Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Kokos":19hzvhh6 je napisao(la):
Imenjače, bilo je super. Bilo nas je dosta, šteta što je kraj sezone, da nas ubuduće bude još više. Jedino na svakom semaforu je bilo crveno. Ja sam u 29om skrenuo levo, morao sam nazad.

Da znaš da je bilo lepo. Više biciklista sam video samo na biciklijadi, a najviše što smo mi grupno vozili samoorganizovano je bilo oko 45 biciklista.

Video sam da si skrenuo, al' ja reko' da produžim sa ovima do Ade Huje, pošto u svakom slučaju, idem na tu stranu do kuće, pa koji km gore-dole nije problem.

Nego, ako nisi video, mada mislim da smo pričali o tome, baci pogled na ovu turu. Jedino što me brine je kiša, jer ako je bude ja ne idem, ali neću otkazati vožnju, pa nek' ide onaj ko hoće.

Vidimo se svakako na nekoj turi oko BG-a, ako si zainteresovan. A eto, juče vozišmo do jezera u Beloj reci (pored Ripnja) i usponi posle tog jezera su ubitačni. Nema ih puno, 2-4 zayebana uspona od po 300-400m, ali duša ti ispadne dok se popneš (svakako zeznutiji u okolini BG-a). Čak i ortak koji ima 22 zubaca napred i 34 nazad kaže da mu nije bilo svejedno dok se peo gore.

Pozdrav.
 
grado":20wfe2gu je napisao(la):
Ma iznervirala me ta krivina baš... kada je čak i mene, koji dosta vozim, iznenadila i nije mi bilo prijatno dok sam je prvi put savlađivao jer nisam dobro procenio. Poslednji put kada sam prolazio jedno dete odozgo nije uspelo da skrene dole i pogađate - završilo na tom kamenju. Ovo je samo jedna sitnica, ali bih baš voleo da vidim ko je projektovao taj deo, ili je jednostavno ostavljeno onim radnicima (podizvođač petog podizvođača) da za 1.000 dinara dnevno, na crno, sami odrede oblik i spoj.
Dalje, one krivine gde staza prelazi preko parkinga su oštre i jako usporavaju, staza uz ogradu preuska, ograda previše blizu staze, a nedostaje mi i ono provlačenje i manevrisanje između pešaka, prepadanje konobara i gostiju restorana pored staze :D , a najviše mi nedostaje prvi i jedini biciklistički mostić koji su sada preuzeli pešaci (neka mu je večna slava i hvala za sve vožnje). :( E, da, još nešto me jako nervira a to je uvek neki mali potočić preko staze pored bici servisa iza sajma gde moram da siđem sa staze inače bi isprskao i bicikl i svoja leđa. :mad:
I na kraju, da ne ostane pogrešan utisak, ja volim svoj bicikl i volim sve biciklističke staze pa čak i one koje me nerviraju. :cool:

grado, moram da kažem da po običaju preteruješ....

Jedino mogu da se složim da je problem deci.
 
Postavljene bandere

slika0844.jpg


slika0843.jpg


slika0842.jpg


slika0841.jpg
 
To za decu mogu da razumem, a i rolerkama nije svejedno... a ni meni kad smo već kod njih, i ja se brinem....
 
Pre oko 4 godine sam slao zahtev da se ovaj deo staze osvetli, a njihov odgovor je bio da nema prostora da se između staze i reke postave bandere.
I kako se sada odjednom stvorio prostor ?? :rolleyes:
Kako god, drago mi je da je taj deo staze konačno sređen.
 
Жуто-црни стубићи..... :lol:
 
Ko vozi rolere u 2011???To je kao da vidim nekog da vozi daewoo matiz,secam se da ga furase u drugoj polovini 90tih.
 
Nađe se i po koji roleraš. Npr. na Adi je odnos biciklista i roleraša nekih 20:1, i to su mahom devojke te koje voze rolere. Valjda je vožnja rolera dobar kardio trening, pa su zato i devojke zastupljenije jer hoće da skinu salo koje nemaju. ;)
 
Mislim da je taj prijatan fenomen ogranicen samo na Adu Ciganliju.
 
dzonihsv":37yrmwoq je napisao(la):
Nađe se i po koji roleraš. Npr. na Adi je odnos biciklista i roleraša nekih 20:1, i to su mahom devojke te koje voze rolere. Valjda je vožnja rolera dobar kardio trening, pa su zato i devojke zastupljenije jer hoće da skinu salo koje nemaju. ;)
A kod mene na keju 50 : 50. Super su sigurno i roleri bez obzira sto mi vise izgleda kao zenski sport. E jedanput sam ih nazuo i rastocio se do jaja jos u ulazu tako da nisam ni izasao napolje nit mi odonda pada na pamet a siguran sam da je strava kad naucis, vidim svi bas uzivaju.
 
Roleristkinje se skoro nikad ne pretiču kada se vozi bicikl :cool:

Vučko moraš bre da naučiš da voziš tu zlu spravu na dva točka, da vidiš grad iz jednog drugog ugla :cool:
 
vucko":2qx12mik je napisao(la):
Mislim da je taj prijatan fenomen ogranicen samo na Adu Ciganliju.
Ima tog prijatnog fenomena i po svim kejevima duž Save i Dunava, u priličnim količinama... :D
 
Za zemunce bicikliste:
molim vas izbegavajte onu crnu tačku koju pre izvesnog vremena pominjah. Na putu do posla jutros videh da se na tom ćošku, Ivićeva - Tošin Bunar - Jakub Kuburović, dogodio udes, videh da je prednji deo jednog bicikla stajao zavučen ispod prednjeg točka automobila...nadam se samo da je biciklista bolje nego što ono na putu izgleda.
Taj trokut je iz nebezbedan,odgovorno tvrdim i zbog toga što je na tom mestu zbun oko toga ko ima prednost od vozača, najveći, a dovoljno je da samo jedan od vozača iz ova tri smera ne zna ko ima prednost. Semafori koji su tu postavljeni brzo su onesposobljeni, jer su samo stvarali veće gužve.
Moj savet je da se na tom delu ponašate kao pešaci.
Izvinjavam se ako previše paničim ali onaj prizor od malopre me prestravio.
 
Не паничиш, ни у лудилу се не треба спуштати низ Ј. Кубуровића, Угриновачку и Главну, само долази у обзир Прегревица и Добановачка.
 
Izuzetno z......a raskrsnica, cesto tuda prolazim, moras biti izuzetno oprezan i otvoris cetvoro oci a i ugrinovackom vozikam svremena na vreme. Pregrevica i nema saobracaja pa nemoze ni da se meri sa Ugrinovackom
 
Deo slika sa ''Ulice za bicikliste'' događaja (prošla nedelja) - http://on.fb.me/mQdqw3

Album je na facebook-u, pa ne znam da li i onaj ko nema nalog može da ga vidi. Jbga, ja sam bukvalno nalog (neko šuntavo ime) napravio samo zbog ovakvih situacija.
 
dzonihsv":2uuikjq3 je napisao(la):
Subota 08.10 / 09:00h
Beograd - Skorenovac (Dani Mađarske kuhinje)


Otidoh malo juče do Skorenovca, malo da se provozam, malo da vidim tačan datum ove manifestacije.

Oni koji su bili prošle godine imaju samo reči hvale i red bi bio onda i ove godine prisustvujemo ovom događaju. Ko želi, može da pogleda fotke od prošle godine - http://www.cikloberza.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=4085
Ali upozorenje: ko vidi onoliki broj punih kazana (ima svega i svačega), teško da će moći ovu vožnju da preskoči. :)

Elem, okupljanje na Trgu Republike u 09.00h, pa kad se okupimo krećemo da se nađemo sa kolegama sa Ciklosveta kod Panč. mosta oko 09.30h - http://bit.ly/nmTZns (tačna lokacija)

Trasa do tamo je BG-Pančevo-Starčevo-Omoljica-Brestovac i Skorenovac (oko 50km). Nazad ćemo već videti kako ćemo, mada je najbolje ovuda kuda bi i došli.

A koga zanima, skretanje/put ka Starčevu iz Pančeva je sad sređen, nema više niti jedne rupe od kojih otpadaju trapovi. Bolji put od 95% autoputeva u Srbiji.

Vidimo se!
http://www.cikloberza.com/last_minute_show.php?id=431

Pa da podsetim. :)

Jedino će (možda) problem biti kiša, pošto je neki najavljuju, neki ne.
 
dzonihsv, hvala na fotkama sa akcije!
Nadam se da 28. oktobra biti lep dan, i da će učestvovati još više biciklista :)
 
Djakovac wrote:

Biciklističke staze Beograda... U ovom trenutku taj termin zvuči dosta smešno. Čini se da je nekada Beograd bio mnogo otvoreniji za korisnike bickla kao prevoznog sredstva. Danas, kada bi takva vrsta prevoza mogla da učini pomak ka boljoj saobraćajnoj slici grada, biciklistička mreža je nedovoljno razvijena... Do pre samo 4 godine ona se svodila na tri rute koje su se jedva mogle nazvati stazama: Zemunski kej kroz bulevar Nikole Tesle do Ušća, Savski kej, i glavna oronula ruta od Dorćola do Ade. Pomak je napravljen 2008/2009 kada je ostvaren dugogodišnji plan izgradnje mreže staza kroz Novi Beograd, i to čitava 52 km. Taj posao nije loše urađen, mada postoje deonice koje nisu izgrađene(a trebale su) već je samo ocrtana staza na ispucali asfalt. Neko vreme se pričalo o čitavim kracima mrežf staza kroz čitav grad koje bi gravitirale od centra ka periferijama. Do danas ni jedan krak nije ni započet. Ove godine je konačno obnovljena i deonica Dorćol Ada, i završena je kružna trasa oko Ade koja je sada potpuno izolovana. Naravno treba spomenuti i lift na Brankovom mostu koji puno znači, mada je zvanično na samom mostu zabranjena vožnja bajsa a staza ne postoji. Dodatan problem su i visinske razlike u Beogradu... Dakle otvaram ovu temu sa ciljem da skupimo što više ideja za razvoj onoga što će jednog dana predstavljati biciklističke staze Beograda
 
E zbog takvih stvari se vidi koliko su gradili te staze samo da bi ih izgradili. I danas mislim da nikakve popravke ne vrše na njima iz razloga što uopšte nisu planirali da će biti potrebe za popravkama, a popravki ima mnogo još od kad su staze izgrađene.

Opština da formira radnu grupu za održavanje biciklističkih staza konačno, ovo nema smisla. Pa rupa kod toplane stoji već više od dve godine, celom dužinom staze.

v6zoY.jpg


Već sam spominjao ovo, ja to prijavljivao inspekciji i još nisam dobio nikakvo rešenje, verovatno je otišla prijava u risajkl bin
 
Ima i rupa kod Hotela Jugoslavija, tačno ispred spomenika pilotima iz aprila 1941.
Asfalt svake godine propada sve dublje i rupa se sve više širi, a nalazi se na sred staze i to baš na mestu na kojem se ukrštaju putanje biciklista i pešaka. Naravno, niko je ne popravlja.
 
Vrh