Šta je novo?

Cene nekretnina

Ako je zvanicno, onda postoji neki dokaz o kolicini joda u vazduhu od strane zvanicnih institucija drzave ne samo od strane apartmandzija?
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim počelo je ulaganje u nekretnine putem finansijskih instrumenata. Dobar potez za rast nekretnina bi bio kada bi država stimulisala ovaj vid ulaganja oslobađanjem od poreza na kapitalnu dobit ili umanjenjem poreza na dohodak ili na druge načine.
Bilo je zanimljivo u početku ali sada je već postalo zamorno.
 

EVo zašto trgovinski lanci kod nas beleže rekordne profite, najskuplji smo. (koga mrzi da gleda spominje se od 2 do 5 minuta)
Gledao sam ovog tipa kad je izašao, izgleda da mu je kul ovde. Što se tiče cena, čudno je što govori da je pijaca jeftinija od trgovinskih lanaca, ako se dobro sećam. To nije baš tačno.
 

EVo zašto trgovinski lanci kod nas beleže rekordne profite, najskuplji smo. (koga mrzi da gleda spominje se od 2 do 5 minuta)
Pa gotovo svugde ko malo vise putuje shvata da su cene u marketima iste ili nize nego kod nas. Pogotovo u Spaniji gde sam vecinu namirnica video sa osetno nizim cenama.
 
Pa gotovo svugde ko malo vise putuje shvata da su cene u marketima iste ili nize nego kod nas. Pogotovo u Spaniji gde sam vecinu namirnica video sa osetno nizim cenama.
Nikada nisam bio u UK. Mislio sam da je tamo sve skuplje s obzirom da su poslovni centar ali eto.

Gledao sam ovog tipa kad je izašao, izgleda da mu je kul ovde. Što se tiče cena, čudno je što govori da je pijaca jeftinija od trgovinskih lanaca, ako se dobro sećam. To nije baš tačno.
Zavisi do pijace. Sećam se jagoda pre neki mesec na jednoj pijaci 500din, na drugoj 300din.
 
Pa kaže lik da nije, on je došao pre 2 godine.

Parodija je što smo mi proizvodjači hrane, a naša hrana je skuplja kod nas nego u drugim zemljama.
 
Prioriteti.
A kad otpadne terasa Ili fasada, država duradi nešto

Screenshot_20240627-202809.png
 
Bogami moje iskustvo je drugačije, treba dosta love za London.

Londonci se iseljavaju u manje gradove tipa Mančester jer ne mogu da izdrže troškove života.
 
U Londonu je apsolutno sve skuplje, uključujući i hranu u prodavnicama.
Ja mislim da se on fokusirao na neke proizvode koje kod nas jesu značajno skuplji. Konzerve ribe su dosta skupe recimo, neki začini fensi, ulja itd, ali je teško reći da je u globalu skuplje.
 
Parodija je što smo mi proizvodjači hrane, a naša hrana je skuplja kod nas nego u drugim zemljama.

Zasto je to parodija? Zasto bi neko nama prodavao borovnice za 1e ako moze da ih izveze za 3e? Isti proizvod niza cena u inostranstvu? Mnogo veci obim prodaje nego kod nas, svi u lancu mogu da spuste marze i da zarade isto ili vise.
 
Ja mislim da se on fokusirao na neke proizvode koje kod nas jesu značajno skuplji. Konzerve ribe su dosta skupe recimo, neki začini fensi, ulja itd, ali je teško reći da je u globalu skuplje.

Možda oni imaju veću konkurenciju uvoznika pa onda za takvu robu mogu da postignu bolje cene, ali to su sitnice. Opet sam imao utisak da te sve izađe više, ali oni imaju veće plate.

Glavni problem je naravno housing cost / rent cost, što je u Londonu neizdrživo za većinu ljudi.
 
Zasto bi neko nama prodavao borovnice za 1e ako moze da ih izveze za 3e?
Zamisli koliko bismo bili bogata zemlja da izvozimo po cenama koje su nametnute nasim ljudima... Nije problem da izveze za 3e, problem je što ovde košta 6e, a u inostranstvu 4e

Mnogo veci obim prodaje nego kod nas, svi u lancu mogu da spuste marze i da zarade isto ili vise.
To važi delimično za tehniku, ne za hranu koja se non stop kupuje. Sa druge strani troškovi radnje su daleko veću u inostranstvu od nas. Pogledaj kolike su plate, zakupi...

Bogami moje iskustvo je drugačije, treba dosta love za London.

Londonci se iseljavaju u manje gradove tipa Mančester jer ne mogu da izdrže troškove života.
Pričao je za hranu konkretno. Sve ostalo je normalno značajno jeftinije kod nas ali su nam i plate dosta manje.
 
Zasto je to parodija? Zasto bi neko nama prodavao borovnice za 1e ako moze da ih izveze za 3e? Isti proizvod niza cena u inostranstvu? Mnogo veci obim prodaje nego kod nas, svi u lancu mogu da spuste marze i da zarade isto ili vise.

Zato što imaš gomilu posrednika u tom lancu, koliko god da spuste marže, opet bi u teoriji proizvod morao biti skuplji.

Kod nas je problem što imamo kartel prodajnih lanaca koji se dogovaraju oko cena, to se videlo po ulasku Lidla na tržište koji je nudio neke proizvode po dosta nižim cenama od svih ostalih.
 
Pa sad, nije bas da su konzervirana riba, Safran I maslinovo ulje nesto sto nasi ljudi preterano vole. Sto zbog cene, sto zbog nasih navika.
 
Zato što imaš gomilu posrednika u tom lancu, koliko god da spuste marže, opet bi u teoriji proizvod morao biti skuplji.

Kod nas je problem što imamo kartel prodajnih lanaca koji se dogovaraju oko cena, to se videlo po ulasku Lidla na tržište koji je nudio neke proizvode po dosta nižim cenama od svih ostalih.

Pa Imali su razni supermarketi takve akcije tipa kupus za 1 dinar kilogram itd. Svesno udju u minus sa nekim proizvodom zarad jeftinog marketinga jer znaju da cemo se medjusobno pobiti I kaciti to po internetu.
 
Riba se kupuje dosta, a maslinovo ulje tek. Ne kupuju ga zbog cene u velikim količinama.

Zato što imaš gomilu posrednika u tom lancu, koliko god da spuste marže, opet bi u teoriji proizvod morao biti skuplji.
Upravo tako, čovek plati logistiku, transport, carinu i dažbine za uvoz u EU i opet je proizvod jeftiniji nego kod nas.
 
Ima joda i u Beogradu, trust me bro :) Za mix vazduha okolnih planina se slažem.
A ta vazdušna masa sa mora, jel možda donosi ribe i ježeve ili nešto lakše kao što je so i jod, treba malo i Common sense
Nego da kažemo da ubace u Expo i projekat Jodovod-a sa Zlatibora pa onda lepo se svaka zgrada u Beogradu priključi i rešili smo problem :cool:

...
Londonci se iseljavaju u manje gradove tipa Mančester jer ne mogu da izdrže troškove života.
Znači udarila kriza i tamo...
 
Prešli smo sa cene nekretnina na cene svih dobara 😅 Širimo se rapidno, baš kao i naša draga zemlja.
 
A ta vazdušna masa sa mora, jel možda donosi ribe i ježeve ili nešto lakše kao što je so i jod, treba malo i Common sense
Ako tako rezonuješ onda je i Stara Plaina vazdušna banja sa jodom, plus je izmedju dva mora, šta to malo dune vetar i donese, a taj jod kad već dodje lagano do Zlatibora dodje i do drugih gradova :) Batali te bajke. Uloži u Smederevsku Palanku, najkvalitetnija voda u Evropi, sa selenom, a cene nekretnina jedno 3x jeftinije od Zlatibora.

Kupuje se dosta ali ne u velikim kolicinama? Sta to znaci?
Da bi se kupovalo više da ne košta x3 u odnosu na insotranstvo. Sreća pa nam je svinjska mast dostupna, kao i šaran.
 
Vrh