Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Molim vas ako mozete da prestanete da spajate STF i SNS u svakom postu, nije to nikakav validan argument u vasu korist protiv Stefana ako ste u raspravi sa njim.

Malo je lako koristiti to oruzje.
 
Ovo je politicki projekat i kada neko ko je partijski pacov prica nesto u korist politickog projekta to treba jasno istaci jer su u tom slucaju motivi ocigledni.
 
Ja eto, ne mislim da je "partijski pacov" već da treba da im vrati knjižicu jer mu nije mesto među njima.
Svoje mišljenje o njemu sam izgradio na osnovu jedne druge teme (nije most na Adi).
Da stvarno hoću da ga brukam, pre bih to drugo potezao :)

I verujem da je više za BnV zbog tog nerazumnog stava "samo nek se gradi", nego zbog te bedne interesne grupe.
 
11807_blicstrip2504cmyk.jpg
 
"AV je dobio mandat da bude premije zemlje a ne da se bavi urbanizam beograda i pravi privatne dilove sa arapima na štetu građana a pogotovu ne da se bavi despot gradom.

Tako da ovo stvarno niko nije tražio od AV"

Da li je moguce da ne primecujete nelogicnost (u najmanju ruku) u svom razmisljanju?
Volite demokratiju, ali ne volite kad pobedi neko ko nije "vas"...

AV je dobio mandat za sve na svakim izborima na svim nivoima od 2012. do danas... Ako vam se to ne svidja vi ste protivnici demokratije jer ne prihvatate vladanje vecine naroda koji je svog kandidata postavio na odredjeno mesto... AV je kandidovao BNV jos od 2008. cini mi se... Dovodio bivseg gradonacelnika Njujorka i dobio izbore na toj temi medju mnogim temama koje je kandidovao...

Sve priznajem, ali ne dozvoljavam da se pravite naivni i prevareni... Demokratija je sistem u kojem zivimo i naucimo da trpimo posledice...

Ovo pisem krajnje hladno iako sam besan zbog 99% poteza koje je napravio na vlasti, ali ja za razliku od vas prihvatam, tj. mirim se sa voljom vecine... To je istinska demokratija... :)

Izvinjavam se zbog ofiranje teme malo (mada je sve povezano i sa politikom) ali ja danima trazim neki primerak zgrade koja bi se vise svidela protivnicima ovih zgada i niko da predlozi... Ja ne mogu da predlozim nista, jer nemam ukus, meni su NBG blokovi simbol lepog zivota... :)
 
Toliko mašiš šta je istinska demokratija, da kao da si nihilista, al' i to max iz 19. veka :lol:.

Razumeli smo tvoju tezu još prvi put, aj' malo odmori i pusti nas "tihu većinu" da čitamo o ovom projektu nešto konkretno, a ne tvoje pubertetske zablude o značenju i suštini demokratije iznova i iznova u pedeset alotropskih modifikacija...
 
severian":1yfrxd2t je napisao(la):
Toliko mašiš šta je istinska demokratija, da kao da si nihilista, al' i to max iz 19. veka :lol:.

Razumeli smo tvoju tezu još prvi put, aj' malo odmori i pusti nas "tihu većinu" da čitamo o ovom projektu nešto konkretno, a ne tvoje pubertetske zablude o značenju i suštini demokratije iznova i iznova u pedeset alotropskih modifikacija...

Eh, nisi ni toliko fin da mene pubertetliju urazumis i objasnis sta je istinska demokratija... Nastavi ti da citas i uzivaj...
Ja vas necu vise mraciti, citacu vas kako po hiljaditi put kukate na zlu sudbinu koja vam je dovela AV koji vam je upropastio voljeni Beograd...
 
relja":2mwx6h5u je napisao(la):

Куме Реља, зармишљам да мења ник. :D
relja":2mwx6h5u je napisao(la):
Otkucao si nešto što nije tačno. U Beogradu postoje zgrade koje po obliku pomalo liče na ove vaše, ali je zapravo sve različito.

Наравно да је све различито. Причали смо о сегменту објекта који је могуће поредити - каскадне терасе. Ти кажеш да то не фукционише у БГ, ја кажем да функционише. Боравио сам на оба примера која сам навео. Најлепша јутра уз новине, кафу и лепу девојку сам провео на вождовачким каскадама.

relja":2mwx6h5u je napisao(la):
I daj, smisli nešto novije od "dvostrukih aršina", "licmerja", "histerisanja", "onanisanja"... evo, tvoj predsednik koristi "zatucanost", to nisi koristio.

Не могу да користим "затуцаност" јер на овом форуму нико није затуцан. Не бавим се демагогијом као политичари.

Igor":2mwx6h5u je napisao(la):
Pogotovo nema smisla jednu do kraja konkretnu temu zatrpavati politickim raspravama koje cesto i nemaju direktnu vezu sa projektom.

Ја покушавам да игноришем све политичке конотације, али то није могуће јер се обавезно нађе нека "поштењачина" да срозава дискусију назад у међустраначка препуцавања. Неки су буквално оптерећени тиме. Иако сам члан странке, далеко сам коректнији од већине "поштених" на овим незгодним темама.
 
...jednom sam se zapitao da li imam dovoljno šlifa za ovu profesiju.
i onda - gledajući raznorazne projekte - vidim da je (skoro) sve reciklaža ideja i da je jako malo inovativnog, originalnog, al' ajde i naleti se na promil genijalnog. -Ali to samo od velikiiih igrača.
Kontejner ideja iz kojeg uzimamo je izgleda prepun i svima dostupan.
Tako meni deluje sve ovo - kontejnerski bajato.
I bahato.
 
Delija imas neki krs od kompa sa jos starijim op sistemom mjenjaj to pod hitno ako pada ovako cesto
 
Igore,

red je da kreneš po kratkom postupku da čistiš ove postove pilićarskog političarenja bez poente koji služe za samozadovoljavanje frustracija pojedinaca a koji zapravo degradiraju svaku moguću komunikaciju.
 
slazem se !
Ma koliko cela prica o BNV bila politicka, ovo je ipak tema o dve potpuno konkretne zgrade, koje su u pocetnim fazama izgradnje.
 
И ја се слажем. Само ако Игор побрише све те постове, понајвише од овог који се жали, у овој теми ће их остати можда 10ак.
 
Nemojte praviti cirkus od sasvim konkretne teme. Imamo priliku da pratimo izgradnju objekta takvog kakav jesti i da komentarisemo te neke segmente a ostalu pricu samo bez licne problematike prebacite u opstu temu u SA
 
Прва и трећа "дереглија" су пароброд "Жупа" и јахта "Драгор", прогуглај, схватићеш зашто су под заштитом државе. Средња је употребљавана као пристан, није одавно под водом, не знам зашто је не уклоне.
 
Delija":33cvz7y6 je napisao(la):
И ја се слажем. Само ако Игор побрише све те постове, понајвише од овог који се жали, у овој теми ће их остати можда 10ак.

Стварно немам ништа против. Нисам ја тај који се љути кад ми Игор обрише пост. :)

Али добро размисли са чим се слажеш. Кад би Игор стварно дословце пратио правила форума, од комплетног броја твојих постова на свим темама заједно, можда би опстало 5-10% онога што није политичка агитација. :wink:
 
Живо ме занима како и за кога ја то "политички агитујем" и шта тај термин значи за тебе?

Свим силама се трудиш да овде атмосферу спуштиш на твој ниво партијског брлога па зато у последње време игноришем две "најпопуларније" расправе. У осталом, ја сам ту причу завршио са оним, знаш ти којим, постом.
 
Ono sto meni bode oci, da se vise ne kritikuje izgled dve kule koje se grade, vec je glavna kritika AAS to sto nije pocelo da se gradi na obodu projekata.
Vise nije kritika vizura Beograda, jer smo videli na slikama da Beograd nema sta da pokaze u tom delu.

Da li je to precutno saglasavanje sa estetikom kula?
Da pitam esteticare i ovde?
 
није, куле су и даље одвратне и Зекс је сасвим јасно доказао да им није место на том делу (као ни Кули) јер апсолутно, визуелно и на сваки други начин штрче и одударају од визуре града и историје дела на коме се налазе. Наравно,вреди напоменути да су и даље ружне саме за себе, асиметричне, прљаво смеђе боје и представљају чисто ругло са којим се ни најружнија зграда у бруталистичком стилу не може поредити.

чињеница да се то не понавља на сваком посту као потпис апсолутно не умањује чињеницу да су зграде одвратне и на потпуно погрешном месту, као што сам сигуран да и ти сам знаш. Такође, боље је питање да ли сте ви "анти-естетичари" одустали од убеђивања како су те зграде у ствари лепе и корисне са 20 спратова висине у дну амфитеатра за визуру Београда будући да још ниједан једини аргумент на ту тему нисам чуо а да пије воду.
 
Дакле, да поновимо: зграда је, речју - одвратна. Приобални рогови.
 
Vrh