Šta je novo?

Cene nekretnina

Pa to je vec realno - 10 miliona nocenja u bg jer ce brzi voz biti zanimljiv porodicama da se provozaju do Beograda radi voznje kao takve, i usput da vide fontanu.

Realno 27k ljudi dnevno. Nista nedostizno realno. Imacemo dva nova aerodroma. Metro, BNV, brzu prugu, nacionalnu avio kompaniju, sredjene reke, gondolu, gomilu autoputeva i ko zna sta jos sve ne do 2025-2030. Verovatno ce do 2030. biti zavrsena brza pruga i ka CG ili Grckoj. Naravno da je Beograd izuzetno perspektivan grad i ove cene nekretnina sto danas imamo su zaista smesno niske.

Da li ocekujes pausalni porez od 3000 dinara godisnje i za mesecno izdavanje stanova?
Sta sprecava da vlasnici koji izdaju stanove na crno na mesecnom nivou se registruju za stan na dan i placaju 25e godisnje porez?
Ne znam zaista nisam ja smisljao te poreze i namete. Ja da sam se pitao drugacije i mnogo vise bi naplacivali.
 
Hunchback":16orbm7t je napisao(la):
Ako legalizujemo marihuanu i prostituciju mozda i pohrle turisti sa tanjim dzepom.
Pa zar to vec i nije legalno I zar to nije glavni razlog posete turista? Uredjenost grada, kulturno istorijska ponuda sigurno nije a na zalost ni BNV… ozbiljno govoreci svakoj normalnoj zemlji treba da bude mnogo veci interes u hotelima jer oni zaposljavalju gomile ljudi, u sistemu su PDVa a ne uglavnom divlje izdavanje stanova na dan. Mnogi gradovi su to vec krenuli da redukuju ali dok je ove vlasti sigurno ostaje ovako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Београд је прецењен као туристичка дестинација, а сам утицај туризма на цену некретнина може да буде негативан. Ретко ко жели да купи стан у згради са хостелом и онда се ту цене обарају и обично на крају све станове покупује исти "бизнисмен" који већ држи хостел.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862262#p862262:2aablo2w je napisao(la):
vradovic » Pon Jul 05, 2021 2:55 am[/url]":2aablo2w]
Da li ocekujes pausalni porez od 3000 dinara godisnje i za mesecno izdavanje stanova?
Sta sprecava da vlasnici koji izdaju stanove na crno na mesecnom nivou se registruju za stan na dan i placaju 25e godisnje porez?
Ne znam zaista nisam ja smisljao te poreze i namete. Ja da sam se pitao drugacije i mnogo vise bi naplacivali.

Moguce da nisi smisljao poreze, ali definitivno umes da predvidjas buducnost. Koje je tvoje predvidjanje za uticaj budzetskog deficita na stopu poreza za dugorocno rentanje stanova, stopu poreza na nekretnine i ostale dazbine koje se moraju uzeti u razmatranje prilikom donosenja odlucke u investiranje u nekretninu radi daljeg izdavanja?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862262#p862262:2aablo2w je napisao(la):
vradovic » Pon Jul 05, 2021 2:55 am[/url]":2aablo2w]
Pa to je vec realno - 10 miliona nocenja u bg jer ce brzi voz biti zanimljiv porodicama da se provozaju do Beograda radi voznje kao takve, i usput da vide fontanu.

Realno 27k ljudi dnevno. Nista nedostizno realno. Imacemo dva nova aerodroma. Metro, BNV, brzu prugu, nacionalnu avio kompaniju, sredjene reke, gondolu, gomilu autoputeva i ko zna sta jos sve ne do 2025-2030. Verovatno ce do 2030. biti zavrsena brza pruga i ka CG ili Grckoj. Naravno da je Beograd izuzetno perspektivan grad i ove cene nekretnina sto danas imamo su zaista smesno niske.

Realno, BG jedva dosao do 2700 turista dnevno i to samo jednom u svojoj istoriji, samo jedne jedine godine od kako postoji. Ako govorimo o 27.000, zasto ne bismo govorili i od 270.000 turista dnevno?

Pruga koja je brza samo u odnosu na druge pruge u Srbiji ce biti generator backpack turista koji ne placaju nista jer kampuju i/ili cauchsurfuju sve dok nakon 3.5h od BUD do BEG ne bude trebalo jos 1h do npr bgh2o/fontane/najlepseg recnog setalista na svetu/gondole koja menja demode drvece

To sto nam je aviokompanija nacionalna pa radi pricing po "dodjem ti" principima uz dogovaranje cene i monopola na npr BEG-TGD/TIV i zabranu konkurencije, nam samo odmaze u dovodjenu turista.

Sto se metroa tice, verovatnoca da bude prvih putnika do 2030. tezi nuli. Sa druge strane, kada ga i bude abice ga, bice razlog manje da neko pozeli da plati 5k m2 da bi ziveo u zagadjenom centru/nbg-u gledajuci u bgh2o demit solitere kad moze ziveti na perifieriji i ici metro-om na posao.

A tek kad udjemo u EU, hoce li EU da nagrne da placa 5k m2 u BG h2o, ili ce Srbi da nagrnu u EU umesto u BG?

Malo je neozbiljno uzimati neka prorocnstva kao aksiome, imati alo kao izvor, i apstrahovati i sve druge faktore koji uticu na formiranje cene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862099#p862099:3b8pdhih je napisao(la):
vradovic » Ned Jul 04, 2021 5:36 am[/url]":3b8pdhih]
Moje licno misljenje je da ubrzano idemo ka 5.000 eura po m2 da je prosek u sirem centru Bg. To ce se sigurno desiti. Takodje ima i veliki broj novih stanova koji se grade (da nije toga vec bi odavno bili na 5k po m2) ali definitivno udaramo u 5k.

Ok, procitao sam celu matematiku... Ali.. U Budimpesti su i pored tih 60M turista stanovi oko 2900 u centru i 1900 na periferiji. Plus metro, plus EU, plus skoro duplo vece prosecne plate, plus C++... Ne vidim ama bas ni jednu veliku prednost Beograda, pa da stanovi budu 60% skuplji od Budimpeste.

I ti turisti sto nam dolaze, kladio bih se da ce velika vecina preziva na -ic,-ov ili -ski. Nasa dijaspora su uglavnom fizikalci, ne znam odakle pretpostavka da mogu da kupe 50 stanova... Matematika moze svasta, al hajde da izracunamo koliko to moze da se ustedi za 10,20 godina u inostranstvu. Ne znam... ja da sam sad stranac koji treba da bira, mislim da bih pre uzeo budimpestu, pa i da je duplo skuplja, ovu zemlju stranci vide kao ratnu zonu, grad bombardovan pre 20ak god.
 
Nasi ljudi su generalno navikli na nas i poznato imn je i ne znam bas nikog u dijaspori koji je kupio ili zeli da kupi stan u Budimpesti. To vise razmisljamo mi koji gledamo siru sliku, a ima i toga da em sto je stan u centru skoro duplo skuplji em je i porez nekoliko puta veci. Plus ako izdajes nema na crno kao kod nas i plus treba ti obezbedjenje za taj stan jer sutra moze da bude demoliran.

Metro, BNV, brzu prugu, nacionalnu avio kompaniju, sredjene reke, gondolu, gomilu autoputeva i ko zna sta jos sve ne do 2025-2030.

Zaboravljas da pricas o Srbiji. Iako imamo potencijala tesko da ce se stvari brzo razvijati. Pa BNV nece biti zavrsen do 2030, a kamoli metro koji moze dovesti do umanjenja cena ali isto tako i do povecanja cena odredjenih delova grada.
 
mariks":140lldaw je napisao(la):
Nasi ljudi su generalno navikli na nas i poznato imn je i ne znam bas nikog u dijaspori koji je kupio ili zeli da kupi stan u Budimpesti. To vise razmisljamo mi koji gledamo siru sliku, a ima i toga da em sto je stan u centru skoro duplo skuplji em je i porez nekoliko puta veci. Plus ako izdajes nema na crno kao kod nas i plus treba ti obezbedjenje za taj stan jer sutra moze da bude demoliran.

Metro, BNV, brzu prugu, nacionalnu avio kompaniju, sredjene reke, gondolu, gomilu autoputeva i ko zna sta jos sve ne do 2025-2030.

Zaboravljas da pricas o Srbiji. Iako imamo potencijala tesko da ce se stvari brzo razvijati. Pa BNV nece biti zavrsen do 2030, a kamoli metro koji moze dovesti do umanjenja cena ali isto tako i do povecanja cena odredjenih delova grada.

Ja evo ne poznajem nikoga ko je u dijaspori, a da zeli da zarobi svoj kapital u zidove u zemlji poput Srbije. Ali neciji licni uzorci su isuvise mali za neku pouzdanu statistiku.

Zasto bi neko izdavao na crno u Budimpesti? Oni nemaju 25e godisnji porez?

Airbnb primera radi refundira troskove demoliranja u uredjenim zemljama. Srbija naravno nije na tom spisku i stanodavac.

Metro ce povecati cene na Makisu i dumpovati u centru/nbg/bbrdu i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862262#p862262:sufroiwa je napisao(la):
vradovic » Pon Jul 05, 2021 3:55 am[/url]":sufroiwa]
Pa to je vec realno - 10 miliona nocenja u bg jer ce brzi voz biti zanimljiv porodicama da se provozaju do Beograda radi voznje kao takve, i usput da vide fontanu.

Realno 27k ljudi dnevno. Nista nedostizno realno. Imacemo dva nova aerodroma. Metro, BNV, brzu prugu, nacionalnu avio kompaniju, sredjene reke, gondolu, gomilu autoputeva i ko zna sta jos sve ne do 2025-2030. Verovatno ce do 2030. biti zavrsena brza pruga i ka CG ili Grckoj. Naravno da je Beograd izuzetno perspektivan grad i ove cene nekretnina sto danas imamo su zaista smesno niske.

Da li ocekujes pausalni porez od 3000 dinara godisnje i za mesecno izdavanje stanova?
Sta sprecava da vlasnici koji izdaju stanove na crno na mesecnom nivou se registruju za stan na dan i placaju 25e godisnje porez?
Ne znam zaista nisam ja smisljao te poreze i namete. Ja da sam se pitao drugacije i mnogo vise bi naplacivali.


Dobro covece dokle vise ti da trolujes i spamujes ovde. Dokle ovolika kolicina gluposti koje pises? Idi nadji zivot ako vec imas to sto pricas da imas. Neces sigurno tolikim pisanjem, forsiranjem i smaranjem ovde postici da cena bude 5000 EVRA sto stalno pises i pricas, ne utice se odavde sa ovog foruma na trziste tako kako ti zelis svojim zeljicama i morbidnim piskaranjem.

Ocigledno da si cg porekla, jer tolika demagogija, taj nacin komunikacije i sve ostalo.... no koment. I da, ono najvaznije ne kaze se eura eura eura, sto stalno pises, vec EVRA!!! Zato sam napisao i gore velikim slovima ime valute. Mozda ce zaista i vredeti stanovi 5000 eura, ali niko nece imati da ih kupi tom valutom. Eto mozda ti se to ostvari.

A sto se tice Bnv.. pa jel moze gore, jadnije i smesnije? Najobicnije socijalne dulitare, sa puklim i sarenim najjeftinijim dulit fasadama... sve najsocijalnije na njima i u njima... o cemu bre ovde bilo ko prica, kad u Ovci ima bolje i kvalitetnije opremljenih zgrada i stanova.

Ovo vazi i za druge trolere, koji misle da ce preko ovog foruma uticati na trziste i da njihove nekretnine bogu iza nogu mogu da prodaju makar za garsonjetu u centru Bg koja ce da im vredi 10000 po kvadratu.... koje besmislice stvarno....

Cene ce padati i tacka. Pola Vracara se do pre 4 godine kupovalo za 1800 evra pri kraju izgradnje.. i to pricam o top zgradama. to ce se desiti i opet... ne tako brzo, ali za 2 godine sigurno, ovo ce tako da eksplodira da je to nerealno, isto kao sto je nerealno sve ovo sada sa trzistem u ovom provincijskom iskasapljenom gradu!
 
gamblerNBG":1264arcq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862099#p862099 je napisao(la):
vradovic » Ned Jul 04, 2021 5:36 am[/url]":1264arcq]
Moje licno misljenje je da ubrzano idemo ka 5.000 eura po m2 da je prosek u sirem centru Bg. To ce se sigurno desiti. Takodje ima i veliki broj novih stanova koji se grade (da nije toga vec bi odavno bili na 5k po m2) ali definitivno udaramo u 5k.

Ok, procitao sam celu matematiku... Ali.. U Budimpesti su i pored tih 60M turista stanovi oko 2900 u centru i 1900 na periferiji. Plus metro, plus EU, plus skoro duplo vece prosecne plate, plus C++... Ne vidim ama bas ni jednu veliku prednost Beograda, pa da stanovi budu 60% skuplji od Budimpeste.

I ti turisti sto nam dolaze, kladio bih se da ce velika vecina preziva na -ic,-ov ili -ski. Nasa dijaspora su uglavnom fizikalci, ne znam odakle pretpostavka da mogu da kupe 50 stanova... Matematika moze svasta, al hajde da izracunamo koliko to moze da se ustedi za 10,20 godina u inostranstvu. Ne znam... ja da sam sad stranac koji treba da bira, mislim da bih pre uzeo budimpestu, pa i da je duplo skuplja, ovu zemlju stranci vide kao ratnu zonu, grad bombardovan pre 20ak god.
Pokusavam da pronadjem logiku zasto ce BG biti skuplji od EU gradova kada bude imao sve ono u cemu zaostaje za tim EU gradovima (dakle u dalekoj buducnosti), ali mi ne ide. Ali to ce nam vradovic objasniti lagano.
 
realnostt":yzf4jfs2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862262#p862262 je napisao(la):
vradovic » Pon Jul 05, 2021 3:55 am[/url]":yzf4jfs2]
Pa to je vec realno - 10 miliona nocenja u bg jer ce brzi voz biti zanimljiv porodicama da se provozaju do Beograda radi voznje kao takve, i usput da vide fontanu.

Realno 27k ljudi dnevno. Nista nedostizno realno. Imacemo dva nova aerodroma. Metro, BNV, brzu prugu, nacionalnu avio kompaniju, sredjene reke, gondolu, gomilu autoputeva i ko zna sta jos sve ne do 2025-2030. Verovatno ce do 2030. biti zavrsena brza pruga i ka CG ili Grckoj. Naravno da je Beograd izuzetno perspektivan grad i ove cene nekretnina sto danas imamo su zaista smesno niske.

Da li ocekujes pausalni porez od 3000 dinara godisnje i za mesecno izdavanje stanova?
Sta sprecava da vlasnici koji izdaju stanove na crno na mesecnom nivou se registruju za stan na dan i placaju 25e godisnje porez?
Ne znam zaista nisam ja smisljao te poreze i namete. Ja da sam se pitao drugacije i mnogo vise bi naplacivali.


Dobro covece dokle vise ti da trolujes i spamujes ovde. Dokle ovolika kolicina gluposti koje pises? Idi nadji zivot ako vec imas to sto pricas da imas. Neces sigurno tolikim pisanjem, forsiranjem i smaranjem ovde postici da cena bude 5000 EVRA sto stalno pises i pricas, ne utice se odavde sa ovog foruma na trziste tako kako ti zelis svojim zeljicama i morbidnim piskaranjem.

Ocigledno da si cg porekla, jer tolika demagogija, taj nacin komunikacije i sve ostalo.... no koment. I da, ono najvaznije ne kaze se eura eura eura, sto stalno pises, vec EVRA!!! Zato sam napisao i gore velikim slovima ime valute. Mozda ce zaista i vredeti stanovi 5000 eura, ali niko nece imati da ih kupi tom valutom. Eto mozda ti se to ostvari.

A sto se tice Bnv.. pa jel moze gore, jadnije i smesnije? Najobicnije socijalne dulitare, sa puklim i sarenim najjeftinijim dulit fasadama... sve najsocijalnije na njima i u njima... o cemu bre ovde bilo ko prica, kad u Ovci ima bolje i kvalitetnije opremljenih zgrada i stanova.

Ovo vazi i za druge trolere, koji misle da ce preko ovog foruma uticati na trziste i da njihove nekretnine bogu iza nogu mogu da prodaju makar za garsonjetu u centru Bg koja ce da im vredi 10000 po kvadratu.... koje besmislice stvarno....

Cene ce padati i tacka. Pola Vracara se do pre 4 godine kupovalo za 1800 evra pri kraju izgradnje.. i to pricam o top zgradama. to ce se desiti i opet... ne tako brzo, ali za 2 godine sigurno, ovo ce tako da eksplodira da je to nerealno, isto kao sto je nerealno sve ovo sada sa trzistem u ovom provincijskom iskasapljenom gradu!

Ako Ilon Mask utice na cene kripto valuta svakim svojim tvitom, zasto Vradovic ne bi uticao na cene nekretnina preko beobuilda?

Vradovic je investirao novac u to sto zagovara, tako da se to ne moze nazvati trolovanjem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862319#p862319:blugpsfm je napisao(la):
MrGood2016 » Pon Jul 05, 2021 12:00 pm[/url]":blugpsfm]
realnostt":blugpsfm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862262#p862262 je napisao(la):
vradovic » Pon Jul 05, 2021 3:55 am[/url]":blugpsfm]
Pa to je vec realno - 10 miliona nocenja u bg jer ce brzi voz biti zanimljiv porodicama da se provozaju do Beograda radi voznje kao takve, i usput da vide fontanu.

Realno 27k ljudi dnevno. Nista nedostizno realno. Imacemo dva nova aerodroma. Metro, BNV, brzu prugu, nacionalnu avio kompaniju, sredjene reke, gondolu, gomilu autoputeva i ko zna sta jos sve ne do 2025-2030. Verovatno ce do 2030. biti zavrsena brza pruga i ka CG ili Grckoj. Naravno da je Beograd izuzetno perspektivan grad i ove cene nekretnina sto danas imamo su zaista smesno niske.

Da li ocekujes pausalni porez od 3000 dinara godisnje i za mesecno izdavanje stanova?
Sta sprecava da vlasnici koji izdaju stanove na crno na mesecnom nivou se registruju za stan na dan i placaju 25e godisnje porez?
Ne znam zaista nisam ja smisljao te poreze i namete. Ja da sam se pitao drugacije i mnogo vise bi naplacivali.


Dobro covece dokle vise ti da trolujes i spamujes ovde. Dokle ovolika kolicina gluposti koje pises? Idi nadji zivot ako vec imas to sto pricas da imas. Neces sigurno tolikim pisanjem, forsiranjem i smaranjem ovde postici da cena bude 5000 EVRA sto stalno pises i pricas, ne utice se odavde sa ovog foruma na trziste tako kako ti zelis svojim zeljicama i morbidnim piskaranjem.

Ocigledno da si cg porekla, jer tolika demagogija, taj nacin komunikacije i sve ostalo.... no koment. I da, ono najvaznije ne kaze se eura eura eura, sto stalno pises, vec EVRA!!! Zato sam napisao i gore velikim slovima ime valute. Mozda ce zaista i vredeti stanovi 5000 eura, ali niko nece imati da ih kupi tom valutom. Eto mozda ti se to ostvari.

A sto se tice Bnv.. pa jel moze gore, jadnije i smesnije? Najobicnije socijalne dulitare, sa puklim i sarenim najjeftinijim dulit fasadama... sve najsocijalnije na njima i u njima... o cemu bre ovde bilo ko prica, kad u Ovci ima bolje i kvalitetnije opremljenih zgrada i stanova.

Ovo vazi i za druge trolere, koji misle da ce preko ovog foruma uticati na trziste i da njihove nekretnine bogu iza nogu mogu da prodaju makar za garsonjetu u centru Bg koja ce da im vredi 10000 po kvadratu.... koje besmislice stvarno....

Cene ce padati i tacka. Pola Vracara se do pre 4 godine kupovalo za 1800 evra pri kraju izgradnje.. i to pricam o top zgradama. to ce se desiti i opet... ne tako brzo, ali za 2 godine sigurno, ovo ce tako da eksplodira da je to nerealno, isto kao sto je nerealno sve ovo sada sa trzistem u ovom provincijskom iskasapljenom gradu!

Ako Ilon Mask utice na cene kripto valuta svakim svojim tvitom, zasto Vradovic ne bi uticao na cene nekretnina preko beobuilda?

Vradovic je investirao novac u to sto zagovara, tako da se to ne moze nazvati trolovanjem.


Mislim da si i sam svestan koliko ti poredjenje nije relevantno. Ovo nisu ni akcije, ni berza, ni Amerika, ako si ikada bio u toj bransi ili uopste u Americi, a da si video kako stvarno tamo sve funkcionise u biznisu, trebalo bi da znas. Ovde se odvaljuju tolike gluposti, prica i velica ofarbani stiropor tj kamena vuna vauu, na onom ruglu od zgrada, na onom ruglu pored reke. To sto su kupili jeftino pa sad crkavaju ovde da spamuju jer vide da su zaradili, ili te kuce u bogu iza tregera sto im sad vrede od 10000 mozda 50000.... e to moze da se poredi npr sa sitnim kockarima na berzi koji cvokocu dok im rastu akcije. Ne poredite vise ovu seljacku zemlju i trziste sa bilo kojom drugom, jer ovo sve kako je ovde, nigde nema.
 
Ja evo ne poznajem nikoga ko je u dijaspori, a da zeli da zarobi svoj kapital u zidove u zemlji poput Srbije. Ali neciji licni uzorci su isuvise mali za neku pouzdanu statistiku.

Zasto bi neko izdavao na crno u Budimpesti? Oni nemaju 25e godisnji porez?

Airbnb primera radi refundira troskove demoliranja u uredjenim zemljama. Srbija naravno nije na tom spisku i stanodavac.

Metro ce povecati cene na Makisu i dumpovati u centru/nbg/bbrdu i sl.

Istina, uzorci su suvise mali ali je cinjenica da kupuju. Ne znam koliki je porez na airbnb ali je porez na imovinu maximum 3.6e m2 ili 3,6% vrednosti nekretnine u zavisnosti od lokacije. Airbnb ce pokriti troskove demoliranja mozda, a mozda ce neko demolirati stan dok nije niko u njemu. Sa druge strane ko ce voditi sve to ili mislis da je lako otici do budimpeste i predati kljuceve, srediti stan i slicno? A sta ce metro uraditi ostaje da se vidi. Sve ima svoje prednosti i mane, strana nekretnina moze biti dobro ulaganje samo je potrebno vise organizovanja oko izdavanja istih pa su i troskovi veci. Mozda nije lose gledati i Grcku u nekom manjem priobalskom mestu.
 
AirBnB i sve druge "stan na dan" trenutno nisu ni siva već čisto crna ekonomije.

Po obračunima sa paušalcima i frilanserima smo videli da je država gladna para.

Da li će prvo doći po podstanare , tj početi da ozbiljno kontroliše plaćanje poreza, ili naterati AirBnB-ovce da prijave firme i profit... Na kraju će pasti i jedni i drugi, i to će jako udariti finansijsku konstrukciju mnogih.

Da li će naj izvikanije "lux" novogradnje stići i preći 5000€/m2 , verovatno i hoće. Blizu su već. Prosečne cene kvadrata u novogradnji nemaju šanse da dosegnu te brojke. A izuzetno tek prosečna cena kvadrata u globalu.
 
ZABORAVITE izdavanje na dan! Stanari vam neće dati saglasnost.Vradoviću volim da čitam tvoje analize ali izdavanje stanova u Beogradu je neisplativo,privati to.Imaš bolje investicije u nekretnine od toga....
 
Углавном су сви против тога пошто доживљавају то као куплерај.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862328#p862328:3cr7z92r je napisao(la):
unedfined » Pon Jul 05, 2021 12:34 pm[/url]":3cr7z92r]AirBnB i sve druge "stan na dan" trenutno nisu ni siva već čisto crna ekonomije.

Po obračunima sa paušalcima i frilanserima smo videli da je država gladna para.

Da li će prvo doći po podstanare , tj početi da ozbiljno kontroliše plaćanje poreza, ili naterati AirBnB-ovce da prijave firme i profit... Na kraju će pasti i jedni i drugi, i to će jako udariti finansijsku konstrukciju mnogih.

Postoji već paušalno oporezivanje, par hiljada dinara po krevetu godišnje, i izdaješ do mile volje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862099#p862099:1ceqxtou je napisao(la):
vradovic » Ned Jul 04, 2021 5:36 am[/url]":1ceqxtou]
Budimpesta
2019 --->> 61.397.000
2020. --->> 31.644.000

Beograd
2019 --->> 2.000.000
2020 --->> 445.711
Slatko sam se nasmejao :lol: jedino smisleno poređenje je između npr Bukurešta i Budimpešte. Probaj da analiziras te podatke. Beograd ne može da se poredi sa ta dva grada. Evo banalan primer: broj metro prevezenih putnika tamo i ovde.

Budimpešta -->> 409.3 million (2017)
Bukurešt -->> 179.7 million (2018)
Beograd -->> 0 (upisi godinu po izboru)
 
Ja sam jednom vec pitao ovo.
Zasto je Bansko puno stranih vlasnika nekretnina a Stara planina nije?
Zabljak - Golija?
Split - Nis?
Budimpesta - Beograd?

Neko im brani, ima neki proceduralni problem?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862417#p862417:18hshake je napisao(la):
StariPosmatrač » Pon Jul 05, 2021 4:39 pm[/url]":18hshake]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862328#p862328:18hshake je napisao(la):
unedfined » Pon Jul 05, 2021 12:34 pm[/url]":18hshake]AirBnB i sve druge "stan na dan" trenutno nisu ni siva već čisto crna ekonomije.

Po obračunima sa paušalcima i frilanserima smo videli da je država gladna para.

Da li će prvo doći po podstanare , tj početi da ozbiljno kontroliše plaćanje poreza, ili naterati AirBnB-ovce da prijave firme i profit... Na kraju će pasti i jedni i drugi, i to će jako udariti finansijsku konstrukciju mnogih.

Postoji već paušalno oporezivanje, par hiljada dinara po krevetu godišnje, i izdaješ do mile volje.


Obaveza vlasnika apartmana:

1. Uredna prijava boravka gostiju u policiju.
2. Pridržavanje zakonom propisanog kućnog reda.
3. Izdavanje fisklanog računa gostu za boravak u apartmanu, preko pravnog lica sa kojim ima potpisan ugovor.
 
Prijava boravka se vrši uz pomoć servisa eTurista, kućni red mora da se poštuje, a fiskalni račun ti naravno ne treba, niti možeš da ga izdaješ kao fizičko lice...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862458#p862458:1y6fxjws je napisao(la):
StariPosmatrač » Pon Jul 05, 2021 7:55 pm[/url]":1y6fxjws]Prijava boravka se vrši uz pomoć servisa eTurista, kućni red mora da se poštuje, a fiskalni račun ti naravno ne treba, niti možeš da ga izdaješ kao fizičko lice...
Prvo dobrooo prouči problematiku izdavanja stanova pa oda piši....ne možeš da izdaješ kao fizičko lice nego kao pravno lice....tj. možeš ali neću ja da te učim :grand:
 
Nije realnost 18k za tu garnituru. Ceo enterijer u tom stanu kosta jedva 18k sa sve tom garniturom.
 
Vrh