Šta je novo?

Blok 18 Novi Beograd

voleo bih da mi neko objasni mantru kako je bgj20 otet i od koga je otet.. ljudi su dobili stanove za svoje kuce...
a svakako treba da ljudi dobiju pare za to sto imaju ali za legalno sto imaju ne nadogradnje nadogranji i da cena bude realna...
Otet je veliki novac od svih Beograđana. Bile su dve opcije. Ova ili međunarodni tender.

Taj novac je mogao da ode u nove mostove, saobraćajnice, za početak gradnje metroa bez potrebe za zaduživanjem.

Ili postrojenje za preradu otpadnih voda.
 
voleo bih da mi neko objasni mantru kako je bgj20 otet i od koga je otet.. ljudi su dobili stanove za svoje kuce...
a svakako treba da ljudi dobiju pare za to sto imaju ali za legalno sto imaju ne nadogradnje nadogranji i da cena bude realna...
Seti se kako je počeo. Ili se možda ne sećaš. Ne bi bilo lepo da sličan pristup primene i ovde.
 
voleo bih da mi neko objasni mantru kako je bgj20 otet i od koga je otet.. ljudi su dobili stanove za svoje kuce...
a svakako treba da ljudi dobiju pare za to sto imaju ali za legalno sto imaju ne nadogradnje nadogranji i da cena bude realna...
Otet od svih nas. Ti koji su živeleli tamo su dobili neke smeštaje, ali skoro 7 miliona gradjana Srbije nije dobilo ništa za zemljiste koje je bilo državno (na ovaj ili onaj način, direktno ili kroz državna preduzeća). A oteto nam je i poklonjeno ko zna kome, i realno niko od nas nema od toga nikakvu korist. Samo da se prošetamo i vidimo kako živi "elita". Pod korist mislim u širokom smislu, ne finansijsku, nego da je to državno zemljište pretvoreno u nešto što svi građani mogu da koriste.
 
dobili su kultuurne smestaje da mogu da zive normalno...ono je bilo neuslovno, a bg je dobio sredjenu obalu sa ove strane dobijce dva muzeja dobice prokop, da nije bilo toga prokop nikad ne bi bio gotov, iako ce sad ad se kuka za starom stanicom koja nije zadovoljavala nikakav kriterijum vec 30 40 god za zeleznic, zamislite soko koji od ns do bg ide 200 i onda dodje do nbg i posle nbg ide 10 na sat, mada mislim da ni njega ne bi bilo,
al da se vratimo temi bloka 18 voleo bih da cujem misljenje ljudi koji tamo zive al neko realno ne da traze stan za supu, kao sto ovi na adi isto pokusavaju
 
dobili su kultuurne smestaje da mogu da zive normalno...ono je bilo neuslovno, a bg je dobio sredjenu obalu sa ove strane dobijce dva muzeja dobice prokop, da nije bilo toga prokop nikad ne bi bio gotov, iako ce sad ad se kuka za starom stanicom koja nije zadovoljavala nikakav kriterijum vec 30 40 god za zeleznic, zamislite soko koji od ns do bg ide 200 i onda dodje do nbg i posle nbg ide 10 na sat, mada mislim da ni njega ne bi bilo,
al da se vratimo temi bloka 18 voleo bih da cujem misljenje ljudi koji tamo zive al neko realno ne da traze stan za supu, kao sto ovi na adi isto pokusavaju
Mogao je BG da dobije sređenu obalu za 10 miliona evra. Popločavanje, trava i klupe bi bile dovoljne da postane kul obala.

Sve ostalo su Beograđani platili iz svog džepa. Ako se sećaš grad je o svom trošku izmeštao prugu da bi oslobodio zemlju.
 
vrtite n1 mantru da je mogao da bg dobije cental park u srcu bg, u nekoj teoriji je mogao al ne bi imao para nizasta drugo
 
vrtite n1 mantru da je mogao da bg dobije cental park u srcu bg, u nekoj teoriji je mogao al ne bi imao para nizasta drugo
Mogao je, ali ti nisi razumeo sta sam napisao.

To šetalište što je grad navodno dobio je mizerno u odnosu na ono što je uzeto. Toliko je nebitno da je mogao da ga napravi za siću i sam. Eto, mogu i da nacrtam ako treba.

Ako treba da se gradi, treba da se izvuče maksimum od privatnog kapitala putem javnog tendera. Za to smo zakinuti.

Kao da ti neko kupi sladoled u zamenu za bubreg.

Da li se neko seća procenjene vrednosti zemljišta luke Beograd još pre 15 godina? Bile su u pitanju stotine miliona evra tadašnjih para.
 
vrtite n1 mantru da je mogao da bg dobije cental park u srcu bg, u nekoj teoriji je mogao al ne bi imao para nizasta drugo
Није тачно, земљиште у Савском амфитеатру је имало вредност од чак 4 милијарде евра. Само замисли шта бисмо могли да урадимо са тим парама да смо то земљиште продали, а не поклонили Арапима.
 
Blok 18 ce, zelim mu, doziveti da malo porastu standardi i kriterijumi u ovom gradu i drzavi, pa da kroz neki transparentniji proces dobijemo elitniju centralnu zonu od bg na vodi preko puta, koji za sada ispunjava onu traznju koja za to postoji. Utoliko mozda i bolje sto se jos nista ne dira. Najlepse bi bilo videti same vlasnike kako na trzistu prodaju svoje parcele ili resavaju razvoj tog bloka na trzisnim principima a da se drzavni upliv zavrsi na prostornim planu koji bi da smernice razvoja za sam blok. I da tako gledamo "organskiji" razvoj centralne zone grade.
 
Nisu Beogradu potrebni elitni krajevi u kojima će stanove da kupuje šaka bogataša, međusobno se talmičiti ko će da ima više nekretnina i po što većoj ceni. Beogradu je potrebna normalna i umerena stanogradnja, mada toga odavno gotovo da i nema.​
 
Pre neki dan videh neki video na youtube-u gde su rekli da su 37% kupaca u BnV stranci.
Šokirao me taj podatak i ako sam znao da ima stranaca koji kupuju nisam mislio da imaju toliko veliki udeo, mislio sam 15% plafon.
 
dobili su kultuurne smestaje da mogu da zive normalno...ono je bilo neuslovno, a bg je dobio sredjenu obalu sa ove strane dobijce dva muzeja dobice prokop, da nije bilo toga prokop nikad ne bi bio gotov, iako ce sad ad se kuka za starom stanicom koja nije zadovoljavala nikakav kriterijum vec 30 40 god za zeleznic, zamislite soko koji od ns do bg ide 200 i onda dodje do nbg i posle nbg ide 10 na sat, mada mislim da ni njega ne bi bilo,
al da se vratimo temi bloka 18 voleo bih da cujem misljenje ljudi koji tamo zive al neko realno ne da traze stan za supu, kao sto ovi na adi isto pokusavaju
Prokop nije završen.
Ne bi bilo problema da funkcionišu i Prokop i Glavna železnička stanica, mnogi gradovi imaju više glavnih železničkih stanica.
Stara stanica je mogla lako biti rekonstruisana da ispunjava sve kriterijume.
Ako su sredili prugu od NS do Prokopa, naravno da bi bilo moguće srediti i prugu od NBG do GŽS, putnici brzog voza ne bi imali ništa protiv da im voz staje u centru Beograda.
 
Pre neki dan videh neki video na youtube-u gde su rekli da su 37% kupaca u BnV stranci.
Šokirao me taj podatak i ako sam znao da ima stranaca koji kupuju nisam mislio da imaju toliko veliki udeo, mislio sam 15% plafon.
Nisu u pitanju stranci stranci vec misle na nase ljude iz dijaspore, moj agent mi je rekao da su kupci 65-70% nasi ljudi koji zive u Srbiji, 25-30% nasi ljudi iz dijaspore, 1-3% su zapravo stranci.
 
Prokop nije završen.
Ne bi bilo problema da funkcionišu i Prokop i Glavna železnička stanica, mnogi gradovi imaju više glavnih železničkih stanica.
Stara stanica je mogla lako biti rekonstruisana da ispunjava sve kriterijume.
Ako su sredili prugu od NS do Prokopa, naravno da bi bilo moguće srediti i prugu od NBG do GŽS, putnici brzog voza ne bi imali ništa protiv da im voz staje u centru Beograda.

Главна железничка станица Београда је пропала прича и уклањање старе је само последњи ексер у том ковчегу. Најбоље чему Београд сада може да се нада је потпуно децентрализован систем железничких станица где се карте купују онлајн и људи улазе у воз тамо где им је најближе а излазе тамо где је најближе жељеном одредишту
 
Vrh