Šta je novo?

Cene nekretnina

Jako simpatično, malo na američki fazon. Jedino mi se baš ne sviđa kako je razrešen taj deo hodnika gde počinju stepenice.
Slažem se. Ali dosta fino deluje, baš me zanima da li je neko video uživo. Mana je što očigledno nemaš svoje dvorište, već ste načičkani jedan pored drugog. Moram da odem do Pazove 😅
 
Кад год сам ушао у ову тему није било пута да се као ултимативни критеријум није поставила локација. Иако не мислим да је потпуно небитна, игра све мању улогу и делује ми да појединим људима то никако да допре до свести. Узећу себе за пример. Са Новог Београда сам. Никад за живота нисам био у Миријеву, Котежу, Жаркову и да не набрајам даље. Два пута сам био на Вождовцу и до оба пута због возачке дозволе. У град од како сам завршио факултет више ни једном. Нисам ја овде ништа посебан. За огроман број људи важи слично, јер локације постају самодовољне. Имам колеге с оне стране реке који овамо прелазе само због посла и ни у ком другом случају. Изненадио би се који број људи буквално никад није крочио на Нови Београд.

Ако се неком допада зграда и крај, гравитира у непосредној околини већи део времена, њега у најмању руку боли уво да ли је то Звездара, Железник или Земун и колико је далеко од Коња. Зато дисперзија цена по локацијама постаје све мања. А као што знамо квалитетна зграда може да никне готово било где.
Znači, da se desila decentralizacija Beograda, što nije loša stvar.

Iskreno, za mene, koji sam navikao da izlazim na razna mesta zbog provoda, kulture, restorana itd, uvek će blizina centra igrati ulogu, ali znam dosta ljudi kojima je to nebitno.
 

Da li je neko upoznat sa ovim projektom? Fino deluju kuće.
Nisam upoznat, ali vidim da si sve bliži kupovini. Kuće u nizu u mestima bližim Beogradu, ali na potezu BG-NS.
Finansijski je isplativije a i nemaš bespotrebnog mučenja sa gradnjom svoje kuće, neće sve biti kao što si zamislio i naći ćeš mane, ali treba gledati više pozitivne stvari nego mane prilikom takvih kupovina. Samo se nadam da nećeš nakon kupovine napustiti forum 😂 Kasnije treba gledati investiciono i za decu manji stan u gradu da se uzme 😉
 
Znači, da se desila decentralizacija Beograda, što nije loša stvar.

Iskreno, za mene, koji sam navikao da izlazim na razna mesta zbog provoda, kulture, restorana itd, uvek će blizina centra igrati ulogu, ali znam dosta ljudi kojima je to nebitno.
Pa ogromna vecina ljudi (bar zbog posla najvise) gravitira ka centralnim lokacijama (NBG, centar). Rekao bih da je ogromna manjina, pa i statisticka greska, koja moze da priusti taj "luksuz" da uzima novogradnju primera Zarkovo, Cerak, i da ne izlaze iz kraja. To bas mora da se poklopi da volis i hoces taj kraj u odnosu na druge, radno mesto ti je tu ili si remote skroz.
 
Nisam upoznat, ali vidim da si sve bliži kupovini. Kuće u nizu u mestima bližim Beogradu, ali na potezu BG-NS.
Finansijski je isplativije a i nemaš bespotrebnog mučenja sa gradnjom svoje kuće, neće sve biti kao što si zamislio i naći ćeš mane, ali treba gledati više pozitivne stvari nego mane prilikom takvih kupovina. Samo se nadam da nećeš nakon kupovine napustiti forum 😂 Kasnije treba gledati investiciono i za decu manji stan u gradu da se uzme 😉
Videćemo, vrebam iz prikrajka 😅 Organizacija sa suprugom mi je problem, ona je suviše navikla na život gde su ti vrtić i posao na 10 min. Mislim da je sad dosta finansijski povoljno da uzmeš kuću na ovakvim lokacijama. Čim se saobraćajna infrastruktura dalje razvije, otklon prema daljim mestima biće daleko manji, a samim tim cene dosta veće. Ko još ne bi da živi u samostalnoj kući, a da pritom stiže do centra za 20 min. San snova, ako mene pitaš.
Što se tiče foruma, živeće on iz bez mene. Mada su me članovi foruma inapirisali da počnem da učim o ekonomiji, ličnim finansijama, investicijama i slično. Sav materijal koji je ovde predložen sam pažljivo prošao i mislim da sam izvukao dosta koristi.
Iskreno simpaticne su kuce, mada za ovu cenu i lokaciju bih ja pre zidao svoju da mi bude po meri
Šta znam, meni je pristojna cena, iako mislim da prolaziš bolje sa nešto starijom kućom sa velikim dvorištem. Imanje je bitno, da sutradan možeš da gradiš još nešto ako želiš. Tu je po meni ogromna vrednost.
 
Haha isti problem... Ja bih otišao i u Pančevo verovatno, ali ženski faktor me pritiska da budem što bliže centru.
Da... Problem je što sami skroz čuvamo decu, a desi se da ne može ona da ode u vrtić, pa ja trčim direktno sa posla. A treba mi biciklom 5 minuta. Takve neke stvari ulivaju osećajem sigurnosti, koji nije nužno dobar jer te vezuje za mesto. Gde god da odeš snađeš se vremenom i organizuješ život. Mada, kad dodaš na sve to da ja ne volim da vozim 😅
 
Videćemo, vrebam iz prikrajka 😅 Organizacija sa suprugom mi je problem, ona je suviše navikla na život gde su ti vrtić i posao na 10 min. Mislim da je sad dosta finansijski povoljno da uzmeš kuću na ovakvim lokacijama. Čim se saobraćajna infrastruktura dalje razvije, otklon prema daljim mestima biće daleko manji, a samim tim cene dosta veće. Ko još ne bi da živi u samostalnoj kući, a da pritom stiže do centra za 20 min. San snova, ako mene pitaš.
Što se tiče foruma, živeće on iz bez mene. Mada su me članovi foruma inapirisali da počnem da učim o ekonomiji, ličnim finansijama, investicijama i slično. Sav materijal koji je ovde predložen sam pažljivo prošao i mislim da sam izvukao dosta koristi.

Šta znam, meni je pristojna cena, iako mislim da prolaziš bolje sa nešto starijom kućom sa velikim dvorištem. Imanje je bitno, da sutradan možeš da gradiš još nešto ako želiš. Tu je po meni ogromna vrednost.
Dobra logika, za stariju kuću sa imanjem, ali onda ponovo razmisljas o novcima za gradnju tvoje neke idealne kuce, pa onda dugogodisnji radovi itd... Prodju dragocene godine, a svasta se moze promeniti do tada i moze se to vreme i novci bolje iskoristiti, ja sam isto tako razmislajo i gledao i veoma rano sam odustao od toga(ja nisam za to suviše mi je to nekako sporo)...
Isti slučaj sam imao sa ženom(5god smo kao u potrazi za našim stanom za život)ja sam hteo kuću u lepom kompleksu https://masterinvest.rs/
ali zbog neizgradjene infrastrukture i buduce ekspanzije gradnje u tom delu, žena je presudila i ja sam odustao 😂 kupio sam stan, ne u samom centru NS-a, već u izgradnji na nekoj lokaciji poput NBG koja će za 2-2.5god biti poslovni centar NS-a, a pored su vrtići, škole, parkovi itd...Centar mi je na 5-10min kolima kao i posao.
Kupovina se desila nakon što mi je drugar iz BG-a rekao za taj kompleks u NS-u i pitao me šta mislim o njemu, ja sam tada prvi put i saznao za tu buducu gradnju i nakon dva dana razgovora sa ženom konačno presekli i uzeli, mogu ti reći odličan potez, jer me je već neka nervoza krenula hvatati oko pronalaska te nekretnine za porodični život(uvek je nešto falilo, da li lokacija, da li sama zgrada, cena, buduće renoviranje itd..)...
 
Dobra logika, za stariju kuću sa imanjem, ali onda ponovo razmisljas o novcima za gradnju tvoje neke idealne kuce
Ono što sam ja mislio je da ne uzmeš novu kuću, već kuću u sasvim dobrom stanju u kojoj ćeš da živiš, ali da imaš i imanje od nekih 5,6 ari recimo.
U tom slučaju, u budućnosti možeš da razmišljaš i o nekoj potencijalnoj novijoj gradnji ili šta god. Ili da ostaviš naslednicima tu da se baškare, a ti odeš sa ženom u nešto manje.
Zemlja je uteha 😅
 
Screenshot 2024-07-04 12.24.13 PM.png
 
Ono što sam ja mislio je da ne uzmeš novu kuću, već kuću u sasvim dobrom stanju u kojoj ćeš da živiš, ali da imaš i imanje od nekih 5,6 ari recimo.
U tom slučaju, u budućnosti možeš da razmišljaš i o nekoj potencijalnoj novijoj gradnji ili šta god. Ili da ostaviš naslednicima tu da se baškare, a ti odeš sa ženom u nešto manje.
Zemlja je uteha 😅
Pa da, kuću bez dvorišta ne treba ni nazivati kućom😉
Ti možeš da se useliš i živiš lagodno i porodica mirna, a u skladu sa vremenom će se stvarati razne mogućnosti, ili neka izgradnja nove, ili naslednici neka gledaju šta će ili će doći neki Investitor da daje ponude za otkup tog placa zbog zidanja zgrade i svima će biti rešena stambena pitanja...
Ja iskreno uvek gledam i tu investicionu stranu i neku budućnost i moguće solucije koje se mogu dešavati...
Za svaku kupovinu postoje postoje dobre i loše strane koje zavise od pojedinca i njegovog pogleda na svet i vrednovanja.
 
iQUOTE="MrGood2016, post: 1275519, member: 15336"]
A ako bi se uzeli podaci samo za mesne zajednice u kojima ucesnici ovog foruma (tacnije njihove domino zene) planiraju kupovinu stana?
[/QUOTE]
Ti je ne planiraš? Ili je planiraš kao alfa mužjak, ne pitajući nikog ništa?
 
Vrh