Defke, prijatelju, ne umeš ti da debatuješ tako da nešto naučiš ili sa ciljem da se dođe do nekog opšteg razumevanja situacije, već samo da pokušaš da izguraš svoje, ali i to radiš solidno loše.
1. Počne diskusija oko toga što sam napisao da je zajednička stvar pred obe krize bilo to što je narod ostao bez para i što su KS bile visoke.
2. Prvo tvrdis da nisu bile visoke - pokažem ti da su se kretale 14, pa 8, pa 6, pa 4 % u periodu 2008. - 2016.
3. Onda ubacuješ mamac da je euribor bio nizak (koga zabole, priča se o finalnom trošku za korisnika)
4. Onda pričaš kako su "ljudi tada bili navikli na visoke stope, jer je i pre krize bilo teško" (kao da nema veze kad ti skoči stopa sa 7-8 na 14
5. Onda pričaš kako su uzroci za krize potpuno različiti (kao da je to bitno za ovo što pričam; ako bude požar i izgori zgrada, da li je bitno što je neko ostavio plin, ili je bio kvar na instalacijama ili što su kasnili vatrogasci)
6. I sve vreme ubacuješ neke nebitne aspekte u priču (u datom trenutku nebitne) i oko toga širiš dalje diskusiju. Pojednostavi druže sebi u glavi i pričaj o suštini, pa onda kad to savladaš bavi se detaljima.
Okreni se oko sebe i pokušaj da skapiraš u kom smo trenutku na krivama. Džabe bacaš statističke prašine "plate su porasle". Dovoljni su ti pokazatelji da je pad u maloprodajama, da Maksi sve više robe stavlja na akciju.
Ako tvrdiš i posle svega toga da narod ima para da kupuje stanove po ovim cenama i kamatnim stopama, srećno