Šta je novo?

Cene nekretnina

Gde majke ti, daj jedan oglas, a da nije suteren ili nisko prizemlje
Postavljala sam na temi link za jedan oglas za takav stan na visokom prizemlju kod Vukovog spomenika. Traži vlasnik 90.000, ali možda će pristati da malo spusti cenu (ništa te ne košta da probaš).
 
Turisti koji dođu, dođu da jeftino jedu, piju i slušaju cajke (što bi rekli braća hRvati), ne dođe on ovde da razgleda arhitekturu, muzej, ulice - jer takve još lepše ima i u svojoj zemlji (čast izuzecima , govorim o pravim turistima a ne exYu, dolazili su i pre 15g)
Pod dva, za studente i ljude iz unutrašnjosti koji moraju da dođu silom prilika, slažem se, treba im stan, a koliko će da plaća...nešto će da plaća.
Pod tri, ja ne vidim da su ovi (ne pričam o dnevnoj politici) sposobni da obnove pokretne stepenice a kamoli da reše saobraćaj, a kamoli stanicu metroa da naprave. Ne vidim u narednih 20god da će jednu liniju da naprave.
Dakle samo neki ajd da kažemo centar gde on pešaka može da dođe do mesta koje ga zanima i da završi posao zbog kojega je i došao. I da prespava. Garsonjera, daj garsonjeru. Pričamo o investiciji.
A za život je neka druga filozofija.
 
+ renta stan na dan puno ide bolje zimi kada mladi se okupljaju na jednu noc, ili ljubavnice/raspustenice/udovice rentaju za svoje ljubavnike... jako dobro ide. Drugar koji radi za agenciju koja ima 6 apartmana kaze da su im omiljena klijentela u odnosu na strance. Ne koriste kuhinju, kratko se zadrzavaju, jedino se pere vise posteljina od znoja i fleka.
 
Pitam se kako ce novi zakon uticati na stan na dan. Niko od stanara nece dati saglasnost da se stan u zgradi rentira na dan. Ili ce cene najma skociti ili ce ta grana potpuno izumreti.
 
Poslednja izmena:
Turisti koji dođu, dođu da jeftino jedu, piju i slušaju cajke (što bi rekli braća hRvati), ne dođe on ovde da razgleda arhitekturu, muzej, ulice - jer takve još lepše ima i u svojoj zemlji (čast izuzecima , govorim o pravim turistima a ne exYu, dolazili su i pre 15g)
Pod dva, za studente i ljude iz unutrašnjosti koji moraju da dođu silom prilika, slažem se, treba im stan, a koliko će da plaća...nešto će da plaća.
Pod tri, ja ne vidim da su ovi (ne pričam o dnevnoj politici) sposobni da obnove pokretne stepenice a kamoli da reše saobraćaj, a kamoli stanicu metroa da naprave. Ne vidim u narednih 20god da će jednu liniju da naprave.
Dakle samo neki ajd da kažemo centar gde on pešaka može da dođe do mesta koje ga zanima i da završi posao zbog kojega je i došao. I da prespava. Garsonjera, daj garsonjeru. Pričamo o investiciji.
A za život je neka druga filozofija.
Isto mislim. Garsonjere u užem centru su top za investiciju, za život ne baš (osim eventualno za jako mlade ljude koji stan koriste samo da prespavaju i nemaju mnogo stvari, a rade ili studiraju u neposrednoj blizini). I ja sam kao doktorant često rentirala garsonjeru kao stan na dan u drugom gradu. Čim nađeš nešto dobro, lepo održavano, a da nije daleko od fakulteta, ne menjaš tu opciju i gledaš da rezervišeš bar nedelju dana ranije. Lepo održavani i povoljni stanovi koji se rentiraju na dan u blizini fakulteta su uvek bili puni. Oni loše održavani, neuredni i daleko od centra, ne baš.
 
Pitam se kako ce novi zakon uticati na stan na dan. Niko od stanara nece dati saglasnost da se stan u zgradi rentira na dan. Iki ce cene najma skociti ili ce ta grana potpuno izumreti.

jel to ima postoji kao mogucnost? (Prvi put cujem zato pitam). Jel isto tako mogu da zabrane poslovni prostor u stanu?
 
Defke s Miljakovca nekad bese, pre ce uzeti to pod geslom "Bolje golub(arnik) u ruci, nego garsonjera na grani". Dzaba kavez od 25 kvm, ako ne mogu da se okrenem ;)
Moji su davno stanovali u Bogdana Zerajica, cesto se zaspe u prevozu kad putujes do centra :) dakle, spavaonica i tamo na Miljakovcu i u busu :)
Ali, to je period zivota dok ne kupis nesto bolje... kao tvoj Cerak vinogradi, recimo.

Cerak Vinogradi jedno od lepših mikrolokacija u gradu...ali vidi se da ga jede zub vremena polako. Jako lepe strukture i kvadrature stanova doduše.
 


Arina se dotakla i, kako je rekla, "dvostrukih standarda" kada su u pitanju izbeglice, stranci i Rusi.

Kako je rekla, na pijaci je na primer jedna cena za Srbe, dok je za Ruse drugačija.

"Verovatno misle da si bogat ako si došao iz Rusije i iznajmio si stan za 500 evra, i da imaš puno novca", rekla je ona.

Ovako zapadnjaci opisuju Indiju, Pakistan, Egipat itd.

Upravo nas je Ruskinja opisala da imamo orijentalni način razmišljanja.
 
jel to ima postoji kao mogucnost? (Prvi put cujem zato pitam). Jel isto tako mogu da zabrane poslovni prostor u stanu?
Poslovni prostor ce svakako biti tesko moguc. Tj. trebace ti saglasnost zajednice i susednih stanova. A ne verujem da ce iko od stanara dati saglasnost da poslovni prostor sa velikom frekvencijom ljudi bude pored njihovog stana.
Za stan na dan ne znam kako ce biti, verovatno tesko da ce iko skupiti oko 70% glasova. Ako stan pored tvog ne odobri, dzaba ti i tih 70%.
 


Arina se dotakla i, kako je rekla, "dvostrukih standarda" kada su u pitanju izbeglice, stranci i Rusi.

Kako je rekla, na pijaci je na primer jedna cena za Srbe, dok je za Ruse drugačija.

"Verovatno misle da si bogat ako si došao iz Rusije i iznajmio si stan za 500 evra, i da imaš puno novca", rekla je ona.

Ovako zapadnjaci opisuju Indiju, Pakistan, Egipat itd.

Upravo nas je Ruskinja opisala da imamo orijentalni način razmišljanja.
Ne verujem da nas mnogo vole kao narod, pre će biti da bez velikog razloga niko neće da ima nikakva posla sa Balkancima.

Navodno gostoljubivost I ljubaznost ,,naša nacionalna osobina", (ali samo na turističkim blogovima). U stvarnosti, bolje da ne znate kako se sprema hrana po restoranima i koja je to štroka; stanodavci ugl muljatori i prevaranti, često izdaju štrokave i zapuštene stanove bez blama, a dugogodišnjim stanarima su davali otkazni rok od 7 dana da bi izdali Rusima po duplo većim cenama. Na svakom koraku 90% ljudi gleda kako da te pređe i da ti uvali neko đubre, svećom treba da tražiš normalnog i poštenog čoveka.
 
Poslovni prostor ce svakako biti tesko moguc. Tj. trebace ti saglasnost zajednice i susednih stanova. A ne verujem da ce iko od stanara dati saglasnost da poslovni prostor sa velikom frekvencijom ljudi bude pored njihovog stana.
Za stan na dan ne znam kako ce biti, verovatno tesko da ce iko skupiti oko 70% glasova. Ako stan pored tvog ne odobri, dzaba ti i tih 70%.
jel ima negde link za taj novi zakon da se iscita?
 
Postavljala sam na temi link za jedan oglas za takav stan na visokom prizemlju kod Vukovog spomenika. Traži vlasnik 90.000, ali možda će pristati da malo spusti cenu (ništa te ne košta da probaš).
Ne mogu da nadjem tvoj link ali vidim na koji stan mislis, bar pretpostavljam, ovaj na Hadzipopovcu, kod Zdravka Celara, 25 plus 5 za 90000. Nije bas Vukov spomenik (mada su stvarno tako stavili na oglasu) ali moram da priznam, u moru krseva, ovaj stan jeste ok. Normalna spratnost, cg, pristojno izgleda, verujem da ce da nestane vrlo brzo. Ali ovo je apsolutno usamljeni primer u moru sumanutih oglasa.
Mi smo pre par godina kupili investicioni stan kod Vuka, 66kvm za 125000. Pre par meseci je isti stan u ulazu pored prodat za 3100, tacnije za 205000. Zbog toga smo poceli da razmisljamo da ga prodamo, isplatimo banku i za razliku da vidimo neku garsonjeru u gradu. Zato sam i upoznata s ponudom malih stanova po centru. Odustali smo vrlo brzo posto do 90ak hiljada male stanove koji se nude po centru, bukvalno ne bi ni stapom pipala. I bilo mi je zao da menjam ozbiljan, lep stan u normalnoj zgradi za neki mali krs da bi imala cistih 300 evra mesecno. A do 90000 su samo krsevi. To stvarno nije normalno sta i za koje pare ljudi nude. Zato kazem, ovo je jedini koliko toliko svetao primer mada i dalje ne mogu da se pomirim s tim da je hadzipopovac preko 3000. Al ajde, u poredjenju sa svim drugim, jeste ok. Ko ga uzme, moze da kaze da nije lose prosao s obzirom na trenutno stanje s malim stanovima.
 
Ne mogu da nadjem tvoj link ali vidim na koji stan mislis, bar pretpostavljam, ovaj na Hadzipopovcu, kod Zdravka Celara, 25 plus 5 za 90000. Nije bas Vukov spomenik (mada su stvarno tako stavili na oglasu) ali moram da priznam, u moru krseva, ovaj stan jeste ok. Normalna spratnost, cg, pristojno izgleda, verujem da ce da nestane vrlo brzo. Ali ovo je apsolutno usamljeni primer u moru sumanutih oglasa.
Mi smo pre par godina kupili investicioni stan kod Vuka, 66kvm za 125000. Pre par meseci je isti stan u ulazu pored prodat za 3100, tacnije za 205000. Zbog toga smo poceli da razmisljamo da ga prodamo, isplatimo banku i za razliku da vidimo neku garsonjeru u gradu. Zato sam i upoznata s ponudom malih stanova po centru. Odustali smo vrlo brzo posto do 90ak hiljada male stanove koji se nude po centru, bukvalno ne bi ni stapom pipala. I bilo mi je zao da menjam ozbiljan, lep stan u normalnoj zgradi za neki mali krs da bi imala cistih 300 evra mesecno. A do 90000 su samo krsevi. To stvarno nije normalno sta i za koje pare ljudi nude. Zato kazem, ovo je jedini koliko toliko svetao primer mada i dalje ne mogu da se pomirim s tim da je hadzipopovac preko 3000. Al ajde, u poredjenju sa svim drugim, jeste ok. Ko ga uzme, moze da kaze da nije lose prosao s obzirom na trenutno stanje s malim stanovima.
Našla sam link:


Deluje OK za izdavanje na dan, za stanovanje ga ne bih kupila nikad.
 
Kućama padaju cene: 1. Kuća Ljig prodavana za 35.000 prodata prošle nedelje za 15.000, kuća Batajnica prodavana za 250.000 prodata za 170.000, odjednom ima kuća (doduše u lošem stanju za 6,7,8.000 eura, a nije ih bilo koliko sam pratio ranije). Kod stanova to nije toliki pad ali je svakako krenuo, i što vreme više prolazi progresivnije će padati. Ko je uspeo u.piku da proda uspeo je.
 
Ono je 50m ispod Djerma, nema veze s Vukom. Uska ulica, cini mi se jednosmerna, jednim delom ravna a zatim ide nizbrdica. Mnjeh perspektiva. Da je stan tako profitabilan, ne bi ga ni prodavao. APP varijanta po meni.
Svaki put kad skrenem pesaka iz Bulevara s leve strane ima dosta oronulih zgradica iz doba Kraljevine, s gomilom dvorisnih stanova.
 
Našla sam link:


Deluje OK za izdavanje na dan, za stanovanje ga ne bih kupila nikad.
Ovo može fino da se napuca. Kao što rekoh turistu zabole uvo dal je prizemlje, bitnija mu tuš kabina i udoban krevet. Po Pulji i Bazilikati sam spavao po pećinama preuređenim u stanove, najvažnije mi da je čisto.
Studenta isto baš briga, bilo bi doduse dobro da ima terasu da suši veš, al sad šta se može.
Bitno mu da je u centru i jeftino. I da se natrpa još neki cimer. Veći problem kako se ratosiljati ove gajbe ako ti za par godina iskoči neka druga kombinacija ali na gubitku ne verujem da će kupac biti
 
Ono je 50m ispod Djerma, nema veze s Vukom. Uska ulica, cini mi se jednosmerna, jednim delom ravna a zatim ide nizbrdica. Mnjeh perspektiva. Da je stan tako profitabilan, ne bi ga ni prodavao. APP varijanta po meni.
Svaki put kad skrenem kolima iz Bulevara s leve strane ima dosta oronulih zgradica iz doba Kraljevine, s gomilom dvorisnih stanova.
Lik je naveo negde da je zgrada udaljena 100 m od Bulevara kralja Aleksandra i da je stan izdaje po ceni od 340 EUR, tako da nasleđuješ i stanara (videla sam i drugi oglas na facebook-u). Nisam sigurna da li je to dobar Roi i da li se isplati. Lokacija je po mom mišljenju super za izdavanje, ali ja lično nikad tamo ne bih živela, sve i da je duplo veći stan u pitanju.

Prolazila sam kroz tu ulicu više puta, vodi ka Dimitrija Tucovića, ako se dobro sećam. Lepa ulica, mnogo luksuznih lokala. Nije bučna, a u centru si.
 
Ovo može fino da se napuca. Kao što rekoh turistu zabole uvo dal je prizemlje, bitnija mu tuš kabina i udoban krevet. Po Pulji i Bazilikati sam spavao po pećinama preuređenim u stanove, najvažnije mi da je čisto.
Studenta isto baš briga, bilo bi doduse dobro da ima terasu da suši veš, al sad šta se može.
Bitno mu da je u centru i jeftino. I da se natrpa još neki cimer. Veći problem kako se ratosiljati ove gajbe ako ti za par godina iskoči neka druga kombinacija ali na gubitku ne verujem da će kupac biti
Stoji u oglasu da ima veliku terasu ispred, ne piše da li je samo pravo korišćenja ili vlasništvo.
 
Stanovi na visokom prizemlju su u dobrom procentu jeftiniji. Znaci da je normalan sprat, taj stan bi vredeo 4200 ili 4400 eur? Precenjen je onaj stan. I 3500 je previse. 3000 mozda. Sacekacemo katastar ako se uopste proda.
 
Lik je naveo negde da je zgrada udaljena 100 m od Bulevara kralja Aleksandra i da je stan izdaje po ceni od 340 EUR, tako da nasleđuješ i stanara (videla sam i drugi oglas na facebook-u). Nisam sigurna da li je to dobar Roi i da li se isplati. Lokacija je po mom mišljenju super za izdavanje, ali ja lično nikad tamo ne bih živela, sve i da je duplo veći stan u pitanju.

Prolazila sam kroz tu ulicu više puta, vodi ka Dimitrija Tucovića, ako se dobro sećam. Lepa ulica, mnogo luksuznih lokala. Nije bučna, a u centru si.
Ako ima CG teško da tu Infostan može da bude 2K pa i za 23m. Nešto se tu ne slaže. Najbolje da uopšte nema. To zagreješ norveškim radijatorima za 5K u najhladnijim mesecima a jedno 8 meseci ti struja samo bojler i šporet.
 
Da li se cena od 90.000 isplati ako se izdaje za 340 EUR?
 
Ne znam sta se danas isplati. Ne znam sta ce biti sledece godine, mozda Tajvan, mozda treci svetski rat, ne bih ulazio u dugove/zajmove i potencijalno u go*vna. Moze biti idealno vreme za uzimanje kredita pa da inflacija pojede vrednost stana.
Da je normalno vreme za zivot, svasta bi moglo da se predlaze, a posto je nenormalno i neizvesno, samo pratimo razvoj situacije.
 
Vrh