ne zavisi od lokacije i od Beograda. Žena i deca posle kako hoće i gde hoće :) Kada sam kupovao obilazio sam sve opštine, od Borče, Krnjače, preko Mirijeva i Vidikovca. Moje razmišljanje je bilo slično kao Extroniksovo, ako već kupujem kupiću nešto što ću relativno lako izdati ili prodati ako do toga dodje jer kuću svakako imam tj imaju roditelji, u kojoj je uloženo dosta novca i nastavljam sa ulaganjem kad zatreba (za neki fejslift novi sam sprečen zbog roditelja). Pored kuće nisam video razlog zašto bih kupio stan na periferiji kada sam tada radio pri centru (sad radim na NBG) jer bi mi kolima ili prevozom trebalo isto ili malo manje kao i od kuće, ne loži me to "živim u Beogradu" kao većinu ljudi iz malih sredina, a nije me sramota da živim van centralnih opština kao većinu krugodvojkaša. Zapravo znam fin broj situiranih ljudi koji žive u kući van BG-a, a imaju investicione stanove po Beogradu. Više volim svoju kuću, dvorište, mir, privatnost, vazduh, komšije koje se poznaju i pomažu... Periferiju sam gledao prvenstveno zbog cene jer veći kredit nije bio planiran, a posle sam proveravao koliko mi treba kolima do posla od odredjene lokacije i uporedjivao sa vremenom od kuće. Naravno za kupovinu bolje lokacije mi je bio potreban veći kredit i kada se stvorila mogućnost zato sam ga i uzeo, a kupio sam kad su me svi prozivali da sam se zaje*******ao i da je balon koji samo što nije pukao.

To što je nekome teško da putuje 30min do posla jbg nije svačiji problem, ne znaš dok se ne nadješ u takvoj situaciji. Poštujem svačije mišljenje sem onih koji me ubedjuju da sam neki pećinski čovek jer sam živeo u kući van Beograda i kojima se prividjaju neki konji kao glavno prevozno sredstvo jer je svuda sem kruga dvojke pustoš i blato i da je stan u krugu dvojke njihovo pravo po rodjenju, nema veze što za života ništa nisu radili i zaradili za takav stan. To što je neko živeo u kući ne ide po automatizmu da je iz neke zabiti gde nema ni ulica ni prodavnica, zapravo jako veliki broj po manjim mestima živi u kućama, a ta mesta imaju većinu stvari potrebne za život sem količine posla kojeg ima u Beogradu, što je i normalno.

@sutraw Ti imaš validan argument za lokaciju, a mislim i da si jedan od dvoje na temi koji traže stan za život, a ne investiciju. Život u kući nije za svakoga, pogotovo van Beograda ko je navikao tako. Meni je trebalo 6 meseci da se priviknem na kutiju zvanu stan, da čujem komšije iznad i pored, buku, djubre... Verujem da bi slično bilo i da neko predje u kuću iz stana. Nije baš tako kako @Suzuman razmišlja ako do sada nisi imao dodira sa takvim životom jer je sve na tebi, neće ti niko drugi pokositi travu, izbaciti djubre napolje, srediti ulaz... Isto kao što meni nije problem ni put do posla od sat vremena, a nekome je previše i 30min.
 
Poslednja izmena:
razmišlja ako do sada nisi imao dodira sa takvim životom jer je sve na tebi, neće ti niko drugi pokositi travu, izbaciti djubre napolje, srediti ulaz... Isto kao što meni nije problem ni put do posla od sat vremena, a nekome je previše i 30min.
Ja sam odrastao u kući pa mi to ništa nije strano. To održavanje je mali ceh za luksuz koji nude prednosti kuće. Ja sad malo istražujem opcije gde sam biciklom relativno dobro povezan, na jedno 30-40 min malo brže vožnje od posla. Iovako sam vozio biciklu svaki dan do skoro (ukrali su mi je, pa sad moram novu da uzimam). Ne zavisim od gužve u saobraćaju, nema vrućine toliko dok voziš, zime više gotovo da nemaju snega, a ostaješ u formi pride. Kad baš ne može kola ili bus i odličan si.
 
Ja sam ovo najavljivao za srpsku vlast (par strana unazad), ali Hrvati mi ukrali ideju.

20240717_232439.jpg
 
Bojim se da bi nase stanodavci samo nasli izgovor da podignu kirije stanova :) rekli bi - kako ste do sad brali kozu na siljak i placali, placacete i od sad. Dizi za iznos koji drzava placa.
 
Jel je ovo neka greska u oglasu ili je ipak neko precenio stan?
https://www.halooglasi.com/nekretni...n-stan-park-apartmani-3-0/5425644613100?kid=3
Ovo je veoma velika razlika u ceni.
Kada ce se agencije kažnjavati za lažne objavljivanje podataka
Kako ovo može biti novogradnja
Kako moze imati povrat pdv
I kakv pdv na agencsku proviziju
Itd
 
Ja sam odrastao u kući pa mi to ništa nije strano. To održavanje je mali ceh za luksuz koji nude prednosti kuće. Ja sad malo istražujem opcije gde sam biciklom relativno dobro povezan, na jedno 30-40 min malo brže vožnje od posla. Iovako sam vozio biciklu svaki dan do skoro (ukrali su mi je, pa sad moram novu da uzimam). Ne zavisim od gužve u saobraćaju, nema vrućine toliko dok voziš, zime više gotovo da nemaju snega, a ostaješ u formi pride. Kad baš ne može kola ili bus i odličan si.
Ah, izvinjavam se, nisam znao da si i ti pećinski čovek koji se urbanizovao. Kuće će se još malo nalaziti samo u muzejima koje će posećivati gradska stambena elita sa propalim i oronulim fasadama, smrdljivim i budjavim ulazima, sa kontejnerima pored prozora... da gledaju kako su nekad živeli pećinski ljudi, a konje će vidjati samo u kobasicama. A onda će otići u Skandinaviju da tamo traže tračak sunca na samo 20min kolima tj pola dana jahanja od centra jer će doći divlji i oterati pitome.
 
ma da, svi vi batajnicari, zemunpoljcani i bacevcani stizete na nbg za pola sata u spicu.
i gorivo vam placa drzava a parking/zonu grad.
i auto se ne haba jer svi vozite sluzbeni.
ne znam da li govorimo o planeti zemlji ili nekoj drugoj.
malo sutra...:sesir:
 
ma da, svi vi batajnicari, zemunpoljcani i bacevcani stizete na nbg za pola sata u spicu.
i gorivo vam placa drzava a parking/zonu grad.
i auto se ne haba jer svi vozite sluzbeni.
ne znam da li govorimo o planeti zemlji ili nekoj drugoj.
malo sutra...:sesir:
Zaboravio sam da je parking besplatan u krugu dvojke i kola se sama opravljaju kada idu tim ulicama a gorivo se toci na cesmi :)

Uostalom, svejedno je, kupuj gde hoces ali se ne zali sto ti i jos 1000 drugih trazite istu lokaciju a kvadrat je 3000.
Nema onda drzava duradi nesto da meni bude jeftiniji kvadrat.
 
Zapravo, živim jako blizu centra :) Zapravo znam fin broj situiranih ljudi koji žive u kući van BG-a, a imaju investicione stanove po Beogradu. Više volim svoju kuću, dvorište, mir, privatnost, vazduh, komšije koje se poznaju i pomažu...
Kako ovo kolega?
To znači da ima ljudi koji ulažu u investicije to jest investicione stanove u krugudvojke ili centru BG-a, NBG koje verovatno izdaju nekome, a žive u kući van gužve.
Lezi leba da te jedem, umesto da su prodali kuću i umesto tog investicionog stana kupili neki bolji na najskupljoj lokaciji u BG-u i našli tamo posao da mogu peške da idu i rade 8h i do pozorišta kao gospoda, a ne da se vozikaju kao neki sa periferije.
Ovako su paraziti jer izdaju stan i kuliraju u svojoj kući cccc.
Da li to znači da ti sa kućama ili stanovima na periferijama mogu biti bogatiji i imati više slobodnog vremena od ljudi koji žive u centru? Poremetio si mi sada koncept gledanja na prestiž prilikom lokacijskog odabira života. 😉
 
Vrh