Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Да, знам, прочитао сам штошта из тог времена. И што се мене тиче, Милан Недић је частан човек. Уз то и херој Првог светског рата. И Русофил.

Не мрзим ни Милана Аћимовића - да не би њега, холокауст над Јеврејима у Србији би био потпун (политика је вештина могућег, а црвени - они који су раскомадали Пољску у савезу са Хитлером - то никако не воле да признају).

И пусти те линкове где се на знам који месец зове - "свибањ". Ама ни најмање ме не занима када ти Аланфордовци пишу о фашизму и квислинзима:
http://www.erepublik.com/sr/article/sin ... 86622/1/20
 
A za mene je pojam časti jedan Panta Draškić: od adjutanta prestolonaslednika Aleksandra do trupnog oficira u proboju Solunskog fronta, od ministra u kvislinškoj vladi do nemačkog logora.
Što se tiče Nedićevog junaštva: pa mnogo je tada bilo junaka, ali jako malo ih je dobar deo rata provelo po štabovima...

(ako imaš vremena - svibanj se pojavljuje samo u predgovoru :D ... znam da nisi toliko površan)
 
Ok mislim da je dosta offtopica ;)
 
Добар је Панта. А и Недић је могао да одбије Немце... и да остане жив 1944/45 - сведочио би совјетски амбасадор у његову коист. Ал` би усташе можда шетале по Теразијама (трамвај из Земуна возио до моста).

(Доста је офтопика... али и историјске наиве)
 
ok tema je jako jednostavna objekat BW Residences koji je kako kazu u izgradnji pa ako neko prodje neka napravi koju fotku :)
 
Пантограф":2ezms4op je napisao(la):
Добар је Панта. А и Недић је могао да одбије Немце... и да остане жив 1944/45 - сведочио би совјетски амбасадор у његову коист. Ал` би усташе можда шетале по Теразијама (трамвај из Земуна возио до моста).

(Доста је офтопика... али и историјске наиве)
Karađorđeva ulica, ustaša prvi s leva

BGD%201943_zps236jksor.jpg
 
...у окупираном Београду. Док је аеродром Београд (Flughafen Belgrad) био у НДХ. Најбоље да смо их пустили да заведу ред у кругу двојке (што су тражили почетком устанка ЈВО и ових других).
 
Ja i na to imam odgovor, ali neka za sada ostane da se slažemo da se, za sada, ne slažemo.
Zbog off topica...
 
Nema razloga da ne otvorite temu u relax pogotovo sto je sada aktuelizovana ali moze nekog opstijeg karaktera.
 
:D Ne deluje vam cudno da posto su prodali 75% stanova prfe faze rade reviziju projekta?
Od ovih zgrada nece biti NISTA!
 
Djorđe, prodali su 75% od ponuđenih :D
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=z3F_eQ1z1F8[/youtube]
 
Пантограф":pknnw7t7 je napisao(la):
Sve OK, samo ne mogu da shvatim šta ti je Nedić toliko skrivio, a još manje zašto u istu ravan stavljaš poglavnika NDH i čoveka koji je spasao desetine hiljada srpskih izbeglica iz NDH - ukčljučujući i decu (i mnogo Slovenaca pride).
Таман посла да стављам Недића и Павелића у исту раван. Само сам навео прва две имена сарадника окупатора и српског џелата која су ми пала на памет. А кад ћемо већ код стављања у исту раван, сматрам да се Недић и Вучић и те како могу упоредити За почетак, обојица су квислинзи.

Пантограф":pknnw7t7 je napisao(la):
И што се мене тиче, Милан Недић је частан човек.

За мене вала није. Још пре рата је јавно симпатисао нацисте. У то време је два пута је слао Дражу у затвор јер је Дража константно износио отворено антинацистичке антихитлеровске ставове. Недић је најзаслужнији за катастрофалан план одбране Југославије у априлском рату. Уз то је и практично једини српски генерал који је био на слободи и који није поделио судбину својих сабораца.

И још нешто, њега ни случајно не можеш поредити са осталим марионетским управницима у Европи јер у Француској, Холандији, Белгији, Норвешкој...Није било масовних стрељања локалног становништва, није важило правило 100 за једног и није од старта било озбиљног покрета отпора.
 
A sta su ocekivali, naftu ? Nije Srbija Saudijska Arabija. Obicno se pre pobijanja uradi sondiranje i analiza terena... pa znaju sta ih ceka... eto radosti za inverstitora tj. kupca... zbog nepredvidjenih problema sa pobijanjem sipova moracemo da korigujemo cenu i rokove :shok:
 
Na osnovu geotehnickog elaborata se radi proracun temenlja. I verovatno nije nikakva stena, vec dobronosece tlo.
 
Сликано малопре, ради се и у току ноћи:

20151022191408.jpg
 
Vrh