Šta je novo?

Brankov most

433989050_10219785313782001_1014121291096201930_n (1).jpg
 
Ne znam jel bilo, ali sudeći po radovima koje sam video, opet ukidaju levo skretanje s mosta u Pop Lukinu.
 
Pa koji je razlog, kad se - kontrarno i mojim ekspektacijama - pokazalo da to funkcioniśe??

Da neće da počnu da grade podzemnu garažu, pa moraju da suze Popa Luke?
 
Juče oko 19h išao busom ka gradu i vidim zastoj.
Tada su crtali nove linije.
Oko 22h je i dalje bila gužva (do 6 kaplara) u smeru ka gradu.
 
Mislim da su oni prošli put kad su vratili skretanje nešto zeznuli. Pre je bilo sve normalno i autobus je sa stanice išao pravo, nije imao nišu pa da mora da čeka da ga neko pusti.
 
Nisu zeznuli. Pre je bila kratka traka za levo, pa su oni koji skreću blokirali levu traku do pola mosta. Sad je bilo mnogo bolje. To sa autobusima nije pravilo nikakav problem. Bilo je pametno rešenje.
 
Onda je to. Znam da je nešto bilo drugačije.
 
Malopre sam rutinski krenuo sa NBG u garažu koja je odmah gore na uglu Pop Lukine i Maršala Birjuzova, i vidim da su ***** ponovo blokirale to skretanje... trebalo mi je 15 minuta da dođem do garaže u krug i u krug. Dole ispod mosta se napravio kolaps od svih kola koja su verovatno isto kao i ja htela levo, a nisu mogli pa su bili prinuđeni da idu desno.

Da li neko zna šta se tačno dešava i zašto nas ponovo **** u ****

i kome da se žalimo (a da nije uprava Vodovoda)
 
Nije ovo za zezanje, Dorćol se izgradio, velika je potreba za tom vezom. Ovako je čak i tunel opterećeniji. Bilo bi potpuno opravdano i da jedna autobuska linija to pokriva.

Ostaje konačno rešenje, da se napravi most u Pariskoj; ali to nikad nije bilo ni u kakvim planovima, a ne znam zašto.
 
Gangula na RTS-u najavljuje pretvaranje Pariske u pešačku zonu.
Možda reaktiviraju ideju o tunelu...
Pre će se desiti da reaktiviraju samo onaj vidljivi deo iznad površine.

Nije ovo za zezanje, Dorćol se izgradio, velika je potreba za tom vezom. Ovako je čak i tunel opterećeniji. Bilo bi potpuno opravdano i da jedna autobuska linija to pokriva.
Taman bi mogla linija 67 da se preusmeri preko Kneza Sime Markovića, Pariske i Tadeuša Košćuškog do SRC "25. maj".
 
Poslednja izmena:
Dole ispod mosta se napravio kolaps od svih kola koja su verovatno isto kao i ja htela levo, a nisu mogli pa su bili prinuđeni da idu desno.
Nije mi baš jasno, ako hoćeš da skreneš levo ka centru, šta ti daje skretanje desno na mostu? Ljudi su smešni, tipa nastaviš pa kroz tunel, centar i u garaži si... Tipa 10 minuta ćeš izgubiti.. Ljudi se plaše da odu malo duže, ali bi radije da naprave neki kolaps. Isto kao i polukružna gde ne mora da ideš samo pravo...
 
Постоје две школе:

- да се тако рађа;
- да се постаје.

Мене сада то и не занима - само оно око пса и родитеља...
 
I ja sam neprijatno se iznenadio za vikend kada sam poljubio ivičnjak ka PopLukinoj pa onda morao uredno kroz tunel i centar za nešto što bi mnogo lakše odradio ovako... Uopšte nisam video da je levo skretanje pravilo neki haos, naročito pošto se poklapalo sa uključenjem na Brankov odozgo iz Pop Lukine..
 
Vrh