Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

astrodule":5xgirmlf je napisao(la):
Novinarstvo u Srbiji je na najnizem nivou. Kad god vidim osobu koja kupuje, Alo, Pravdu, Kurir, Press, meni se stomak prevrne. Od najmanjeg traca sa pijace naprave vest.

Zna se sta najvise zanima prost narod (kojeg je najvise) - skandali, teorije zavere... Za 95% Srbije Kulturni dodatak subotom u Politici je nerazumljivo stivo. Ljudi ne citaju knjige, samo kratke vesti, traceve i gledaju slike...
 
astrodule":1n6io4kd je napisao(la):
http://www.kurir-info.rs/ljubavnici-sleteli-s-keja-kod-sajma-clanak-381192

A kako su uopšte došli na bici stazu? Lako kad policije nema tamo gde treba da bude...

sleteli-reka-slobodan-d-olivera-v-kej-1345932082-201762.jpg

Pravi švaler će uvek naći način :p

Gledao sam sinoć prilog na Studiju B, u rangu je onog pijanca koji se vratio sa "izuzetnog puta" :)

Jes' malo čudno kako je uspeo da se popenje na taj izdignuti deo ispod Gazele, ali mislim da nije neki problem, viđao sam automobile kako prolaze na onom delu između "П" krivine i mosta.
 
Jeste li se vi upšte provozali tom biciklističkom stazom ikada?

Vrlo se jasno vidi kuda ulaze automobili, a po tome što je na tim mestima rasut tucanih i bog zna još kakva štroka koja čini stazu klizavom. Ulaz do ove lokacije iz pravca odakle se fotografija posmatra postoji pre "ćirilično P" krivine, a postoji i dalje u pravu ka kome posmatra fotografija. Tamo dole, kordoni taksista svako veče.
 
Ma viđao sam automobile, znam da mogu da prođu, samo nisam obraćao pažnju gde još mogu da prođu osim pružnog prelaza kod Sajma koji izlazi kod "Šest topola".
 
Ноћу побацати ексере па да видимо....
 
Реконструисан је део регионалног пута R267 на релацији Угриновци-ауропут (врхунски квалитет) и изграђена је нова пешачко бициклистичка стаза дуж ове деонице. Било би супер да се и остатак реконструише на овом нивоу и да бициклистичка стаза буде целом дужином :kk:
 
мислио сам на ово, линк садржи мапу где се изводе радови.
http://www.zemun.rs/cms/vesti/rekonstrukciј-puta-dobanovci-ugrinovci

чини ми се да је пут према Добановцима после укључења на аутопут реконструисан раније и да је у релативно пристојном стању али нема бициклистичку стазу, зато сам истакао ову деоницу као пример како треба да се ради.
 
Jutros se nastavilo sa seckanjem staza punom parom. Od Usca do Jugoslavije NE MOZE da se vozi, sekli su na svakih deset metara pa se mora ici preko pesacke staze. :bash:
 
Sto nis slikao divljake i ptao sta kopaji i po cijem nalogu :)
 
orion":3vqfspfl je napisao(la):
мислио сам на ово, линк садржи мапу где се изводе радови.
http://www.zemun.rs/cms/vesti/rekonstrukciј-puta-dobanovci-ugrinovci

Prva rečenica iz linka vesti:

У току су радови на реконструкцији регионалног пута Р-267, деоница Добановци-Угриновци, од натпутњака преко аутопута Е-70 до насеља Угриновци.

Meeeeeeslim stvarno.
 
natputnjak ma stvarno koja smo mi banana :bash:
 
U današnjem štampanom izdanju Blica je tekst o tome da je idejnim projektom biciklističkih koridora kroz Beograd bilo predviđeno da se do 2021. godine izgradi mreža biciklističkih staza ukupne dužine oko 130 km. Staze bi povezivale centar Beograda sa Dorćolom, Mirijevom, Zvezdarom, Voždovcem i Banjicom, zatim Medakovićem I i II, kao i sa N.Bgd i Zemunom.

2005 Beocikling konzorcijum, sačinjen od Jugoslovenskog instituta za urbanizam i stanovanje (Juginis), Centar za planiranje urbanog razvoja (CEP) i Institut saobraćajnog fakulteta, je uradio idejni projekat biciklističkih koridora kroz Beograd, koji bi povezivao Beograd sa Obedskom barom, Umkom, Avalom, Devojačkim Bunarom i Vinčom.

Predložene lokacije za gradnju staza su Brankov most - centar grada, Rakovica - Ada Ciganlija, Zemun - Ostružnica (sa mostom pešačko - biciklističkim na zimovniku) i Dorćol - Ada Huja.

Postoji i mapa sa predlozima za dve faze biciklističkog koridora.

Takođe, Jugocikling kampanja je napravila pet studija za proširenje biciklističkih staza, ali nijedna nikada nije usvojena.


Edit evo i linka :) http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/340296/Nista-od-novih-staza-za-bicikle-zbog-krize


Opet nema mape, ali računam da neka dobra duša može da skenira štampano izdanje.
 
Nije mi nesto ta mapa najsrecnije odradjena. I da li je istina da je km staze toliko ili je po obicaju napumpano?
 
slika1288.jpg


Posle nekoliko godina, počeli radovi na sanaciji ulegnuća na stazi kod hotela Jugoslavija, ispred spomenika pilotima. OOUR raskopavanje je završio prvu fazu, na redu su OOUR odnošenje, OOUR asfaltiranje i OOUR iscrtavanje. Ukupna vrednostradova je procenjena na NNNN EUR.
 
Johnest_Hon":1id0sl5z je napisao(la):
Jutros se nastavilo sa seckanjem staza punom parom. Od Usca do Jugoslavije NE MOZE da se vozi, sekli su na svakih deset metara pa se mora ici preko pesacke staze. :bash:


CEO SAVSKI KEJ, EJ! Od Gazele do uključenja na DUNAVSKI KEJ, a sada i CEO DUNAVSKI KEJ.

A ja na Zahtev za pristup informaciji od javnog značaja o tome KO JE NARUČIO OVE RADOVE na Savskom keju, od direktorice Direkcije za puteve dobijam odgovor u kome mi ona traži da PRECIZIRAM lokaciju izvođenih radova.

OHIGSAKČOHLČGKASJFĆLSAGČLSKFJLČSKJGFG
 
Ja stvarno ne mogu da se setim da li je na svim "seckanim" mestima nesto bilo napuknuto. Bilo je nekih neravnih delova, ali bas onoliko koliko su iseckali...

Ne bi mi ni smetao toliki broj prepravki, ali da urade bar kako treba, a ne da ostave brezuljak od novog asfalta.

Takodje, mislim da nije po zakonu da ostave isecen asfalt bez propisne signalizacije. U subotu uvece su bila barem 2 takva mesta i to na najneosvetljenijem delu staze (izmedju Juge i SIV-a)

Nesto razmisljam - znate da je Grad davao odstetu sa ujede pasa lutalica. Kako bi bilo da svaku probusenu gumu, ili neki pad i stetu na biciklu dovedemo u vezu sa nekom nepravilnoscu na stazi i trazimo odstetu?
 
Хајде сад па прођи !!!?!!!
Јуче при крају улице Николе Добровића. Одобравам поступак бушења предњег левог пнеуматика на овом Реноу онога ко је то урадио, а баш због оваквог бахатог остављања возила од стране власника, на бициклистичкој стази.
Ја сам само подигао десни брисач и померио стакла на ретровизорима.

 
astrodule":lxfwu4cg je napisao(la):
Ja stvarno ne mogu da se setim da li je na svim "seckanim" mestima nesto bilo napuknuto. Bilo je nekih neravnih delova, ali bas onoliko koliko su iseckali...

Ne bi mi ni smetao toliki broj prepravki, ali da urade bar kako treba, a ne da ostave brezuljak od novog asfalta.

Takodje, mislim da nije po zakonu da ostave isecen asfalt bez propisne signalizacije. U subotu uvece su bila barem 2 takva mesta i to na najneosvetljenijem delu staze (izmedju Juge i SIV-a)

Nesto razmisljam - znate da je Grad davao odstetu sa ujede pasa lutalica. Kako bi bilo da svaku probusenu gumu, ili neki pad i stetu na biciklu dovedemo u vezu sa nekom nepravilnoscu na stazi i trazimo odstetu?

Bile su uglavnom pukotine u asfaltu, takve da se ne oseti kada prolaziš preko njih. Takve pukotine se na automobilskim drumovima pune katranom ili šta god da je ono tečno. A biciklističke staze se, eto, seku.

Dakle, sve je logičnije da se neko tu debelo ugrađuje.
 
Гага":1i1pnrl9 je napisao(la):
Хајде сад па прођи !!!?!!!
Јуче при крају улице Николе Добровића. Одобравам поступак бушења предњег левог пнеуматика на овом Реноу онога ко је то урадио, а баш због оваквог бахатог остављања возила од стране власника, на бициклистичкој стази.
Ја сам само подигао десни брисач и померио стакла на ретровизорима.

Možda je čoveku probušena guma pa sklonio auto s puta?
 
Prednja leva mu deluje malo spljoštena, ali - iz kog pravca je onda došao, zašto je išao u kontra smeru uzbrdo sa ispumpanom gumom, po trotoaru?

Možda se vozač probudio na nepoznatom mestu, sa glavoboljom i tetovažom koju ranije nije imao?
 
Vrh