Šta je novo?

Cene nekretnina

Zanima me samo činjenica da katastar ima 1.5 miliona nerešenih predmeta ❤️

Evo kako i zasto je nastao dobar procenat tih neresenih predmeta:

 
Zna li neko šta se tačno dešava sa smrdljivim zgradama u 72om? Je l' postoji mogućnost da se neki od tih stanova sada nalazi u oglasima? I imaju te zgrade uticaja na okolne zgrade?
Koriste se. U prizemlju lokali normalno rade. Ugostitelji, kladionica, maxi. Zgrada ima stanare.
 
Zna li neko šta se tačno dešava sa smrdljivim zgradama u 72om? Je l' postoji mogućnost da se neki od tih stanova sada nalazi u oglasima? I imaju te zgrade uticaja na okolne zgrade?
Bili su neki stanovi na oglasima pre jedno 2-3 god, sa veoma primamljivom cenom za one sto ne znaju za problematiku. Generalno ceo taj blok nije za preporuku obzirom da su u bloku zgrada pored gradjeni stanovi za socijalno ugrozene, pa tu moze svasta da se vidi.
 
Bili su neki stanovi na oglasima pre jedno 2-3 god, sa veoma primamljivom cenom za one sto ne znaju za problematiku. Generalno ceo taj blok nije za preporuku obzirom da su u bloku zgrada pored gradjeni stanovi za socijalno ugrozene, pa tu moze svasta da se vidi.
Prolazio par puta pored tih zgrada, kao geto.
 
Ako je @G.I.Joe -eva teorija o povezanosti troškova rata u Ukrajini i rasta cena, tj inflacije, tačna (ako sam i ja dobro razumeo), možemo da očekujemo dodatnu malu inflaciju po ovom osnovu, obzirom na nove pakete podrške koje mora neko da plati.
 

Litvanija je zemlja u kojoj su mladi ispod 30 godina najsrećniji na svetu, na drugom mestu su mladi Izraelci a na visokom trećem – omladina Srbije.
Ti si Filipe očigledno srećan, živiš neku svoju priču, onaj Deki isto…neka … a šta je sa ovim tinejdzerima iz Jerkovica, sto su toliko duboko nesrećni… mi gubimo kompas braćo, nadajmo se najboljem…
 
Ostaviću samo ovo ovde:

Ne znam ko su ovi ljudi niti me zanimaju. Zanima me samo činjenica da katastar ima 1.5 miliona nerešenih predmeta ❤️. Zato ponuda ide u rikverc kada su fizička lica u pitanju koja samostalno grade objekte. Sa druge strane zna se ko gradi zgrade i to je to.
Zanimljivost: banke npr ne odobravaju kredite za čvrstu gradnju ako hoćeš da angažuješ firmu (ključ u ruke). Dozvoljavaju samo montažnu gradnju.
Zna se ko sme samo da radi čvrstu gradnju 🙂

This aged well:
Politicka je odluka da katastar trokira... Kad se ta politicka odluka promeni u kontra stranu, sve ce se to pocistiti za kratko vreme...
 
Kažu da je smenjen direktor katastra i dolazi novi soko na celo…
 
Treba da smene onu budalu što im vodi Twitter
Nikako, odlican je.

Btw, vradovic i dalje vodi u prognozama:

 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: mzo
Odgledajte ovaj video radi edukacije. Sansa sa ce neka vlast bilo koja sama doci i reci “znate sta necemo toliko da trosimo” je ravna nuli. Ide se na kontrolisanu inflaciju pa dokle izdrze. Fajront se svakako priblizava a fajront ce dovesti do veceg pritiska dijaspore na nekretnine u Bg i plus inflacija ima da kida. Zato pamet u glavu i svu stednju u cigle.

 
Znaci bilo da je kriza ili fajront, stanovi ce rasti... I dalje nismo raspetljali kako ta dijaspora ne pravi pritisak u Bugarskoj i Rumuniji. U Bugarskoj je ostalo 6,3 milona ljudi, pre ulaska u EU ih je bilo preko 9M. U Rumuniji je sad 19M ljudi, pre EU ih je bilo 22+. Da ne kazem imaju mnogo vecu dijasporu nego mi. Kako su to njihovi gastabajteri glupi i ne vide da taj truli zapad nista ne valja, da se blizi fajront i da treba da se vrate i sve uloze u cigle.

Inace gledam sad, prosecna plata u Sofiji skoro 1200, pfff, pa jedan IT intermidiet u Bg ima 200 jura vise. A stanovi i dalje jeftini. Doduse oni su na geografski losijim pozicijama, nisu na raskrsnici, putu prashka, Kolumbija-Crna Gora-Srbija...
 
Odgledajte ovaj video radi edukacije. Sansa sa ce neka vlast bilo koja sama doci i reci “znate sta necemo toliko da trosimo” je ravna nuli. Ide se na kontrolisanu inflaciju pa dokle izdrze. Fajront se svakako priblizava a fajront ce dovesti do veceg pritiska dijaspore na nekretnine u Bg i plus inflacija ima da kida. Zato pamet u glavu i svu stednju u cigle.

Poprilično uprošćeno viđenje situacije ovog ekonomiste - proroka... Samo je zaboravio da kaže da prihodi stanovništva rastu po značajno manjoj stopi od inflacije, da je kupovna moć sve niža, i da će nastati opasno gladovanje i pobune ako se ovako nastavi. Šta je kontrolisana inflacija? Inflacija po stopi od te brojke od oko 2% koju je nekad neko odredio kao optimalnu? I kako mogu da smanje dug, ako se nastavi sa novim, skupljim zaduživanjima?
 
Poslednja izmena:
Poprilično uprošćeno viđenje situacije ovog ekonomiste - proroka... Samo je zaboravio da kaže da prihodi stanovništva rastu po značajno manjoj stopi od inflacije, da je kupovna moć sve niža, i da će nastati opasno gladovanje i pobune ako se ovako nastavi. Šta je kontrolisana inflacija? Inflacija po stopi od te brojke od oko 2% koju je nekad neko odredio kao optimalnu?
Rekao je bas to. Nije mnogo elaborirao ali jeste rekao. Da 2% ali problem je deficit koji ce sve vise da povecava dug i u jednom trenutku game over. Exit. Samo ugasis svetla.

Svakako zbog "pokrivanja deficita" nespremnosti da se konsoliduje budzet da koliko zaradis toliko i potrosis i zbog inflacije koja nikada ne staje logicno cene nekretnina nastavljaju da rastu. Ne vidim ni jedan jedini razlog zasto ne bi.
 
Rekao je bas to. Nije mnogo elaborirao ali jeste rekao. Da 2% ali problem je deficit koji ce sve vise da povecava dug i u jednom trenutku game over. Exit. Samo ugasis svetla.

Svakako zbog "pokrivanja deficita" nespremnosti da se konsoliduje budzet da koliko zaradis toliko i potrosis i zbog inflacije koja nikada ne staje logicno cene nekretnina nastavljaju da rastu. Ne vidim ni jedan jedini razlog zasto ne bi.
Usled rastućih troškova života i obezvredjenje prihoda je smanjena stopa akumuliranja tj. štednje je jedan od primera.
Trenutno je zaduženost stanovništva u keš kreditima veća u odnosu na stambene kredite. Ne mogu da pokriju tekuće troškove na koje su navikli bez ustezanja pa se potrošnja finansira iz duga. Najgora opcija.
Stvarno, kako to nije slučaj u Bugarskoj, Rumuniji već samo kod nas?
 
Za neizvesnosti bi mogao da upises: Kosovo, EU, NATO, globalni kolaps, neki zesci poremecaj klimatskih uslova i slicno. @vradovic - to si napisao prilikom one tabele za prognozu cena nekretnina u budućnosti

Za Srbiju i pad cena nekretnina po mom mišljenju bi eventualno neke ozbiljnije i dugoročnije sankcije mogle da utiču....
 
Vrh