Šta je novo?

Cene nekretnina

Ako krenu da padaju kamate, kreće i recesija, odnosno posledice prethodnog dizanja kamata.
Pa sto? To mi nema logike. Ako krenu kamate na dole onda firme dobijaju jeftin kapital i krecu da se sire. Sto znaci idemo u bull market.
Zatezanje dovodi do recesije. Da su zategli jace nego sad bio bi hard landing ali posto su polagano onda je soft landing.
 
Bilo bi zanimljivo znati info da li su sajtovi za nekretnine doživeli pad posete, sesija, click rate itd. Mozda bi @Wolf mogao da kaže jel beleži pad kod njega na sajtu ili ne, vidim da si postavio GA i GTM 🙂
1694077956775.png


1694077990622.png


1694078024725.png


Rekao bih da nema nekog pada, u proseku, nazalost.
 
Pa sto? To mi nema logike. Ako krenu kamate na dole onda firme dobijaju jeftin kapital i krecu da se sire. Sto znaci idemo u bull market.
Zatezanje dovodi do recesije. Da su zategli jace nego sad bio bi hard landing ali posto su polagano onda je soft landing.
Rezultati dizanja kamata tek treba da se vide, ne funcioniše ekonomija na instant klik. Soft landing je samo drugi naziv za hard landing sa odloženim dejstvom.
 
Mislim da FOMO uvek postoji na obe strane, jer ako zelis da prodas nekretninu i ne zelis da korigujes cenu za 10% recimo, mozes doci u situaciju da za godinu ili 2 moras da spustis 20%. A faktor inflacije je svakako tu. Poenta je sto niko ne zna sta ce se desavati u narednih godinu, dve, tri, ovde se samo predvidja ili nagadja. Kad budem krenuo u konkretne pregovore, javicu kako stoje stvari.
Priča sa prodavcima se generalizuje. Sve zavisi od motiva zašto se prodaje stan. Tu ima 1000 različitih priča. Neki mogu da čekaju, neki ne. Naravno da ih kod njih postoji FOMO, samo što se prodavci ne provlače kroz medijski marketing, retko kad su ciljna grupa. Kupci su mnogo prijemčiviji za isti.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne, lagano ja sve shvatam kada piše razuman, kredibilan čovek.
Kada neko napiše da je nešto čuo, saznao, video ne napadaj nego pusti ljude da pričaju.Ovde smo da čujemo to a ne tvoje vapaje za pažnjom.
Ne napada niko ni tebe za tvoje interpretacije interpretacija koje samo tvoja mikro klika odobrava.
Druze javljas se vec treci put da me napadas iako nikakvu interakciju nismo imali. Kako se to uklapa u ‘ne napada niko ni tebe’ pricu, vas nekoliko bukvalno samo za licne napade i uvrede i zna.

Vrlo je legitimno da dovodim u sumnju to da neki ljudi koji non stop pisu protiv agenata nekako uvek imaju prijateje agente koji im se jadaju. Ne kazem da je svako takvo svedocanstvo laz ali u ovom slucaju bas malo ima tog ‘kredibiliteta’ o kom pricas.
 
Druze javljas se vec treci put da me napadas iako nikakvu interakciju nismo imali. Kako se to uklapa u ‘ne napada niko ni tebe’ pricu, vas nekoliko bukvalno samo za licne napade i uvrede i zna.

Vrlo je legitimno da dovodim u sumnju to da neki ljudi koji non stop pisu protiv agenata nekako uvek imaju prijateje agente koji im se jadaju. Ne kazem da je svako takvo svedocanstvo laz ali u ovom slucaju bas malo ima tog ‘kredibiliteta’ o kom pricas.
Ne glumi žrtvu kad si ti taj koji je dežurni ''spuštač'' i mučno je gledati.
Pusti ljude da pričaju.
Nije slučajno što se tebi obraćam kad si malignitet teme.Ništa tu lično nema, niti ciljano.

Tvoju legitimnost osporavanja si sam sebi nadenuo a tuđi ''kredibilitet'' ne postoji u tvom narativu.
Šuplje i detinjasto.
 
Ne glumi žrtvu kad si ti taj koji je dežurni ''spuštač'' i mučno je gledati.
Pusti ljude da pričaju.
Nije slučajno što se tebi obraćam kad si malignitet teme.Ništa tu lično nema, niti ciljano.

Tvoju legitimnost osporavanja si sam sebi nadenuo a tuđi ''kredibilitet'' ne postoji u tvom narativu.
Šuplje i detinjasto.
Aha znaci ti si white knight ovde, zastitnik ugnjetavanih :)

‘Malignitet teme’ dobro je da nije ista licno. Dobro je pa je otvoreno vredjanje na koje mnogi ovde misle da imaju pravo dobrocudno.

Ja nikome ne branim da pise, kao sto ni vas par nevaspitanuh nece meni zabraniti da pisem, ma koliko agresivni bili.

I ne znam dal je ista detinjastije od ‘ja imam zivot’ nicim izazvanog argumenta lol.
 
Zabrazdili smo kad gledamo posećenost sajtova :) Pa ja prevrtim oglase jednom dnevno, a ne kupujem trenutno. Ko zna koliko ljudi samo gleda kakvo je stanje...
 
Sva sreća pa prodavci mogu da čekaju godinama, za razliku od kupaca. FOMO kod prodavaca ne postoji.
Pa nije baš tako da FOMO ne postoji kod prodavaca. Postoji itekako postoji. Sad kad je tržište usporilo i kad se očekuje pad cena, da li bi ti kao prodavac stavio SADA stan na prodaju ili bi čekao da cene padnu? E to je isto FOMO.
Samo naravno zavisi i od prodavca. Da li prodaje da bi zaradio i da živi od toga ili prodaje ako naiđe neko ko će platiti njegovu zamišljenu cenu...
 
Posećenost sajtova kao argument za bilo šta ima još manju vrednost od argumenta prebrojavanja oglasa na istim.
Zabrazdili smo kad gledamo posećenost sajtova :) Pa ja prevrtim oglase jednom dnevno, a ne kupujem trenutno. Ko zna koliko ljudi samo gleda kakvo je stanje...
Slazem se, i ja samo gledam povremeno kao i mnostvo drugih, svi smo u prolazu. 😄
Ali svakako bismo mogli da izvedemo zakljucak da li je interesovanje opalo ili ne.
 
Ako krenu da padaju kamate, kreće i recesija, odnosno posledice prethodnog dizanja kamata.
Kamate u EU, a samim tim i u Srbiji NEMA da padaju do 2026-te minimum! Nazavisno od ekonomije i recesije i krize!! Glavu dajem! Dok ratuju sa Rusijom, ekonomija im (Evropljanima) nije prioritet. Baš se elita na Zapadu brine da li će Henk ili Dirk moći da uštedi nešto ili će sve da potroši na režije i hranu... Pukoše od brige!
 
Pa nije baš tako da FOMO ne postoji kod prodavaca. Postoji itekako postoji. Sad kad je tržište usporilo i kad se očekuje pad cena, da li bi ti kao prodavac stavio SADA stan na prodaju ili bi čekao da cene padnu? E to je isto FOMO.
Samo naravno zavisi i od prodavca. Da li prodaje da bi zaradio i da živi od toga ili prodaje ako naiđe neko ko će platiti njegovu zamišljenu cenu...
Postoji, odgovorio sam već gore. Ali FOMO marketing uvek cilja kupca. kao što možeš da vidiš na prethodnim stranama, neko je objavio par US agenata sa TikToka koji ubeđuju kupce da kupuju po ovim cenama i kamatama.
 
Aha znaci ti si white knight ovde, zastitnik ugnjetavanih :)

‘Malignitet teme’ dobro je da nije ista licno. Dobro je pa je otvoreno vredjanje na koje mnogi ovde misle da imaju pravo dobrocudno.

Ja nikome ne branim da pise, kao sto ni vas par nevaspitanuh nece meni zabraniti da pisem, ma koliko agresivni bili.

I ne znam dal je ista detinjastije od ‘ja imam zivot’ nicim izazvanog argumenta lol.
Evo , sad smo nevaspitani, agresivni...imaš još neki edit da dodaš?

Biće sve ok Defke, jel ti treba zagrljaj?

Jedna trivia za tebe, tema je ''Cene nekretnina'' a ne ''Uticaj adolescentskih trauma na socijalnu integraciju''
 
Evo , sad smo nevaspitani, agresivni...imaš još neki edit da dodaš?

Biće sve ok Defke, jel ti treba zagrljaj?

Jedna trivia za tebe, tema je ''Cene nekretnina'' a ne ''Uticaj adolescentskih trauma na socijalnu integraciju''
Ne znam koliko je vredjanje i napadanje nekoga ko ti se nije ni obratio znak izuzetne socijalne integrisanosti.

Nevaspitanosti i agresivnosti definitivno jeste 🤷🏻‍♂️

Ne treba meni zagrljaj kao sto je tebi ovaj izliv besa i frustracije trebao.

I kad smo kod teme, mogao bi nesto i da napises na istu, a ne da glumis nepozvanog vaspitaca.
 
Ne znam koliko je vredjanje i napadanje nekoga ko ti se nije ni obratio znak izuzetne socijalne integrisanosti.

Nevaspitanosti i agresivnosti definitivno jeste 🤷🏻‍♂️

Ne treba meni zagrljaj kao sto je tebi ovaj izliv besa i frustracije trebao.

I kad smo kod teme, mogao bi nesto i da napises na istu, a ne da glumis nepozvanog vaspitaca.
E super si ovo napisao, nemam šta da dodam.
Samo mnogo se lolo projektuješ se kroz sve što pišeš, sve što pišeš o meni ti ustvari radiš drugima.

Nek tvoja bude zadnja Defke, tebi je ovo ipak potreba . Vidim da si potrešen.🫂
 
Pa sto? To mi nema logike. Ako krenu kamate na dole onda firme dobijaju jeftin kapital i krecu da se sire. Sto znaci idemo u bull market.
Zatezanje dovodi do recesije. Da su zategli jace nego sad bio bi hard landing ali posto su polagano onda je soft landing.
Zato sto kamate i nece krenuti na dole dok ekonomija ne propisi majcino mleko i ne krenu da pljuste otkazi.

Nece oni obarati kamatu eto cisto zbog kamate. Inflacija je daleko od ciljanih 2%. Cak ima najava da se promeni komplet politika i da se cilja 3% ubuduce, srecom jos nije zazivela ideja.




Videcemo kako ce se kretati inflatorni pritisci od Novembra, kada poskupi struja jos 10% i poskupi akciza na gorivo 8%.

Ocekujes da proizvodi i usluge pojeftine mozda ?

Da li ocekujes da gorivo i energenti mozda pojeftine ?

Koliko ja videh juce, Rusi i Saudijci su smanjili proizvodnju i odma je cena otisla gore, preko 90 USD za barel sada, a sezona povecanje potrosnje energenata nije ni pocela

 
E super si ovo napisao, nemam šta da dodam.
Samo mnogo se lolo projektuješ se kroz sve što pišeš, sve što pišeš o meni ti ustvari radiš drugima.

Nek tvoja bude zadnja Defke, tebi je ovo ipak potreba . Vidim da si potrešen.🫂
Ja generalno napadam tezu, ne osobu. Ne znam zasto je toliko komplikovano razdvojiti ta dva, i kako je to isto ovome sto ti sad radis. Procitaj ovaj niz kad se malo priberes i smiris pa vidi da li i dalje zvucis sebi kao pozitivac.

I opet, smesno je da govoris o potresenosti i potrebi, a sam si se nakacio i spustio ovo na licno prepucavanje. Imas ignore dugme ako si preosetljiv, za ovim nema potrebe 👋🏻
 
Vrh