Šta je novo?

Brankov most

Famozni nosaci bandera
20230520_163727.jpg
 
Синоћ док сам прелазио преко моста, учинило ми се да се пар бандера баш љуљало, негде отприлике на средини моста.
 
Ako se ljulja most a ljulja se vrlo je logicno da se ljuljaju i bandere.
 
Није ретко у БГ ни да Кошава заљуља више бандере које су на копну.
 
Љуљале су се две-три бандере само. На остале сам баш обраћао пажњу и нису се љуљале уопште. И то је било љуљање да се баш примети из аута, а да се уопште и не обраћа пажња на саме бандере.
 
Слажем се, стилски су више за пешачке зоне у мањим градовима, на мостовима естетски увек боље изгледају класични равни стубови расвете. Саме светиљке на врху стуба мени су најлепше оне оригиналне са отварања моста.
1684675290951.png
 
@Zion Williamson @direktor @astrodule

Nema šanse da se sklanjanjem uz samu ogradu zaštitiš od prskanja. Čak i auto može da te isprska, kada bi išao žutom trakom. Baš sam nedavno prisutvovao situaciji gde sam video da auto ide malo većom brzinom, a bara je bila kod stajališta autobusa. Ja sam jedini ostao suv, zato što sam se sklonio iza nadstrešnice na vreme. Čak i oni koji su bili na istoj udaljenosti kao i ja od kolovoza, a nisu bili iza nadstrešnice, su bili potkačeni (poliveni). Udaljenost je bila slična kao ova na Brankovom mostu.​
 
Мене је једном камион попрскао док сам улазуо у кола, вода је прелетела преко аута и окупала ме скроз.
 
Одговор ЈП "Путеви Београда":
Поштовани,Обавештавамо вас да ће Надзорни орган ЈП „Путеви Београда“ издати налог извођачу радова да изврши санацију оштећења наведеног у пријави (Бранков мост) у наредних пар дана, чекала се израда нове бетонске плоче за конструкцију моста,након чега ће се асфалтирати.
С поштовањем,
ЈП „Путеви Београда“
Prijavio sam katastrofalno stanje žutih traka na mostu.
 
Vrh