Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

jlaki":1l9qd5lc je napisao(la):
Bile su uglavnom pukotine u asfaltu, takve da se ne oseti kada prolaziš preko njih. Takve pukotine se na automobilskim drumovima pune katranom ili šta god da je ono tečno. A biciklističke staze se, eto, seku.

Dakle, sve je logičnije da se neko tu debelo ugrađuje.

U pravu si. Prekjuce sam malo zagledao "crvenu" stazu na NBG koja ide na Novi most i video sam te sitne pukotine koje bi trebalo da se pune bas tim "crnim" - katranom.

Naravno "oni" ce da iseku pola metra i da stazu naprave neravnijom :bash:

Umesto da resavuju prijavljene probleme oni se bave ovim glupostima.
 
mekbejn":3l6laeai je napisao(la):
Da, pravo pitanje je odakle je došao. Ako je zaista parkiran, prekršio je minimum 3 saobraćajna pravila :)

Мекбејн, одговорио ти је Реља а и ти сам. Предпостављам да је долазио од Студењака, мрзело га је, а и да не би потрошио "пуно" горива, да не иде "около" Тошиним бунаром и да после скрене десно у Владимира Назора (све укупно дуже за 500 метара) до кућа у том делу, него се попео на тротоар, па мало узбрдо и оставио их онако како је и урадио.
 
astrodule":2u2eufee je napisao(la):
jlaki":2u2eufee je napisao(la):
Bile su uglavnom pukotine u asfaltu, takve da se ne oseti kada prolaziš preko njih. Takve pukotine se na automobilskim drumovima pune katranom ili šta god da je ono tečno. A biciklističke staze se, eto, seku.

Dakle, sve je logičnije da se neko tu debelo ugrađuje.

U pravu si. Prekjuce sam malo zagledao "crvenu" stazu na NBG koja ide na Novi most i video sam te sitne pukotine koje bi trebalo da se pune bas tim "crnim" - katranom.

Naravno "oni" ce da iseku pola metra i da stazu naprave neravnijom :bash:

Umesto da resavuju prijavljene probleme oni se bave ovim glupostima.


Bio sam na sastanku sa nadzornim organom sekretarijata. Čovek je baš izašao u susret i rekao da su od Savskog keja počeli radovi na redovnom održavanju. Nekako uvek počnu od tog Savskog keja, ali se onda brzo zaustave, kao što su uradili sa osvežavanjem horizontalne signalizacije.

Uglavnom, na njegovu preporuku sam nekolicinu rupa prijavio direktno Direkciji za puteve kako bi u okviru ovog "redovnog održavanja" i ostale kritične tačke bile popravljene. Ja se nadam da će sve to biti popravljeno.
 
Ovako bi trebale sve staze da izgledaju sa zelenim razdjelnim ostrvom bezanijska kosa pozitivan primjer :)

dsc02846.jpg
 
tacno tako , savski kej da se ponovo asflatira celom duzinom i zasto tu nije ispod naspia uuradjena staza za bicikle
 
@jlaki

Sređivanje staze "iza SIV-a" je urađeno kriminalno. Neki delovi imaju više zakrpa nego originalnog asfalta. Bolje bi bilo da celu stazu obnove nego ovako da krpe. Na par mesta od subote uveče stoje nezakrpljenje, ali vrlo duboko isečene rupe preko cele širine staze. NARAVNO NEOBELEŽENE !
 
pazi rupa na biciklistickoj stazi duz jurija gagirine kod buvljkaka jos nije zakrpljena
 
^^Što se tiče tog sređivanja, danas podnosim novizahtev, pošto mi je prethodni odbijem zbog nepreciziranja lokacije. U novom, tražim fotografije kvarova zbog kojih sur adovi izvođeni.

Što se tiče neobeleženih raskopanih mesta radova, danas ću proći tuda, i ako nisu nastavili sa radovima, prijaviću dežurnoj inspekciji.
 
mogu da vam kazem da ja vozim bajs po adi i da od kad je sezona zavrsena deonica na adi mi je savsim super jurija gagrina most na adi i dva tri kruga na adi , ima dosta manje ljudi i za razliku od ostruznice ne ocekujem da me udare neka kola , to je prednost ade
 
niko nije rekao da su sportski biciklisti ugroženi :D

gde god drugo pokušaš da se sliješ, osim na reke, stavljaš glavu u torbu.
 
sta mislislite da se jurija gagarina poveze sa savskim kejom kod starog sajmista nekom biciklistickom stazom
 
U više navrata smo pisali o tome.

Trotoar u JG je, ak ose ne varam, trenutno presečen zbog gradilišta "UMP"-a.
Moraće da se gradi nov trotoar ispod rampi mosta na preko Ade, a možda bi najoptimalnije bilo napraviti stazu duž Gazele, na mestu bivšeg Karton City-ja od Vladimira Popovića do parka pored Save.
 
Ова ограда целом дужином Чукаричког залива, вапи за сређивањем. Чуди ме да то нису одрадили током пролећа. Изгледа да чека следеће пролеће ?! :(
 
Ja se nadam da čeka konkurs za dizajn ograda za ceo Beograd, jer ovo žuto sranje mislim da nam je svima preko glave.
 
Sta samo ce promjeniti boju u plavo bjelu jer za kompletno mjenjanej nema para daj te predloge
 
da da ta ograda treba da se sredi ali i da se ocisti sad korito pored te ograde dok je nizak vodostaj
 
На бициклистичкој стази на углу Булевара Милутина Миланковића и Народних хероја (блок 38) већ прилично дуже време ова овећа камена жардињера стоји и омета пролаз. Ко је и када ову жардињеру овде поставио, наравно нико не зна, мало сам се распитивао. Али ето, некоме је из обести ово било "задовољство" да то уради :notok:

 
Zato sto je nn lice vlasnik tog nelagalnog objekta koji kad bi bio uklonjen zelenz povrsina opet bi bila zelena
 
@astrodule,

Kako ti nije jasno:

Zato što je tako odlučeno u dispozitivu!!!
 
zato što se isti postupak znači po istom problemu već vodi u onom drugom predmetu što ti je gospodja napisala u obrazloženju pa ovaj obustavlja na n.n. lice jer nema protiv koga da ga vodi. A ti se onda raspituj za onj prvi kako je rešen ili dokle se stiglo.
Svašta nešto ima na tom tvom blogu. Ti obidje ceo Novi Beograd.
 
Sada prelistah nekoliko odgovora sa Dule blog.
Opet su te prevarili. Predmet III-355-5034/12
Te betonske kugle su ustvari zapreke za vozila i opet se radi o Odluci o komunalnom redu (Čl. 50) i nadležna je komunalna inspekcija da proveri što su tu. A zaključak je divota.
Član 121 stav 4 napisan u zaglavlju nema nema nikakve veze sa odbacivanjem. A dopada mi se i ono mešanje ćirilice i latinice „на оснOVU“ , pa bulevara (malim slovima) M. Pupina, pa „postupalje“ . Kako lepi i uredni upravni akti. Il su nepismeni ili ih mrzi da pišu.
Pitaj gospodju, o čemu se radi.
 
Vrh