Šta je novo?

Cene nekretnina

Solidna kupovina za ljubitelje stepenica i kosina u stanu 😀
 
Da li se tripujem ili su stanovi na nekoliko kilometara od centra Novog Sada sada oglaseni po prilično manjim cenama nego tokom prošle godine? Ne mislim na Halo oglase, tamo su cene i dalje bolesne, već na druge oglasnike.

Stan za koji sam postavila link pre par stranica bio je oglašen po ceni od 71.000, pa je na kraju snižen na 57000. Videćemo kada oktobar bude kompletiran po kojoj ceni je prodat, sve zajedno sa solidnim nameštajem. Da je veće kvadrature, mislim da bi takav stan bio naš izbor.
Zato sto drugi oglasnici ne kontrolisu agencije za nekretnine koje oglasavaju atraktivne cene a kad ih zoves "jao prodat je" ali evo imamo odmah tu iza coska suteren.
Halo-oglasi isto nisu sjajni ni oni ne kontrolisu svaki put ali ipak malo vise se prati.
 
Video sam neki dan dvosoban na Miljakovcu za 1300-1350e kvadrat, 4.sprat od 4. Ako iznad nije ravan krov, sasvim solidna kupovina.
Upravo sam o tome pričao. Za život nije al za rentu prolazi.
Ako je dvosoban od 45m2 taman za dvoje Il troje, to je oko 60K i lagano može za 300e mesečno, 3600 godišnje, to je ROI od 6%.
Kad ti dosadi zavaljaš drugom.
 
Vidim da je kosina u blagom padu.
Stan se ne moze preporuciti dok se ne vidi, ne moze se znati jel tako od prvog dana ili kasnije nabudzen.
StevanHN je davno rekao da je ponuda stanova losa. Previse potkrovlja i suterena. Iskoci nekad i nesto dobro ali nije povoljno. Batalicu gledanje do februara. Prvo kirije jos dodatno da padnu, posto je prosao pik za smestaj studenata.
 
Ovde se navode zgrade lumia, eterna, sensa, echo…zgrade koje treba da budu govore do kraja 2024 godine. Samim tim, kapira li neko ovu ponudu sa otplatom?
 

Prilozi

  • E00833E6-AB34-4E3B-86B3-2C3D4EBD1587.jpeg
    E00833E6-AB34-4E3B-86B3-2C3D4EBD1587.jpeg
    100,2 KB · Pregleda: 214
  • A8FB5EE5-AE70-472E-80E0-70DF2433E105.jpeg
    A8FB5EE5-AE70-472E-80E0-70DF2433E105.jpeg
    80,9 KB · Pregleda: 212
Vidim da je kosina u blagom padu.
Stan se ne moze preporuciti dok se ne vidi, ne moze se znati jel tako od prvog dana ili kasnije nabudzen.
StevanHN je davno rekao da je ponuda stanova losa. Previse potkrovlja i suterena. Iskoci nekad i nesto dobro ali nije povoljno. Batalicu gledanje do februara. Prvo kirije jos dodatno da padnu, posto je prosao pik za smestaj studenata.

Mnogo ima inercije i dalje, ljudi vide šta kače drugi pa rade isto. Oglasi su eho komora.
 
Tih ‘od 2950’ stoje jos od prosle godine, nista novo, kace ih na ovoj temi svakih par meseci.

Pri tom, nikako da se pojavi neki realizovan ugovor po toj ceni.
Evo baš vam je danas taj na specijalnoj dnevnoj akciji. 280,888 eura. Prizemlje, 86kvm . BW Quartet 3 pretpostavljam da imate i "pogled" ka Savskoj. I "besplatnu" baštu od 32kvm.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-10-22-13-15-48-90_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg
    Screenshot_2023-10-22-13-15-48-90_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg
    48,7 KB · Pregleda: 200
Ovde se navode zgrade lumia, eterna, sensa, echo…zgrade koje treba da budu govore do kraja 2024 godine. Samim tim, kapira li neko ovu ponudu sa otplatom?
Priglupi to tumače ovako: Daju super uslove, možeš da platiš na rate!
Malo pametniji to tumače: Ja im finansiram-kreditiram izgradnju moga stana na koji čekam 3 godine bez garancije i penala ako ne završe na vreme.
 
Priglupi to tumače ovako: Daju super uslove, možeš da platiš na rate!
Malo pametniji to tumače: Ja im finansiram-kreditiram izgradnju moga stana na koji čekam 3 godine bez garancije i penala ako ne završe na vreme.
Pa nije baš tako. Plaćaš po fazama izgradnje a ne sve odmah. To ti je kod svake novogradnje - nikad nemaš 100% garanciju, ali mislim da se BW dokazao do sad da izgrađuju zgrade. Po meni to je prednost jer možeš na 7 rata, bez banke da platiš stan... Pa polako uz štednju i malo s nekim inicijalnim učešćem i dođeš do cilja. Ko hoće keš na ruke i ključ u ruke, ima i takvih ponuda, eno puni ih HaloOglasi.
 
Nisam baš aktivan, pa tek sada pišem odgovor na neke od poruka koje su stare i 10-tak stranica. Svidja mi se što se ovde priča o nekom ROI procentu, a tačno se kroz poruke vidi ko ima nekretnine, ko izdaje... ROI nije jednostavno cena stana podeljeno sa godišnjim prihodom, tu se moraju uračunati i godišnji porezi, mgmt fee za nekog ko ima više nekretnina pa delegira obeveze, iznenadni troškovi, prazan hod nekretnine, osiguranje, renoviranje potencijalno, odnosno amortizacija... Tako da na kraju tih 5% izadje na 2% što ljudi pričaju ovde. Jedino je tu potencijalni rast cene nekretnine, ali generalno sa sadašnjim cenama povrat je smešan.
 
Upravo sam o tome pričao. Za život nije al za rentu prolazi.
Ako je dvosoban od 45m2 taman za dvoje Il troje, to je oko 60K i lagano može za 300e mesečno, 3600 godišnje, to je ROI od 6%.
Kad ti dosadi zavaljaš drugom.
Izdavanje krš stanova u Borči, Ovči, Miljakovcu i Sremčici je prolazilo za vreme Rusa, kada su stanodavci davali otkaze dugogodišnjim stanarima, pa su oni iz centra grada odlazili u nedođiju, tek da se negde smeste (jer je bila ogromna potražnja za stanovima, a ponuda nikakva).

Pre Rusa, stanovi u ovako udaljenim naseljima su se izdavali vrlo teško. Mnogo pametnija i sigurnija opcija je dodati još nešto novca, pa kupiti garsonjeru u strogom centru i rentati na dan. Nikakav luksuz, solidan stan male kvadrature u užem centru super prolazi, uvek, računi su minimalni, a imaš masu studenata, specijalizanata, doktoranata kojima treba stan na dan kada završavaju obaveze na fakultetu, imaju praksu i slično. Turistima se super isplati jer za 400 EUR dobiju pristojan smeštaj za dve osobe za 10 dana.

Lično ne bih sada ulagala, ko voli da rizikuje i ima vremena za to, super.
 
Poslednja izmena:
Izdavanje krš stanova u Borči, Ovči, Miljakovcu i Sremčici je prolazilo za vreme Rusa, kada su stanodavci davali otkaze dugogodišnjim stanarima, pa su oni iz centra grada odlazili u nedođiju, tek da se negde smeste (jer je bila ogromna potražnja za stanovima, a ponuda nikakva).

Pre Rusa, stanovi u ovako udaljenim naseljima su se izdavali vrlo teško. Mnogo pametnija i sigurnija opcija je dodati još nešto novca, pa kupiti garsonjeru u strogom centru i rentati na dan. Nikakav luksuz, solidan stan male kvadrature u užem centru super prolazi, uvek, računi su minimalni, a imaš masu studenata, specijalizanata, doktoranata kojima treba stan na dan kada završavaju obaveze na fakultetu, imaju praksu i slično. Turistima se super isplati jer za 400 EUR dobiju pristojan smeštaj za dve osobe za 10 dana.

Lično ne bih sada ulagala, ko voli da rizikuje i ima vremena za to, super.
Garsonjeru u centru, za koju sam 2008. dobijao 300e sam 2015/16 jedva uspevao za 180e da izdam.
Narod nije imao para.
Dakle kao da sad ulupate 150K u stan koji vam odbacuje 500e na primer, vam za nekoliko godina može odbacivati 300, budite u životu spremni i na tu varijantu.
Slažem se da je mala gajba u centru sigurna jer će nešto (koliko, to niko ne zna) prihodovati, i lako se prodati
Sve vam je to jedan veliki ringišpil, šta će biti sutra, Bog otac zna.
Zato što reče neko, ako si i zaradio neku lovu, nemoj ulupati sve pare u cigle: idi putuj, zezaj se, uživaj sa porodicom i prijateljima, uloži u obrazovanje i sebe i dece ako ih imaš, ostavi neku kintu sa strane ako dođu crni dani i zadesi te neka bolest daleko bilo..prođe život očas posla. Da ne bude posle: šta si radio ništa, gde si bio nigde.
Životni savet br 2.(Odnosi se na ljude koji već imaju stan pa razmatraju kupovinu još jednog kao investiciju)
 
Poslednja izmena:
Molim da ti i Defke otvorite agencije za konsalting, pa da Vas posetim, da i meni malo svane u zivotu ;) a i ne samo meni, vec i Hristijani, Perici, Nikiju, Chikiju i Vivijani 🤣
 
Garsonjeru u centru, za koju sam 2008. dobijao 300e sam 2015/16 jedva uspevao za 180e da izdam.
Narod nije imao para.
Dakle kao da sad ulupate 150K u stan koji vam odbacuje 500e na primer, vam za nekoliko godina može odbacivati 300, budite u životu spremni i na tu varijantu.
Slažem se da je mala gajba u centru sigurna jer će nešto (koliko, to niko ne zna) prihodovati, i lako se prodati
Sve vam je to jedan veliki ringišpil, šta će biti sutra, Bog otac zna.
Zato što reče neko, ako si i zaradio neku lovu, nemoj ulupati sve pare u cigle: idi putuj, zezaj se, uživaj sa porodicom i prijateljima, uloži u obrazovanje i sebe i dece ako ih imaš, ostavi neku kintu sa strane ako dođu crni dani i zadesi te neka bolest daleko bilo..prođe život očas posla. Da ne bude posle: šta si radio ništa, gde si bio nigde.
Životni savet br 2.(Odnosi se na ljude koji već imaju stan pa razmatraju kupovinu još jednog kao investiciju)
Verujem da je u tom periodu turista bilo mnogo mnogo manje nego sada zbog opšte krize, ali uvek imaš te studente na daljinu, specijalizante na medicini, doktorante koji iznajmljuju stanove na dan. Mnogo privatnih fakulteta nudi opciju studiranja na daljinu, pa studenti dolaze u Beograd samo na praksu i u toku ispitnih rokova. Specijalizanti i doktoranti uglavnom imaju blok nastavu koja traje pet šest dana, ne isplati im se da zakupe stanove dugoročno.
 
Umesto krs stana na periferiji kupite sredjen stan u centru.

Umesto da nemate para imajte para.

Zapratite me za vise zivotnih saveta.
Garsonjeru od 25 kvadrata u solidnom stanju u užem centru možeš da kupiš i za 85.000, isto toliko te košta i neki golubarnik veće kvadrature u Železniku ili na Miljakovcu. Sad ti vidi šta je bolje od ta dva.
 
Defke s Miljakovca nekad bese, pre ce uzeti to pod geslom "Bolje golub(arnik) u ruci, nego garsonjera na grani". Dzaba kavez od 25 kvm, ako ne mogu da se okrenem ;)
Moji su davno stanovali u Bogdana Zerajica, cesto se zaspe u prevozu kad putujes do centra :) dakle, spavaonica i tamo na Miljakovcu i u busu :)
Ali, to je period zivota dok ne kupis nesto bolje... kao tvoj Cerak vinogradi, recimo.
 
Garsonjeru od 25 kvadrata u solidnom stanju u užem centru možeš da kupiš i za 85.000, isto toliko te košta i neki golubarnik veće kvadrature u Železniku ili na Miljakovcu. Sad ti vidi šta je bolje od ta dva.
Gde majke ti, daj jedan oglas, a da nije suteren ili nisko prizemlje
 
Defke s Miljakovca nekad bese, pre ce uzeti to pod geslom "Bolje golub(arnik) u ruci, nego garsonjera na grani". Dzaba kavez od 25 kvm, ako ne mogu da se okrenem ;)
Moji su davno stanovali u Bogdana Zerajica, cesto se zaspe u prevozu kad putujes do centra :) dakle, spavaonica i tamo na Miljakovcu i u busu :)
Ali, to je period zivota dok ne kupis nesto bolje... kao tvoj Cerak vinogradi, recimo.
Hehe, ja sam se bas u Bogdana Zerajica rodio :)
 
Defke s Miljakovca nekad bese, pre ce uzeti to pod geslom "Bolje golub(arnik) u ruci, nego garsonjera na grani". Dzaba kavez od 25 kvm, ako ne mogu da se okrenem ;)
Moji su davno stanovali u Bogdana Zerajica, cesto se zaspe u prevozu kad putujes do centra :) dakle, spavaonica i tamo na Miljakovcu i u busu :)
Ali, to je period zivota dok ne kupis nesto bolje... kao tvoj Cerak vinogradi, recimo.
Ljudi koji dolaze u Beograd zbog faksa ili da gledaju istorijske znamenitosti, nisu došli da bi sedeli u stanu, već ili da bi završavali posao koji je razlog dolaska ili obilazili Kalemegdan, crkve, hramove i slično.

Njima taj stan na dan služi kao apartman da u njemu prespavaju. Baš ih briga što ima 25 kvadrata, sasvim dovoljno da prespavaš i da se okupaš. U stan obično dođu tek kasno uveče.
 
Vrh