Šta je novo?

Brankov most

DJI_0622.JPG
DJI_0628.JPG
 
Два црна аута иза таксија који је иза аутобуса на дну слике нису такси возила.
 
Znam ja zašto sam i napisao, jer često putujem u špicu.
Prosto neverovatno da to rade, prvo jer žuta traka baš i zato služi u špicu.
Drugo, većina vozača krene da se prestrojava pre kamere i naprave zagušenje u traci, oni koji ostanu uglave iza autobusa na stanici i samo prave haos.
 
A kako posle dobiješ kaznu kamera te snimi, šta posle kažeš, patrola me pustila?
 
Možda bi mogli da primene rešenje iz Bul. despota Stefana gde lepo piše na znaku da je žuta traka od 7-9 prepodne i od 14-18 popodne.
 
Mi se samo na papiru zalažemo za hijerahiju gradski prevoz, bicikli, pešaci, pa tek onda automobili. U realnosti je potpuno obrnuto.

Opet, mislim da je navedeno rešenje najmanje zlo jer se gužva stvara mnogo ranije i ovo koliko toliko povećava protok celokupnog saobraćaja (naročito onima koji skreću desno pre Brankove)
 
Ali, onda moraš postaviti pitanje generalne poente te žute trake. Ako ona nije prohodna za gradski prevoz, povlači se to da autobus, trolejbus ili tramvaj duže putuju između dve stanice ili ako sagledavamo celokupnu liniju između početne i terminalne stanice. To duže vreme putovanja znači da će sa istim brojem autobusa da se ostvari manje tačnih polazaka, neki će kratiti, a sve to na kraju dovodi da imaš pune stanice ljudi koji s pravom čekaju svoj autobus, trolejbus ili tramvaj. A zbog čega? Zarad 400 automobila u nekom trenutku? Svima je jasno da jedan autobus ima višestruko veću moć prevoženja ljudi u odnosu na lično vozilo, a samim tim je i ekološki prihvatljiviji.

Prosto, nama nije cilj da prođe više ljudi preko tog mosta, nego više automobila. I to je početna premisa naše saobraćajne filozofije, a i stil kojim razvijamo infrastrukturu i javni prevoz.
 
Кад већ причамо о Бранковом мосту.
Данашњи снимак "шетње" по огради моста ! Прво ми је на памет пао наш @Шоми303, да случајно није он, срећом није. Имате и видео запис.

ШОКАНТАН СНИМАК СА БРАНКОВОГ МОСТА: Младић шета оградом, испод њега провалија (ВИДЕО)​

19. 02. 2024. у 16:50
ЗАСТРАШУЈУЋИ снимак појавио се на Инстаграм страници "Serbialive Beograd" на ком се види младић који шета оградом Бранковог моста.
brankov-most_f.jpg
 
Vrh